Domů > Magazín > Hubnutí

Dietní snídaně a jídelníček při hubnutí

Dietní snídaně, které obohatí váš jídelníček a pomohou vám při vaší snaze zhubnout? Ano! V Jíme Jinak vás inspirujeme chutnými recepty, které ozdraví vaše tělo a plesat budou i vaše chuťové buňky.

Snídaně je oprávněně označována za nejdůležitější jídlo dne. Pro ty, kteří se snaží kontrolovat svou tělesnou hmotnost nebo dodržovat správný stravovací režim, je správná volba snídaně klíčová. Následující článek vám nabídne inspiraci na dietní snídaně a napomůže vám sestavit si zdravý jídelníček na hubnutí.

A proč je právě snídaně při hubnutí tak důležitá? Ranní jídlo má totiž za úkol správně nastartovat vaše trávení, což se následně projevuje v průběhu celého dne.

Proto začněte den teplou zdravou snídaní ve formě polévky nebo obilné kaše (nejlépe se zeleninou). Studené jídlo po ránu totiž brzdí naše trávicí pochody (zchladí se tzv. trávicí oheň), oslabuje a zpomaluje trávení, což v důsledku hatí snahu o hubnutí. Jogurty, kefírová mléka a ovocné šťávy po ránu tedy nejsou to pravé ořechové.

Zdravá strava, hubnutí zaručeno

Při hubnutí s Jíme Jinak se nesetkáte s žádným vážením porcí ani počítáním kalorií, ale zaměříte se na zcela jinou věc. A tou je ozdravení vašeho jídelníčku. Společně z něj vyřadíme vše, co vaše tělo zatěžuje, způsobuje otékání a zkrátka vede k tomu, že se celkově necítíte dobře. Hubnutí je v tomto případě příjemným „vedlejším účinkem“ toho, že se vaše tělo uzdravuje. Krásná postava a pevné zdraví už nemusí být nedosažitelným snem, nyní jej totiž proměníme v realitu.

Všechny naše jídelníčky jsou sestaveny tak, aby vám nutričně nic nechybělo. Navíc jsou pestré a chutné, takže kromě toho, že vaše tělo dostane potřebnou výživu, i vaše chuťové buňky si přijdou na své a nudu na talíři už vůbec nečekejte.

Jídelníčky nesestavujeme na snížení příjmu kalorií, které by vedlo ke ztrátě hmotnosti, nýbrž přesně naopak. Jsou natolik pestré a výživné, že tělu doplní to, co mu většinou chybí – minerály, vitamíny, enzymy a další potřebné látky, které konvenčně se stravující člověk postrádá. A když tělo dostává dostatečně dlouho dobu, co potřebuje, tak pustí přebytečné zásoby energie uložené v tuku, protože už evidentně nehrozí nedostatek. Proto tlouštíci v našich programech hubnou. A hubeňouři? Pokud mají podváhu, tak si naopak nějaké to kilo doplní. V kostce řečeno, vyvážená strava vás po určité době přivede na váhu, která je optimální pro vaši tělesnou konstituci. Jestliže máte váhu dobrou, pak si polepšíte zdravotně a hubnutí se nekoná.

Tipy na dietní snídaně, které obohatí váš jídelníček

Zdravý jídelníček – otázky a odpovědi

Nejspíše vás napadají různé otázky, případně pochyby, protože jste si prošli vícero stravovacími směry a informace jsou často protichůdné. Zkusili jsme tyto otázky sepsat za vás, nicméně se určitě ozvěte do komentářů, pokud by vás napadlo cokoliv jiného.

 1. Jak je to se sacharidy, patří do vyváženého jídelníčku? Budu hubnout, když budu jíst sacharidy?
 2. Co mám dělat, když se večer přejídám?
 3. Budu muset chodit do posilovny, nebo běhat, abych shodil(a) nadváhu?
 4. Budu muset počítat kalorie a hlídat si každý gram jídla?
 5. Jak začít, co si koupit, jak se naučit zdravě vařit?
 6. Jak vydržet u rozhodnutí jíst zdravě?
 7. Už nějakou dobu jím podle Jíme Jinak, ale stejně nehubnu, co s tím?

  Zkuste s námi zdravý jídelníček na hubnutí

  Pokud s námi teprve začínáte, nelamte si hlavu s tím, že nepůjde hned všechno podle představ. Dávejte si realistické cíle a krok po kroku se k nim snažte přibližovat. My jsme zde pro vás jako podpora, obraťte se na nás, kdykoliv budete potřebovat.

  Rádi vás přivítáme i v Klubu Jíme Jinak, kde získáte bohatou a stále se rozšiřující várku dalších cenných informací, profesionálně sestavených zdravých jídelníčků, zdravých receptů, video vaření, rozhovorů s odborníky a fůrou motivace. Skvělou volbou pro začátek může být některý z našich online programů (Hubneme do plavek, Jarní očista, Podzimní detox), kde jdeme postupně, krok za krokem a kde máte perfektně připravené veškeré informace, vyvážené jídelníčky, videorecepty a podporu našeho týmu.

  Inspirujte se příběhy našich čtenářů, kterým se díky programům Jíme Jinak podařilo shodit nadbytečná kila. Tak například jako Zuzana (42), která bez cvičení zhubla 11 kg za 6 týdnů. Milena (70) díky jídelníčku podle Jíme Jinak shodila 8 kg, upravil se jí krevní cukr a celkově se cítí daleko lépe. Renata (57) díky změně stravy výrazně upravila váhu a zbavila se depresí. A takových máme na Jíme Jinak mnoho. Přečtěte si další příběhy o lepší postavě a uzdravení díky zdravému jídelníčku.

  Těšíme se na vás!

  PS: Cítíš se v plavkách sebevědomě?

  Pokud letos nechceš schovávat zadek pod ručník, pojď na to s námi jinak.
  Chci lepší postavu!

  5 lidí už poděkovalo za článek.

  Buďte první, kdo napíše komentář

  Vyzkoušejte také

  Jak zhubnout v 65 letech

  Zdravě hubnout v 65 letech? Ne, nezbláznili jsme se, skutečně to jde. Senioři už sice mají vzhledem ke svému věku určitá omezení, ale dodržujete-li několik...

  Hubnutí při kojení a jak na něj

  Kojíte, ale trápí vás poporodní kila, která ne a ne zmizet? Poradíme vám, jak zdravě zhubnout i při kojení a jak změnit stravu tak, aby bylo vaše miminko z...

  Kojím a nejde mi zhubnout – co se to děje?

  Kojíte po porodu už nějakou dobu, ale poporodní kila se ani nehnou? Podívejte se, co možná děláte špatně a proč vám hubnutí během kojení nejde.

  Levný jídelníček na hubnutí

  Vrhněte se s námi do zdravé stravy. Bude-li váš jídelníček nutričně vyvážený, hubnutí vám půjde samo. A s Jíme Jinak navíc ušetříte! Přečtěte si několik ti...

  Jak zhubnout břicho po porodu

  Nespočet žen po porodu bojuje s nadbytečnými kily a zvětšeným bříškem, kterých se jim i dlouhé roky poté nedaří zbavit. Máme pro vás pár praktických tipů, ...

  Hubnutí po ukončení kojení

  Protože je kojení pro tělo velmi náročné a vyžaduje zvýšený příjem živin, snadno si zvyknete, že si během dne dáte třeba o jedno jídlo navíc. Co s tím ale ...