Domů > Magazín > Blog

13 kroků: Jak jít na nemoc JINAK

Nemoc je stav těla, který z velké části můžeme ovlivnit svojí myslí. Jak správně k nemoci přistupovat a jak s ní pomocí emocí pracovat? Nejdříve musíme vědět, čemu se vyhnout a co určitě nedělat.

Nemoc není nepřítel

Nevnímejme nemoc jako svého nepřítele, ale jako posla. Nemoc je způsob, jakým s námi tělo komunikuje. Pokud přijdeme na to, co se nám snaží říct, odhalíme to hlavní – příčinu nemoci (proč je tady, co nám přišla sdělit, na co nás upozorňuje) a ta nebude mít důvod na dlouhé trvání.

Nestřílejte šípy plné zlosti kolem sebe

Je již dávno dokázáno, že negativní emoce spouštějí v těle vylučování chemických látek, které blokují regeneraci buněk a vypínají imunitní systém. Zde vidíme, že to negativní, co vysíláme k druhým, škodí hlavně nám.

Nechte si svoji moc

Nehrajme si na oběť. Když někomu věříme více než sobě a řídíme se podle něho, odevzdáváme mu tím svoji osobní moc. A když nemáme moc, máme NEMOC (ne-moc). Kvantová fyzika dnes přichází s tím, že náš svět je přesně takový, jaký ho vidíme. Takže naše vnímání tvoří naši realitu. Tímto způsobem jsme tvůrci svého života, a to i v případě, že si to neuvědomujeme. Co to znamená? Uvědoměním si sebe jako tvořitele svého života, získáme zpět svoji ztracenou moc. Takže jak jsme doopravdy dle kvantových fyziků mocni? Víc než si umíme představit.

Zůstaňte přítomní

Nečekejme na „bod zlomu“. Ve skutečnosti každý okamžik je průlomový. Proto je tak důležité být v přítomnosti. Pouze tady a teď je možné věci změnit a plně prožívat. Rozhodujeme se v každém okamžiku. Záleží jen na nás, zda to budeme dělat vědomě nebo nevědomě.

 

Zbavte se strachu

Hlavně zachovejte klid. Strach z nemoci v těle spouští stres a ten znemožňuje regeneraci a léčení. Pokud neznáte princip, na kterém to funguje, poslechněte si toto vysvětlení.

Upravte svoji životosprávu

Zaměřte svoji pozornost na pozitivní změny k lepšímu. Zaveďte je ve svém životě z lásky k sobě nikoli ze strachu z nemoci či smrti: upravte životosprávu, změňte svůj jídelníček (inspirujte se na našich stránkách), změňte myšlení.

 

Dýchejte

Začnete volně dýchat, nechte dech proudit do celého těla. Prohlubte svůj dech kdykoli si všimnete, že dýcháte mělce. Ovládnutím dechu, můžete ovládnout stres a odbourat jeho negativní dopady. Dech je úžasným zdrojem energie a síly. Můžete se inspirovat jógou, taiji, čikungem apod.

Usmívejte se

Usmívejte se, i když vám do smíchu není. Je těžké myslet negativně, když se usmíváte. Ošálíte mozek a ten spustí pozitivní chemické reakce a začne produkovat hormony štěstí. Pořád platí staré dobré heslo: Smích léčí.

Milujte život sám o sobě

Zamilujte se do života. Probuďte v sobě dítě a dělejte si radost. Vzpomeňte si, co jste dělávali rádi jako děti a vraťte se k tomu. Najděte si čas na to, co vám dělá radost a dejte tomu prioritu.

Všechno pusťte – odpusťte

Odpusťte sobě, všem a všemu minulému. Odpuštění vás osvobodí a budete konečně volní.

Buďte vděční a spokojení

 

Pěstujte vděčnost. Vděčnost za vše, co vám život přináší, vám otevře srdce a je přímo léčivá. Spokojenost nadevše. Přestaňte kritizovat (i když jen v duchu) sebe a všechny okolo. Opravdová spokojenost vás upokojí a zjistíte, že se není kam hnát.

Uvolněte se a rozhýbejte se

Uvolněte se, prosím. Co nejvíc a co nejčastěji. Rozhýbejte své tělo (jakkoli vás napadne, sportem, tancem, cvičením, skákáním …)

Jedno po druhém

Pokud se budete snažit dělat všechno najednou, budete se ještě víc přetěžovat a vytvářet ještě větší tlak. Vyberte si pouze jednu nebo dvě věci, které budou vašemu srdci blízké. Na vše ostatní rovnou zapomeňte. Pamatujme, že měřítkem je radost.

Tak se radujte a buďte zdrávi!

PS: Cítíš se v plavkách sebevědomě?

Pokud letos nechceš schovávat zadek pod ručník, pojď na to s námi jinak.
Chci lepší postavu!

Jsem šťastná a zamilovaná do svého života. Píšu články, zkouším nové recepty, tančím a maluji léčivé obrázky na přání.

18 lidí už poděkovalo za článek.

Komentáře

Slavomíra
16. 11. 2021

Stručné a výstižné zhrnutie👌,pre mňa body 3_5_10_11najnaj😊

Silvushe
16. 11. 2021

Amen 🙏🏻

Ukázat další komentáře

Vyzkoušejte také

klub
34
13

Jaký je rozdíl mezi eliminací a nemocí?

Kdy se jedná o detoxikační symptomy a kdy o nemoc? Proč se v našem těle daří kvasinkám, plísním, parazitům? Jak strava ovlivňuje vznik rýmy, kašle, bronchi...

Naše cesta s Jíme Jinak (Jitka, 33 let)

Babička nás nahlásila lékařce. Prý dcera nemá dostatečnou výživu. Odehrálo se velké drama, které nás hodně posunulo. Díky Jarní očistě se mi na plno rozjel...
274
64

Reflex.cz: V jídle je skryté nebezpečí i naděje. Rozhovor s Evou Cikrytovou

Co je skutečně zdravé a co se jako zdravé jen tváří? Může strava ovlivnit chronické nebo dokonce genetické nemoci? Je se s pomocí jídla zbavit léků? Zvládn...
66
45

Zatím mám dole 31 kg (Katka, 40 let)

Po nějaké době a několika dalších zhubnutých kilech se s vámi jdu zase podělit o svůj příběh. Přihlásila jsem se totiž do podzimního kurzu a jsem zase o kr...