Domů > Magazín > Blog

Pomerančový džus, kyselá realita – Festival jede dál

Náš online festival pokračuje a po celý dnešní den vysíláme na stránkách Jíme Jinak film Pomerančový džus, kyselá realita. Můžete jej opět sledovat z pohodní domova. A nezapomeňte přidat pod film váš komentář. A teď už si pojďte vychutnat svěží džus, který za vámi právě ujel 12 000 kilometrů.

Náš online festival pokračuje a po celý dnešní den vysíláme na stránkách Jíme Jinak film “Pomerančový džus, kyselá realita“. Můžete jej opět sledovat z pohodní domova. Děkujeme za vaše sdílení a šíření festivalu dále! Vstupenku si už vyzvedlo 5 000 lidí!

Píšete nám krásné reakce …

  • Milka: Tak jsem to zhlédla-vzbuzuje to ve mně přece jen naději…
  • Jaromír: Oba filmy se mě velmi líbily a těším se na další pokračování.
  • Rudolf: Je to velmi silný zážitek …
  • Martin: Super počin, děkujeme.
Líbí se vám film nebo celý festival? Přidejte komentář a inspirujte ostatní >>>

pomerancovy-fullO čem je dnešní film – Pomerančový džus, kyselá realita

Sklenička čerstvého pomerančového džusu po ránu je pro mnohé symbolem výborného začátku dne. Tento lahodný nápoj je oblíbený všude na světě, Francii nevyjímaje. Dokumentární snímek režisérky Meriem Lay si klade otázku, zda se za televizními reklamami, zachycujícími zemědělce doslova pusinkující své sluncem políbené pomeranče, neskrývá ve skutečnosti mnohem trpčí realita. Věnuje se otázce zdraví, náročnosti manuální práce i metodám intenzivního zemědělství nebo používání pesticidů během produkce. Lisované, koncentrované, zmrazené, rehydratované… Snímek se nás ptá, jaká je skutečná chuť pomerančů a pomerančového džusu po ujetí 12 000 kilometrů.

 

Jak vysílání zapnout

Jednoduše přejděte na promítací stránku a kliknete na tlačítko “Přehrát film” u daného filmu. Film je s českými titulky, nezapomeňte si je v přehrávači zapnout. Ve spodní části přehrávače je ikona pro zobrazení titulků – po kliknutí se začnou zobrazovat.

Film je možné vidět dnes v den premiéry a v neděli. Nezapomeňte si rezervovat vstupenku. Pokud na promítací stránce uvidíte pod náhledem filmu formulář pro rezervaci, znamená to, že vstupenku nemáte. Vyplňte formulář a vraťte se na promítací stránku.

Co dělat, když film nejde spustit

Dostali jsme pár dotazů ohledně spuštění. Pro spuštění je potřeba mít rezervaci. Pokud na stránkách festivalu vidíte formulář pro získání vstupenky, nemáte ji. Odešlete rezervaci znovu. Pokud to stále nejde, asi používáte starý prohlížeč. Naistalujte si nový a moderní prohlížeč Google Chrome – je to na 3 minuty. A už to půjde.

Podpořte dobrou myšlenku a sdílejte

Děkujeme za vaše sdílení a šíření festivalu dále! Pokud ještě máte možnost, dejte o festivalu vědět a pozvěte další známé. Pošlete jim třeba pozvánku:
Na stránkách www.jimejinak.cz/festival právě běží online filmový festival o výrobě potravin, agroprůmyslu, vlivu megakorporací, drancování půdy, genetických modifikacích potravin, ale také o ekologických farmářích a nových pohledech na zemědělství. Vstup zdarma.

Děkujeme vám za každé sdílení! Čím více lidí bude vědět, jaká je skutečnost a jakou moc my spotřebitelé máme, tím lépe se všem bude na této planetě žít. Je potřeba rozšířit lidem obzory a případně je také povzbudit k činům. To přesně tyto filmy dokážou. Proto vás prosíme, pošlete informaci o možnosti shlédnout filmy zdarma doma přátelům, které by to mohlo oslovit. Můžete jednoduše sdílet kliknutím na sdílecí tlačítko na jakékoliv stránce festivalu nebo kliknutím na tento odkaz
 Sdílejte na Facebooku.

Užijte si další film v rámci festivalu ekologických filmů, sledujte a komentujte přímo u filmu!

 

Chci vstupenku ZDARMA

 

Festivalová videopozvánka

PS: Co shodit 5 kg za 14 dnů? 😍

Sezóna plavek začne brzy. Máme chutný jídelníček, skvělé recepty, videa, jemné cvičení - a samozřejmě živou podporu a motivaci. Už za 2 týdny uvidíte výsledky. Mrkněte na výzvu Hubneme do plavek a naskočte!

S radostí pečuji o stránky Jíme Jinak, točím a stříhám videa, fotím jídla, vyrábím naše online kurzy a mnoho dalšího. Jídelníček Jíme Jinak mám vyzkoušený na vlastní kůži a ke klasickému už bych se nevrátil. Taky díky tomu, že mi Eva vaří samé dobroty!😉

Buďte první, kdo poděkuje za tento článek.

Komentáře

pavlína
28. 1. 2017

Děkuji za možnost shlédnout film. Džusy nekupuji, ani pomeranče, ale i tak jsem byla šokovaná, že realita je ještě horší a naprosto technická. Dcera (5 let) prošla kolem ve chvíli, kdy tam byla pán při aplikaci pesticidů, zajímala se o to. Vysvětlila jsem jí to a doufám, že jí v hlavě něco zůstane.

Na tenhle jsem chtěla koukat i se synem. Ale nevyšlo to. Horečka nějak vybudovala můj zájem. Tak snad to vyjde o repríze, nebude-li teda o víkendu.

Ukázat další komentáře