V Horšovském Týně se ke krásnému obchůdku se zdravou výživou otevírá i Biotetina vytoužená zdravá jídelna. Ve čtvrtek 29.4. se můžete na novou kuchyň a jídelnu přijít podívat. Možná potkáte příjemné  podobně naladěné lidi. V každém případě budete mít jedinečnou příležitost ochutnat dobroty od Biotety. Takže od příštího týdne už máte kam chodit na zdravé obědy a dezerty, dokonce si můžete jídlo nechat dovézt.

21042014748

My už jsme měly tu čest

Bioteta Drahuška je naše spřízněná duše, se kterou si máme stále co říct. A i když nás dělí docela dálka, myšlenky a telefon nás stále spojují. Posledních pár měsíců se neslo v duchu velkého očekávání – Drahuška chystala kuchyň, aby mohla začít vařit pro lidi po našem. Je hotovo! Jídelna se slavnostně otevře za pár dnů.  

U Drahušky jsme před rokem hostovaly. Ochutnaly jsme její kváskový chléb, napařované houstičky, koláč, snídani, oběd i večeři. A můžeme to říct nahlas – Drahuška prostě umí. Taky proto jsme si ji pak vyprosily na náš kurz, aby nám s vařením pomohla. Je prostě skvělá! Záviděly jsme tehdy (samozřejmě jen a jen v dobrém slova smyslu) všem místním, že mají takovou šikovnou pekařku a tak pěkný obchůdek se zdravou výživou. Ale Drahuška chtěla víc. Chtěla pro své zákazníky vařit obědy. Jenže ji chyběla kuchyň. Místo, kde by mohla vařit, péct a s lásku připravovat dobrůtky pro všechny, kteří hledají altenativu k tradiční kuchyni.

Splněný sen

Sen se jí splnil a Bioteta nadšeně otevírá novou zdravou jídelnu a chce se o svou radost podělit. Proto pořádá Den otevřených dveří. Za novou jídelnou stojí spousta práce a výsledek rozhodně stojí za to.

Den otevřených dveří

Kdy:  29.04.2014 v době od 9.00 do 17.00 hodin

Kde: Bioteta – potraviny pro zdraví, Nádražní 70 (areál STK), 346 01 Horšovský Týn

Přijďte Biotetu navštívit, prohlédnout si nové prostory kuchyňky a jídelny a také ochutnat některou z dobrot, které vám připraví na uvítanou. Bude čas si popovídat a jen tak pobýt s podobně naladěnými lidmi.

Co vás čeká v nové jídelně

21042014749

Budete mít od pondělí do pátku možnost zajít si na zdravý oběd a svačinku. Obědy se vydávají od 11 do 13 hodin a můžete si také vzít jídlo s sebou do vlastních přinesených nádob nebo do menuboxů. Malá porce polévky bude stát 25 Kč (250 ml), velká 40 Kč (500 ml), hlavní jídlo 80 Kč a celé menu 95 Kč. Dokonce si můžete nechat jídlo dovézt, pokud si objednáte alespoň 4 jídla na jednu adresu na trase Horšovský Týn – Domažlice.

Můžete se těšit na jídlo připravené z kvalitních surovin, z velké části v bio kvalitě. Dvakrát týdně bude dezert, přibudou svačinky a pamlsky do kornoutku. A nadále můžete zakoupit domácí kváskový chléb a domácí houstičky nebo osvědčené domácí kváskové buchty.

Informace a objednávky

Všechny další informace a týdenní jídelníček najdete na www.bioteta.cz nebo na prodejně. 

Drahuško, gratulujeme

Přejeme, aby se Biotetě dařilo po všem stránkách, aby zákazníkům chutnalo tak, jako chutnalo u Biotety nám, a všichni byli zdraví a spokojení.

Eva a Helena

 

 

 

 

 

Hubneme do plavek online: Shoďte 5 kg za 14 dnů

 1. Už se nemůžu dočkat ;-). Drahuška vaří skvěle, pokaždé ji podezřívám, že tvořila s velkou láskou :-). To se máme, že ji máme :-)…

 2. jen houšť :-) zrovna dnes jsem trávila spoustu času hledáním restaurace, kam si zajdeme na oběd. Pro fůru práce nebyl čas (a ani chuť) vařit a byl to tedy nelehký úkol… už jsem několikrát přemýšlela, že by bylo skvělé, kdyby někdo v okolí (Praha Vršovice, to je ta oblast kolem legendární Krymské ulice :-)) otevřel bistro, café či restauraci, kde bych si vybrala…jestli to takhle půjde dál, budu to muset udělat sama (zatím je to jen fantazie, sama bych do toho nejspíš nešla…nebo zatím ne:-)).Biotetě držím palce a třeba se někdy stavím pro inspiraci a poučení ze zkušeností…

 3. Ano , Bioteta v Horšovském Týně je super a když přibude možnost zdravého vaření = jídelna , už to bude úplně dokonalé a moc přeji, aby se dařilo . On samotný krámek, který jsem osobně navštívila je úžasný, než jsem došla od jednoho konce prodejny ke kase, měla jsem košík zaplněn k prasknutí a milá paní prodavačka ochotně poradila a já pěji jen samou chválu. Až budu mít cestu určitě se stavím i na ochutnávku zdravého oběda a dalšího nákupu .. škoda jen, že Vás nemáme blíž , závidím „Tejňákům“ ovšem v tom dobrém slova smyslu

  • Taky jim závidím, ještě že je Bioteta v Týně schovaná, v Praze bychom jí utrhali ruce. Krámek má pořád nejlepší, co jsme viděly.

 4. Moc gratuluji ke splnění snu a snad se někdy na nějakém výletu zajdeme podívat a pochutnat si :-)
  A nezbývá než doufat, že takových „zdravých dobrot vařících podniků“ bude jen a jen přibývat nebudeme muset závidět obyvatelům Horšovského Týna :-)

 5. Milá Drahuško, mám velikou radost z Tvého splněného snu, jak vidno, sny se plní nejen o Vánocích :-) Jsi skvělá, krásná a šikovná ženská a přeji, ať se daří a ať všem chutná a je jim u Tebe dobře. Už se moc těším na léto, kdy se určitě uvidíme.

 6. Bioteta děkuje Evičce,Helence,Leušce a všem,všem,všem spřízněným dušičkám a na všechny se už teď moc a moc těší
  Mějte se všichni jarníčkově sluníčkově a přijďte pobejt k nám do H.Týna.
  Bioteta Drahuška

 7. Drahuško, doufám, že to nějak zvladnem a podaří se nám v úterý dorazit. Pokud by to snad neklaplo na den otevřených dveří, tak se nicméně objevíme tak jako tak v nejbližších dnech ;-) uz se nemuzem dočkat, že zas spatříme tvůj sálající úsměv, který vždy pohladí po duši a rozzáří den :-D

 8. Zobrazit všech 8 komentářů

Komentujte
Vaše jméno

Jméno uložíme a zobrazíme, váš e-mail nezveřejníme. Zásady ochrany údajů.

SDÍLEJTE PŘÍSPĚVKY - získejte členství v Klubu JJ nebo jeho prodloužení. Jak to funguje?
Autorem článku je Eva Cikrytová
Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh
Předchozí článekTěstoviny s pikantní cizrnou a zeleninou
Další článekPozvánka na prodejní výstavu Ezotera