Domů > Magazín > Zdraví

Dětské opalovací krémy obsahují hormonální disruptory. Dejte si pozor na tyto složky.

Chystáte se na dovolenou s dětmi a vybíráte opalovací krém? Buďte obezřetní a vybírejte pečlivě. Nezávislé testy ukázaly, že opalovací krémy (nejen) pro děti obsahují hormonální disruptory a další nevhodné látky.

Dejte pozor, co mažete na své děti

Dětská pokožka je velmi citlivá a její propustnost je mnohem větší než u nás, dospělých. Jednotlivé složky kosmetiky, které se na ni nanášejí, mohou snadno prostoupit přes dětskou kožní bariéru a vyvolat nepříjemnou alergickou reakci a další problémy. Maminky – dejte si pozor nejen na každodenní dětskou kosmetiku, ale také na opalovací krémy.

Tyto “opalováky” poškozují hormony

Nezávislé testy opalovacích krémů ukázaly, že některé “opalováky” (ať už jsou to ty dětské nebo dospěláckéobsahují endokrinní disruptory, které mohou mít z dlouhodobého hlediska negativní vliv na fungování hormonálního systému. Spreje Uriage Bariésun Kids 50+, Chicco Spray Solare a Nubian Kids 50 obsahovaly shodně po jednom z hormonálních disruptorů, konkrétně ethylhexyl methoxycinnammate. V případě některých se navíc jedná o látky toxické pro korály, řasy a fytoplankton.

Kterým látkám se vyhnout?

Všechny kosmetické přípravky musí mít povinně na obale uvedené složení. Čtěte jej pečlivě a vyhněte se v něm těmto látkám:

  • endokrinní disruptory – propylparaben, butylparaben, ethylhexyl methoxycinnamate, BHA, oxybenzon, cyclotetrasiloxane,
  • alergeny – butylphenyl methylpropional,
  • vonné látky – HICC (hydroxyisohexyl 3-cyclohexene carboxaldehyde).

Jaké opalovací krémy vybrat?
Možná nevíte, kterým výrobkům věřit a jaké vybrat. Které jsou ekologické a přitom účinné? Výběr těch kvalitních, účinných a šetrných za nás udělali Martin a Pavel, kteří provozují eshop Econea. Trvalo jim rok než vybrali zboží do svého obchodu. Jsou přísní a stejně jako my věří, že když začneme každý u sebe, můžeme nakonec dosáhnout zlepšení našeho zdraví i životního prostředí. Každý jeden z nás denně rozhoduje svým nákupem a svým chováním o tom, v čem budeme žít a v jakém stavu dostanou tuhle planetu naše děti.

PS: Co shodit 5 kg za 14 dnů? 😍

Sezóna plavek začne brzy. Máme chutný jídelníček, skvělé recepty, videa, jemné cvičení - a samozřejmě živou podporu a motivaci. Už za 2 týdny uvidíte výsledky. Mrkněte na výzvu Hubneme do plavek a naskočte!

Zdravé recepty, zdravé vaření a životní styl. Tisíce receptů zdarma. Co víme, sdílíme! :-)

2 lidi už poděkovali za článek. Oceňte práci autora také.

Komentáře

Doktorka se srdcem
17. 6. 2019

Dobrý den, prosím opravit, jinak může mít Google problémy: Správně je ethylhexyl methoxycinnamate.

Ukázat další komentáře

Vyzkoušejte také

35
108

Proč na jaře některé děti moc nejedí a jiné stonají

Už je to zase tady. Jako každý rok na jaře maminky lamentují, že to jejich robátko poslední dobou nějak stávkuje v jídle. Většina dětí, které doposud tak k...
klub
33
13

Jaký je rozdíl mezi eliminací a nemocí?

Kdy se jedná o detoxikační symptomy a kdy o nemoc? Proč se v našem těle daří kvasinkám, plísním, parazitům? Jak strava ovlivňuje vznik rýmy, kašle, bronchi...