Domů > Magazín > Blog

My už jsme v plavkách

Vzpomínám, jaké to bylo, když jsem se styděla projít v plavkách po pláži. Maskovala jsem postavu a jizvy do dlouhých šátků a triček. Modelka ze mě už nebude, přesto jsme se odvážila i ve čtyřiceti u moře pár fotek udělat s cílem povzbudit vás, abyste šli do plavek také.

Letní postava

Každý rok, když s holkama doma měníme šatník ze zimního na letní, znovu a znovu si říkala, že je nesmírně fajn, že mi všechno loňské oblečení pořád je. To stejné mi bylo i předloni, předpředloni…. co jíme jinak, nemám problém, že bych pořád oscilovala plus mínus 10 kg a nevěděla, do čeho se ještě nacpu a do čeho už ne jako všechny ty dospělé roky předtím. Vlastně už bych si mohla koupit nové šaty, vždyť já tahám pořád to stejné oblečení už tolik let!

No na plavky to v květnu ještě úplně nebylo. Dlouhá zima, studené jaro, málo pohybu, více sezení,…však to znáte. V plavkách se pozná každé kilo i povolené svaly. A navíc jsme zase o rok starší. Takže jsme doma s tradičně najely na letní jídelníček podle programu Hubneme do plavek, já dala ta dvě tři kila navíc chutně pryč. Zimní postavu jsem vyměnila za letní a léto může začít!

Fotíme se na pláži

Sem tam někdo psal, že teda nás v plavkách ještě neviděl, ať se taky ukážeme. A tak Roman dostal na dovolené v létě 2017 (to mi bylo necelých 40 let) za úkol nás vyfotit. V šatech to ještě šlo, ale do pózování v plavkách se mi moc nechtělo. Smál se, že ze mě už modelka nebude. Mnohem víc si focení užily naše holky, které mi permanentně lezly do záběru. Ale pár fotek od moře je přece jen tu a s ním i moje radost z toho, že už se za své tělo nestydím, i když pózovat ještě ano. Zvlášť, když se objevili další návštěvníci pláže :-)

Bez šátku a dlouhých trik

Se změnou jídelníčku přišlo mnoho změn. Krom těch zdravotních, také došlo na změny v psychice a životních postojích. Jednou z proměn bylo to, že nám s Romanem začalo být dost jedno, co si myslí ostatní. A ruku v ruce s tím i to, jak kdo hodnotí náš zevnějšek. Ne že by někdo kdovíjak řešil nebo kritizoval, jak jsme vypadali dřív, to bylo ve skutečnosti všem asi dost jedno. Na přísnou kritiku a nespokojenost jsem si vystačila sama. Nebyla jsme od puberty se svým tělem spokojené a styděla se ho někde ukázat. Přes plavky jsem nosila dlouhá trika, šátky a různě maskovala nedokonalou postavu, jizvy po operacích, celulitidu, strije apod. Po změně jídelníčku se ale tohle všechno změnilo. Všechny ty proměny vedly k tomu, že dnes u vody nemaskuju břicho, když si sedneme k svačině nebo ke knížce. Nechodím si pro pití maskovaná, jdu jen v plavkách. Je to mnohem pohodlnější a jednodušší. Už to neřeším.

Nejsem modelka

Samozřejmě vím, že nejsem modelka a že by se našlo mnoho krásnějších, mladších a vypracovanějších těl na vystavení na webu. Ale chtěla jsme vás povzbudit, že nikdy není pozdě na změnu (nikdy jsem si nemyslela, že ve čtyřiceti se ještě někde svléknu :-)) A taky, že ta správná sebeláska stále ještě může přijít, když jí dáme šanci. Krom změny jídelníčku hraje v mém sebepřijetí roli i to, že už mám nějaký ten věk a stala jsem se matkou. S přivedením dětí na svět si člověk svého těla automaticky začne víc vážit a přijímá se snáz se vším všudy.

Dneska už se nesrovnáváme s krásnými sedmnáctkami v bikinách. Nesrovnávám se s nikým. Vím, že moje tělo dostalo v prvních 32 letech co proto a že na nápravu mám celý zbytek života.

Už jsem se smířila s jizvami, které zdobí můj podbřišek a pas z obou stran. Už si nekupuju plavky v celku, nechávám svoji minulost koukat z plavkových kalhotek tak, jak ji tam chirurgové před lety ušili. Naše těla zdobí různé pigmentové skvrny, strie, pihy, znaménka i popraskané žilky. Nárůst váhy v těhotenství (u mě v tom prvním před změnou jídelníčku hned celých 25 kg) také způsobil jisté změny ve tvaru postavy. Svoji daň si vyžádalo i dvojí kojení. Zkrátka pořád je co zlepšovat ;-)

A přesto je mi v plavkách tak nějak lehčeji než před dvaceti lety. Holt s menší váhou a větším sebevědomím je život i na pláži jednodušší. Tuhle svoji ženskou transformaci jsem před lety popsala v článku Konečně dobře ve vlastní kůži.

A jak jste na tom vy?

Už jste se letos vydali k vodě? Už jste na sobě měli plavky? Cítili jste se dobře nebo by to taky chtělo trochu vyladit? Řešíte to vůbec nebo jste v pohodě s tím, jak vypadáte už dávno? Nenechte mě v tom odhalování samotnou a napište nám, jak to máte s plavkami vy :-) A když přidáte do komentáře fotku, bude to úplně nejlepší!

PS: Začínáme Jarní očistu!

Únava, blbá nálada a kila navíc? Nenecháme vás v tom! 😊 Pojďte s tím zatočit. Začínáme 8 týdenní Jarní očistu. Pročistíme tělo, zlepšíme jídelníček i postavu a zase bude dobře.

Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh

1 člověk už poděkoval za článek. Oceňte práci autora také.

Komentáře

Moc Vám to sluší.

Kattynka
29. 6. 2020

U vody jsem ještě nebyla, ale za to jsem si prvně v životě pořídila dvojdílné plavky :-)

Ukázat další komentáře

Mohlo by se vám líbit

144
70

Videopřání Jíme Jinak 2022 – Uspořádejme si myšlenky

Vyzkoušejte také

2
5

Nemůžu uvěřit, že to šlo tak snadno (Petra, 34 let)

Přestože od mala sportuju, od puberty řeším váhu. Mám za sebou období na Low Carb, Paleo i veganství. Jíme Jinak jsem zkusila jen ze zvědavosti. A překvapi...
2
96

Jak vypadá náš den nejen v karanténě

Maminky se mě stále ptají, jak to jde – být doma s dětmi, učit je a zdravě vařit. Chtěly znát náš harmonogram, tak jsem ho v roce 2018 sepsala. A teď...

Je možné projít kurzem hubneme do plavek, když jsem těhotná?

Lze v těhotenství hubnout nebo přecházet na zdravou stravu? Na co se zaměřit v jídelníčku a co dodržovat? Jak velké jíst porce? Lze se přihlásit do hubnouc...
4
3

Rodiče pozor – počet obézních dětí roste i u nás

Každé čtvrté dítě v ČR trpí nadváhou, každé sedmé obezitou a přibývá i dětí s monstrózní obezitou. Kde to všechno začíná a co všechno může váhu dítěte ovli...
1
6

Jahody: 10 faktů, které vás o tomto ovoci překvapí

Napadlo by vás někdy, že toto první letní ovoce patří do rodiny růží? A víte, kolik semínek obsahuje jedna jahoda? Těchto 10 zajímavých faktů o jahodách js...
klub
18
6

13 chyb v jídelníčku, které nás drží od vysněné postavy i zdraví

Většina lidí cítí, že potřebují udělat ve stravě změnu, ale většinou neví, jak začít. Někdy se mylně domnívají, že řešením je vynechat maso, vejce a mléko....