Domů > Výhody pro členy > Co členové využili

Velikonoční nákupy u IonAqua

Začíná období žlučníku a jater, proto jsme s firmou IonAqua domluvily slevu na nákup oleje z ostropestřce mariánského, který na játra působí blahodárně. Registrovaní uživatelé a členové Klubu Jíme Jinak si budou moci nakoupit s velkou slevou i ionizovanou zásaditou vodu, další studena lisované oleje, kávu žaludovku a mnoho dalších produktů nejen z oblasti zdravé výživy. Akce trvá do 30.4. 2014!

O firmě

Firma IonAqua a.s. je čistě česká firma, vyrábějící ionizovanou zásaditou vodu a zdravé, za studena lisované oleje. Sídlí v Pardubickém kraji, blízko České Třebové.  V nabídce najdete i pro nás velmi zajímavou sekci zdravé výživy.

Velikonoční sleva

Všichni registrovaní uživatelé mají slevu 12% a členové Klubu Jíme Jinak 20%. Slevu je možno uplatnit na celý sortiment v eshopu IonAqua. Každý nakupující může kód použít opakovaně, max. však desetkrát. Slevy se nesčítají. Akce běží od 1.3. do 30.4. 2016.

 

Výhoda pro členy Klubu Jíme Jinak

Členové klubu Jíme Jinak mají vždycky něco navíc. Na velikonoční nákup u IonAqua mají 20% slevu 

Jak nakoupit

Nakupte si zboží na v e-shopu na ionaqua.cz. Klikněte na nákupní košík. Zvolte možnost Použít poukaz na slevu. 

Do okénka které se otevřelo napište kód: [přihlaste se][přihlaste se]. Kód můžete uplatnit max. 10x.

Hodnota kuponu se objeví bez DPH. Skutečná sleva, kterou obdržíte, bude o 15 nebo 21% vyšší než zobrazená hodnota, dle sazby DPH nakoupených produktů.

Dopravné je určeno ceníkem na stránkách www.ionaqua.cz. Poštovné začíná na 73 Kč. Doba doručení je garantována do tří pracovních dnů. Většinou ale doručujeme do 48 hodin.

V případě technických problémů s e-shopem zkontrolujte, zda jste s kódem nezkopírovali i nadbytečné mezery a zda jste nezaměnili velká/malá písmena. Případně kontaktujte technickou podporu na ionaqua@ionaqua.cz nebo tel telefon.  +420 461 100 908 (7.30-15.30)

 

O léčivé vodě

Využití ionizované zásadité vody je poměrně mladá záležitost. Byla objevena před padesáti lety, ale do popředí zájmu odborníků se dostala až v posledních letech. Představuje relativně levnou možnost podpory zdraví. Navíc bez jakýchkoli vedlejších účinků, což se o syntetických lécích říci rozhodně nedá.  Její konzumace je rozšířena zejména v USA, Japonsku a Asii.  Spotřebitelé ji získávají jak balenou, tak jsou k dostání domácí ionizátory vody.

V čem je tato voda prospěšná lidskému organismu

V první řadě svou zásaditostí snižuje překyselení organizmu.  Dále díky nízkému oxidačně redukčnímu potencionálu (ORP) účinně omezuje vliv tzv. volných radikálů v těle.  Podstatně lépe a rychleji než normální voda proniká po celém těle a rychleji ho zavodňuje.

„Voda připravená pomocí ionizátoru je největším vynálezem v procesu léčení od doby, kdy Sir Alexandr Fleming objevil penicilín.“  řekl Dr. Wiliam Kelly, College of Metabolic Medicine, autor knihy Léčení rakoviny.

Proč je překyselení nebezpečné

Vlivem nekvalitní stravy, nezdravého životního stylu a stresu dochází u naprosté většiny populace k překyselení organismu. Je jedním z největších problému současné populace. Zejména proto, že mu není věnována dostatečná pozornost. Poměr zásaditých a kyselých látek v našem organismu, odborně nazývaný acidobazická rovnováha, je zcela zásadním faktorem pro zachování zdraví. Pokud se ale tento poměr posune na stranu kyselin, hovoříme o překyselení. Aby tělo správě fungovalo jak na buněčné úrovni, tak na úrovni jednotlivých orgánů, je nutné, aby byla udržena přijatelná hodnota acidobazické rovnováhy. Jakmile dodržena není, dostavují se následky. Nejzjevnějším příkladem je krev. Pro život člověka je nutné udržet pH krve mezi 7,35 až 7,4. Pokud dojde k odchylce, nastává smrt. Tělo má mechanizmy, jak udržet tuto životně důležitou tekutinu v tomto rozmezí. Ale za jakou cenu! Udělá to například tak, že odebere zásadité látky z kostí – a máme tu osteoporózu – řídnutí kostí.

U krve je tento jev nejmarkantnější. Překyselení se však dává do souvislosti s většinou civilizačních chorob. Jsou to například:

  • Oslabení imunity
  • Kardiovaskulární problémy
  • Obezita, cukrovka
  • Poškození volnými radikály
  • Předčasné stárnutí
  • Rakovina
  • Problémy s prostatou
  • Nedostatek energie
  • Únava a další

Je toto tvrzení podloženo vědeckými důkazy?

Po celém světě probíhá řada studií týkajících se využití ionizované zásadité vody. Za stěžejní jsou považovány práce vědců z Yonseiské univerzity, kteří v laboratorním prostředí prokázali pozitivní vliv ionizované vody na obezitu, cukrovku  a na rakovinu.  Další výzkumy prováděli také japonští a američtí vědci, kteří prokázali pozitivní vliv ionizované vody na různé břišní potíže.

Všechny tyto klinické studie jsou volně přístupné v databázi PUBMED  provozované National Center for Biotechnology Information a US National Library of Medicine. Některé jsou dostupné i v českém překladu na stránkách f. IonAqua a.s.

Nejzajímavější ovšem je, že pozitivní vliv na své tělo si každý může ověřit sám, měřením pH moče nebo slin vhodným indikátorovým papírkem nebo elektronickým pH metrem.

Olej z Ostropestřce mariánského

 

Ostropestřec mariánský byl od nepaměti využíván jak v lidovém léčitelství, tak pro produkci kvalitního oleje. Používá se především semeno, pro přípravu oleje, čajů, past a tinktur.  Semeno obsahuje velké množství aktivních látek (silymarin, nenasycené mastné kyseliny, minerály, vitamíny). Dříve se používaly i listy a kořeny, jejich použití je v současné době ojedinělé. Z listů však lze připravit chutný salát.

Na jaké neduhy pomáhá

Ostropestřec je použitelný pro vnější i vnitřní použití. Má prokazatelné pozitivní účinky na náš organismus, zejména na naše játra.  Pomáhá při zánětu jater, v boji s mononukleózou, cirhózou a žloutenkou. Je úspěšným podpůrným prostředkem při nápravách poškození jater v důsledku otrav nebo chemoterapie.  Injekčně se podává výtažek z ostropestřce jako protijed při otravách některými houbami. Lze ho užívat i preventivně jako ochranu před ztučněním jater. Ostropestřec mariánský působí pozitivně i na žlučník a jeho funkci. Zajímavé je jeho použití i při depresích  a bolestech hlavy.  Ostropestřec dále zmírňuje projevy alergií, pomáhá na různé kožní problémy i na nízký tlak.Kromě vnitřního působení se dá olej z Ostropestřce mariánského použít i v kosmetice. Vyživuje pleť, omlazuje ji a změkčuje vrásky.

Ostropestřec Mariánský nejen léčí ale i chutná

Použití oleje z ostropestřce mariánského má v Čechách dlouhou tradici. Ve středověku to byl jeden z obvyklých olejů. Jeho chuť je jemná, máslová a přesto bylinně svěží. Chuť je podobná jako při maštění máslem, pokrm je ovšem pro tělo mnohem šetrnější.

PS: Přemýšlíte jak zlepšit postavu a své zdraví?

Nepřemýšlejte 😊 Pojďte něco dělat! Ukážeme jak vylepšit jídelníček, co jíst a co ne, a jak si jídlem spravit zdraví! Naskočte do online kurzu Jíme Jinak - JE ZDARMA !

S radostí pečuji o stránky Jíme Jinak, točím a stříhám videa, fotím jídla, vyrábím naše online kurzy a mnoho dalšího. Jídelníček Jíme Jinak mám vyzkoušený na vlastní kůži a ke klasickému už bych se nevrátil. Taky díky tomu, že mi Eva vaří samé dobroty!😉

Buďte první, kdo poděkuje za tento článek.

Komentáře

Co se týče ostropestřce a jeho použití v těhotenství, názory se různí. Některé publikace ho povolují, jiné ne. Výrobce proto má raději na lahvi vyznačeno, že pro těhotné a kojící ženy není vhodný.

mrštice
1. 3. 2016

Muzu ostropestrec kdyz jsem kojici?
Diky

Ukázat další komentáře

Vyzkoušejte také

33
4

5 benefitů černé ředkve pro naše zdraví

Černá ředkev – tato málo používaná zelenina má obrovské zdravotní účinky. Teď v období jater a žlučníku je velkým pomocníkem, ale patří na talíř mnoh...

Přesnídávková polévka z kopřiv a jiného plevele

Náramně nás baví sbírat venku zdarma planou zeleninu a vařit si z ní obědy a večeře. Užíváme si to, dokud roste. Navíc si pochutnáváme a těla zásobujeme če...

Fazole s batátem a lopuchem

Rychlé jídlo z velkých bílých fazolí je skvělou alternativou ke guláši. Hodí se k plackám i k rýži.

Květáková jízda

V tomto receptu si užijeme květák až na kost. A to doslova, protože z košťálu připravíme bezva krém.

Cizrnovo-batátové pyré s pažitkou

Jednoduché pyré z batátů a cizrny je raz dva hotové. Chutí připomíná bramborovou kaši, ale můžete si ho udělat ostřejší nebo dochutit jako hummus. Perfektn...
46
1

Jak se vyznat v hluchavkách a využít vše, co nabízejí

Řada druhů a různé barevné variace… Vyznáte se v hluchavkách? Poradíme, jak si vybrat vhodný druh a správně využívat jednotlivé části rostliny.