Domů > Magazín > Blog

Žabinec ptačinec první k mání

Chcete něco jarního, čerstvého, zeleného? Nemusíte chodit do obchodu. Já chodím s košíkem kolem domu a sbírám žabinec ptačinec.

Když jednu chvíli v lednu slezl sníh, objevila jsem místečka, kde roste žabinec ptačinec.

Oblíbený to náš plevel, ježto je i chutný, plný vitamínů a čerstvé přírodní energie. S radostí jsem pak chodila odhrnovat sníh na místa, kde jsem ho předtím zahlédla, a zdobila s ním i ryze zimní jídla k radostí své i svých bližních. Jenže sníh je pořád a já už nevím, kde pohrabat, abych naši zelenou lahůdku našla. A tak vítám jarní tání, protože se objevují další a další koberečky zeleného plevelu, co tolik zlobí zahradníky a tolik chutná nám, co jíme jinak :-)

Jestli jste ho našli na procházce nebo vám roste na zahradě, neváhejte, trhejte, zobejte, dobijete si zimou vyčerpané baterky.

PS: Co shodit 5 kg za 14 dnů? 😍

Sezóna plavek začne brzy. Máme chutný jídelníček, skvělé recepty, videa, jemné cvičení - a samozřejmě živou podporu a motivaci. Už za 2 týdny uvidíte výsledky. Mrkněte na výzvu Hubneme do plavek a naskočte!

Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh

Buďte první, kdo poděkuje za tento článek.

Komentáře

Prosím odkdy se může dávat dětem?Ve vývaru,spařený nebo čerstvý?

Super, super! hned jsem naběhla na zahrádku a jsou tam úplný plantáže :)) A koukala jsem, že tam vyrostlo pár cibulek, asi pozůstatek minulé úrody.. Nějaký zkušený pěstitel a pojídač, který by mi poradil, jestli si ji můžu nakrájet třeba do salátu? :D Snad by to nemuselo být nebezpečné :))

Ukázat další komentáře