Jana: Jarná očista pomaly končí a ja mám radosť, ze som si ju skvele užila (aj keď varenie receptov zaradom podla zadaného jedálníčka mi nešlo – ale těším sa, že som vyskúšala veĺa nových receptov, prípadne si ich rôzne kombinovala). V bodoch by som svoje pokroky z tejto mojej druhej jarnej očisty zhrnula takto:
– zaraďovala som ďalšie zdravé obilniny ako slzovka, čirok alebo quinoa
– robila som častejšie noky alebo placky
– vyskúšala som viac nových dezertov a zistila som, že niektore sú naozaj rychlovky, ktoré si doma pripravím raz-dva
– prvý krát som vyskúšala urobiť vlastné pickles – tu sa musím ešte naučiť pravidelnosti, aby keď sa bude míňat jeden pohár, už som mala pripravený ďalší
– skvele som užila sezónu medvedieho cesnaku a teraz sa zase teším zo špargľovej sezóny
– vyskúšala som naklíčiť ďalšie druhy semiačok, pravidelne som používala rôzne zelené posypky
– začala som častejšie piť bancha čaj, ktorý mi veĺmi chutí (to som si minulý rok neveděla ani predstaviť, že by mi mohol začat chutiť)
– vôbec ma neláka návrat ku káve a mliečnym výrobkom, ani pečivo mi v jedálníčku nechýba
– závislosť na cukre sice ešte nemam úplne pod kontrolou, ale vďaka dezertom Jíme Jinak som spravila aj tu veĺký pokrok (aj keď tie mandle v čokolade, za ktorými sa v pondelok v práci len tak zaprášilo, by asi povedali niečo iné ?)
– pravidelne som cvičila jógu, robila si dychové cvičenia a meditovala
– ekzém (ktorý sa mi na začiatku roka objavil pod očami, potom zmizol, ale na začiatku Jarnej očisty sa dosť zhoršil) je už nenávratne preč – asi to bola forma eliminácie, tak sa těším, že telo dostalo príležitosť sa vyčistiť
– super je, ze dokážem z toho, co je doma, rýchlo “vykúzlit” kompletné jedlo, ktoré mi chutí
– a najväčšiu radosť mám z toho, že si užívam každé zdravé chutné jedlo, ktoré si s láskou pripravím, už by som si napríklad neveděla predstaviť začať deň bez obilnej kaše so zeleninou alebo miso polievky…
Ďakujem všetkým, čo sa na tvorbe tohto skvelého programu podielajú, Evke a Zuzzke za to, že nás tak skvele podporovali, tiez vsetkym co aktivne pridávali komentáre, vďaka čomu sú tu tak prínosné diskusie a prajem vsetkým krasné leto – verím, že sa “uvidíme” pri jesennom detoxe ❤
Tento recept je z jimejinak.cz, kde najdete tisíce zdravých receptů, videa a online kurzy vaření.
Ekzém je nenávratne preč (Jana)
ekzémZkušenosti - Jarní očistaosobní zkušenostizávislost na kávěvyléčení z ekzémuzlepšení ekzémuzbavila se závislosti na kávězbavila se chuti na kávu
Schovat štítky
Poslední komentáře
Blanka
Dnes v 15:56Vypadá fajn.Uz se těším .A balím na hory 😋
Klub
Petrushe
Dnes v 13:59Rádo se stalo Veru, tu neloupanou lépe alespoň na 2 hodiny namočit, ale dá se vařit i bez namočení. Při slabém trávení bych namočila.
Šárka
Dnes v 13:58Vierko, hned jsem zkusila se žlutým hrachem (měla jsem uvařený). Mňamka a hned na talíři 👍. Děkuji
Buďte první, kdo napíše komentář