Domů > Magazín > Hubnutí

Jak letos splnit svoje novoroční předsevzetí

Chtěli jste zhubnout, přestat kouřit, přestat jíst sladké nebo začít cvičit, ale novoroční závazek se vám nedaří plnit? Je naprosto logické, že když se člověk snaží, je disciplinovaný, drží se svého plánu a nemá pořád výsledky, rychle ztratí motivaci a vzdá se. Víme proč a víme také, jak to načasovat, abyste svoje předsevzetí měli šanci letos splnit.

Správně načasovaná předsevzetí

S novoročními předsevzetími je to jako s novoročním hubnutím, o němž jsme psali zde. Problém je ve špatném načasování. V zimě to prostě nejde. Nebo přinejmenším ne tak snadno. Naše tělo i naše mysl totiž spíš spí než bdí. Přirozeně jsme v chladných měsících méně aktivní a méně schopní dodržovat jakékoli zásady. V zimě bychom o nich měli přemýšlet, psát si je a chystat se na ně. Ta správná doba na realizaci totiž teprve přijde!

Biologické jaro

V půlce února se začne budit příroda. A my s ní. Pokud jsme zdraví a v předchozích měsících jsme to nepřehnali s nezdravým životním stylem, automaticky na nás přijde chuť něco řešit, měnit, něco nového začít. To je biologické jaro. Energie stoupá. V přírodě to začne rašit, my nemáme stání. Začneme uklízet dům, vyběhneme na zahradu dát ji po zimě do pořádku. Všechno půjde snáz. Hubnutí, ozdravování, úklid, cvičení. Cokoli jste si předsevzali a během zimních měsíců přemýšleli o tom, že by to bylo dobré začít, to teď to půjde.

Zima je ideální na plánování, na promýšlení strategií a stanovování cílů. Do toho se klidně pusťte. Až přijde biologické jaro, budete připravení a s chutí pustíte se plní sil do nových výzev v podobě zdravějšího jídelníčku a pravidelného cvičení.

Už se to blíží

Biologické jaro je za dveřmi. Možná už to cítíte – někdy máte energii začít s cvičením, zdravým vařením, skoncovat s kafem nebo kouřením. Ale pak se venku ochladí a vy se choulíte na gauči pod dekou a nechce se vám nic. To je v pořádku. Využijte ty chvilky, kdy máte chuť něco nového zkusit. A když přijde únava, běžte spát a odpočívejte. Potřebujete nabrat sílu na nový biologický rok, který jarem začíná.

Aby nebyla jarní únava

Proč se na jaře dobře hubne
Stagnující energie začne prudce stoupat. Začnou rašit rostlinky a nám obličeje. I z našich těl odchází vše nepotřebné. Tělo se zbavuje odpadu. Kdo si upraví jídelníček, tomuto procesu pomůže. Proto se na jaře dobře hubne – příroda tomu sama chce.

Samozřejmě vás tímto nechceme navádět, abyste se cpali nezdravostmi a zdravý životní styl hodily za hlavu. Určitě nečekejte až na jaro se zdravým jídelníčkem. Čím lépe o sebe pečujete v zimě, tedy dobrá životospráva a odpočinek, tím lépe vám bude na jaře. Nechcete přeci vzdychat jako většina národa, že máte jarní únavu, teče vám z nosu a máte alergii. Začněte už teď, ale nebuďte na sebe přísní. Učte se, zdokonalujte se a těšte se na jaro. Bude líp!

 

 

Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh

Buďte první, kdo poděkuje za tento článek.

Komentáře

Klub
Naděžda
4. 1. 2022

Evičko, to sedí.Vždycky, když jsem se vrhla na hubnutí hned po novém roce, šlo to špatně a i když jsem nějaké kilo dala dolů, vzápětí jsem je měla zpátky. Takže jsem v klidu a řekla jsem to všem v rodině, ať počkají na půlku února. A musím říct, že se jim viditelně ulevilo a vrátili se šťastně do tepla ke čtení nových knížek a luštění křížovek s miskou teplé polévky nebo hrnkem jablečného svařàku v ruce.😆🍹🍜

Klub

Dobrý den, je možné, že současná zima způsobuje větší chuť na pečivo? Vcelku bez problémů s emi daří vynechat maso, mléčné výrobky, i ten cukr, ale pečivo, to je mor, a teď jak je zima, tak mi vůbec nejde ho zredukovat. A přitom vím, že by mi to pomohlo, tak doufám, že na jaře to taky půjde líp. Děkuji.

Ukázat další komentáře

Vyzkoušejte také

3
2

Byla jsem totálně psychicky a fyzicky vyčerpaná (Lucie, 37 let)

Byla jsem na tom byla opravdu moc špatně, Nevím jestli více fyzicky nebo po psychické stránce. Čekala jsem, kdy to se mnou sekne. Často mě bolel žaludek, š...
5

Jak rychle a zdravě zhubnout bez cvičení

Dá se zhubnout zdravě bez cvičení? Bez mučení a drastických diet? Ano! Máme to vyzkoušeno nejen my, ale další stovky žen! Zkuste to taky.
1

Energie jde nahoru a kila dolů, Lenka (49 let)

Dobrý den, milá paní Evo, už je to nějaký ten “pátek” (6 týdnů), co jsme u nás doma změnili způsob stravování a přešli na úžasný nový životní s...
4
9

Jela jsem na obrovský energetický dluh (Ilona, 46 let)

Na podzim jsem prošla vaším kurzem Vánoce jinak a od té doby se mi změnily jak moje stravovací návyky, tak moje jídlo. Byla jsem vyčerpaná, nemocná a měla ...
3
4

Zbavila jsem se pneumatiky na břiše (Zuzana, 38 let)

Zuzka šla do očisty proto, že chtěla krom jiného zhubnout, zbavit se ekzému a bolesti kolen. Vedla si poctivě deníček a nechá nás do něj nahlédnout. Díky t...