Domů > Magazín > Blog

Květnový úplněk 5. 5. 2023 ve znamení Štíra

Blíží se další úplněk, tentokrát ve Štíru. Nastane v pátek 5. 5. v 19:33. Nepůjde o ledajaký úplněk, tento zesílený štíří úplněk bude jeden z nejnáročnějších v tomto roce.

Duše jako kompost

Budou se probouzet věci pod povrchem, které se nám dlouho nechtělo řešit. Obzvlášť ty, které jsme ve svém „vnitřním sklepě“ dobře uschovali, abychom je neviděli, budou vylézat a hlásit se o slovo. Ale ačkoli to může hrozivě znít, tento úplněk může mít v zásadě očistné účinky.

Jako když je třeba odebrat substrát z kompostéru, který přetéká, je třeba ulevit naší duši.

Slovo kompost nezní příliš vábně, jde-li o přirovnání ke stavu lidské duše. Jde o substrát, který je skrytý ve tmě, aby se mohl rozkládat a rozpadat. Zůstane-li na hromadě či v kompostéru, může značně zapáchat, což je přirozenou součástí procesů. Stejné je to s nánosy usazenými v naší duši, které bez povšimnutí tlejí a žijí vlastním životem. Jaksi zapáchají a upozorňují na svou existenci. Pokud si tohoto signálu nevšímáme, mohou tyto nánosy začít přetékat a zápach je již nepřehlédnutelný.

Je jaro a jarní úklid začíná

Jaro si letos dává opravdu načas. Ale ať jsou teplotní výkyvy jakékoli, asi se shodneme, když řeknu, že zima je za námi. ☺ Všichni se již chceme lehčeji nadechnout. Mnozí z nás po zimě dodržují očistné půsty, aby ulevili svému tělu a stejně tak je třeba ulevit i naší duši.

Jarní úklid je skvělá terapie!

Nechci vás vylekat, ale kdo nerad uklízí, připravuje se o skvělou možnost udělat si pořádek sám v sobě a ulevit si. Jak se cítíte, když vyhodíte věci, které vám leží na očích a denně si říkají o vaši pozornost? Nepotřebné věci, o které zavadíte pohledem, obvykle zavadíte i myšlenkami a věnujete jim kousíček své energie. A tyto kousíčky, momenty, se sčítají. Jen si představte, jak by to bylo fajn, kdybyste tu skříň, která je narvaná k prasknutí vytřídili a nemuseli zdlouhavě hledat to, co skutečně hledáte. A co že to vlastně hledáte?? Jeden aby se v tom vyznal.

Naše skříně jsou naším skvělým zrcadlem

Někdy je to tak, že je situace „ve skříni“ natolik žalostná, že vše vyházíme a obsah roztřídíme. Už se to prostě nedá vydržet! Radujme se, vytváříme NOVÝ pořádek. Anebo se cítíme mizerně a nevíme co se sebou – zde doporučuji udělat právě něco, co dlouho odkládáte roztřídit, uklidit nebo zrekonstruovat. Poslední variantu samozřejmě s rozmyslem.

Čistota a světlo – půl zdraví – nebo tak nějak

To, že je pro mě úklid jistou formou terapie, si uvědomuji už řadu let. Dokonce můj manžel mi říká, když jsem nervózní, zda nechci něco vyhodit. ☺ Už ví, že při třídění zpracovávám a velmi se mi ulevuje. Například když budete vytírat, uvědomte si, jak odchází špína a nános. Když dáváte do pračky špinavé prádlo, vytváříte čistotu. Když se večer sprchujete, stéká z vás tíha odcházejícího předešlého dne. Umytí auta je pro mě doslova znovuzrozením. ☺ Možná vám to přijde divné, ale věci uvnitř nás a venku jsou propojené

Naše vnitřní potřeby se zrcadlí našimi projevy navenek, a to co děláme venku je obrazem toho, co se děje uvnitř nás. Liší se pouze emočním nábojem, se kterým věci konáme ☺

Doba hnízdění je tady

Ale nyní již pojďme hlouběji. Úplněk ve Štíru opravdu není o povrchních věcech. Ačkoli se nacházíme v období Býka, který vystřídal ohnivého Berana, tudíž semínka již byla zaseta (ať už semínka rostlinek nebo projektů pro tento rok) a je tu doba zahnízdění. Dejme tomu, že hnůj, který ze svých hlubin vyneseme na světlo, v podstatě můžeme použít k obohacení půdy pro růst v tomto roce. Přeneseně řečeno v podobě úlevy, která by s uvolněním kalu měla nastat, porosteme snadněji a jaksi zdravěji. Vzduch bude čerstvější.

Štíří úplněk je o regeneraci

Květnový úplněk připraví energetické pole, které bude náchylné pro nečekané situace. Obvykle píšu, že není dobré za úplňku něco řešit či dělat závěry. Někdy jsou situace neodkladné a zamezit se všemu nedá. Tentokrát bude naše myšlení obzvlášť těžkopádné, takže bychom se neměli snažit za každou cenu o vysvětlování. Možná nám některé nahodilé situace nebudou dávat smysl, ale tak se to může dít. Dokonce se můžeme cítit až zmateni, protože hluboko v nás se pootevře jakýsi dekl, který vede kamsi do našeho podsvětí a do každodenních záležitostí se mohou plést věci z minulosti. Ty, které si žádají naši pozornost.

Ideální doba pro regresní terapie a hlubokou práci na sobě

Témata, která se otevřou, se budou týkat hlavně našich blízkých vztahů, které by měly projít pročištěním. Různé bolesti ve vztazích budou přístupné hlubokému léčení a hojení. Energie jsou těmto tématům obzvlášť nakloněny, a proto účinky mohou být opravdu mimořádné. Není se čeho bát, i když to nebude zrovna procházka růžovou zahradou.

Odstraňování starého a nefunkčního otevírá prostor pro nové. Jako znovuzrození Fénixe z popela.

Úplněk, sexualita a zdravý přístup k sobě

Co nás ještě může potkat, jsou témata spojená se sexualitou. Buďte připraveni, že můžete být zaskočeni až prověřováni situacemi v oblasti sexu a testovány budou vaše postoje. Témata sebepřijetí, přijetí svého těla, vyjadřování a komunikace svých tělesných a sexuálních potřeb jsou součástí naší přirozenosti. 

Různé bloky v oblasti sexu budeme nyní pociťovat jako klacky pod nohama, které je třeba si uvědomit, prozkoumat a utřídit. 

To přináší úlevu. I sem je třeba posvítit baterkou a připomenout si, že sexualita je životadárný princip, který si zasluhuje svou pozornost a odměna je nemalá! Zdravější přístupy k sexualitě a sobě prozáří celé vaše bytí, které bude ve spojení s nevyčerpatelným zdrojem energie

Doporučuji věnovat se tématu vědomé sexuality.

Před pár dny jsme byli s manželem na rodičovských schůzkách ve škole u našeho sedmiletého syna. Setkání rodičů bylo svoláno kvůli několika naléhavým tématům, jedním z nich byl sex. Paní učitelka velmi jemně a zdráhavě povídala o atraktivitě tohoto tématu mezi dětmi. Zamyslela jsem se, co se to děje? Takto malé děti?? Ano. Luna je naše nevědomí. A pokud mluvíme o nevědomí ve Štíru, lze hovořit o zvýšené citlivosti na tuto oblast, která ke Štíru neodmyslitelně patří. Děti jsou velmi citlivé na proměnlivé energetické pole, které planety nastavují, a právě děti jsou pro nás velmi citlivým a jasným ukazatelem. ☺ A citlivé jsou dříve než my dospělí. Nás se účinek úplňkových energií začíná dotýkat přibližně tři dny před úplňkem, dětí již mnohem dříve. 

S prožíváním sexuality souvisí také štíří vášnivost. Láska je láska ☺ 

Láska léčí, pojďme se otevřít lásce a léčení

Úplněk ve Štíru má magickou moc. Je ideální dobou pro různé rituály, regenerační procedury pro tělo i duši, které mají nyní obzvlášť silný účinek. Cokoli, co pro sebe nyní uděláte v rovině tělesné, duševní i mentální, bude mít umocněnou sílu

A pokud jste dočetli až sem, přeji vám dny nejen regenerující pro duši i tělo, ale i vášnivé.

Pokud se chcete dozvědět více o tom, jaký vliv má obecně úplněk na naše emoce a jak jeho sílu využít, podívejte se na video, které jsme pro vás natočili. V dalším videu se dozvíte, jaké úplňky nás čekají letos a na co si dát extra pozor.

PS: Co shodit 5 kg za 14 dnů? 😍

Sezóna plavek začne brzy. Máme chutný jídelníček, skvělé recepty, videa, jemné cvičení - a samozřejmě živou podporu a motivaci. Už za 2 týdny uvidíte výsledky. Mrkněte na výzvu Hubneme do plavek a naskočte!

průvodkyně astropsychologií🌙 Život je cesta. Jsme na ní spolu.

329 lidí už poděkovalo za článek.

Komentáře

Moc hezky zpracované.Typnul bych paní Veroniku na znamení Býka ☺️

Článek je úžasný,moc za něj děkuji :-) Samozřejmě se i já snažím shodit několik více kil,což se mi povedlo před 12ti lety ze 100kil sundat přesně 30 kilo za rok :-) byla to uška,ale jde to,jen mít vůli……snažímse i teď,ale léta přibývají a jde to čím dál hůř….snad se zadaří a půjde to :-)

Ukázat další komentáře

Vyzkoušejte také

572

Dubnový úplněk 6. 4. 2023 – bude to jízda!

Blíží se další úplněk, tentokrát ve znamení Vah. Nastane ve čtvrtek 6. 4. v 6:34 ráno. V případě tohoto úplňku není špatné, že budeme začínat den již na ús...
247
6

Listopadový úplněk 8.11. 2022 je extra silný

Letošní listopadový úplněk, který nastává už zítra, tedy 8.11. 2022, ve 12:01, bude výjímečný a na mnohé z nás bude mít opravdu velmi intenzivní vliv. Co n...
215
5

Březnový úplněk ve znamení Panny – 7. 3. 2023

Ačkoli je stále ještě zima, už cítíme v těle blížící se jaro. A další úplněk, který nastane 7. března ve 13:40 ve znamení Panny, se projeví právě významnou...
39
9

Moje veganské Vánoce

Stromeček, cukroví, kapr, dárky, koledy…To jsou teď nejčastější témata během prosince. Každý řeší Vánoce. Nakupuje, šílí, cpe se. Jak to ale dělá veg...

Wima nedohoníš

Tohle nedělní ráno všechno nasvědčuje tomu, že dnes bude opravdu krásný slunečný den. Ranní mrazík, jasná obloha a škrábající se první nesmělé paprsky vych...
1
15

Náš recept na splíny

O dobré zprávy je nouze, někteří naši přátelé už propadají depresi, tíha doléhá i na ty, kteří doposud drželi. I naše rodina pocítila tlak z nově schválené...