Domů > Magazín > Blog

Detox potřebuju jako sůl!

Jak to vypadá u nás doma před detoxem? Jako po výbuchu! Však mrkněte na fotky. Díky za ty podzimní chladnější dny, za dny plné mlhy a díky za to, že zas máme detox. Už jsem ho potřebovala jako sůl. Já, moje tělo, moje dušička i moje domácnost.

Čurbes kam oko padne

Léto bylo (konečně) celkem úrodné, takže jsem měla plné ruce práce se sušením, zavařováním, nakládáním naší úroddy. Sklep a špajz se postupně plnil lahvičkami, linka, stůl, podlaha i lavice přetékala neustále rozpracovanými “projekty”. Měla jsem pocit neskutečné hojnosti, když jsem zpracovávala všechny ty výpěstky a do toho si z každé procházky nosila houby, hloh, šípky nebo jiné poklady z přírody. Chtěla jsem toho co nejvíc využít, děsně nerada plýtvám, takže vniveč nepřišly ani natě mrkve, slupky z červené řepy nebo bylinky. Jenže už se mi ty lahvičky přestávají vejít do špajzu! Všude v kuchyni jsou připravené vyvařené lahve, rozprostřené bylinky na sušáku, tamhle něco kvasí a jejda, už to přetéká…a všude je hlína, jak mi Roman denně nosí čerstvou zeleninu z našeho políčka s tím, že: “Tohle už se taky musí spotřebovat.” Kuchyň prostě potřebuje dát do pořádku! No, však se podívejte na pár fotek dole, jak to tu před startem programu vypadalo :-)

Do toho jsme hodně cestovali, děti byly každou chvíli na táboře nebo u babičky a doma se tak nějak nakupily nejrůznější věci. Stany, spacáky, ešusy, oblečení, pošta…Když jsme se vrátili z dovolené, nevěděla jsem ani kde začít. Ale naštěstí tu máme Podzimní detox a tam začínáme společně kuchyní. Když jsem viděla nadšené reakce prvních účastníků, tak jsem sama chytla tu správnou uklízecí náladu a dala tu svoji kuchyňskou džungli do pořádku. Kuchyň je srdce domova, tady všechno začíná. Takže to byl dobrý začátek i letos. Ještěže ten detox máme 2x ročně a že i když to v první chvíli vypadá jako fůra práce, v zásadě je to jen takové ladění, protože se tu pořádek udržuje průběžně. Ne, že by jednou za čas to nechtělo vyvalit skříně a pořádně to probrat kus od kusu. Třeba ty v pokojíčku. Nevím, proč ty děti tak rychle rostou! Mám pocit, že pořád jen odnáším a přináším menší nebo větší oblečení.

Detox těla nutný!

Navíc jsme po všech těch akcích, výletech, návštěvách a cestování potřebovali dát do latě i náš stravovací režim a jídelníček. Já sice na dovolené vařím, dokonce i peču a kvasím zeleninu a kynu z kvásku, ale zároveň rádi chodíme po venku a jíme s místními. No a ten španělský režim, to není zrovna ideální….Oni večeří, když my chodíme spát!
Takže jsem se do detoxu těšila jak malá holka. Vždycky mě to tam s vámi baví, vždycky je tam prima parta, ale tentokrát jsem se nemohla ani dočkat, až už to začne. A ještě že to začalo.

Nečekané těžkosti a smutné události

V říjnu se sešlo hned několik nečekaných událostí, které nám zásadně zkomplikovaly život, přišla i smrt v rodině a spousta těžkých zkoušek, které budu sdílet v blogu Podzimního detoxu v úzkém kruhu s kurzisty. Díky kurzu jsem ty nečekané a složité i velmi smutné situace ustála ve zdraví a relativní pohodě a v klidu přijala události, které se na nás nahrnuly. Ačkoli tam chodím lidem pomáhat a radit, sama si tam chodím dobíjet baterky. Není totiž nad to být v kontaktu s pozitivně naladěnými lidmi, kteří mají podobné vidění světa. Neřešíme totiž zdaleka jen jídlo. Být tam s vámi je osvěžující a motivující.

Takže milí kurzisti, děkuji, že jste v kurzu s námi, díky za vaše příběhy a zkušenosti. A díky, že tam mohu být s vámi!

PS: Kdo by se chtěl přidat, tak může ještě zítra do půlnoci 3.11. Pak se kurz uzavře, aby se vzniklá partička a běžící proces nepřerušoval opozdilými nováčky.

PS: Víte už jak na zdravé cukroví?

My na Jíme Jinak ano! Naučíme vás chutné cukroví - bez cukru a 100% rostlinné! 💖 Mrkněte jak nahradit cukr ve vánočním pečení nebo se seznamte s perfektním plánem pečení zdravého cukroví. A myslíme i na vás, kterým dělá starosti lepek. Ochutnejte některý ze 40 receptů na bezlepkové cukroví.

Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh

107 lidí už poděkovalo za článek.

Komentáře

nemuzu se do podzimniho detoxu prihlasit …nejde mi to

Evi, já tě úplně miluju. ❤️Ty to dokážeš tak krásně napsat. Takové to je u nás taky. Teď na stole šípky a ořechy, kam se podíváš. No a když tvoříme s Máťou, my se tak do toho zabereme, že to máme všude… A ty starosti těžké s rodiči. Mám to teď 3x. Neustále něco řešíme. Včera se chystají na hřbitov a zapomenou doma nazdobený květník. Pak tatínkův pád na hřbitově. Zakopnul a ještě, že má humor, prej to je symbol, že už by se měl chystat. Na kolena dáme brambory.🙈 V sobotu jsme řešili dveře do prádelny. 10x vyndat a nandat, páč jim nešly zavřít. No samozřejmě musel pomáhat. Můj muž se bál, že to na něj padne….Něco si naplánuju a pak celý den řeším zubaře mého tatínka, kam po dobu korony nešel a on ho vyškrtl a táta si myslel, že když půjde do Ounzu, a sedne si tam, tak ho prostě někdo ošetří. A takhle si to teď já užívám😁

Ukázat další komentáře

Vyzkoušejte také

12
30

Rýžovar

Často mi píšete o informace, jaký že používám rýžovar. Vše jsem pro vás tedy shrnula a přináším zprávu o přístroji, který používám a o tom, jak jsem ho vyb...
13
8

Ekzém mě málem připravil o život (Vlaďka, 34 let)

K ekzému, který mě trápil od dětství, se časem přidala histaminová intolerance, anémie a náběh na astma. Až anafylaktický šok, kdy mi šlo o život, mě přimě...
2
42

Krásné svátky a šťastný nový rok!

Uteklo to jako voda a my vám posíláme vánoční video přáníčko. Krásné svátky! Užijte si je i se svými blízkými. Máme vás rádi a děkujeme, že jste s námi!

Wima nedohoníš

Tohle nedělní ráno všechno nasvědčuje tomu, že dnes bude opravdu krásný slunečný den. Ranní mrazík, jasná obloha a škrábající se první nesmělé paprsky vych...
2
9

V kraťasech až na vrchol

Tihle moji kamarádi už se mnou v zimě na horách byli. Proto je příliš nepřekvapilo, že už u auta jsem odhodil svršky a ve svých oblíbených modrých kraťasec...

Skvělé ceny pro nové hrdiny

Jarní očista se rozbíhá a my jsme tu s výzvou. Hledáme nové hrdiny a máme pro ně spoustu dárků! Podívej se jakých.