Domů > Magazín > Těhotenství a porod

Párek i koblihy – strava maminek v porodnicích

Jistě s námi každá maminka bude souhlasit, že skladba jídelníčku maminky po porodu je velmi důležitá, aby mělo miminko co nejlepší start do života. Podívejte se, co se ale ženám po porodu dává v českých porodnicích. Budete šokovaní!

Párek na večeři, cornflakes a sladká roláda na snídani

“V prosinci roku 2017 jsem byla jsem 15 dní v Mělnické porodnici,” píše nám svoji zkušenost paní Olga. “Vážně hrůza, co se dává ženám po porodu. Je to smutné. Živiny žádné, jen plno mouky (přemíra pečiva, zahuštěné polévky a omáčky), plno soli z uzenin a sýrů… Párek na večeři nebo roláda s corn flakes na snídani byly fakt “pecka”. Měla jsem z toho strašné křeče v břiše a vrátil se mi ekzém. Požádala jsem proto o stravu bez dochucovadel, naštěstí mi vyhověli.”

Jídlo na dětském oddělení mě úplně šokovalo

“V lednu 2018 jsme bohužel museli s Maxíkem znovu do nemocnice. Byli jsme v Krči na dětském oddělení. Jídlo tam mě ale úplně šokovalo.

Kdybych to snědla, tak budu mít hrozný hlad

Jídlo byla úplná lepková jízda. Chápu, že jsem tam byla jako doprovod, ale zrovna v nemocnici bych čekala ukázku zdravého jídla a ne to nejhorší, co může být. Třeba nějaký obyčejný člověk může nabýt dojmu, že je takové jídlo normální, když ho dostane v nemocnici. Myslím si, že nemocnice by měla jít ve stravování příkladem. K večeři chléb s šunkovou hrůzou a hned k snídani koblihy… Kdybych to snědla, tak mě to rozhodně nezasytí a budu mít hrozný hlad.
Všude jsem měla vlastní jídlo. Snídaně a večeře jsem nejedla nikdy. Taky si myslím, že ženy po porodu by k večeři měly mít teplé jídlo a ne plátek chleba se šunkovou pěnou.”

Jak jste stravu v porodnici (nemocnici) řešili vy?

Máte dobré zkušenosti s některou z porodnic, kde vám, co se týče jídla, vyšli vstříc nebo naopak špatnou jako paní Olga? Nebo jste měli někoho, kdo vám jídla nosil? Jak jste to řešili?

 

PS: Přemýšlíte jak zlepšit postavu a své zdraví?

Nepřemýšlejte 😊 Pojďte něco dělat! Ukážeme jak vylepšit jídelníček, co jíst a co ne, a jak si jídlem spravit zdraví! Naskočte do online kurzu Jíme Jinak - JE ZDARMA !

Zdravé recepty, zdravé vaření a životní styl. Tisíce receptů zdarma. Co víme, sdílíme! :-)

Buďte první, kdo poděkuje za tento článek.

Komentáře

Přidávám svou nedávnou zkušenost – nahlásila jsem si bezlepkovou a bezmléčnou dietu. Zajímavé by bylo ještě jim nahlásit bez masa, (co by mi dali…), ale jelikož ho občas jím, jak jsem to nechala, že kdyžtak sním jen přílohu. Byla jsem tam nějakých 10+48 hodin, měla jsem nějaké jídlo s sebou a manžel mi pak donesl termosky… Snídaně a večeře bzl pečivo s něčím, obědy klasické. Nejvíc mi chutnala ryba na přírodno, opravdu moc hezký filet. No manželova termoska s domácím jídlem mi úplně lila energii do žil. A těšila jsem se domů <3 … Super ale byla novinka (NMB Brno), samoobslužný bufet 24/7 na chodbě. Tam jsem si chodila vařit svoje vločkové kaše a čaj. Měli tam i nějaké vegan výrobky, ovoce. Zelenina bohužel žádná. Třeba ji jen nedoplnili, nevím… Byla jsem tam chvilku.

Pavlína
25. 10. 2021

To stravování je opravdu hrůza. Vojákům se takhle vaří pořád, samá mouka, smažené, rohlíky a pomazánky… a nejlépe na snídani parky, klobasy nebo nějaká buchta v celofánu… buďte rady, že jste v nemocnici jen pár dní…

Ukázat další komentáře

Vyzkoušejte také

29
6

Lesní houby a jejich vliv na zdraví

Obsahují houby nějaké důležité živiny nebo je to jen voda? Mají léčivé účinky  a jsou chutné nebo je to jen nudné maso chudých (a veganů)? Jsou inteligentn...
19

13 rychlých a zdravých svačin, které si vzít k vodě

Celý den u vody a jíst zdravě? Žádný problém! Nespoléháme na stánky s občerstvením, kde většinou mají jen nezdravá a těžká jídla. Máme pro vás 13 tipů na n...
218
42

Léčivý hřib hořčák – zabíjí rakovinu

Nedávno jsme vydali článek o léčivých účincích lesních hub. Naši čtenáři jako správný národ houbařů hned poznali, že hříbek v  na úvodní fotce úplně vlevo,...