V čem tkví tajemství zářivé pleti a bezchybného make-upu modelek? Odpovědí je růžová voda, čistý přírodní produkt, který by rozhodně neměl chybět ve vaší kosmetické taštičce.

Kosmetický poklad

Není divu, že růže je považována za „královnu květin“. Nejen, že tato květina udělá radost snad každé ženě, ale své oblibě se těší také v kosmetickém průmyslu. Pro své zkrášlující účinky byla využívaná již od starověku. Například ve starověkém Egyptě byly růže považovány za vzácné a sama Kleopatra je zahrnovala do svých zkrášlující rituálů a koupelí. Růže je jednou z nejúžasnějších ingrediencí, která by neměla chybět ve vaší každodenní péči o pleť.  Řeč je především o růžové vodě, často nazývané jako elixír krásy pro své všestranné použití. 

Univerzální pomocník pro všechny typy pleti

Růžová voda patří k tzv. hydrolátům, tedy květovým vodám a získává se destilací čerstvých okvětních lístků damašské růže. Jak bylo zmíněno, je ceněná především pro svou univerzálnost, je totiž vhodná pro všechny typy pokožky, včetně té citlivé a problematické. Hodí se i pro jemnou dětskou pokožku a také pro alergickou pokožku.
Růžová voda má tonizační vlastnosti, vyrovnává ph pokožky, hydratuje a vyživuje pokožku. Díky svým protizánětlivým účinkům snižuje zarudnutí, redukuje záněty a zklidňuje podrážděnou pleť.  Protizánětlivé léčivé účinky růžové vody ocení také ti, kdo trpí na dermatitidu, ekzémy či jiná kožní onemocnění. Její předností jsou také skvělé čisticí vlastnosti. Pleť zbavuje kožního mazu a odstraňuje nečistoty z pórů. Je tak skvělým pomocníkem v boji proti akné. Urychluje také regeneraci pleti a pomáhá rychlejšímu hojení pupínků.
Další výhodou růžové vody je, že díky svým antioxidačním vlastnostem pomáhá zpomalovat proces stárnutí, snižuje výskyt jemných linek a vrásek. Po použití je pokožka zářivá a má zdravý sjednocený vzhled. 

Růžová voda a její využití

  • Skvěle se hodí na dočištění pokožky, také může nahradit pleťové zklidňující a hydratační tonikum. Jednoduše navlhčete tampónek růžovou vodou a aplikujte na pleť. Také můžete růžovou vodu na pokožku přímo nastříkat pomocí rozprašovače a nechat zaschnout, je to i skvělý způsob probuzení po ránu.
  • Poslouží jako podklad pod krém nebo váš oblíbený olejíček – pomáhá lépe vstřebat látky kosmetického produktu (pamatujte, že nikdy nesmíte pleťový olej aplikovat na suchou pokožku, měl by opačný efekt a pokožku by vysušoval)
  • Zklidní pokožku po holení.
  • Její uplatnění můžete také využít při aplikaci make-upu a jeho fixaci, kdy zaručí přirozený a zářivý vzhled. Jak na to? Na pleť nastříkejte pomocí rozprašovače růžovou vodu a smíchejte s make-upem. Také ji můžete použít jako finální krok, jednoduše na pleť nastříkejte a nechte vstřebat.
  • Rozjasní a oživí make-up či pokožku kdykoliv během dne.
  • Oceníme ji obzvláště v horkých dnech nebo v přetopených místnostech, kdy naši pokožku krásně ochladí a osvěží.

Balzám pro duši a mysl

Růžová voda nepůsobí prospěšně pouze na naši pleť, ale napomáhá také naší psychice. Obzvláště v aromaterapii nese růže velkou oblibu. Její elegantní, ženská vůně otevírá a léčí srdeční čakru. Přináší vnitřní harmonii, snižuje stres a úzkost. Pomáhá nám také se sebevědomím a sebeláskou.

Při výběru růžové vody dávejte pozor na složení.  Některé růžové vody obsahují alkohol a esenciální oleje. Tyto látky mohou naopak vaši pokožku podráždit či způsobit pupínky. Růžová voda existuje také ve variantě z bílých růži, která má jemnější vůni a je skvělou obměnou té klasické verze.

⏩ BRZY ZAČÍNÁ PODZIMNÍ DETOX KURZ

Jak to vidíte vy? Napište komentář.

Komentujte
Vaše jméno

Jméno uložíme a zobrazíme, váš e-mail nezveřejníme. Zásady ochrany údajů.

Předchozí článekEkzém je nenávratne preč (Jana)
Další článek11. Proč jsou na Jíme Jinak cizokrajné potraviny