Domů > Výhody pro členy > Aktuální výhody

Kniha Mateřství a seberealizace

Když znáte autora knihy osobně, dostane její čtení zcela jiný rozměr. Vy už Lucku znáte z článků o tantře, které pro vás napsala. Když jsem dočetla její knihu, došlo na další spolupráci – máme pro vás skvělou knihu za super cenu. O čem kniha je a jak vznikla, na to jsem se Lucky zeptala v krátkém rozhovoru. Knihu si můžete objednat zde.

E: Lucko, jak vznikla kniha Mateřství a seberealizace?

L: Na základě vlastních zkušeností a setkáním s dalšími aktivními matkami. Zjistily jsme, že všechny prožíváme podobné situace a všechny potřebujeme podporu a možnost své zkušenosti sdílet. Tak došlo na knihu, která by mohla pomoci toto období ostatním maminkám prožít naplno po všech stránkách.

E: Co jsi zažila během vlastního mateřství?

L: Po porodu první dcery jsem sotva zvládala uspokojit své opravdu základní potřeby: napít se, najíst se, dojít si na toaletu, na vyspání se dostalo už jen občas… Když jsem se vyhrabala z nejhoršího a vstala z hrobu, jak trefně pojmenovala první týdny po narození miminka jedna moje sousedka, uvědomila jsem si, že když se mi podaří ulovit z každého dne alespoň pár desítek minut času, který budu věnovat výhradně sobě a vizualizaci a realizaci svých snů, jsem o poznání odolnější, trpělivější a tedy i láskyplnější matka a manželka. 

Každá máma zná ten kolotoč, když je doma s kojencem. Ale snažila jsem se vzchopit a dát se fyzicky i psychicky dohromady. V tom mi velmi pomohlo pravidelné cvičení jógy. Začala jsem s dcerkou docházet do mateřského centra a přišla mi myšlenka, že bych mohla ostatním maminkám pomoci dostat se opět do formy. A tak jsem začala pořádat kurzy cvičení. Zpočátku jsem vycházela jen ze svých zkušeností  a moje práce byla spíše charitou. Jak jsem se však na své kurzy těšila! Dvakrát v týdnu si manžel na dvě hodinky v podvečer dceru převzal a já odjela za ženami v podobné situaci, jako jsem byla já. Jak jsem se pak cítila nabitá a jak jsem se na toho svého koblížka (dcerku) doma těšila! A tehdy mi to došlo.

Že je pro mě kriticky důležité dělat věci, které tě skutečně baví. Já se tedy naladila na sebe a do života mi začaly přicházet různé možnosti. Když jsem vnímala, že nová možnost je v harmonii s mými hodnotami a cítěním, vydala jsem se tím směrem. Tak mi přišlo roční studium jógy, licence na pilatesovo cvičení, škola reflexní terapie, terapeutický přístup Cesty od Brandon Bays, další kurzy, kniha… Všechno pomalu a postupně. Zjistila jsem, že každý krůček byl předschůdkem dalšího kroku, tedy že ten druhý by bez toho prvního nebyl možný. Ale nikdy jsem nepřemýšlela racionálně ve smyslu, co mi další krok přinese. Všechno to ukázal a ukazuje čas a odstup. Já šla jen cestou svého srdce…

E: Máš nějaké doporučení pro novopečené maminky?

L: Mám a myslím, že se netýká jen nastávajících nebo čerstvých matek. Ale pravda je, že většinou až na mateřské „dovolené“ začneme po určité době pociťovat, že péče o děti, partnera a domácnost je sice povznášející a vykonáváme ji s láskou, na druhou stanu však nechceme coby éterické bytosti doslova vyvanout službou druhým.

Uvědomme si proto, že jako ženy, (nejen maminky a manželky), máme své vlastní touhy, představy a sny. Zcela jistě existuje činnost, která nás naplňuje a dává nám na chvíli zapomenout na strasti každodenního života v jeho operativě. Může to být cokoliv od pečení sušenek, šití, malování na trička, cvičení jógy nebo psaní článků. Tady neexistují limity, protože každá jsme půvabně originální. Záleží jen na nás, zda-li se vydáme cestou svého snu a budeme jej dále rozvíjet.

Nenechme se doslova uválcovat svými povinnostmi a opravdu si vyhraďme pravidelně nějaký čas jen a jen pro sebe, (byť na úkor zaprášené police, nevyluxovaného domu či večeře o chlebu). Odměnou nám bude trvalý pocit naplnění, štěstí, sebeúcty a sebedůvěry. Současně se staneme chápavou a tolerantní partnerkou, milující a trpělivou maminkou a budeme kolem sebe šířit především světlo a lásku. A pokud se ze seberealizace stane i nástroj (i kdyby částečný) naší obživy, vnímejme ji jako tu tolikrát skloňovanou třešinku na dortu.

E: O tom všem se píše v tvé knize?

L: Ano. Tato knížka inspirativním způsobem shrnuje životní zkušenosti českých žen, maminek a podnikatelek v deseti niterně nahých výpovědích. Ženy se zde zpovídají ze svých životních kapitol počínaje svým vlastním dospíváním, přes mateřství, partnerské vztahy výchovu svých dětí, emoce a především nám přibližují cestu k vlastní seberealizaci.

E: Díky za rozhovor, Lucko.

A také díky za informace, za tvoji otevřenost a za vyzpovídání všech žen do tvé knihy. Já už knihu četla a myslím, že to je jedna z těch, která by se měla dávat do porodního balíčku místo letáků na umělou výživu. Našim čtenářkám můžu prozradit, že v knize najdou i celý tvůj příběh a že kniha rozhodně stojí za přečtení. Navíc je to i prima dárek pro kamarádku.

Děkujeme, že jste nám spolu s vydavatelem poskytli skvělou cenu pro členy našeho Klubu a registrované uživatele a přejeme mnoho spokojených čtenářů!

Výhoda pro členy Klubu Jíme Jinak

Prodejní cena knihy na pultech je 269 Kč. Členové Klubu Jíme jinak mají slevu 50%! Kniha je stojí jen 134 Kč.

Při osobním vyzvednutí v Praze není účtováno poštovné. Při odeslání knihy poštou se účtuje poštovné 65 Kč.

 

Výhoda pro registrované čtenáře

Čtenáři, kteří si u nás zdarma zaregistrovali svůj email k odběru novinek, mají na knihu slevu 40%.

Kniha je stojí jen 161 Kč. Při osobním vyzvednutí v Praze není účtováno poštovné. Při odeslání knihy poštou se účtuje poštovné 65 Kč.

Adresa pro osobní odběr

Knihu si můžete po objednání osobně vyzvednout ve všední dny mezi 9 a 16 hodinou na adrese:

Casablanca INT, Budějovická 1550/15a | Praha 4 | PSČ 140 00, tel.: 270 000 211, mobil: 602 148 888

[přihlaste se] [přihlaste se]

PS: Cítíš se v plavkách sebevědomě?

Pokud letos nechceš schovávat zadek pod ručník, pojď na to s námi jinak.
Chci lepší postavu!

Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh

Buďte první, kdo poděkuje za tento článek.

Buďte první, kdo napíše komentář

Vyzkoušejte také

52

Kojibakers se slevou až 30%

S Kojibakers pokračujeme a máme pro vás ještě větší slevu než vloni! 30% na miso pasty, 25% na polévky a 10% na rodinná balení a další produkty.