Nemoc je stav těla, který z velké části můžeme ovlivnit svojí myslí. Jak správně k nemoci přistupovat a jak s ní pomocí emocí pracovat? Nejdříve musíme vědět, čemu se vyhnout a co určitě nedělat.

1Nemoc není nepřítel

Nevnímejme nemoc jako svého nepřítele, ale jako posla. Nemoc je způsob, jakým s námi tělo komunikuje. Pokud přijdeme na to, co se nám snaží říct, odhalíme to hlavní – příčinu nemoci (proč je tady, co nám přišla sdělit, na co nás upozorňuje) a ta nebude mít důvod na dlouhé trvání.

2Nestřílejte šípy plné zlosti kolem sebe

Je již dávno dokázáno, že negativní emoce spouštějí v těle vylučování chemických látek, které blokují regeneraci buněk a vypínají imunitní systém. Zde vidíme, že to negativní, co vysíláme k druhým, škodí hlavně nám.

3Nechte si svoji moc

Nehrajme si na oběť. Když někomu věříme více než sobě a řídíme se podle něho, odevzdáváme mu tím svoji osobní moc. A když nemáme moc, máme NEMOC (ne-moc). Kvantová fyzika dnes přichází s tím, že náš svět je přesně takový, jaký ho vidíme. Takže naše vnímání tvoří naši realitu. Tímto způsobem jsme tvůrci svého života, a to i v případě, že si to neuvědomujeme. Co to znamená? Uvědoměním si sebe jako tvořitele svého života, získáme zpět svoji ztracenou moc. Takže jak jsme doopravdy dle kvantových fyziků mocni? Víc než si umíme představit.

4Zůstaňte přítomní

Nečekejme na „bod zlomu“. Ve skutečnosti každý okamžik je průlomový. Proto je tak důležité být v přítomnosti. Pouze tady a teď je možné věci změnit a plně prožívat. Rozhodujeme se v každém okamžiku. Záleží jen na nás, zda to budeme dělat vědomě nebo nevědomě.

 

5Zbavte se strachu

Hlavně zachovejte klid. Strach z nemoci v těle spouští stres a ten znemožňuje regeneraci a léčení. Pokud neznáte princip, na kterém to funguje, poslechněte si toto vysvětlení.

6Upravte svoji životosprávu

Zaměřte svoji pozornost na pozitivní změny k lepšímu. Zaveďte je ve svém životě z lásky k sobě nikoli ze strachu z nemoci či smrti: upravte životosprávu, změňte svůj jídelníček (inspirujte se na našich stránkách), změňte myšlení.

 

7Dýchejte

Začnete volně dýchat, nechte dech proudit do celého těla. Prohlubte svůj dech kdykoli si všimnete, že dýcháte mělce. Ovládnutím dechu, můžete ovládnout stres a odbourat jeho negativní dopady. Dech je úžasným zdrojem energie a síly. Můžete se inspirovat jógou, taiji, čikungem apod.

8Usmívejte se

Usmívejte se, i když vám do smíchu není. Je těžké myslet negativně, když se usmíváte. Ošálíte mozek a ten spustí pozitivní chemické reakce a začne produkovat hormony štěstí. Pořád platí staré dobré heslo: Smích léčí.

9Milujte život sám o sobě

Zamilujte se do života. Probuďte v sobě dítě a dělejte si radost. Vzpomeňte si, co jste dělávali rádi jako děti a vraťte se k tomu. Najděte si čas na to, co vám dělá radost a dejte tomu prioritu.

10Všechno pusťte – odpusťte

Odpusťte sobě, všem a všemu minulému. Odpuštění vás osvobodí a budete konečně volní.

11Buďte vděční a spokojení

 

Pěstujte vděčnost. Vděčnost za vše, co vám život přináší, vám otevře srdce a je přímo léčivá. Spokojenost nadevše. Přestaňte kritizovat (i když jen v duchu) sebe a všechny okolo. Opravdová spokojenost vás upokojí a zjistíte, že se není kam hnát.

12Uvolněte se a rozhýbejte se

Uvolněte se, prosím. Co nejvíc a co nejčastěji. Rozhýbejte své tělo (jakkoli vás napadne, sportem, tancem, cvičením, skákáním …)

13Jedno po druhém

Pokud se budete snažit dělat všechno najednou, budete se ještě víc přetěžovat a vytvářet ještě větší tlak. Vyberte si pouze jednu nebo dvě věci, které budou vašemu srdci blízké. Na vše ostatní rovnou zapomeňte. Pamatujme, že měřítkem je radost.

Tak se radujte a buďte zdrávi!

 
Seriál: Jak na jaro
materiály
  • Stáhněte si jej a upravte jídelníček.
  • Vyhněte se nemocem a jarní únavě.
  • Jídelníček ke stažení!

Jak to vidíte vy? Napište komentář.

Komentujte
Vaše jméno

Jméno uložíme a zobrazíme, váš e-mail nezveřejníme. Zásady ochrany údajů.

Předchozí článekDanfood – zdravá výživa, drogerie a kosmetika s 15% slevou
Další článekPřírodní desinfekční gel a kosmetika se slevou 25%