Ráda bych se s vámi podělila o návod, jak si udělat hezký den. Vyzkoušeno na vlastní kůži, úspěch zaručen ;-)

Jak na pěkný den

 1. Pořiďte si děti.
 2. Děti, které vás každý den vzbudí v půl šesté ráno, protože nerozlišují všední den a víkend.
 3. Dejte si špunty do uší nebo křičte hlasitěji než oni, ať se můžete s partnerem/kou domluvit, kam vyrazíte.
 4. Chvalte se až do nebe, že jste si večer připravili zeleninu, obilovinu, luštěninu, veškeré nádobí a termosky.
 5. Uvařte polévku a rizoto „co dům dal“. Polévku snězte k snídani, rizoto rozdělte do termosek. Když najdete jó čas, opražte si k tomu semínka a nakrájejte nať z cibulky, cibulka tomu dodá šmrnc a semínka zdravý tuk na obalení nervů (při cestě autem a neustálých otázkách, kdy už tam budete, jako když najdete).
 6. Užijte si polévku v klidu. Takže k těm špuntům v uších, jestli jste je už nevyndali, zavřete i oči.
 7. Po jídle se dětí 3x zeptejte, jestli nechtějí čůrat. Jestli 3x řeknou že ne, posaďte je na prkýnko a nedivte se, když spustí proud větší jak Mumlavský vodopád.
 8. Oblékněte sebe a děti to toho nejhoršího oblečení, co máte (později pochopíte proč), zabalte jídlo, vody, čaj a kus mrkvového koláče, který jste upekli den předem a který se všechen sní 5 minut potom, co vystoupíte z auta.
 9. Až budete v lese v bezpečné vzdálenosti od silnice, vypusťte děti, ať si taky užijou trochu bláta a s partnerem/kou se poplácejte po zádech, jak jste to dnes krásně zvládli.
 10. Až budou děti utlumenější, najděte si pěkný velký pařez, kde můžete vyložit svou hostinu. Poděkujte v duchu Klubu Jíme Jinak za domluvenou slevičku, díky které jste na termoskách ušetřili skoro 900,- Kč a užijte si oběd v přírodě, kde za vás jednou drobky odklidí mravenci.

P.S.:  Jo a rostou!

Staňte se členy Klubu Jíme Jinak

Získáte videorecepty, jídelníčky, rozhovory s odborníky, rady, slevy na nákupy a online kurzy.

materiály

 1. Skvělý článek. Díky. Pobavil mě. Hlavně ty špunty do uší :). My to doma máme taky tak. Jen máme 2 holky. :) A s vařením teprve začínám a obdivuji, jak už jste to s dětmi zvládla. Těším se, že do toho taky proniknu. Díky za inspiraci.

  • Leni, až teď jsem si všimla vašeho komentáře, moc děkuji a přeji hodně pohodových obědů v přírodě😃❤🥕
   P.s. a mezi námi, ať připravíte cokoliv, domů se vrátíte s prázdnou, protože venku chutná nejlépe, přesvědčuji se o tom dnes a denně😂

 2. Jé, moc pěkný. Tady se taky ukazuje jak je všechno relativní. Kdyby nás děti budily v půl šesté, tak si řeknu, jak jsme si pěkně pospali. Náš mladší se každý den budí už před pátou. Dnes mu jsou dva roky 😘. Tak doufám, že ho to už brzy pustí.

  • Děkuji Hani🌷, taky nás občas budí v 5, někdy i ve 4, ale já mám svoji hranici na tu půl 6 a do té doby mě z postele nikdo nedostane🤭. A děti, protože chtějí odpočatou a veselou mámu, se tomu úplně přirozeně přizpůsobily🤭😂

 3. Skvělý článek :-), díky moc za pobavení :-) úplně jsem si zavzpomínala, teď už z toho ti naši caparti trochu vyrostli :-), oni už mají takto barevné Esbitky? My jsme letos pořídili Esbitky i na pití, vůbec jsem nechápala, úplně horká voda jako při plnění v nich v pohodě vydržela 1,5 dne, i když termoska nebyla plná, neskutečné výrobky..

  • Já děkuju za milou zprávu!💖🌞🌷Taky nedáme na termosky dopustit a už vůbec nechápeme, jak jsme bez nich mohli doteď žít😂 A barviček maj esbitky víc, ještě se mi moc líbila modrá, ale červená je červená (tu zelenou si vybral muž)🤭😍❤

 4. Nadi, to je pecka!!! 👍 Fakt geniální článek.
  A ještě tam chybí dopsat večer… Večer, než padnete vyčerpáním, poděkujte za celý den a nezlobte se na sebe, že jste opět stihli usnout dřív, než Vaše děti 😉
  To se mi teď totiž stává pravidelně, že čtu pohádku a pak se ozve hlas: Mamiiii, tak čti a nespi

  • Děkuju Péťo!💖 Joo, to je taky přesný😂👍 Mně se zas kolikrát stává, když už jsem strašně unavená na čtení, tak přeskakuju odstavce a když se pak syna ptám, jestli se mu pohádka líbila, často slyším: „líbila, mami, ale příště mi to prosím přečti celé.“ Jsou to borci🤘😂💖

  • To mě teď četla Kája a málem jsem se už nevrátila ke komentářům v kurzu, jak mě to hezky uspalo 😃😃

 5. Zobrazit všech 20 komentářů

Komentujte
Vaše jméno

Jméno uložíme a zobrazíme, váš e-mail nezveřejníme. Zásady ochrany údajů.

SDÍLEJTE PŘÍSPĚVKY - získejte členství v Klubu JJ nebo jeho prodloužení. Jak to funguje?
Autorem článku je Naďa
Je mi 34 let, miluju svého muže a naše dva malé-velké učitele. Nejraději trávím čas s rodinou na čerstvém vzduchu, hodně otevírám knihy, snažím se žít minimalisticky, ekologicky a hlavně s humorem a nadhledem.
Předchozí článekNewsletter – Čtvrtý týden
Další článekCo je to Jíme Jinak