Domů > Výhody pro členy > Aktuální výhody

Kurz zdravého životního stylu v Krkonoších (červenec 2023) se slevou pro členy klubu

Chcete se dozvědět více o preventivní i léčebné stravě? Zajímají vás energie potravin a jaký mají vliv na náš organismus i psychiku? Chtěli byste poznat základy celostní diagnostiky, případně jednoduché léčebné procedury? Přidejte se k nám! Nejen že získáte spoustu zajímavých poznatků, ale zároveň strávíte týden v malebné přírodě Krkonoš. V době kurzu se o vaše děti rádi postaráme. Vaši pohodu podpoří i harmonizující rostlinná strava.
Kurz vedou zkušení odborníci – MUDr. Vladimíra Strnadelová a Jan Zerzán z Institutu celostní medicíny Praha.

Kdy

  • 15.7. – 22. 7. 2023

Kde

  • horský hotel Javor, Dolní Malá Úpa, Krkonoše

Program kurzu

Přednášky budou zaměřeny na základy složení a přípravy preventivní i léčebné stravy s ohledem na potřeby organismu. Strava musí odpovídat schopnostem našeho trávicího systému, a také je třeba, aby se odvíjela od zdravotního stavu člověka, roční i denní doby. S tím souvisí i vysvětlení nejdůležitějších poznatků o fungování našeho těla ve zdraví i nemoci z pohledu celostní medicíny. To vše vede ke schopnosti vyznat se ve svém organismu, a tím i získat základní přehled o sebediagnostice. Budou probrány i jednoduché přírodní léčebné prostředky. Pokročilí účastníci si mohou prohloubit znalosti o stravování i pohledy na funkci našeho organismu a jeho fyzické i duševní potřeby.

Lektoři

MUDr. Vladimíra Strnadelová

Absolvovala fakultu všeobecného lékařství v Olomouci, atestovala v oboru neurologie.
Další studia tradiční čínské medicíny, akupunktury, homeopatie, dietologie. Studium a stáže u nás i ve světě (Sri Lanka, Thajsko, Holandsko, Švýcarsko). Víc jak dvacet let praxe v přírodní medicíně.

Jan Zerzán

Před víc jak 40 lety se vyléčil z onkologického onemocnění pomocí stravy. Od té doby studuje nejrůznější dietologické směry u nás i v zahraničí. Vede mnoho let dietologickou poradnu pro lidi s nejrůznějšími chronickými nemocemi. Provádí testování individuálních potravinových zátěží.

Oba dva jsou autoři bezpočtu článků v různých časopisech i v odborné literatuře, vystupovali v mnoha televizních i rozhlasových pořadech. Jsou autoři několika knih. Pravidelně přednáší po celé republice a pořádají kurzy s výukou zdravé stravy a zdravého životního stylu.

Dětský program

Děti rozdělíme do několika skupin: školní, předškolní a ti nejmenší. Pro každou skupinu bude připraven extra program odpovídající věku. S dětmi bychom byli rádi co nejvíce venku – na louce u hotelu a v lese, jak počasí dovolí. Za nepříznivého počasí je dětem k dispozici klubovna a dva dětské koutky, kde je dost prostoru na hry a tvoření.

Malá Úpa a okolí

Oblast východních Krkonoš je přímo rájem turistů a cyklistů. Skoro jediná hlavní silnice (č. 252) spojuje Dolní a Horní Malou Úpu a vede až k hranici s Polskem (Pomezní boudy – hraniční přechod). Územím obce a částečně podél hlavní silnice protéká řeka Malá Úpa. Hotel Javor leží na okraji Dolní Malé Úpy. Ať se od hotelu vydáte na jakoukoliv stranu, máte výběr několika krásných turistických tras. Rodiče menších dětí jistě potěší pohádková stezka, která vede i kolem hotelu a dále klikatě až k Pomezním boudám. Do území obce patří i naše nejvyšší hora Sněžka (1 603 mnm), kam se jistě většina účastníků pobytu vypraví na túru. Vzdušnou čarou je od hotelu ani ne 5 km. Ale nebojte, můžete jet i lanovkou.

Ubytování

Horský hotel Javor je čtyřpatrová moderní budova. Pokoje jsou dvou až čtyřlůžkové, apartmány šestilůžkové. Většina pokojů má k dispozici i balkón a všechny pokoje mají své vlastní sociální zařízení. Součástí hotelu je prostorná jídelna, jídelní salónek, bar (celodenní provoz), krásné dětské koutky a wellness. Kolem hotelu najdou děti mnoho zajímavých herních prvků.
Jelikož se hotel nachází ve třetí ochranné zóně národního parku, je parkování zpoplatněno. Více informací o hotelu a video najdete zde.

Strava

S radostí pro vás připravujeme harmonicky působící přírodní stravu. Tato strava je připravena z kvalitních surovin. Základem jsou obiloviny, luštěniny, zelenina, ovoce, ořechy, semínka a další. Využíváme z části také bio suroviny. Jsou podávána čtyři jídla denně: snídaně, oběd, dezert a večeře. Pokud máte nějaká dietní omezení, nebo specifická přání, sdělte nám je předem. Pokusíme se vám maximálně vyhovět. Rádi připravíme také příkrmy pro nejmenší účastníky pobytu, nebo stravu v bezlepkové podobě aj. Po celý den vám jsou k dispozici různé nápoje (čaje, voda, obilná káva, apod).

Pro koho je kurz určen

Kurz je vhodný jak pro začátečníky, tak pro pokročilé – pro všechny, kteří se chtějí dozvídat nové věci, získat další pohledy na téma zdravého stravování. Kurzu se mohou zúčastnit jak singles, tak celé rodiny i s dětmi. O děti bude v době kurzu dobře postaráno.

Proč se tohoto kurzu zúčastnit

Naučíte se chápat systém zdravého stravování a zdravého životního stylu obecně. Můžete se zeptat na problémy, které právě řešíte. Setkáte se s podobně naladěnými lidmi, můžete s nimi sdílet svá témata.
Poznáte nový, zajímavý, krásně zelený kout Česka s pestrou možností výletů do přírody. O vaše děti je po dobu kurzu postaráno. Celkový dojem z kurzu a pobytu podtrhne i harmonizující rostlinná strava a příjemné, přátelské prostředí hotelu.

Cena

  • 9 600 Kč dospělý účastník a 7 200 Kč dítě do 15 let
  • 10 200 Kč dospělý účastník a 7 400 Kč dítě do 15 let v pokoji s balkónem
  • děti do 3 let bez nároku na lůžko platí pouze stravu 250 Kč/ den 
  • děti do 1 roku bez stravy ZDARMA.

V ceně je zahrnuto: 7 nocí ubytování, 7x plná penze včetně nápojů, lektorné, organizace dětského programu, pobytová taxa.

V ceně není zahrnuto: hotelové služby navíc, cestovní pojištění – doporučujeme sjednat v CK, doprava

Akce není vhodná pro osoby se sníženou schopností pohybu.

Více informací a rezervace

  • info@duhovykonik.cz
  • tel.: 602 558 972
  • www.duhovykonik.cz
  • organizátor: cestovní kancelář Duhový koník s.r.o.

Výhoda pro členy Klubu Jíme Jinak

Členové Klubu Jíme Jinak mají slevu 10% pro všechny členy rodiny! Pokud např. jedou 2 dospělí a 2 děti a ubytují se v pokoji s balkónem, ušetří díky Klubu 3 520 Kč.[přihlaste se]
Sleva se vztahuje pouze na člena Klubu a jeho nejbližší rodinu ve společném ubytování, nelze ji předat dalším příbuzným nebo je poslat se slevou na pobyt, na který člen Klubu sám nejede. 

Sleva 10% pro členy Klubu Jíme Jinak platí na všechny pobytové akce CK Duhový koník v roce 2023.

Přijďte a prospějte svému tělu i duši. Těšíme se na vás.

PS: Co shodit 5 kg za 14 dnů?

Sezóna plavek se blíží. Letos to nebude strašák, připravíme se. Máme chutný jídelníček, skvělé recepty, videa, jemné cvičení - a samozřejmě živou podporu a motivaci. Už za dva týdny uvidíte výsledky. Mrkněte na výzvu Hubneme do plavek a naskočte!

12 lidí už poděkovalo za článek.

Buďte první, kdo napíše komentář

Vyzkoušejte také

2

Trampolínky Bellicon se super slevou

Ke zdravému způsobu života neodmyslitelně patří i pravidelný pohyb. Cvičení na trampolínkách se stává stále více a více oblíbeným cvičením, které můžete pr...
25
24

Kojibakers – stálice i novinky se slevou až 30%

I v tomto roce můžete nakoupit vaše oblíbené produkty od Kojibakers. Pro členy Klubu Jíme Jinak je připravena sleva 30% na miso pasty, 25% na polévky a 10%...
5

Intenzivní víkendový kurz vaření s Paní Dýní – červen 2022

Zveme vás na intenzivní kurz vaření vyvážené stravy na základě principů Jíme Jinak, kde vám Lenka Rojíková (Paní Dýně) předá svoje znalosti a kuchařské zku...
12
23

Extra panenský olivový olej od farmáře se slevou pro Klubáky

Přinášíme vám skvělou slevu, a to nyní celých 30% na váš oblíbený olivový olej z produkce malopěstitelů olivovníků a producentů prémiového extra panenského...
38
21

Kimchi, tahiny, luggi a další dobrůtky od Beavia se slevou 30%

Máte rádi kimchi? Už jste jedli kvašenou řepu s křenem? A víte, co je luggi? Ve spolupráci s firmou Beavia jsme pro vás připravili skvělou slevu na tyto a ...
12

Lyžovačka v Krkonoších (leden/únor 2023) – ušetřete 3 tisíce na rodinu!

Koncem ledna je na horách již dostatek sněhu a přitom nejsou ještě obležené množstvím turistů. Využijte týden pololetních prázdnin a užijte si s dětmi zimn...