Domů > Magazín > Vaše příběhy

Mám energii jako malý atomový reaktor (Jindřich Motýl)

Jindra je můj kamarád a také obchodní partner. Podnikali jsme spolu, takže jsem mu docela viděla “do talíře”. Moc se mi to nelíbilo, za to teď se raduju. A Jindra též, protože od doby, co jí jinak, je štíhlejší, zdravější a vypadá mladší :-)

Předkládám vám Jindrův email tak, jak přišel. Jen jsem si dovolila některé věty, které se mi obzvlášť líbily, zvýraznit tučně:

Rozhodl jsem se také přispět do diskuse na téma „JímeJinak“ svým osobním dramatickým příběhem. Nová strava, na kterou jsme najeli s přítelkyní, změnila můj život o 180 stupňů …za spousty podivných a tajemných okolností. Posuďte sami.

První zvláštní symptomy jsem začal pozorovat už po pár týdnech. Pamatuji si to jako dneska. Ráno jsem se vzbudil, po nezbytné hygieně na sebe začal navlíkat věci. U kalhot jsem náhle zjistil, že přes dotažený opasek padají dolů.  Opasek je zařízení technicky poměrně jednoduché. Po zevrubné kotrole jeho základních funkcí jsem musel uznat, že na něm nedošlo k žádné vážnější poruše. Příčina tedy musela ležet jinde. Ano! Moje postava se začala pomalu vracet k původním tvarům z doby před deseti lety! Znepokojen myšlenkou, že je toto vůbec možné, jsem vyrazil do práce.

Tam se v poslední době dějí opravdu divné věci! Hned po příchodu mě zpravidla popadne zvláštní amok, jehož důsledkem je,že jedu jako pila 10 hodin v kuse a to si nedám ani jedno kafe. Mé hýření dobrou náladou a energií zatím připisovali mí kolegové počínajícímu schizofrennímu šílenství způsobenému četbou mailů od našich klientů. Ale pravda je mnohem hrozivější. Mám energii jako malý atomový reaktor, v nějž jsem se zřejmě plíživě proměňuji!

Teď vážněji. Díky mojí přítelkyni a její skvělé kuchyni jsem začal jíst jinak. Výsledkem je po 3 měsících 8 kilo dolů, výborná kondice a celkový pocit. Jak fyzický tak duševní. Nikdy bych nevěřil, kolik člověk nabere energie, když nezatěžuje organismus a dává mu co potřebuje.

Myslím si, že chcete-li výsledky, neměli byste jíst zdravě „trochu“. Musíte do toho jít naplno! Stejně jako nejde „trochu“ přestat kouřit, nebo „trochu“ se učit anglicky a očekávat výsledek, stejně tak je to i v tomto případě. Čím důslednější jste, tím lepší a rychlejší jsou první výsledky. Zdravě jíst pro mě znamená „správně“ jíst. Tedy tak jako to tělo přirozeně vyžaduje. Když to začnete dělat, ty původní instikty opět nahodíte a začnete mít chuť na to co je pro vás ve skutečnosti dobré.

Moderní civilizace a tržní společnost nás naučili mnoha chutím, které nám škodí. Až teď vidím, jak neuvěřitelně pokroucené jsou stravovací zvyky lidí. Do toho všechny ty blbé a nebezpečné diety směřující ke štíhlé postavě a všeobecný názor, že být vegetariánem nebo veganem znamená „něco si odpírat“.

Do zdravé stravy jsem nešel z důvodu nějakých zjevných zdravotních potíží. Měl jsem prostě chuť zkusit něco nového a správného a viděl jsem, že to prospívá mé přítelkyni. Zpočátku jsem si myslel, že pro mě to bude jen taková „ozdravná“ kůra na 2-3 měsíce a pak se vrátím k původnému jídelníčku. Ale dnes, po těch pár měsících, už se k ničemu „vracet“ nebudu. Teď jím to, co chci, co mi chutná a po čem se cítím v pohodě.

Jindřich Motýl

PS: Z práce do práce, život letí a vy nic nestíháte?

Pokud před sebou stále jen hrnete všechny ty povinnosti, které život přináší, je čas se zastavit. 🛑 Je tohle život, který chcete? O tomto jste snili? Asi ne. V přírodě začíná nový biologický rok, nový začátek a i my to letos můžeme udělat jinak. Právě tomu se v Jarní Očistě také věnujeme a máme dokonce připravený silný závěrečný aktivační rituál, aby se vaše záměry mohly uskutečit. Zdaleka v očistě nejde jen o vyvážený jídelníček. Pojďte si ujasnit touhy, naberte zas energii a pojďte se cítit ve svém těle lépe. Začněte s námi 8 týdenní Jarní očistu. Pročistíme tělo, zlepšíme jídelníček, postavu i psychiku.

Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh

16 lidí už poděkovalo za článek.

Komentáře

No krása!!!! Díky! S tím “trochu” máš úplnou pravdu. Přeji vše dobré a kupu dětí:). Ty zaručeně využijí přebytkovou sílu reaktoru:). Požehnané dny!

marie bambuchova
28. 10. 2013

…ahoj elisko zdravim te nahodou jsem objevila tve stranky o zdravem zpusobu v jidelnicku snazim se taky o neco podobneho ,nebot jsem mela taky trable a vse se odrazilo na mem zdravi s tatkou romanem jsem se rozvedla a ziju ve valmezu nikdy by me nenapadlo ,ze mi tak ublizi nikdo by to do nej nerekl a nebo to bobre ukryval ale zivot jde dal ….jinak misa jeste studuje janek ma 19 a peta 11 moc te zdravim ahoj maruska

Ukázat další komentáře