Domů > Výhody pro členy > Co členové využili

Zrnosetí 2017

Zveme vás na další ročník největšího českého festivalu Jídla jinak.

Občanské sdružení Zrnění pořádá tradiční festival zdravé stravy a životního stylu Zrnosetí. Tento ročník se odehraje v neděli 23. dubna opět na Toulcově dvoře. Bohatý program přednášek předních českých lektorů (těšte se např. na paní Dagmar Lužnou, kterou znáte z videorozhovorů na JJ, nebo na Katku Kyselovou), nový dokumentární film o očkování (zatím neměl premiéru a nelze ho tudíž vidět jinde) s komentářem režisérky, celodenní jarmark zdravých potravin, kuchyňského vybavení, biotextilu, dárků a služeb, stánek o.s. Zrnění, dětský koutek u stánku Duhového koníka, koncert Honzy Jíchy s kapelou, to vše za nezměněnou cenu 180 Kč, děti za 50 Kč.

Program

9.15-10.45
Kateřina Kyselová
Kondiment, lék na chutě

Máte na něco chuť, hned jak dojíte? Pak v jídle něco chybělo – křupavého, šťavnatého, ostřejšího nebo kyselého… Společně ochutnáme spoustu jednoduchých doplňků talíře, které potřebujeme, abychom se mohli najíst a jít dělat něco krásného. Ne jen hledat zase něco dalšího k jídlu.

11.00-12.00
Dagmar Lužná
Když v rodině vaří jenom jeden

Jak vařit tak, aby se olizoval úplně každý? Jaké kompromisy volit, abychom se vyhnuli zbytečným hádkám a nedorozumění. Jak zdravě vařit s láskou a nezapomenout, že láska je nad zdravé vaření, přednáší lektorka a autorka řady makrobiotických kuchařek.

11.00-12.00

Oběd

Oběd z kuchyně Kateřiny a Jana Kyselových

14.00-15.30
Tereza Reichová
Epidemie svobody – filmová projekce s diskusí

Dokumentární novinku, která se týká dobrovolnosti očkování dětí v České republice, natočila a osobně představí režisérka Tereza Reichová. Film odhaluje na tématu očkování povahu demokracie v naší společnosti.

15.45-16.45
Bob Carr
Síla jídla a snů (anglicky s tlumočením)

Jak nám jídlo, jeho kvalita, způsob pěstování, přípravy a konzumace podporuje životní sny? A jak nám životní sen dodává sílu a elán? O vztahu mezi hmotnou a duševní složkou stravy promluví nejzkušenější makrobiotický lektor v ČR.

17.00-18.00

Honza Jícha s kapelou: Koncert

 

Výhoda pro členy Klubu Jíme Jinak a online Magazínu Zrnění

Členové Klubu Jíme Jinak a předplatitelé online Magazínu Zrnění mají vstup svého partner/partnerku zdarma. Sleva platí pouze pro manželé/partnery nikoli pro přátele a známé.

[přihlaste se]

PS: Co shodit 5 kg za 14 dnů? 😍

Sezóna plavek začne brzy. Máme chutný jídelníček, skvělé recepty, videa, jemné cvičení - a samozřejmě živou podporu a motivaci. Už za 2 týdny uvidíte výsledky. Mrkněte na výzvu Hubneme do plavek a naskočte!

Školením bohemista a hispanista, životními zážitky a směřováním spíše dřevorubec, spisovatel, scénárista, písničkář, gelototerapeut, cestovatel, průvodce, gymnaziální profesor, šéfredaktor Zrnění, lektor, překladatel a šťastný otec, který za vše, co je v něm dobré, vděčí kromě rodičů zejména své ženě Kláře.

Buďte první, kdo poděkuje za tento článek.

Komentáře

Světýlko
24. 4. 2017

Děkuji moc všem co se podíleli na organizaci Zrnosetí :-). Užily jsme si to i s dcerou na maximum. Nevěděly jsme které dobrůtky dřív ochutnat. A hlavně po roce a půl JJ mně konečně někdo uvařil po našem ;-) Přednášky taky skvělé. Už se těším až bude Bob Carr v Hradišti. Doufám,že to bude zase s obídkem :-))))))) Hezký den všem.

Světýlko
18. 4. 2017

Můžu mít technický dotaz? Pro nás co jsme z daleka…jak se nejlépe dostat z hlavního vlakového nádraží na Toulcův dvůr? Děkuji moc. :-)

Ukázat další komentáře

Vyzkoušejte také

klub
12
11

Zdravá strava a cestování – 1. díl (pečivo)

Rádi cestujete a přitom chcete jíst zdravě? Žádný problém! My také cestujeme rádi a často a v tomto našem vychytaném cestovatelském speciálu se s vámi podě...
16
25

Nepečený jahodový dort

Máte velkou úrodu jahod? Co si udělat luxusní krémový dortík, kde jsou jahody uvnitř i na vrchu.
klub
16
20

Zmrzliny – jíst či nejíst? A jakým dát přednost?

Jak účinkuje zmrzlina na naše zdraví? Kolik jí můžeme sníst? A jaké dát přednost? Vysvětlíme si vše v souvislostech, podíváme se zmrzlinám na zoubek a na s...

Tofu s borůvkovou omáčkou

Možná se bude zdát, že je to nezvyklá kombinace. Ale funguje a je to vynikající. Doufám, že bude chutnat i vám a že vám tento nápad v období cuket a borůve...

Rebarborový koláč s chia semínky

Jednoduché ovocné letní dezerty z kukuřičné krupice u nás vedou. Není s nimi žádná práce, jsou osvěžující, dají se podávat i vychlazené. Ty s rebarborou js...

Veganéza

Tato veganská majonéza, jejíž chuť je neskutečně podobná té klasické, perfektně obohatí letní grilovačky nebo zimní smažené pokrmy.