Domů > Magazín > Blog

Síň slávy účastníků kurzu Jarní očista 2016

Velikonoce jsou tu a tím končí šestitýdenní kurz Jarní Očista. Někdo ho pojal jako půst od masa, někdo vynechal vše živočišné, odvážnější zkusili vynechat v posledních týdnech i pečivo a cukr. Začátečníci statečně řádili v  kuchyni a poprvé v životě vařili luštěniny a celozrnné obilí. Pokročilí se pokoušeli zbavit kávy či jinak vylepšovali své stravovací zvyky. Každý pracoval na svých věcech a každý se někam posunul.  Některé vaše zážitky jsou opět pro běžné čtenáře neuvěřitelné. Kéž bychom dokázaly spočítat, kolik jsme dohromady shodily kil, kolik se vyléčilo neduhů a kolik veselejších lidí se ráno budí samo od sebe. Stačilo trochu upravit jídelníček nebo uklidit. Není to jen o jídle, že? V síni slávy se můžete pochválit a pochlubit, je to prostor pro vás. Všichni máte právo do ní vstoupit, každý pokrok se počítá.

Šest týdnů je za námi

Další Jarní očista právě skončila a my se s Helčou opět radujeme z toho, že jsou mezi námi další spokojené ženské a dokonce i něco málo mužů, kterým se podařilo bezpracně a s chutí zhubnout nebo změnit nějaký zlozvyk. Ohromně nás baví číst vaše komentáře o tom, jak už vám některé věci ani nechutnají, jak se k vám přidávají další členové domácnosti nebo se kolegyním v práci zdá vaše jídlo pěkné. Rozhodně nás vždycky rozesmějí vaše zkušenosti v sekci Zhřešila jsem. Je skutečně těžké na šest týdnů zcela změnit stravovací zvyky! Ale kdo se pokusil, užívá si teď nově nabitých zkušeností, odlehčeného organismu, shozených kil a lepší nálady. Kdo se navíc pustil do úklidu a práce na sobě, má výsledky i v jiných oblastech než jen v kuchyni a na váze :-)

Pochlubte se

Zhubli jste? Uzdravilo se něco? Změnila se vaše psychika? Naučili jste se vařit nové potraviny? Začali jste cvičit, meditovat nebo nějaký jiný nový návyk? Pochlubte se, co se vám povedlo. Co jste zvládli, jaké máte výsledky. Můžete jen pod svým nickem, pod kterým jste registrováni. Můžete se podepsat či připsat věk, aby ostatní viděli, že ani věk není problém. Ano, jsme moc pyšné na príma ženské, co se s námi pustily do kurzu, i když už mají pět či šest desítek let zkušeností se životem, víme i o sedmdesátileté účastnici kurzu! To je všechno na vás. Klidně zůstaňte zcela anonymní, chcete-li. Do síně slávy vstoupíte jednoduše tak, že pod tento článek napíšete do komentáře, co vám Očista dala a jaká byla vaše odměna, byla-li jaká. Stačí věta dvě.

Příběhy

Pokud dvě tři věty nestačí a máte ostatním co říct, napište nám svoje zážitky z půstu na email: info@jimejinak.cz a do předmětu napište Síň slávy. Rády zajímavé příběhy zveřejníme. Po předchozích kurzech jste tak mohli číst třeba krásný příběh Evy, která si stanovila jako odměnu výlet do Říma nebo Aleny, která původně ani neplánovala držet půst na 100% a výsledky byla velmi překvapená.  Některé vaše proměny, uzdravení a poznání jsou úžasné! Pokud se rozhodnete nám napsat, piště, prosíme,  s háčky a čárkami, nestíháme celé příběhy přepisovat :-)

Vaše komentáře a vaše fotky

Těžko se vybírá pár komentářů, v kurzu je jich přes tisíc. Z posledních týdnů vybíráme pár pro představu, jak různé zážitky může změna stravy přinést. Obrázky na této stránce jsou všechno dobroty, které během kurzu navařili účastníci kurzu.

Sarinka: …tak jako tak, už jen tím, že manžel strašně omezil pečivo a přidal se více k naší jiné stravě, tak má dole přes 10 kilo. Teď je se sebou konečně spokojený, dietu držet nikdy nechtěl a kila mu dolů nikdy jen tak snadno nešla – až teď.

 

Jiřina: … I když se mi nedaří zhubnout (moc jím a vše mi chutná…) úplně mi přestaly krvácet dásně , přestaly se mi lámat nehty, cítím se dobře a nejsem unavená apod. Na odběry krve jsem se nechal objednat na úterý, dám vědět, co a jak.

Zdenička: …očistou to nekončí. Navíc mi změna stravy pomohla posílit sebevědomí, ale takovým jemným způsobem, kdy si můžu jít za svým a nebýt přitom agresivní, ani pasivně agresivní. Mimochodem tahle vyrovnanost je asi největší dar celé očisty a důvod proč budu jíst jinak i nadále.

Pavla.: …po 6 týdnech nemám chuť na klobásy, kávu (cukr, mléčné výrobky, maso a lepkovou bílou i celozrnnou mouku už nejím rok) Takže chci v tom stále dále setrvat, protože je mi moc dobře, cítím se lehce a problémy, které jsem měla s klouby úplně ustoupily. ….moc vám děkuji za vaše skvělé recepty, za úžasný nápad s očistou organismu, věřím, že hodně lidem, vč mě změna stravování pomůže a pomohla. Vaše recepty vařím, ale ani je nestíhám fotit, ale uvařila jsem jich spoustu a všechny byly nesmírně dobré, vždycky se těším, až si zase uvařím něco nového dobrého podle vašich receptů, je to pro mě obrovská inspirace. Děkuji. Dokonce mám -4 cm v pase, kalhoty jsou mi volné

Lenka: Par postrehu skoro na konci ocisty od zacatecnika:
1. Zvladla jsem to, mam radost. Zhresila jsem jen asi 7x a malo, pouze syrem a jednou chlebem a buchtou.
2. Citim se dobre, jsem mene unavena i po probdelych nocich s 11ti mesicnim synem, ze pres den ani nepotrebuju dospat,….
3. Dozvedela jsem se strasne moc novych informaci o jidle, nakupuji nove potraviny, umim nove recepty
4. Umim lepe stravovat sveho syna, bez masa, s obilnym mlekem…chutna mu, je plny energie, vypada zdrave.
5. Zhubla jsem 2,5kg (zhubnout jsem nepotrebovala), a hodne moc centimetru (bohuzel nezmereno pred), padnou mi veci, co jsem nosila ve dvaceti, a vsichni kolem si vsimli.
6. Muzovi chutna vetsina jidel, i kdyz zadne jidlo neohodnotil desitkou (zavedla jsem hodnotici system), max. sedm
Male minusy:
7. Stale je pro me namahave varit na cely den, mam pocit, ze porad stojim u sporaku. Nezvladam delat dezerty, nebo slozitejsi jidla. Pokud nezvladnu vse pripravit vecer, je dalsi den ve vareni chaoticky…
8. Muz me sice chvali, ale nemam pocit, ze by se takto chtel stravovat natrvalo. U syna ma pochybnosti …
9. Okoli si mysli, ze prehanim, i kdyz o Tom vubec nemluvim, jen nejim u druhych nabizene jidlo. Stat sama proti teto fronte mi do budoucna prijde velmi namahave, uvidime…
10. Vse je rozhodne drazsi nez konvencni strava. Neusetrila jsem (nevadi, jen poznatek).
11. Skoro nikde zu se nenajim v restauraci, planovani dovolene obtizne.

Pozitiva prevazuji, doufam pevne, ze se mi podari dal takto stravovat a pomalu ovlivnit i muze. Byly to skvele tydny! Vesele Velikonoce!

Tammy: ….mám dole 1kg, jenom. Ale od vysazení hormonů štítné žlázy v červnu jsem pořád jenom nabírala, celkem přes 10kg. O vánocích se to zastavilo a teď v březnu jsem zhubla, konečně. Trošku, ALE i to jedno kilo znamená 6cm v pase, tý brďo. A 3 přes břicho a 2 přes zadek. To by těch kil snad ani dolů tolik nebylo třeba, když by každé kilo znamenalo tolik cm. To je paráda.

Jarka: ….taky jsem hned manželovi „nutila“, aby jedl jak já, a zlobila se, když mu to moc nechutnalo a raději si udělal svoji bílou kávičku s hromadou cukru a bílé pečivo s velkou vrstvou másla, pak jsem ho chvíli nechala a teď už jede celou jarní očistu se mnou, tady už to mám stejné jak Evička, manžel mi naprosto důvěřuje, že vím proč to dělám, nebaví ho něco si o tom číst, nebo se dívat na videa a hlavně vidí u mě velké zlepšení zdravotního stavu, když se o tom bavíme, tak taky říká, že je to všechno logické. Jak se mu taky čistí chutě, tak už mu jídlo i chutná. Jsem za manžela moc vděčná, zaprvé, že nemusím vařit dvě jídla a zadruhé, že vidím, jak mu to taky pomáhá a cítí se líp ♥

Kateřina: … jsem se zúčastnila tohoto kurzu, zjistila jsem, jak jsou na tom ostatní a že když se občas ujede, tak to není taková hrůza. Všechno jsem striktně dodržovala a teď už jsem ochotná občas sníst kostičku sýra, dneska jsem si mamkou dala sklenku ochuceného vína s přídavkem cukru a zjistila jsem, že už to není chuťově ono….teď je mi dobře, mám spousty energie (také jsem bývala polomrtvá), že po dříve konzumovaných potravinách netoužím

Neli: Pár zážitků od nás:  kojím oba syny, mladšímu je 3,5 měsíce a konečně VÍM, jak vypadá zdravá kojenecká stolice, juchů! Ke kurzu jsem se rozhodla po projedné zimě a prěbytcích z těhu. Stravování podle JJ (webináře jsem pravidelně sledovala od podzimu 2015) jsem začala víceméně v přípravném týdnu, do té doby jsem od letošních webinářů začala zkoušet nejíst na noc a první kritická kila odešla,… S novými principy (kousání, komletní talíř, čas posledního jídla) v jídle jsem konečně klidnější mámou, …..všem nám chutná na sobě, dětech, prostě na nás všech jsou znát posuny k lepšímu (větší pohoda a jasnost a mě se daří jít směrem k dřívější postavě a pak snad i k té vysněné – zdravé a štíhlé). Když ujedu v množství sladkého nebo i někde „venku“, hned je tu rýma jak trám, dokonce i kašel.. A nepohoda a nenaláda…Děkuji za Evo a Heleno za vše, co nám nabízíte z vámi již prožitého!

Ivka: Začala jsem s JJ loni na jaře, takže první eliminace přišly vzápětí po změně jídelníčku, v souběhu s vysazením antikoncepce to bylo nepřehlédnutelné – cca 5 kg váhy dole mrknutím oka, nepřetržitá rýma, vykašlávání hlenů, ale i eliminace pocením, vylučováním. Rozhodla jsem se že prášky už brát nebudu, ibalginy letěly do koše a přišlo i pár bolestí hlavy, které jsem zvládla bez léků. Jsem od dětství alergik – prach, pyl, roztoči – a přišlo mi že nejnáročnější období se velmi zkrátilo a zintenzivnilo, ale poté už jsem zvládala o sto procent lépe než dříve. …. vrátit zpátky nejenže nechci, ale ani to nejde, když zkusím a ulítnu na něčem postaru, je mi mnohem více špatně a to mi za to už nestojí.Tak dobré jídlo, jaké si vaříme my, jen tak nikdo nemá!

hany.hafi: ….jídlo mi chutná, žádné zvláštní chutě, cítím se dobře, jediná opravdová změna je v tom, že mi stačí 5-6 hodin spánku. Vzhledem k tomu, že jsem skřivan a v pohodě jsem vstávala kolem šesté, teď se budím kolem čtvrté hodiny. Protože se cítím vyspalá, tak vstanu a než odejdu po sedmé do práce, mám doma hotovo :). 

Všem upřímně gratulujeme a děkujeme za milou společnost!

PS: Přemýšlíte jak zlepšit postavu a své zdraví?

Nepřemýšlejte 😊 Pojďte něco dělat! Ukážeme jak vylepšit jídelníček, co jíst a co ne, a jak si jídlem spravit zdraví! Naskočte do online kurzu Jíme Jinak - JE ZDARMA !

Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh

Buďte první, kdo poděkuje za tento článek.

Komentáře

Chci také poděkovat Evě a Heleně za velké nasazení, všem za pozitivní přístup. Jinak jím roky, zdejší jinak jsem začala více zkoušel loni v létě poté, co jsem definitivně přešla na bezlepkovou a téměř bezmléčnou stravu. Po pár měsících poměrně přísného zkoušení zdejšího JJ jsem se ukotvila na své variantě, která souzní především s duchem dovětku – tedy “tak, aby nám bylo dobře”. Což se u mne aktuálně ukazuje ne vždy shodné s tím, co je zde doporučováno. Například jsem zjistila, že mi nedělá dobře ani miso, tempeh, kupodivu ani tofu, které jsem dříve jedla celkem běžně, s ume octem musím být také opatrná, naštěstí mi zdá se stále nevadí tamari. Bohužel i hato mugi se ukázalo být problémové. Na druhou stranu jsem se naučila jíst k snídani kaše se zeleninou, občas rovnou i s luštěninou, zařadila mořské řasy, nosím si do práce v termosce luštěniny a obilí, zbavila jsem se poměrně značné zimomřivosti. Odešlo ode mne i pár kilo tuku – prima, také pár kilo svalů – a to už jako prima nevnímám a příměry paní Lužné mi tak docela nesedí. Proto jsem se vrátila k občasné konzumaci ryb, či kvalitního drůbežího a nějakého toho vajíčka. Prostě jsem zjistila, že při momentální situaci deseti až dvanácti hodin v práci plus dou až tří na cestách nejsem schopná si při sých potravinových intolerancích poskládat a navařit jídelníček absolutně vegansky, aniž bych stále neztrácela svaly. A protože mi je tak aktuálně dobře, tak to beru jako správné právě v tom duchu dovětku JJ a je mi fajn. Ještě jednou Heleno a Evo a všichni dík za tipy, rady, návody a hlavně za toleranci k jiné jinakosti, protože jediná správná životospráva pro všechny prostě doopravdy neexistuje. A tedy je prima, když se podporujeme právě v tom hledání a nacházení vlastní aktuálně v daný okamžik právě pro nás správné cesty. :-)

Zdravím všechny, tak i já zkusím po delším čase napsat svoje zkušenosti. Nejdřív jsem letos v lednu? našla váš povánoční restart. Rozhodnutí bylo okamžité – jdu do toho! Asi nejtěžší pro mě bylo, být v práci za exota, nosit si vlastní jídlo, nejíst co všichni. A že – pracuji v MŠ, klasické- kde se jí stále a stále něco slaví… O jarním detoxu jsem se dost rozhodovala, říkala jsem si, zkusím to sama, vynechat maso mi nepřišlo až tak náročné, ale být bez sýrů? Jáhly, pohanku a podobně znám a využívám už dlouho. Ale vždycky to bylo s hromadou sýra! A závislost na sladkém! Sladký doping… Nejvíc mě motivovala skutečnost, že mám poměrně velký myom, jediné řešení doktora bylo- hysterektomie, děloha pryč. Prošla jsem ženskými kruhy, konstalace, kde hrála děloha, menstruace velkou roli, to by bylo na dlouhé povídání, ale když jsem byla po těchto kurzech v pocitu, jupí, já chci poznat svojí dělohu- přestože jsem díky ní odnosila a porodila 3 děti, nikdy jsem se dělohou nějak nezabývala… Což byl důvod, proč jsem lekaři řekla, operaci ne… Hledala jsem různé cesty, zatím bez zlepšení… A teď mi přišlo do cesty JJ, do kterého jsem tedy “spadla natrvrdo” a jedu dál! I když mám za sebou období, kdy mi nebylo moc dobře- anémie…), stále tak nějak cítím, že do operace si mi nechce… je to podobný pocit, když jsem odmítla brát kdysi antikoncepci… Přitom hlava říkala, že by to bylo rozumnější, ale něco uvnitř mě od toho odrazovalo. Doma vařím podle JJ, nejstarší dcera -18- si oblíbila ranní miso a to dříve odmítala snídat, říká, že bude vařit stejně jako já, to jsem tedy zvědavá… Puberťák prská, že nemáme maso, ale sní v podstatě vše – i když maso jsme ani předtím nejedli nějak moc. Manžel sní všechno, co mu předložím, v práci jí po svém. Ale on je ten typ, co si často místo masa dá třeba brokolici. ještě víc, než kdy dřív mě zaráží stravovací normy v MŠ, to množství mlíka, co děti musí vypít, nebo jinak zkonzumovat…
Já tedy s vámi vařím a snažím se žvýkat i dál… držte mi prosím palce!
Petra

Ukázat další komentáře