Domů > Magazín > Blog

Jarda Hlávka – kuchař roku 2020

Poprvé za 10 let Jíme Jinak vyhlašuje kuchaře roku. Jarda si ten titul prostě zaslouží. Neuměl vařit, ale nechtěl umělé koleno, tak se přihlásil do Klubu a začal vařit podle video receptů. Chtěl zase chodit po horách a cvičit, tak se přestal vymlouvat. Byl první, kdo vložil do komentáře svoji fotku uvařeného jídla. Za 9 měsíců, co jí jinak, jich uvařil a vložil už několik set!

Jardovy talíře se nedají přehlédnout

Kdo sleduje komentáře na Jíme Jinak nebo příspěvky v naší facebookové skupině, ten už jeho jídlo na první pohled pozná. Jarda má svůj osobitý styl. Jeho jídla připomínající květiny nebo mandalky jsou nezaměnitelné. Já osobně jsem nadšená z jeho komentářů – fascinuje mě, jak umí slovně vyjádřit, jak mu jídlo chutnalo, a co se v daném receptu s čím snoubí!

Jarda jede

Za 9 měsíců vaření s Jíme Jinak vyzkoušel z našich receptů (číslo už je zase větší, protože toto jsou údaje z února):

19 polévek
26 kaší
22 pomazánek
112 hlavních jídel
13 příloh
22 salátů
9 zálivek
4 posypky
9 chuťovek
31 moučníků
10 druhů vánočního cukroví
3 mléka
4 nápoje
2 kvašené zeleniny
2 polevy

K výčtu jídel na facebooku, kde jsi si spolu notovali, že jíst jinak fakt není nuda, připsal: “S testováním receptů pokračuji dále, protože pestrost=radost 🙏” A já dodávám velké poděkování za to, že každé to jídlo nafotil, vložil do komentáře a na FB a okomentoval!

Jarda inspiruje

Svými fotkami snídaní, obědů, večeří, vánočního cukroví, dortíků a salátů motivuje ostatní, kteří jsou jeho fotkami tak navnaděni, že seberou odvahu pokrm zkusit.

Jarda veršuje

Když se odhodláte to zkusit, ještě nemáte vyhráno. Je potřeba vytrvat a překonat počáteční fázi, kdy máte v kuchyni zmatek, pořád hledíte do receptů a všechno hrozně dlouho trvá. Tím si Jarda prošel před devíti měsíci (Když chlap vaří jinak anebo konec výmluv). Kdo tímhle projde, dočká se zasloužené druhé fáze – vaření vám přejde do krve, stává se přirozené a začne vás to bavit. Jarda nad jídlem dokonce skládá básně! Malá ukázka:

Chce se mi zpívat, chce se mi tančit, myslím, že pro teď to bude stačit 💓 Chce se mi plakat, chce se mi smát, když já ta jídla mám tak rád 🙏

To není hranice čtyř okresů, to jsem jen zkoušel večerní noblesu. Je to jen jídlo, třese se, kdo si ho tentokrát odnese.

Není to jen o jídle

A pak přijde další fáze. Najednou už to není o jídle, začnete vnímat další rozměr toho všeho. I Jardovy básničky už nejsou jen o jídle, ale o svobodě, o lásce, prostě o tom skutečně důležitém. A i o tuhle fázi se s námi Jarda podělil ve svém příběhu (Vyléčený sladkoholik vítá jaro).

Jíme Jinak vyhlašuje kuchaře roku 2020

Poprvé v historii za 10 let, co web Jíme Jinak existuje, vyhlašujeme kuchaře roku. Je tu s námi mnoho šikovných kuchařů a kuchařinek, pekařů a cukrářek, víme o vás a vážíme si všech, kteří se s námi děli o svoje zkušenosti s našimi recepty, sdílí fotky jídel a radí nováčkům.
Ale Jardovo nasazení je zcela unikátní, a tak jsme se rozhodli ho speciálně ocenit a věnovat mu rok v Klubu Jíme Jinak, protože všechny ostatní dárky, které jsem mu chtěla dát jako poděkování za aktivitu, s díky odmítal!

Jardo, věřím, že další rok v Klubu tě potěší a že tam najdeš další video recepty, které jsi ještě nevyzkoušel ;-)

Eva

PS: Víte už jak na zdravé cukroví?

My na Jíme Jinak ano! Naučíme vás chutné cukroví - bez cukru a 100% rostlinné! 💖 Mrkněte jak nahradit cukr ve vánočním pečení nebo se seznamte s perfektním plánem pečení zdravého cukroví. A myslíme i na vás, kterým dělá starosti lepek. Ochutnejte některý ze 40 receptů na bezlepkové cukroví.

Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh

2 lidi už poděkovali za článek. Oceňte práci autora také.

Komentáře

Jardo, co myslíš. Konzumuje autor Čínské studie pan Campbell vajíčka, když vyrostl na farmě? Pá pá 😘😘😘 Tinka

Blahopřeji, jste super kuchař a ať se daří:).

Ukázat další komentáře

Vyzkoušejte také

3
8

Den dětí: představa versus realita

Jestli jsem se s dětmi během těch pěti let, co jsem matka, něco naučila, tak určitě tomu, že nemá cenu nic plánovat. Ale protože jsem nepoučitelná, stejně ...
1
28

Druhé líbánky aneb dovolená bez dětí (1. díl)

Milý deníčku, po 12 letech jedeme na dovolenou ve dvou! Při nákupu plavek propadám depresi, pak balím holky na 14 dní pod stan a už se jen těším, že nebudu...
10

Krása, která dojímá (11. díl)

Milý deníčku, dnes jsem se meditací dostala k vyšší rychlosti na skútru, krása skalisek a moře mě dojala k slzám a portugalská skupinka rozesmála. Báječný ...
kurz

Zpráva pro účastníky Podzimního detoxu 2023

Pro nás je hrdina každý, kdo se kurzu na podzim zúčastnil. Ti, kteří se o své úspěchy v detoxu podělí, si odnesou skvělé ceny. Máme pro vás 30 dárků v hodn...