Náš online festival pokračuje a po celý dnešní den vysíláme na stránkách Jíme Jinak film „Pomerančový džus, kyselá realita„. Můžete jej opět sledovat z pohodní domova. Děkujeme za vaše sdílení a šíření festivalu dále! Vstupenku si už vyzvedlo 5 000 lidí!

Píšete nám krásné reakce …

 • Milka: Tak jsem to zhlédla-vzbuzuje to ve mně přece jen naději…
 • Jaromír: Oba filmy se mě velmi líbily a těším se na další pokračování.
 • Rudolf: Je to velmi silný zážitek …
 • Martin: Super počin, děkujeme.
Líbí se vám film nebo celý festival? Přidejte komentář a inspirujte ostatní >>>

pomerancovy-fullO čem je dnešní film – Pomerančový džus, kyselá realita

Sklenička čerstvého pomerančového džusu po ránu je pro mnohé symbolem výborného začátku dne. Tento lahodný nápoj je oblíbený všude na světě, Francii nevyjímaje. Dokumentární snímek režisérky Meriem Lay si klade otázku, zda se za televizními reklamami, zachycujícími zemědělce doslova pusinkující své sluncem políbené pomeranče, neskrývá ve skutečnosti mnohem trpčí realita. Věnuje se otázce zdraví, náročnosti manuální práce i metodám intenzivního zemědělství nebo používání pesticidů během produkce. Lisované, koncentrované, zmrazené, rehydratované… Snímek se nás ptá, jaká je skutečná chuť pomerančů a pomerančového džusu po ujetí 12 000 kilometrů.

 

Jak vysílání zapnout

Jednoduše přejděte na promítací stránku a kliknete na tlačítko „Přehrát film“ u daného filmu. Film je s českými titulky, nezapomeňte si je v přehrávači zapnout. Ve spodní části přehrávače je ikona pro zobrazení titulků – po kliknutí se začnou zobrazovat.

Film je možné vidět dnes v den premiéry a v neděli. Nezapomeňte si rezervovat vstupenku. Pokud na promítací stránce uvidíte pod náhledem filmu formulář pro rezervaci, znamená to, že vstupenku nemáte. Vyplňte formulář a vraťte se na promítací stránku.

Co dělat, když film nejde spustit

Dostali jsme pár dotazů ohledně spuštění. Pro spuštění je potřeba mít rezervaci. Pokud na stránkách festivalu vidíte formulář pro získání vstupenky, nemáte ji. Odešlete rezervaci znovu. Pokud to stále nejde, asi používáte starý prohlížeč. Naistalujte si nový a moderní prohlížeč Google Chrome – je to na 3 minuty. A už to půjde.

Podpořte dobrou myšlenku a sdílejte

Děkujeme za vaše sdílení a šíření festivalu dále! Pokud ještě máte možnost, dejte o festivalu vědět a pozvěte další známé. Pošlete jim třeba pozvánku:
Na stránkách www.jimejinak.cz/festival právě běží online filmový festival o výrobě potravin, agroprůmyslu, vlivu megakorporací, drancování půdy, genetických modifikacích potravin, ale také o ekologických farmářích a nových pohledech na zemědělství. Vstup zdarma.

Děkujeme vám za každé sdílení! Čím více lidí bude vědět, jaká je skutečnost a jakou moc my spotřebitelé máme, tím lépe se všem bude na této planetě žít. Je potřeba rozšířit lidem obzory a případně je také povzbudit k činům. To přesně tyto filmy dokážou. Proto vás prosíme, pošlete informaci o možnosti shlédnout filmy zdarma doma přátelům, které by to mohlo oslovit. Můžete jednoduše sdílet kliknutím na sdílecí tlačítko na jakékoliv stránce festivalu nebo kliknutím na tento odkaz
 Sdílejte na Facebooku.

Užijte si další film v rámci festivalu ekologických filmů, sledujte a komentujte přímo u filmu!

 

Chci vstupenku ZDARMA

 

Festivalová videopozvánka

⏩ BRZY ZAČÍNÁ PODZIMNÍ DETOX KURZ

 1. Děkuji za možnost shlédnout film. Džusy nekupuji, ani pomeranče, ale i tak jsem byla šokovaná, že realita je ještě horší a naprosto technická. Dcera (5 let) prošla kolem ve chvíli, kdy tam byla pán při aplikaci pesticidů, zajímala se o to. Vysvětlila jsem jí to a doufám, že jí v hlavě něco zůstane.

  • Většinou je ta výroba mnohem horší než si umíme představit :-( Pětiletá už určitě bude mít z toho nějaký závěr, o tom nepochybuju.

 2. Na tenhle jsem chtěla koukat i se synem. Ale nevyšlo to. Horečka nějak vybudovala můj zájem. Tak snad to vyjde o repríze, nebude-li teda o víkendu.

 3. První snímek , který jsem shlédla i syn 4 roky viděl, jsem moc ráda, že máme tu možnost!.. dostalo mne, jak desinfikují pomeránče ještě před lisováním a celý proces je bláznivý.. na džusy si absolutně nepotrpím a vždy mě štve, když se tu nějaký objeví, ale zatím marně tlačím na pilu, aby to muž nekupoval :( argument, že jednou za čas to nevadí a že tam není ve složení cukr, že jsou český a s dužinou.. po shlédnutí filmu vyvstává otázka, ok, vyrobeno v čr, ale odkud jsou ty pomeranče a v jaké podobě se k nim dostanou, než z toho džus s dužinou udělají..

  • Jednou za čas to asi nikoho nezabije, ale proč se něčím takovým nalívat dobrovolně, že? Jsou rodiny, kde se stále snídá sklenka s džusem a rodiny, kde se džus považuje za ideální nápoj. V létě, v zimě. Tak tam bych se už bála. Jestli manžel viděl ten snímek taky, tak třeba bude víc nakloněn nekupovat. Jinak argument, že jsou český mě fakt dostal – je vidět, že jsme jako spotřebitelé už úplně zblbli :-)

   • No právě.. kousek viděl, něco jsme pohovořili.. spíš je to strach opustit zajeté koleje , i s masem apod.. ale nemám kapacitu , aby tu stále něco bylo ‚z mého vaření‘, tak jsem ráda, že je navařeno.. a taky mám sama úlety, akorát zas v jiných koutech stravování.. muž je velmi chytrý, ale zvyk je zvyk.. jeśtě to má spojený s tátou, že mu vždy nakoupil hory džusů a ovoce, když byl nemocný, rád by to tak i pro naše kluky, já z toho rostu, ale pro něj je to jedna z mála fajn vzpomínek na tátu, jsou ty nitky života zvláštně propletené :).. ať se nám dobře , zdravě a chutně vaří, těším se na další film :)

    • Buďte v klidu,nespěchejte…chlapům to jde všechno pomaleji?manžel před 4 lety říkal,že lidi,co nejí maso jsou magoři a dneska se chlubí tím,že ho nejí…že kaše jsou hnus a dnes si o ni řekl na snídani?a taky,že není tele,aby pil mléko?ale je fakt,že o JJ neví,poprvé se o těchto sstránkách dozvěděl díky film.festivalu..moc jsem mu o zdravotních věcech neříkala a pomalu jsem začala zaměňovat to nezdravé za zdravé…postupně,nenápadně…dneska už samozřejmě ví,z čeho vařím a proč a nemá s tím problém. A hlavně ví,že nám to dělá dobře,jemu na Dnu,mě na ekzém a dětem na nemocnost….takže trpělivost,to příjde.. i kdyby jen ze 3/4,jako u nás?

 4. Budu ráda, když to ty lidičky povzbudí, takovéhle počiny se mají podporovat.A s dětmi máš pravdu, moje šestiletá slečna poté, co jsem jí ve stručnosti objasnila, oč jde a viděla člověka v ochranném obleku, jak stříká pesticidy a pak třeba když jsem jí řekla, že i ty natrhané pomeranče se desinfikují, tak koulela očima- to snad není možný.Nevydržela se sice dívat na celý film, ale určitě už něco z toho chápe a v naší rodině se další osvěty rozhodně dočká.

 5. Díky za zprávu a poděkování, Jani. Předáme je dál agentuře, kde mladí lidé, kteří do toho s námi šli, nadšeně čtou každý pozitivní ohlas. I pro ně je to důležitá zpětná vazba, že dělají něco, co má smysl a že neprohloupili, když nám tohle domácí promítání umožnili. Tohle je podle mě přesně ten film, co zvládne každý, i malé děti, protože je krátký a jasný. Žádné násilí, žádné brutality, jen realita na konce které člověk nemá chuť si dát koupený džus :-)

 6. Nedaří se mi komentovat přímo u filmů, tak píšu sem..Nikdy jsem nebyla fanda do džusů.Nejlepší je vylisovat si doma mošt z domácího ovoce, tedy pokud člověk má.Tento film mě taky uchvátil, stejně jako ty předchozí.Je plný syrové reality, která nám většinou zůstává utajena a i proto patří můj velký dík lidem, kteří filmy natočili, lidem,kteří se nebáli v nich vystupovat a Evě a Helče, které nám je zprostředkovaly.Mě osobně by jinak unikly, takže opravdu díky.Přeposílám je známým a doufám, že je shlédne ještě hoodně lidí.Těším se na další domácí kino:-)

 7. Zobrazit všech 12 komentářů

Komentujte
Vaše jméno

Jméno uložíme a zobrazíme, váš e-mail nezveřejníme. Zásady ochrany údajů.

SDÍLEJTE PŘÍSPĚVKY - získejte členství v Klubu JJ nebo jeho prodloužení. Jak to funguje?
Autorem článku je Roman Cikryt
S radostí pečuji o stránky Jíme Jinak, točím a stříhám videa, fotím jídla, vyrábím naše online kurzy a mnoho dalšího. Jídelníček Jíme Jinak mám vyzkoušený na vlastní kůži a ke klasickému už bych se nevrátil. Taky díky tomu, že mi Eva vaří samé dobroty!😉
Předchozí článekHygienické pomůcky pro menstruaci, antikoncepce a zdravé lahve se slevou
Další článekDušan Bláha – Jak na kuchyň podle Feng Shui – 1.díl