Domů > Magazín > Vaše příběhy

Už vím, že zhubnout jde v každém věku (Lenka, 52 let)

Roky jsem se potýkala s migrénami, oslabenou imunitou, trávicími potížemi. Od 45 let jsem začala nenápadně tloustnout. Nevěřila jsem, že bych mohla ve svém věku zhubnout a hlavně udržet váhu. Díky změně jídelníčku se mi podařilo nejen to, ale také bez větších potíží zvládnout covid, spravit si trávení a zmírnit reflux.

Chyby ve stravování přinesly zdravotní potíže

S takzvaně zdravější stravou koketuji již 30 let. 22 let jsem vegetariánka. Ale moje stravování bylo založené na tom navařit něco na 2-3 dny. V poslední době polotovar a brambory, každodenní alespoň jedna káva s dortíčkem. Byla jsem závislá na sladkém. Jedla jsem hlavně po práci, prakticky nepřetržitě mezi 18-21 hodinou. Statečné tělo to se mnou vydrželo. “Jen” s oslabenou imunitou, únavou, migrénami, občasnými problémy s trávením a pár vážnějšími propady.

Viděla jsem se jako mašinu

Od 45 jsem začala nenápadně tloustnout. Do toho se zhoršovaly migrény, cholesterol se blížil k 8, přechod a s tím nespavost a ještě větší únava, alergie a trávicí problémy. Ale to patří k věku ne ?! Když jsem se podívala na svoji fotku z konce léta 2021, viděla jsem na ni „mašinu“ (jedna taková fotečka je, jak se těším s hříbátkem u kamarádky). Říkala jsem si: “Je mi 52 let, tak mám nárok, ne?” Otevřela jsem skříně a vše malé šlo do světa. Až na 2 věci, které jsem si nechala. A udělala jsem dobře. Byl to společenský kalhotový kostým a společenské šaty se sakem. Vždyť jsem je měla jen 2x na sobě.

Virózy mě zbrzdily, ale nezastavily

Asi dozrál čas…na youtube na mě vyběhlo Evy video a tak jsem objevila Jíme jinak. Párkrát jsem video ignorovala, až jsem si ho nakonec pustila. Měl pomalu začít Podzimní detox. “Tak to zkusím”, říkala jsem si. Přihlásila jsem se. Jenže týden před zahájením programu tělo řeklo “dost”. Gastritida, přechozená viróza přešla do zánětu dutin atd. A stále dokola. Sice jsem zhubla pár kilogramů, nicméně ne zdravých způsobem. Přetrvávala mi velká únava a chronická rýma. Po vánocích jsem se přihlásila do Hubneme do plavek a už jsem se nemohla dočkat Jarní očisty. Jsem ráda, že jsem si trochu mohla zažít nový režim vaření, porce atd. před Jarní očistou. Využila jsem slevy v klubu a koupila termosky. Ráno začala vařit. Takže nástup Jarní očisty nebyl takový šok. Unavené tělo ale chytilo středně těžký covid. Takže jsem část očisty sledovala z postele. Proto cvičení a skvěle organizovaný úklid až příště:-). Pak znovu viróza, gastritida, reflux atd. A právě v těchto chvílích mě držely a povzbuzovaly vaše příběhy, videa, diskuze v poradně. Velmi děkuji za stránky Jíme Jinak a lidi kolem nich. Pevně věřím, že až budu tento příběh doplňovat, třeba po Podzimním detoxu, i tělo nabere ještě více síly, šťávy a zdraví.

Moje úspěchy

V současné době vážím 64 kg z původních 69 kg na začátku očisty. (78 kg původní váha, 73 kg na začátku Hubneme do plavek). Nevěřila jsem, že bych mohla ve svém věku zhubnout a hlavně si udržet váhu. Odměnou mi je, že mohu znovu obléknout ty dva kostýmky.
Po dlouhé době mohu říci, že i zdravá výživa může být chutná a různorodá. Děkuji za recepty a inspiraci. A nejen za ně, ale i za skvělého průvodce na dovolenou. Díky tipům jsem zvládla očistu i během dovolené. Místo kávy si dávám meltu. Přežila jsem už 3 návštěvy cukráren a několik oslav bez dortů. Do svého života jsem si přinesla pár skvělých vychytávek z očisty např. orgánovou sestavu, děkovníček u postele, kvašenou zeleninu (poprvé mi nezplesnivěla při výrobě, díky receptu). Mám samozřejmě velké rezervy v mnoha oblastech. Hlavně ve žvýkaní a soustředění na jídlo, přípravě večeří, chuti na dortíčky.

Mám energii na túry a reflux se uklidnil

ky změně stravy mám mnohem víc energie – nyní v pohodě denně zvládnu na dovolené 20 km chůze (což předtím nevím ani, kdy bylo, max. 8 km a druhý den už pak relax). A léky na reflux už potřebuji jen výjimečně. Beru je jen nárazově při nějaké dietní chybě. Trávení se tedy velmi zlepšilo. I takové to střídání průjem, zácpa. Věřím, že časem ještě více zmírní i migrény a vyloženě se těším na podzimní odběry na hodnoty cholesterolu :-).

Jsem šťastná, že jsem se vydala touto cestou a upravila svůj jídelníček zdravějším směrem.

Děkuji.

Lenka

PS: Z práce do práce, život letí a vy nic nestíháte?

Pokud před sebou stále jen hrnete všechny ty povinnosti, které život přináší, je čas se zastavit. 🛑 Je tohle život, který chcete? O tomto jste snili? Asi ne. V přírodě začíná nový biologický rok, nový začátek a i my to letos můžeme udělat jinak. Právě tomu se v Jarní Očistě také věnujeme a máme dokonce připravený silný závěrečný aktivační rituál, aby se vaše záměry mohly uskutečit. Zdaleka v očistě nejde jen o vyvážený jídelníček. Pojďte si ujasnit touhy, naberte zas energii a pojďte se cítit ve svém těle lépe. Začněte s námi 8 týdenní Jarní očistu. Pročistíme tělo, zlepšíme jídelníček, postavu i psychiku.

41 lidí už poděkovalo za článek.

Komentáře

Díky Viero, at se daří. Ted to bude těžší část :-).

Máš pravdu, i v našem věku můžeme lecos zlepšit. Věk je pouze výmluva. Prošla si pěknou změnou, postava je super, a vůbec to vše s tím spojené. Držím palce a nepovolit.

Ukázat další komentáře

Vyzkoušejte také

11 kg dole a nemoci si na nás nepřijdou (Lucka, 43 let)

Loňský rok jsem se rozhodla radikálně změnit v mém životě vše, co se dá. Hlavní změnu jsem se rozhodla udělat na svém těle. Díky změně jídelníčku jsme popr...

Byla jsem brutálně unavená, bolela mě hlava a klouby. Je to pryč! (Zuzana, 33 let)

K jedálníčku Jíme Jinak ma priviedly silné bolesti hlavy, k čomu sa postupne pridali aj ťažkosti s pohybovým aparát – bolesť chrbta, kĺbov, kolena. K...

Můj úspěšný restart těla i duše (Zuzana, 45 let)

Kurz a členství v Klubu Jíme Jinak jsem si koupila k narozeninám. Díky výsledkům, kterých jsem dosáhla, teď vím, že tímto dárkem jsem si nadělila sebevědom...

Zamilovala jsem se do vaření (Katka, 36 let)

Přestože nejsem nováček a jsem tu s vámi už dva roky, mám se pořád co učit a letos jsem se naučila naprosto zásadní věci. A není to jen láska k vaření, co ...

Za dva týdny o dvě velikosti méně (Dominika, 38 let)

K změně mě motivovaly velké potíže s trávením a další zdravotní problémy. Zkusila jsem všechny možné stravovací směry, ale pořád to nebylo ono. Už po dvou ...

Kila a centimetry mizí a chuť do života je zpátky (Lucka, 39 let)

Tohle jaro jsem už nevěděla, co sama se sebou. Měla jsem neustále nafouklé břicho, špatnou náladu a byla jsem protivná i sama sobě. Po změně jídelníčku se ...