Domů > Magazín > Zdraví

Osvědčené babské rady na první pomoc při zvracení

Naše babičky si uměly poradit ještě před příchodem farmaceutického průmyslu. Pojďte zjistit, jak si ulevit při zvracení za pomoci bylinek a přírody.

Zvracení

Zvracení je obranným mechanismem našeho těla, které se snaží zbavit působení škodlivých látek. Jedná se o ochranu a reflex, který je nám přirozený. Důležité je rozpoznat příčinu zvracení. Pokud se jedná o krátkodobý projev, je pravděpodobné, že se vaše tělo čistí po špatné stravě. Jakmile je zvracení dlouhodobým procesem, je nejlepší navštívit celostního specialistu, který odhalí příčinu vašich potíží. 

Babské rady při zvracení

Podívejme se společně do doporučení ze světa přírody. Právě příroda nám v její přirozenosti nabízí mnohá šetrná řešení k nastalým problémům. Dopřejte si čas bez jídla, aby mělo vaše tělo šanci se vyčistit. Jakmile se vám uleví, dejte si pozor na mastné, smažené a sladké jídlo. Odlehčete si a zhluboka dýchejte.

Heřmánek

Heřmánek by se mohl pasovat na bylinkového krále, protože je takový malý všeuměl. Pokud zvracení nebo bolesti žaludku způsobilo přejedení, tato bylina s drobnými kvítky vám zaručeně pomůže. Udělejte si čaj a pomalu srkejte. Dejte si pozor! Heřmánek má tendenci hořknout, a tak ho nelouhujte příliš dlouho.

Zvracení nám dává najevo, že došlo k narušení rovnováhy. Co jíst po zvracení, aby se dal žaludek brzy dohromady? To se dozvíte v tomto článku.

Máte peprná

Bylinka, která svojí vůní probouzí celou zahradu, pomůže vašemu žaludku. Udělejte si bylinkový čaj a popíjejte 1 – 3 šálky denně. Zpočátku pijte čaj vlažný a srkejte po malých doušcích, abyste žaludek nepřetížili.

Zázvor

Tento starý kořen účinně pomáhá při nevolnosti a zvracení. Jak zmiňuje zakladatelka projektu Jíme Jinak Eva Cikrytová: “Když je někomu na zvracení, stačí kápnout kapku čerstvé šťávy na jazyk.” Vyzkoušet můžete různou formu od čaje přes sušený prášek až po tinkturu

Meduňka

Pro své zklidňující účinky je právem zařazována při projevech nevolnosti a zvracení. Přidejte ji do čajové směsy společně s mátou a heřmánkem a uklidníte nejenom žaludek, ale také nervy.

Klid

Jak jednoduché, ale přitom často těžce splnitelné pravidlo. Dopřejte si klidový režim, aby vaše tělo mohlo bezpečně regenerovat. Lehněte si a zvyšte polohu svého trupu. Dejte si pozor, ať zbytečně netlačíte na žaludek a raději volte pozici na boku.

Mladá žena spí na posteli plující na mraku v nebesích

Umeboshi

Japonské švestičky umeboshi jsou skvělým pomocníkem při překyselení žaludku, nevolnosti a zvracení. Jděte na to opatrně a jemně rozžvýkejte malou část švestičky. V průběhu dne opakujte. Umeboshi podporuje trávení, zmírňuje projevy nevolnosti a nechutenství.

Naši čtenáři si poradily se zvracením – skutečné příběhy

Andrea (46 let) zažívala pocit těžkosti po každém jídle. Měla tmavé kruhy pod očima a po jídle jí bylo na zvracení. Po pár týdnech podle stravovacích principů Jíme Jinak zmizely pocity na zvracení, černé kruhy i nějaká ta kila.

Pomozte si při zvracení – klub Jíme Jinak

Nevíte, kudy kam? Rádi byste byli ve svém plném zdraví? V klubu Jíme Jinak najdete mnoho materiálů, které vám pomohou cítit se skvěle ve svém těle. Čekají na vás rozhovory s odborníky, recepty, video návody a články. V klubu se zaměřujeme na konkrétní potíže a ukazujeme, jak jednoduše přejít ke spokojenosti a zdraví. 

A co víc! Díky klubu se obklopíte komunitou lidí, kteří jsou na stejné vlně! Díky tomu bude vaše cesta k proměně o hodně jednodušší.

PS: Přemýšlíte jak zlepšit postavu a své zdraví?

Nepřemýšlejte 😊 Pojďte něco dělat! Ukážeme jak vylepšit jídelníček, co jíst a co ne, a jak si jídlem spravit zdraví! Naskočte do online kurzu Jíme Jinak - JE ZDARMA !

Jsem šťastná máma, jogínka a hudebnice. Ráda se ladím na přirozenost přírody: v rytmu dechu, v rytmu života.

1 člověk už poděkoval za článek. Oceňte práci autora také.

Buďte první, kdo napíše komentář

Vyzkoušejte také

Pocit na zvracení a proč vás trápí

Nepříjemný tlak v oblasti břicha a pocit na zvracení. Proč se objevuje a jak si můžete pomoct?

Reflux u dětí a co s ním

Reflux patří v dnešní době mezi časté problémy. Postihuje různé věkové kategorie a nevynechává ani naše děti. Co to vlastně reflux je, jak vzniká a jak můž...

Bolest žaludku a její možné příčiny

Žaludek je důležitým článkem trávicí soustavy a začne bolet, pokud trávicí procesy v něm neprobíhají tak, jak mají. Co způsobuje narušení těchto procesů a ...

Křeče v břiše a průjem aneb Co je způsobuje a jak se jich zbavit

Trápí vás křeče v břiše spojené s průjmem? Cítíte nepříjemnou bolest břicha po skoro každém jídle? Nejste v tom sami! Pojďte odhalit, jak si jednoduše a zd...

Nevolnost od žaludku, její příčiny a řešení

Podrážděný žaludek, nutkání ke zvracení nebo dokonce bolesti břicha potkaly někdy každého z nás. Nevolnost od žaludku je totiž poměrně běžný zdravotní prob...

Bylinky na žaludek: přírodní cesta ke zdravému trávení

Trávicí potíže mohou být nejen nepříjemné, ale nezřídka vás také dokážou omezovat v běžném životě, to jsme i my v Jíme Jinak zjistili na vlastní kůži. Našt...