Domů > Magazín > Blog

Evropský parlament potvrdil rizika 5G sítě – a i přes to ji chce zavést!

Je to potvrzeno. Hloubková analýza Europarlamentu přiznává, že 5G síť může mít za následek vystavení obyvatel nepřípustné míře elektromagnetického záření. Nevědí, co to bude lidem dělat, neumí odhadnout, ani změřit expozice hustého pokrytí signálu, ale i přes to chtějí co nejhustěji pokrýt EU 5G tak, by nevznikala žádná “hluchá místa”. A nejlépe co nejrychleji, bez vyřizování papírů a povolení.

Rizika 5G jsou potvrzena

V dubnu 2019 byla Generálním ředitelstvím pro vnitřní politiky Europarlamentu na žádost výboru Evropského parlamentu pro průmysl, výzkum a energetiku (ITRE) provedena hloubková analýza zavedení 5G sítí. Zabývala se zejména aktuálním stavem zavádění 5G v Evropě, USA a Asii. Krom toho její výsledky také potvrdily možná rizika spojená s vyzařováním bezdrátové sítě 5G.

V analýze autoři popisují:

“Technologie potřebné pro 5G jsou totiž mnohem složitější. Jeden z aspektů, které zatím nejsou dostatečně pochopeny, jsou nepředvídatelné vzorce šíření signálu, které m.” (Str. 6, kapitola Shrnutí)

Parlament EU hledá způsob, jak obejít odpor veřejnosti

I přes to ale analýza poskytuje konkrétní návrhy, jak 5G síť realizovat. A dokonce hledá způsob, jak obejít odpor veřejnosti. Jak upravit legislativu tak, aby k zavedení nové sítě nebylo třeba žádných místních schválení.

„Po technologických schopnostech bude klíčovým faktorem schopnost snadno zapojit velké množství malých buněk do zahušťování sítě. Čína a asijští tygři jsou v tomto směru ve výhodě, neboť jejich politické struktury a kultura umožňují přistoupit k zavádění 5G i bez souhlasu veřejnosti. Oproti tomu bude v USA muset zavádění malých buněk překonat právní překážky na městské i státní úrovni, neboť bude muset respektovat mírnou regulaci, navrženou Federální komisí pro komunikaci. Motivující přítomnost vlády v centrálně plánovaném hospodářství, kde politické pravomoci jsou na úrovni místních orgánů, je významnou konkurenční výhodou. V reakci na to EU vytváří režim pro rozmisťování připojovacích bodů s cílem, umožnit zavádění 5G od roku 2020 bez potřeby povolení.“ (Str. 25, kapitola 3.2.1. Faktory úspěchu 5G)

Doporučení Europarlamentu

Doporučení seřazená dle jejich možného dopadu:
1 – Dlouhodobý výzkum technologie s cílem vyřešit řadu neznámých, týkajících se šíření nové technologie (např. měření a kontrola expozice RF EMF při použití antén s mnohonásobnou funkcí na milimetrových frekvencích.
2 – Podrobná studie obchodních modelů za účelem lepší definice cílů, rozsahu a zdrojů příjmů a diverzifikace škály aktérů, jimiž v tuto chvíli jsou jen stávající operátoři.
3 – Politika pro 5G sítě založená na podpoře sdílené infrastruktury a oddělení infrastruktury od služeb.
4 – Pokračující snaha o celounijní dohody pro spuštění malých buněk bez potřeby povolení ve všech členských státech.“

Co z toho plyne?

  • Parlament EU se svými odborníky připouští neznámé chování a zdravotní dopady vyzařování 5G sítě.
  • Dlouhodobé zkoumání řady neznámých projevů a rizik ze zvýšené expozice 5G teprve plánují, ale i přes to chtějí zavést dohodu s možností instalace vyzařovacích buněk (antén) bez potřeby povolení ve všech členských státech!

Aneb…

Nevědí, co to bude lidem dělat, neumí odhadnout, ani změřit expozice hustého pokrytí signálu, ale i přes to chtějí co nejhustěji pokrýt EU 5G tak, by nevznikala žádná “hluchá místa”. A nejlépe co nejrychleji, bez vyřizování papírů a povolení.

Situace v ČR
První pilotní zkoušení 5G v nižších frekvenčních pásmech probíhá momentálně v Praze, Kolíně a Karlových Varech. Zatím se ještě několik let nemusíme ze záření sítí 5G obávat. Její zavádění a instalace nebude otázkou několika měsíců. Momentálně se nachází ve stavu “ticha před bouří”.

Jak se chránit

  • Buďte v obraze – sledujte aktuální dění ze světa 5G, aktivity proti 5G a studie o škodlivosti na webu stop5g.cz
  • Pochopte škodlivost 5G – je třeba rozumět situaci, chápat proč a jak 5G škodí zdraví a být si toho vědom
  • Informujte okolí – je třeba tyto informace komunikovat s ostatními, kteří ještě netuší
  • Nesouhlaste s instalací vysílačů ve svém okolí
  • Nepořizujte si a nepoužívejte 5G doma, ani v práci
  • Vypínejte a minimalizujte domácí WiFi síť a data v mobilu

PS: Přemýšlíte jak zlepšit postavu a své zdraví?

Nepřemýšlejte 😊 Pojďte něco dělat! Ukážeme jak vylepšit jídelníček, co jíst a co ne, a jak si jídlem spravit zdraví! Naskočte do online kurzu Jíme Jinak - JE ZDARMA !

Zdravé recepty, zdravé vaření a životní styl. Tisíce receptů zdarma. Co víme, sdílíme! :-)

1 člověk už poděkoval za článek. Oceňte práci autora také.

Komentáře

Len dodam ze v cr mate aj super web https://www.emfsmog.cz/

Ukázat další komentáře