Domů > Magazín > Blog

Jak si udělat hezký den

Ráda bych se s vámi podělila o návod, jak si udělat hezký den. Vyzkoušeno na vlastní kůži, úspěch zaručen ;-)

Jak na pěkný den

  1. Pořiďte si děti.
  2. Děti, které vás každý den vzbudí v půl šesté ráno, protože nerozlišují všední den a víkend.
  3. Dejte si špunty do uší nebo křičte hlasitěji než oni, ať se můžete s partnerem/kou domluvit, kam vyrazíte.
  4. Chvalte se až do nebe, že jste si večer připravili zeleninu, obilovinu, luštěninu, veškeré nádobí a termosky.
  5. Uvařte polévku a rizoto “co dům dal”. Polévku snězte k snídani, rizoto rozdělte do termosek. Když najdete jó čas, opražte si k tomu semínka a nakrájejte nať z cibulky, cibulka tomu dodá šmrnc a semínka zdravý tuk na obalení nervů (při cestě autem a neustálých otázkách, kdy už tam budete, jako když najdete).
  6. Užijte si polévku v klidu. Takže k těm špuntům v uších, jestli jste je už nevyndali, zavřete i oči.
  7. Po jídle se dětí 3x zeptejte, jestli nechtějí čůrat. Jestli 3x řeknou že ne, posaďte je na prkýnko a nedivte se, když spustí proud větší jak Mumlavský vodopád.
  8. Oblékněte sebe a děti to toho nejhoršího oblečení, co máte (později pochopíte proč), zabalte jídlo, vody, čaj a kus mrkvového koláče, který jste upekli den předem a který se všechen sní 5 minut potom, co vystoupíte z auta.
  9. Až budete v lese v bezpečné vzdálenosti od silnice, vypusťte děti, ať si taky užijou trochu bláta a s partnerem/kou se poplácejte po zádech, jak jste to dnes krásně zvládli.
  10. Až budou děti utlumenější, najděte si pěkný velký pařez, kde můžete vyložit svou hostinu. Poděkujte v duchu Klubu Jíme Jinak za domluvenou slevičku, díky které jste na termoskách ušetřili skoro 900,- Kč a užijte si oběd v přírodě, kde za vás jednou drobky odklidí mravenci.

P.S.:  Jo a rostou!

PS: Co shodit 5 kg za 14 dnů?

Sezóna plavek se blíží. Letos to nebude strašák, připravíme se. Máme chutný jídelníček, skvělé recepty, videa, jemné cvičení - a samozřejmě živou podporu a motivaci. Už za dva týdny uvidíte výsledky. Mrkněte na výzvu Hubneme do plavek a naskočte!

Zkouším to různými cestami, hodně otevírám knihy a lezu chodbami, někdy se nadechnu a řvu a někdy jen tak ležím mezi hvězdami..

2 lidi už poděkovali za článek. Oceňte práci autora také.

Komentáře

Skvělý článek. Díky. Pobavil mě. Hlavně ty špunty do uší :). My to doma máme taky tak. Jen máme 2 holky. :) A s vařením teprve začínám a obdivuji, jak už jste to s dětmi zvládla. Těším se, že do toho taky proniknu. Díky za inspiraci.

Naďo,
moc mě to pobavilo.
Úplně se vidím…

Ukázat další komentáře