Domů > Magazín > Blog

Válka osiv – dnešní důležitý film z festivalu Země na talíři

Náš online festival pokračuje a po celý dnešní den vysíláme na stránkách Jíme Jinak film Válka osiv. Můžete jej opět sledovat z pohodní domova. Diskuse pod filmem ukazuje, že je to důležitý film, který vám může otevřít oči. Většina z nás nemá představu, co se chystá za zákony a jak to funguje v zemědělství. Nenechte si ho ujít!

Festival jede!

Jsme nadšení ze zájmu o festival. Během pár dnů si rezervovalo vstupenku už 3 700 lidí! To ukazuje, že jsme pěkná parta lidí, kterým není jedno, jak se věci mají a my vám za to děkujeme!
Děkujeme i za diskuse pod filmy. Pod dnešním filmem už jsou tyto komentáře:
Helena: Jsem vděčná za to, že jsem se trochu seznámila s tím, jak se smí, má, může či nemůže zacházet se semeny či osivem. Nejsem zemědělec a neměla jsem představu o tom, že jsou zemědělci vystaveni “diktátu”, co smějí zasít a že se legalizuje zákaz zacházet s jimi vypěstovanými plodinami dle vlastního uvážení. Obdivuji lidi, kteří či které dokáží svými činy ze svobody jít za svými dobrými myšlenkami a navíc skutečně pomáhat lidem ve svém okolí i lidstvu svými svobodnými postoji.

Veronika: Pan Ladislav z Evropske komise me dorazil…. Jsou tu nejaci farmari z Cech? Jaka je u nas situace? Jake mate podminky? Jaka je praxe u nas?

Martin: ….Je dobré vědět jak i tento svět osiv a semen funguje a současně, že ne všichni jsou s aktuálním stavem věcí spokojeni a mají dostatek odvahy s tímto bojovat.

O čem je dnešní film – Válka osiv

Francouzský dokumentární snímek se nás ptá: Mají být osiva obchodovatelnou komoditou, nebo spíš životně důležitým přírodním zdrojem jako je voda, kterou pijeme, či vzduch, který dýcháme, a který má být sdílený ve prospěch celého lidstva? Film ukazuje, že semena jsou nedílnou součástí stabilní potravinové produkce, přesto zemědělci ztrácejí nárok na uchovávání a setí svých vlastních. V Evropě se aktuálně připravují přísnější pravidla pro používání zemědělského osiva. Ta se snaží ovlivnit i mocní hráči z agrárních megakorporací, které ovládají více než polovinu trhu. Napříč Indií, Francií, dokonce i polárním kruhem, dokumentární snímek Válka osiv odhaluje tichou, neznámou a nebezpečnou válku, jejíž výsledek může být pro naší potravinovou bezpečnost i nezávislost rozhodující.

Jak vysílání zapnout

Jednoduše přejděte na promítací stránku a kliknete na tlačítko “Přehrát film” u daného filmu. Film je s českými titulky, nezapomeňte si je v přehrávači zapnout. Ve spodní části přehrávače je ikona pro zobrazení titulků – po kliknutí se začnou zobrazovat.

Film je možné vidět dnes v den premiéry a v neděli. Nezapomeňte si rezervovat vstupenku. Pokud na promítací stránce uvidíte pod náhledem filmu formulář pro rezervaci, znamená to, že vstupenku nemáte. Vyplňte formulář a vraťte se na promítací stránku.

Co dělat, když film nejde spustit

Dostali jsme pár dotazů ohledně spuštění. Pro spuštění je potřeba mít rezervaci. Pokud na stránkách festivalu vidíte formulář pro získání vstupenky, nemáte ji. Odešlete rezervaci znovu. Pokud to stále nejde, asi používáte starý prohlížeč. Naistalujte si nový a moderní prohlížeč Google Chrome – je to na 3 minuty. A už to půjde.

Podpořte dobrou myšlenku a sdílejte

Děkujeme za vaše sdílení a šíření festivalu dále! Pokud ještě máte možnost, dejte o festivalu vědět a pozvěte další známé. Pošlete jim třeba pozvánku:
Na stránkách www.jimejinak.cz/festival právě běží online filmový festival o výrobě potravin, agroprůmyslu, vlivu megakorporací, drancování půdy, genetických modifikacích potravin, ale také o ekologických farmářích a nových pohledech na zemědělství. Vstup zdarma.

Děkujeme vám za každé sdílení! Čím více lidí bude vědět, jaká je skutečnost a jakou moc my spotřebitelé máme, tím lépe se všem bude na této planetě žít. Je potřeba rozšířit lidem obzory a případně je také povzbudit k činům. To přesně tyto filmy dokážou. Proto vás prosíme, pošlete informaci o možnosti shlédnout filmy zdarma doma přátelům, které by to mohlo oslovit. Můžete jednoduše sdílet kliknutím na sdílecí tlačítko na jakékoliv stránce festivalu nebo kliknutím na tento odkaz –  Sdílejte na Facebooku.

Užijte si další film v rámci festivalu ekologických filmů, sledujte a komentujte přímo u filmu!

 

Chci vstupenku ZDARMA

 

Festivalová videopozvánka

PS: Cítíš se v plavkách sebevědomě?

Pokud letos nechceš schovávat zadek pod ručník, pojď na to s námi jinak.
Chci lepší postavu!

Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh

Buďte první, kdo poděkuje za tento článek.

Buďte první, kdo napíše komentář