Domů > Magazín > Blog

Jarní očista u nás doma už začala

Tak u nás už to vypuklo. Já jedu na rýži, klíčím, máčím, kvasím, manžel se pustil s dětmi do rekonstrukce pokojíčku, protože na zahradě se ještě moc dělat nedá, a dokonce mi donesl první letošní kytičku. Já už se těším na pondělní start programu, abych svoje postní choutky a úklidovou mánii měla s kým sdílet.

Musíme ven

Jaro cítíme ve vzduchu už řadu týdnů. Už nás to táhne ven, i když teď poslední dny zrovna ukrutně mrzne. Na zahradě se toho moc dělat nedá. Zem je zmrzlá, u nás ještě i sníh. Tak chodíme ven. Poslední procházky se změnily na rodinné zimní olympijské hry. Na zamrzlé kaluži jsme i bez bruslí vydrželi přes hodinu hrát hokej s klacky a kamenem. Další disciplínou byl skluz do dálky, dále pak krasobruslení párů a umělecké pády na led. Do téhle zábavy se snadno nechal vtáhnout i švagr, který byl u nás zrovna na návštěvě. A protože zima nepolevuje, vydali jsme se další dny už s bruslemi pěkně na rybník a dneska i na řeku. Má s oteplit, tak se ten záchvat zimy chceme co nejvíc užít.

Když to nejde venku, uklízíme uvnitř

Přes uklízení jsem doma hlavní expert já, ostatní to moc nebere. Přesto se před týdnem muž sebrala sám od sebe dojel do obchodu, dokoupil chybějící skříňky a o víkendu ráno mě vzbudil tím, že se s dětmi pustil do přestavby pokojíčku. Ani jsem se nemohla zlobit, protože konečně došlo na to, co jsem si už řadu měsíců přála. Já vzala do parády špajz a kuchyň. Prostě máme chuť to tu provětrat, protřídit a udělat si to tu hezké.

Jarní kytička

Snad i proto mě muž překvapil včera kytičkou. Máme ji na stole a celá kuchyň jako by se rozzářila. Holčičky si dnes u stolu automaticky začaly kreslit jarní obrázky. Prostě na nás všechny leze jaro.

Tělo se čistí

Já už cítím dva dny, že něco z mého těla chce ven, a tak jsem dnes najela na rýži a užívám si prostá postní jídla. A nedělá mi problém vařit normálně pro rodinu. Jen mi to přijde trochu jako ztráta času. Ale nikdo jiný se zatím postit nechce, tak si to užívám sama. Už se moc těším na pondělní start Jarní očisty, protože tam budou stejně naladěné duše a budu to mít s kým sdílet.

A jak to máte vy? Jste ještě myšlenkami v zimě nebo vás mráz a sníh nezmátl a máte taky jarní náladu?

PS: Cítíš se v plavkách sebevědomě?

Pokud letos nechceš schovávat zadek pod ručník, pojď na to s námi jinak.
Chci lepší postavu!

Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh

Buďte první, kdo poděkuje za tento článek.

Komentáře

Evo, musím se usmívat. Ven bych šla, ale asi by mě to zabilo. U nás se to jmenuje Inverze skoro celý rok. Jo chtělo by to emigrovat do jiného kraje. Ale děkuji za zájem i dobře míněnou radu.

iva_spalenkova
3. 3. 2018

Ahoj Evi, citim take jaro presne jako Ty. Jen u nas se letos nevydarily jarmi prazdniny a moje mensi sestileta dcerka spadla na lyzich a zlomila si nozku. Je to pech. Tahne nas to ven, ale budeme jeste mesic koukat na tu nadheru venku jen za oknem. :-(

Ukázat další komentáře