Co kus, to originál

Vitalíře jsou ručně vyráběné keramické talíře. Specifikum Vitalířů spočívá v jejich originálnosti. Každý kus je neopakovatelný. Na každém najdete trochu jiné probarvení glazury či zajímavé barevné efekty. Vitalíř je unikátní ve svém designovém tvaru a širokých možnostech využití. Hodí se do každé domácnosti, a to zejména jako šikovný pomocník pro zdravý životní styl. Každý Vitalíř je originál, který u jiného tvůrce neseženete.

Chytré řešení pro kompletní talíř

Byl vytvořen především pro filozofii makrobiotického stravování. Najdete na něm komůrky pro kvašenou zeleninu, zeleninu čerstvou či napařenou, také pro obiloviny, omáčky a luštěniny. Je ideální pro zdravé stravování, a to pro neopomenutí všech důležitých surovin u každého jídla. Na Vitalíři má své místo všechno, co je důležité pro kompletní talíř. Je to rovněž designový výrobek, který ozvláštní vaše stolování. Je také ideální pro servírování velmi oblíbené indické kuchyně a to pro nejrůznější omáčky, placky a rýži.
Vitalíř určitě potěší oko nejen vaše, ale i vašich návštěv, které pohostíte naservírovanými zdravými dobrotami, jako jsou oříšky, suché plody, ovoce, sušenky, krekry, jednohubky či zdravé cukroví.

Inspirací bylo zdravé jídlo

Vitalíře vznikají pod rukama mladé keramičky a zároveň učitelky výtvarné výchovy, která vystudovala keramický design. K tvoření těchto nádherných děl se autorka dostala díky změně jídelníčku s Jíme Jinak. Přečtěte si její příběh (Díky změně jídelníčku zase tvořím), kde o své cestě ke zdraví, energii a zpět k tvoření vypráví.

S přívalem energie přišel příval kreativity. Jednou, když jsem obědvala, vytekla mi voda z kvašeného zelí do ostatního
jídla a ovlivnila jeho chuť. A tak přišel nápad, že si vytvořím vlastní talíř s komůrkami, které zabrání tomu, aby se potraviny spojily a také mi pomůžou k tomu, abych každý den myslela na to, že si na talíř připravím jak kvašenou, čerstvou nebo napařenou zeleninu. Myslela jsem také na místo pro základní potraviny, jako jsou obiloviny a luštěniny. Ještě ten den jsem začala kreslit návrhy, jak by měl můj talíř vypadat. Po pár kresbách byl návrh na dnešní Vitalíř hotov. Po delším hledání technologických možností pro vytvoření byl první talíř na světě. Talíři jsem obdarovala rodinu, která z nich byla nadšená a tak mé nadšení rostlo ještě víc. Talíř se hodil a líbil nejen mě, ale i jiným lidem, které si pro něj našli své využití. Talíře mi začaly dělat obrovskou radost, najednou jsem cítila, že to je ten směr, kterým se mám vydat. Cítila jsem radost, že mám opět ruce v hlíně.“, říká autorka Vitalířů, Jana Segeťová

Výhoda pro členy Klubu Jíme Jinak

Členové Klubu mají slevu 100,- Kč na každý zakoupený Vitalíř. Nabídka platí pouze pro členy Klubu Jíme Jinak. Heslo pro uplatnění slevy je [ přihlaste se ]

Akce platí do odvolání.

Hubneme do plavek online: Shoďte 5 kg za 14 dnů

Ještě nemáte registraci? Získejte výhody.
REGISTROVAT ZDARMA

  1. Talíř se mi moc líbí, ale za celý svůj život jsem nenašla kladný vztah ke keramice. Jsem prostě porcelánový typ… Nechystáte se na porcelánové provedení?

  2. Pre mňa je to „tanier snov“, pre takých ako ja,ktorým ani po 2rokoch jj varenia nejde servírovanie alebo pre „kôpkarov“ ideálne riešenie..na porovnanie:na oboch foto to isté jedlo😄
    PRED

  3. Zobrazit všech 13 komentářů

Komentujte
Vaše jméno

Jméno uložíme a zobrazíme, váš e-mail nezveřejníme. Zásady ochrany údajů.

Předchozí článekRizoto s kopřivovým pestem
Další článekSluncovka kalifornská