Domů > Magazín > Blog

Hrdinové a hrdinky Jíme Jinak

Když se podíváte do příběhů na našich stránkách, najdete tam skutečné hrdiny. I když se báli, i když měli potíže nebo se jim okolí smálo, zkusili v životě udělat změnu a je to na nich vidět. Nejviditelnější je to tam, kde se shazovalo hodně kilo. Ale zásadní změny se staly uvnitř.

Pepa s dcerou se změnili k nepoznání

Pepa si neuměl představit život bez masa nebo rohlíků. Ale jeho žena Irena dokázala, že začal jíst s ní. Měla jsem tu čest vidět Pepovu fotku, kde je ještě větších rozměrů než na té první fotce vlevo. O takového pána bych nezavadila pohledem. Po změně jídelníčku je z něj fešák, co říkáte. Tátova proměna oslovila i dceru a na ní je změna jídelníčku vidět úplně ukázkově. Z holky, co byste přehlédli se stala naprostá kočka. Jak se to stalo, si můžete přečíst v jejich příběhu.

Jana shodila 50 kg

Jana se dostala na váhu téměř 100 kilo. Mohl za to životní styl i snížená funkce štítné žlázy. Ve svém příběhu píše, jak držela diety a hladovky a nikam to nevedlo, dokud neobjevila, že ji chybí sebeláska. Pak už to bylo velmi snadné. Změnila jídelníček a během roku a půl shodila 50 kilo. Jídlo si začala užívat, upravil se jí cholesterol a snížil krevní tlak. Cítí se skvěle a plná energie. Podle nás je to úplně jiná žena.

Lukáš zhubl za 3 měsíce 12 kg

Pouhou změnou stravy, bez pohybu, shodil nadváhu. Jeho hlavní motivací však nebylo hubnutí. Úplně na začátku měl zdravotní problémy. Sešlo se mu toho v životě nějak moc najednou a výsledkem byl campylobacter a kritické hodnoty jaterních testů. Navíc marně řešil ekzém, trpěl na astma a snažil se usilovným cvičením a držením diet trochu zhubnout, což se nedařilo. Po 3 měsících na JJ shodil 12 kg  a děly se další “zázraky”. Začátek jeho nové cesty si můžete přečíst zde.

Dnes už neví, co to je astma nebo alergie, na kontrolu jater už nechodí, necítí se být pacientem. Dokonce se mu zalíbilo občas si zaběhat, což je aktivita, kterou z duše nesnášel.

Dnes je to úplně jiný člověk. Je mu 38 let a v posledním rozhovoru pro JJ říká, že opravdová změna je ve vaší hlavě. Změnil celý svůj život, ne jen jídelníček, změnil dokonce i profesi. Vystudoval, co ho zajímá a konečně dělá, co ho baví (fotí a dělá Feng Shui) a cítí se skvěle. Dokonce si vyzkoušel  desetidenní půst o vodě a zrní.

Anet shodila 17,5 kg

Aneta byla krev a mléko jako všechny ženy v otcově linii. My jsme ji poznaly před 7 lety, kdy už byla pěkně buclatá. A za ty roky nabrala další kila. Jenže pak táta po 49 letech kvůli cukrovce shodil 35 kg a zůstal bez léků. Aneta si řekla, že se nenechá zahanbit. Už jako dítě měla vysoký cholesterol a o cukrovku nestála. Navíc se už na sebe nemohla ani podívat, natož se někde svléknout. Pustila se do toho zhurta a po půl roce má dole 17,5 kg. Než přišla na to, že v salátech to není a uvědomila si, co vlastně jí, tekly jí kolikrát v posilovně slzy. Dnes je jí 25 let a výsledek rozhodně stojí za to, že? Fotky její postupné proměny najdete v jejím příběhu.

Martin (49 let) vidí věci jinak 

Zhubnout se rozhodl ještě dříve než našel stránky JJ. Chodil do posilovny, počítal kalorie. Podařilo se mu shodit 9 kg, ale necítil se dobře. Při jednom z pravidelných lékařských vyšetření se ukázaly nadlimitní hodnoty PSA, značící možný budoucí rakovinný problém s prostatou. Při pátrání po příčinách jsem se někde dočetl i informaci, že může být, krom stresu a strachu, i způsobeno velkou námahou, což návštěvy 3x týdně v posilovně u mne opravdu byly, neboť jsem v podstatě nikdy nebyl přítelem sportu a nějakého velkého aktivního pohybu. A tak se přidal k nám do kurzu a začal vařit. A to teprve byla ta správná změna, která ho posunula v životě ještě mnohem dál. O jeho úsměvu na tváři a nové životní filozofii si můžete přečíst v jeho příběhu nebo seriálu o minimalismu, který pro JJ napsal.

Míša shodila 26 kg

Michaela se na vysoké škole při výšce 162 cm dostala na váhu 84,7 kg a přivodila si tak krom komplexů z vlastního těla také vysoký krevní tlak. Zkusila posilovat, zkusila jídelníček od trenéra. Marně. Vzdala to a pak zkusila znovu. Zjistila, že v hubnutí hraje roli i stres. Když si udělala jasno v prioritách, změnila jídelníček a začala sportovat, propracovala se k postavě modelky s váhou 58,2 kg. Velikost 42 vyměnila za 36, je jí 25 let a je nevýslovně šťastná. Tvrdí, že stačilo se rozhodnout. Její příběh si můžete přečíst zde.

Jitka se zbavila léků a 7 kg

Vždy ráda jedla a také ráda vařila. Jenže stále stupňující se zdravotní potíže ji brzy dohnaly do ordinace mnoha lékařů. Bohužel nikdo ji nedokázal pomoci. Až když Jitka úplně změnila jídelníček, začalo se její zdraví zlepšovat. Kromě 7 kg dole se Jitka zbavila většiny zdravotních potíží a už nemusí brát žádné léky.

Monika shodila 25 kg

Vždycky byla buclatá. Hubnutí pro ni není snadné – má sedavé a stresující povolání. Vyzkoušela kde co, i paleo dietu. Bylo jí strašně zle, nic neudržela v žaludku. Změna jídelníčku v kurzu Hubneme do plavek jí prý dala plný talíř a možnost najíst do sytosti. A taky báječné nové recepty které vůbec neznala. Některé kombinace potravin jí připadaly příšerné, a pak vylizovala talíř. Alespoň tak to říká ve svém příběhu, kde najdete také její zkušenosti s trombózou, plicní embolií, rozhašeným žaludkem a bolavými zády.

Silvie měla 90 kg

Jednu dobu vážila 90 kg. Na maturitní fotce můžete vidět, jak byla buclatá už při 85 kg. Různě se prala s váhou, i když hodně sportovala. Váha jí tak různě kolísala, někdy to řešila víc, někdy méně. Během dvou těhotenstvích nabrala 15 kg. Nyní je jí 32 let, stala se vegankou a intenzivně sportuje. Celý její příběh si můžete přečíst zde.

Chcete se zbavit kil a zdravotních obtíží?

Není to tak těžké, jak se vám může zdát. Jediné, co potřebujete je odhodlání ke změně. Pak už to jde snadno. Už za 14 dní může být všechno jinak.

Bára (42 let): Po 14 dnech o velikost menší. Milé dámy, díky za vaše kurzy. Jsem z nich nadšená. Od loňského června mám přes boky a v pase o 11 cm méně a 8 kilo dole. Jsem malá, takže je to hodně.

Zkuste to také. Právě je otevřen vstup do 14 denního online programu Hubneme do plavek. Nezmeškejte to. Pokud si chcete užít hubnutí a pročištění těla v pohodě, bez hladovění, chemie a dřiny, přijďte. Ukážeme vám, jak snadno uvařit skvělá chutná jídla, normálně se najíst a přitom hubnout.

Chci se přidat

nebo pokud ještě váháte, přihlaste o seriál zdarma jak upravit jídelníček na léto.

PS: Cítíš se v plavkách sebevědomě?

Pokud letos nechceš schovávat zadek pod ručník, pojď na to s námi jinak.
Chci lepší postavu!

Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh

2 lidi už poděkovali za článek. Oceňte práci autora také.

Buďte první, kdo napíše komentář

Vyzkoušejte také

Vegan kraslice na Velikonoce

Mám pro vás pár tipů, jak si s dětmi udělat kraslice, i když vejce nekupujete a nemáte poblíž dodavatele vyfouklých vajíček. Navíc je to docela ekonomická ...
70
14

Zázračná kopřiva

Zlobíme se, když nás popálí, ale neuvědomujeme si, kolik léčivé moci v sobě skrývá. Kopřiva čistí krev, podporuje tvorbu mléka při kojení, léčí záněty močo...
70
97

Klíšťata, přírodní antibiotika a borelióza

Dáša Lužná nám poradila, jak na klíšťata. Co udělat preventivně a co  v momentě, když se klíště přisaje. Důležitá je i rada pro případ, že po klíštěti zůst...
klub
27
3

Zdravý týdenní jídelníček na dovolenou

Tento jídelníček jsme si odzkoušeli na dovolené. Je rychle hotový, lehký, chutný a zdravý. Přesně takový, jaký ho na dovolené potřebujeme. Je sestavený ze ...
260
44

Léčivý hřib hořčák – zabíjí rakovinu

Nedávno jsme vydali článek o léčivých účincích lesních hub. Naši čtenáři jako správný národ houbařů hned poznali, že hříbek v  na úvodní fotce úplně vlevo,...
33
16

Fialka a maceška – léčivé violky

Víte která je která?  A víte, která umí co léčit? Violky jsou první pomocí pří kašli i při kožních potížích, ale pomáhají i na opary, opruzeniny a detoxika...