Přírodní barvení vlasů: praktické zkušenosti od našich čtenářek

5

Také neholdujete chemickým barvám na vlasy, ale chcete si je nabarvit? Potřebujete skrýt své šediny a máte strach, že to přírodní barvy nezvládnou? Váháte, co s tím a nevíte, jak na to, aby barva dobře chytla? Naše čtenářky se  v reakci na nedávný článek podělily o své zkušenosti. Díky všem za praktické rady a důležité postřehy na téma vlasy!

Za ten pocit zdravých a vyživených vlasů to stojí

„Před 2 lety jsem se rozhodla přejít na přírodní tuhý šampon a současně i na přírodní barvení. S hennou jsem nikdy žádnou zkušenost neměla a v mém okolí taky nikoho neznala… Takže když jsem si poprvé míchala zelený prášek, a konzistenci špenátu nanesla na hlavu, byla ve mně malá dušička, která toužila po tmavě hnědém odstínu. Výsledek super, používám indickou barvu Khadí (bylinky) a můžu doporučit. První den vlasy voní jako mokré seno, a zdají se trochu sušší, takže po barvení 1x použiji vlasový olej Amla od Khadí a je to ok. Interval barvení 4 – 5 týdnů, časově to zabere cca 2 hodiny mít čepici na hlavě. Moje kadeřnice mi vlasy chválí a nenápadně zjišťuje, co to vlastně používám. A navíc když řeknu, že se barvím, většinou mi to nikdo nevěří, protože vlasy jsou přirozené, na šediny chytne lehounce míň, tak to není ta jednolitá helma.” (čtenářka NET)

Nepoužívejte šampony, tužidla a laky se silikony

„Já hennu používám několik let. Je třeba používat šampony bez silikonů a nepoužívat tužidla a laky atd. To pak henna nedrží. Barvím si každé 3 týdny. Déle mi nevydrží. Překrývám i šediny. K barvení Mí stačí 4 hodiny.“ (čtenářka Giana)

Ženy, nenechte se odradit!

„Vlasy si barvím hennou už spoustu let. Po každém barvení (1x za 4 týdny) vlasy ožijí. Rozhodně nepadají, jsou lesklé a zdravé. A to je mám dost dlouhé. proces barvení není až tak příjemný, ale jde to. Barvím se sama, doma, celkově časově to vychází asi na 2,5 hodiny. Henna sice ušpiní ručník nebo oblečení, ale vše se dá perfektně vyprat. ženy, nenechte se odradit! Výsledek je perfektní.“ (čtenářka Taťána)

Henně neprospívá chemie – šampony, laky a chlor z vody

„barvím si vlasy hennou asi 20 let. Objevila jsem značku Khadi a této značce jsem věrná. Vzniklá pasta je jemná a pěkně barví. Také jsem musela teda projít tím “objevem”, že pokud budu používat chemické šampony a laky, tak se mi henna nechytne. Přišla jsem na to po dlouhém vztekání kvůli tomu, že mi nešly obarvit ty odrosty, barva na ně vůbec nechytala. Také tomu neprospívá chlorovaná voda (je to prostě chemie). A pak že je potřeba dodržovat teplotu vody, kterou se prášek zalívá, když se z něj dělá pasta. Opravdu čistá henna (ta rudá) se má zalívat cca 90 stupni horkou vodou. Ale ty barvy, ve kterých je indigo a jiné byliny, snesou pouze 50 stupňů, jinak by nebarvily.
Mám hodně šedin, ale dvoufázové barvení s Khadi není potřeba. Míchám si svou barvu, vždy si přidám malou lžičku červené henny k barvě. Vzniklá kombinace (po zalití 50 stupni horkou vodou) mi krásně šediny obarví. Barvu si nechávám na hlavě cca 2 hodiny.“ (čtenářka Helena)

Začala jsem s hennou, protože mi po melírech padaly vlasy

„Hennou se barvím asi 10 let. Přešla jsem na ni po té, co jsem si často dávala melíry a začaly mně hodně padat vlasy. Padání vlasů mělo určitě i spojitost s velkým stresem, nicméně celostní lékařka mně zjistila v hlavě těžké kovy, a tak bylo rozhodnuto. Vzpomínám, že ze začátku, jak byly vlasy zmelírované, tak henna nechytala, ale postupně, jak odrůstaly, tak to bylo lepší. Barvím se tak za 3 týdny (protože jsou vidět odrosty), jinak na vlasech barva drží pěkně a stačí taky tak 3 – 4 h. Určitě mám i šediny (ale ty tedy nevidím, tak vlasy vypadají jako jemný melír). Vlasy mám lesklé, silné, na sluníčku úplně září.“ (čtenářka Irma)

Chodím už 14 let šťastně šedivá, kvůli zdraví!

„Barvím se od 25-ti let, postupně melír kvůli šedinám. V 45-ti letech problémy, hlava po barvení svědivá, puchýře atd. Testy zjistily alergii na PPD. Hledaly jsme alternativy, protože jsem nechtěla chodit šedivá, bohužel samé jedy. Jedy se mi ukládaly v těle a způsobily mi, že jsem i prodělala operaci nezhoubného nádoru slinné žlázy. Bylo mi doporučeno si vlasy nebarvit. Nejhorší bylo, když odrůstají a je vidět šediny. Jak to udělat? Překonala jsem to, i když jsem zažila nepříjemné poznámky od lidí. Moc mi pomohlo srovnat si to v hlavě a myslet na sebe a zdraví. Chodím už 14 let šedivá, zvykla jsem si myslím, že mi to i sluší. Když vidím děvčata, že se barví na ŠEDIVO….:-)

Takže my ženy to hodně řešíme, ale ať si to každý srovná a udělá podle sebe. Když to vidím, kolik máme kolem sebe CHEMIE, ničíme se sami i životní prostředí, tak někdy PŘEMÝŠLÍM, jak to vše půjde dále.“ (čtenářka ajka)

Rodina má ráda můj „natur look“, to jen já chci občas změnu

„Prakticky 20 let mám své vlasy (a přírodní kosmetiku bez tužidel a laků) a občas mi rupne v bedně a obarvím se. pak s tím rok zápasím, protože mě nebaví a obtěžuje dobarvování čímkoli. Nesnáším odrosty a vadí mi, že vypadám stádově , a ne jako já. Naposled jsem se po fázi zrzka (hena) nechala ostříhat na ježka, aby se to ozdravilo a já se na to odrůstající nemusela dívat (nikdy jsem to 100% nevymyla) a speciálně o to pečovat. Celá rodina je na mě se šedinami zvyklá, nikdo změnu nechce, to je jen můj občasný problém.

Jak ráda stojím u zrcadla a upozorňuji manžela (který má můj natur look rád a rovněž ví, jaký jsem občas pošuk): Vidíš, šediny jsou tam, už lezou, už se to vymývá, a rozhrnu pramen, ve kterém se jich skrývá nejvíc, aby je opravdu viděl.“ (čtenářka Janča)

Vypadalo to jako pracně vytvořený melír (Eva, Jíme Jinak)

Abych potvrdila slova čtenářek o dobrém výsledku přírodního barvení, přidám čerstvou zkušenost. Včera jsem jedné paní na plese chválila (při setkání u umyvadla na toaletě) šik účes a skvělou zrzavou barvu. Ohromně jí to slušelo a já po ní celý večer pomrkávala. Dalo se tušit, že v jejím věku už to nebude její vlastní barva. Překvapilo mě však, když řekla: „Ale to je jen henna, mě to takhle chytá.“ Chytalo jí to skvěle, vypadalo to jako pracně vytvořený melír. Žádná helma, jednolitý odstín, jak píšou holky. Krásně probarvené proužky, někde světlejší, někde tmavší, vypadalo to velmi přirozeně. Hned jsem jí vyzpovídala, čím si myje vlasy a bylo to jasné – přírodní šampony. Kondicionér apod. nepoužívá, protože má krátký bezúdržbový sestřih. Takže dámy, směle do toho!

Díky kurzu člověk přemýšlí, co vaří

Kacezak: Tak a první týden je za námi. Jsme...

Děkuji za to, co děláte a šíříte

Inka: Pěkný předvánoční čas. Dnes jsem narazila Evi na...

Zamilovala jsem se do česnekové pomazánky

Vendtechman: Prave jsem se zamilovala do dnesni cesnekove pomazánky...

Manžel je ze stravy nadšený. Řekl, že už končí se slaninou!

Bára: Dala jsem na stůl polévku a najednou dcery...

Manžel, velký masožravec, vidí, že mu omezení masa prospívá

Stramis: Já vařím podle JJ od listopadu, teď mám...

Díky vašim stránkách se konečně orientuji ve zdravé výživě

Hana M.: Chtěla bych vám poděkovat za úžasnou práci, kterou...

Děkuji za vaše recepty, mám 7 kg dole (72 let)

Zdeňka H.: Paní Evo. Bude mi 72 let, ráda...

Členství v Klubu byla jedna z našich nejlepších investic

Martina: Dlouho jsem váhala, zda si můžeme dovolit z...

Je mi mnohem líp ve vlastním těle

Hanka: Dobrý den, děkuji za kurz. Zhubla v pase...

Recepty v kurzu jsou perfektně připravené

Dudkoa: Jste super, zatím mám za sebou 10. den...

Nemůžu si pomoct, ty jídla z kurzu jsou tak dobrá, že vylizuji talíře i hrnce…

Magda: Ahoj všichni, dnes uvařil manžel - zelí, bramborový knedlík a...

Dcera se mnou začala snídat polévku!

Kajkule: Všechna jídla jsou moc dobrá! Moc vás chválím, pěkně...

Už nechci vařit klasiku, kterou jsem dříve vařila

Pavlivlmaeorua: S pomocí dcery jsem se dostala k programu...

Cítím z klubu tu lásku a pečlivost, s jakou k nám přistupujete

Lenka W.: Dobrý den, Evi, je mi hodně dobře,...

Děkuji za perfektní kurz a cenné rady

Kateřina: Ahoj, zdravím všechny účastníky kurzu ? Děkuji celému...

Seriál: Jak na jaro

materiály
  • Stáhněte si jej a upravte jídelníček.
  • Vyhněte se nemocem a jarní únavě.
  • Jídelníček ke stažení!
  1. Hennou se barvím necelé 3 roky. Od posledního chemického barvení mi bylo doporučeno začít s hennou nejdříve za 3 měsíce. To jsem dodržela a od té doby jenom henna. Barva chytá skvěle a vydrží tak měsíc až 5 týdnů. Nepoužívám šampony ani kondicionéry. Vlasy umývám jílem, který míchám s tulsi, moringou s pár kapkami levandulového oleje. Místo kondicionéru Amlu nebo vlasy přeliji octovou vodou. Vlasy nemam vysušené, pokožka není podrážděná a na slunci je ten lesk úžasný. Pokaždé mě fascinuje jak jednoduše jdou vlasy umýt a barvit bez chemie…

  2. Je mezi námi někdo, kdy by mi poradil s přechodem na hennu? Téměř deset let si nechávám vlasy zesvětlovat melírem a ráda bych s tím přestala. Jak a s jakou barvou henny mám začít? Ráda bych měla vlasy co nejsvětlejší. Předem díky za rady a zkušenosti

  3. Barvím se Hennou už spoustu let. Použivám obyčejný šampon před barvením, při výmývání použiji kondicionér na jemne vlasy, urychlí to vyplavení zbytků henny, barva mi krásně chytá a vlasy mám krásně lesklé, mezi barvením umývám žitnou moukou, barva mi odrůstá a tak barvím cca co 3-4 týdny.

  4. Zobrazit 5 komentáře

Komentujte
Vaše jméno

Jméno uložíme a zobrazíme, váš e-mail nezveřejníme. Zásady ochrany údajů.

Předchozí článekBála jsem se, že to bude drahé, Lucka (37 let)
Další článek19 TOP tipů, jak využít sezamovou pastou tahini