Domů > Magazín > Zdraví

Nejlepší bylinky na reflux: 5 tipů na přírodní léčbu

Odhalte přírodní tajemství pro boj s refluxem! Trpíte pálením žáhy a nepříjemnými příznaky refluxu? Objevte sílu přírody s Jíme Jinak. Dnes vám představíme pět úžasných bylinek, které dokážou změnit váš život. Zjistěte, jak tyto přírodní zázraky posílí váš trávicí systém a přinesou úlevu od refluxu.

Zázvor: eso proti zánětu

Zázvor je pověstný svými protizánětlivými vlastnostmi a často se používá jako přírodní lék na různé trávicí potíže, a to včetně refluxu. Pomáhá uklidnit žaludek a snižuje frekvenci a intenzitu pálení žáhy.

Zázvor je vhodné konzumovat ve formě čaje, můžete jej ale také přidat do jídel nebo užívat ve formě doplňku stravy. Je tak snadno dostupným a efektivním prostředkem pro každodenní podporu zdraví a pohody.

Heřmánek: pohladí a uklidní

Heřmánek je další bylinou, která je ceněna pro své uklidňující účinky nejen na trávicí trakt. Má schopnost zmírnit podráždění jícnu a žaludku, což je velmi užitečné právě pro ty, které trápí reflux.

Heřmánkový čaj je skvělým způsobem, jak využít těchto vlastností na maximum, a navíc se skvěle hodí k večerní relaxaci. Ať už si dopřejete šálek heřmánkového čaje nebo použijete heřmánkový olej pro aromaterapii, tato bylina je dokonalým přítelem pro ty chvíle, kdy potřebujete odpočinek a uvolnění.

Máta peprná: pomocník pro lepší trávení

Máta peprná se hojně používá k podpoře trávení a pomáhá uvolnit svaly v trávicím traktu, což je při léčbě refluxu velmi prospěšné. Také obsahuje mentol, pomáhá zmírňovat symptomy jako nadýmání, křeče a plynatost. Navíc podporuje žlučovou a jaterní funkci, což je klíčové pro efektivní trávení tuků a celkovou detoxikaci těla.

Nicméně, u některých lidí může máta peprná příznaky zhoršovat, proto je nezbytné sledovat, jak na ni vaše tělo reaguje.

Fenykl: všestranný antioxidant

Fenykl je známý svými protizánětlivými a antioxidačními vlastnostmi. Přispívá k udržení zdravého trávicího systému. Jeho přírodní složky pomáhají regulovat trávení a zmírňovat nadýmání, plynatost nebo křeče.

Lze jej snadno začlenit do stravy, ať už v syrové formě v salátech, jako součást aromatických kořenících směsí nebo v podobě osvěžujícího čaje.

Aloe vera: zklidňuje a hojí

Aloe vera je známá pro své zklidňující a hojivé účinky na kůži, ale má také pozitivní vliv na trávicí systém. Pití aloe vera šťávy pomáhá zklidnit podrážděný jícen a žaludek, čímž přispívá k úlevě od příznaků refluxu. Navíc podporuje celkovou funkci střev.

Ať už jej používáte ve formě gelu nebo šťávy, aloe vera je univerzálním pomocníkem pro zdraví, který nabízí širokou škálu výhod pro tělo i mysl.

Jak správně začlenit byliny na reflux do vašeho života

Rozlučte se s nepříjemnými příznaky refluxu a využijte čistou sílu přírody, kterou vám nabízí tyto bylinky. Jak je ale správně užívat, aby působily co nejúčinněji? Vyzkoušejte:

  • čaj – zmíněné bylinky je nejlepší konzumovat ve formě čaje, přičemž čaj z heřmánku, zázvoru a fenyklu je skvělé popíjet denně,
  • přidání do jídla – zázvor a fenykl skvěle využijete v kuchyni, přidejte jej do jídel pro zlepšení chuti, a současně využívejte jejich zdravotní benefity,
  • doplňky stravy – většina bylinek je také dostupná ve formě doplňků stravy, které jsou vhodnou volbou, pokud preferujete co nejjednodušší užívání (dejte si ale pozor na složení),
  • žvýkání bylin/semen – pokud vám chuť samotných fenyklových semen či lístků máty nevadí, rychlou úlevu od příznaků refluxu vám poskytne také jejich rozžvýkání v ústech.

Tipy na lahodné nápoje a jídla s těmito bylinkami podle Jíme Jinak

Při léčbě refluxu pomocí bylin je důležité pamatovat na to, že co funguje pro jednoho, nemusí nutně fungovat pro druhého. Vyzkoušejte různé bylinky na žaludek, které také pomáhají v boji proti refluxu, a sledujte, jak na ně vaše tělo reaguje. Kromě používání bylinek je také důležité dodržovat zdravý životní styl, a to včetně zdravé stravy a dostatečného množství spánku. Pokud příznaky přetrvávají, je třeba konzultovat váš stav s lékařem.

PS: Přemýšlíte jak zlepšit postavu a své zdraví?

Nepřemýšlejte 😊 Pojďte něco dělat! Ukážeme jak vylepšit jídelníček, co jíst a co ne, a jak si jídlem spravit zdraví! Naskočte do online kurzu Jíme Jinak - JE ZDARMA !

6 lidí už poděkovalo za článek.

Buďte první, kdo napíše komentář

Vyzkoušejte také

klub
33
10

Reflux – jak vzniká a jak ho vyléčit

Trápí vás pálení žáhy, tlak po jídle, říhání, zahlenění, chronický kašel nebo pocit na zvracení po jídle? Možná máte reflux – moderní chorobu, která ...
klub
35
6

Jste element KOV? Zjistěte, jací jste a jak se dostat do rovnováhy

Jste element kov? Zjistěte, jaké jsou vaše silné a slabé stránky, emocionální příznaky nerovnováhy vašeho elementu, které nemoci vás mohou trápit, kterému ...

Miso – mýty a vědecká fakta

Které miso obsahuje prokazatelně B12? Které neobsahuje histamin? Je miso skutečně probiotické? Obsahuje zdraví prospěšné enzymy? Dokáže léčit rakovinu a ná...

Bylinky na bolesti hlavy a migrény

Věděli jste, že mnoho potravin může být spouštěčem migrén? Pojďme se podívat na to, které to jsou a co dělat, abychom migrénám předešli a jaké bylinky nám ...

Co pomáhá na bolest žaludku

Bolesti žaludku dokážou potrápit. V článku popisujeme, jaké důvody tyto potíže způsobují, poradíme vám, co při bolestech pomáhá a jaké změny udělat, aby se...

Bolest břicha po jídle

Trápí vás bolesti břicha po jídle? Čím jsou způsobené a co proti nim pomáhá? Pojďme si na tento nepříjemný problém posvítit.