Domů > Nepřehlédněte

Převlékli jsme stránky Jíme Jinak do nového kabátku

Naše stránky dostaly nový kabátek. Ten původní jim už byl malý, za těch 7 let se nám poněkud rozrostly. Už toho na nich bylo moc a špatně se v nich orientovalo, špatně hledalo. Všechno jsme to rozdělili a zlepšili vyhledávání. Bylo s tím spousta práce a dnes konečně můžeme nový kabátek předvést, Snad se vám bude líbit.

Původní stránky

Původně tyhle stránky udělal můj muž během jednoho mého vaření večeře, abych měla kam dávat recepty, které po mě pořád někdo chtěl. Tahle pokřikováním mezi obývákem a kuchyní vzniklo i naše jméno. Nejvíc odpovídalo tomu, jak se stravujeme – prostě jinak.

Vůbec jsme tehdy netušili, že by to mohlo zajímat víc lidí než jen naše blízké okolí. Dala jsem tam pár receptů a známým posílala link, když někdo chtěl recept. Recepty začala přidávat i Helča. Najednou nám někdo napsal komentář. Ani jsme nevěděly, že to jde. Nadšeně jsme si telefonovaly: “Vidělas to? Někdo nám tam napsal!” Znaly jsme v té době každého jednoho našeho čtenáře a každý komentář jsme si telefonovaly a četly nahlas. 

💡 TIP: Sezóna plavek je tu! Zkus tento jídelníček a sprav si postavu.

A stránky rostly

Jak šel čas, začaly jsme si s Helčou vymýšlet na Romana, co by to všechno ještě chtělo. Vždycky řekl, že tohle fakt nejde, ale za čtrnáct dní přišel s řešením. A stránky rostly a rostly, přibývalo komentářů, článků, receptů. Časem také videa a další datově náročné materiály. Chvílemi jsme je neměly kam dávat, neměly jsme patřičné rubriky. Články vznikaly jako odezva na dotazy, psaly jsme o tom, co nám život přinesl. Řazení článků nemělo hlavu a patu. Ale byly jsme toho plné a sypaly to tam každý večer, když děti usnuly. Měly jsme tehdy doma každá jen jedno miminko a tohle bylo naše společné robátko.

Chce to změnu

Postupem času jsme samy měly problém najít něco, o čem jsme věděly, že jsme to dozajista na web daly. Ale kam??? S přibývajícím materiálem se stránky déle načítaly, hůře se v obsahu orientovalo, hledat se dalo jen ve všech materiálech, ale my třeba chtěly najít jen náš vlastní oblíbený recept. Navíc technologie jdou dopředu. Když jsme začínaly s Helčou stránky psát, nikdo neměl internet v mobilu a nechodil se přes telefon dívat na web. Ti movitější měli zaplacená data a měli v mobilech emaily. No dneska už to má každý. Takže i stránky by bylo potřeba uzpůsobit tomu, aby se v telefonech a časem taky tabletech dobře zobrazovaly. Roman mi to sice mnohokrát vysvětlil, ale já to těžko dokážu zopakovat. Vím jen, že jsme si říkali, že to chce změnu. A říkali jsme si všichni tři už dlouho. Ale jediný z nás ji dokázal technicky realizovat – Roman. Nebýt jeho, dnes není ani starý, ani nový web.

Nový kabátek

Prošly jsme recepty a články, vytvořily pro ně rubriky, snažily se to udělat přehlednější. Roman naprogramoval hledání kromě “v celém obsahu” i “jen v receptech”. Má to tu výhodu, že si napíšete “čočka” a dostanete recepty, kde je čočka uvedená, nikoliv také všechny články, kde se to slovo vyskytuje. Navíc se vám hned nabídnou nejnovější recepty ještě než odkliknete, že to chcete hledat. Zkrátka je to vychytané, mělo by vám to lépe sloužit.

Bylo s tím práce, že si to neumí představit nikdo, kdo něco podobného v životě nepodnikl. Ale máme ho tu, je hotový, je převlečený a nám se moc líbí. Je to trochu jako když naše miminko povyrostlo a jde poprvé do školky. Věříme mu, jsme na něj pyšní, vypiplali jsme ho z plínek a teď čekáme, jak bude přijat v kolektivu :-)

Co je nového

  • nový design – více obrázků a větší texty
  • nový hlavní stránka – rozdělená do sekcí s okamžitým prolistováním
  • nové horní menu – se snadným prolistováním receptů
  • rychlé zkratky pro vstup do běžících programů
  • přehlednější členění receptů
  • vyhledávání jen v receptech
  • snadné přidání čtenářských receptu a fotek
  • rychlé vložení míst na mapy JJ
  • online kurz kurz Jíme Jinak ZDARMA (otevřeme brzy)
  • mobilní verze – web se pěkně zobrazí v mobilu i tabletu

Nemáme rádi změnu

Lidé většinou nemají rádi změny. Ani u webových stránek. Jsme rády, když se věci nemění a my víme, kde co najdeme, jak to vypadá atd. Víme to, ale nedalo se nic dělat. Stránky prostě technologicky zastaraly a obsahově se zahltily. A co si budeme povídat, nás už taky nebaví den co den koukat na stejnou stránku. Věříme, že to bude pro vás změna k lepšímu, že se vám tu bude lépe hledat, lépe orientovat.

Něco nefunguje?

Stránky už jsou sice převlečené do nově ušitého kabátku, ale někde ještě může chybět knoflíček nebo viset nitka. Pokud tedy narazíte na nějaký problém, budeme rádi, když nám dáte vědět na podpora@jimejinak.cz.

Buďte spolutvůrci Jíme Jinak

Bez vás by web nebyl. Bez čtenářů by nebylo pro koho psát. Bez Klubáků a účastníků kurzu bychom zůstali u pár receptů a článků, protože by na natáčení, rozhovory a provoz nebyly prostředky. Jste tedy spolutvůrci Jíme Jinak. Odteď  můžete být spolutvůrci mnohem snadněji, protože můžete vkládat obsah rovnou do stránek. A to nejen recepty, ale i vaše příběhy a zkušenosti a dokonce i fotky, což předchozí verze stránek neumožňovala.

Je toho mnohem víc, co tyto stránky umí, schválně, jestli to odhalíte a bude se vám to líbit.

Eva, Roman a Helena

 

PS: Cítíš se v plavkách sebevědomě?

Pokud letos nechceš schovávat zadek pod ručník, pojď na to s námi jinak.
Chci lepší postavu!

Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh

Buďte první, kdo poděkuje za tento článek.

Komentáře

Zdrave jidla se mne zamlovaj.

Devcata jste ohromne!!! Velice zajimave recepty, uz jsem nakoupila ingredience a jdu do toho. Moc vam fandim a preji hodne uspechu.

Ukázat další komentáře