Každou z nás asi někdy potrápila pleť, začaly nám padat vlasy nebo se lámat nehty. Kromě zdravé a vyvážené stravy si můžeme trochu pomoci tím, že se zaměříme na bylinky podporující krásnou zdravou pokožku, nehty a vlasy. Víte, po kterých bylinkách sáhnout?

Krása začíná zevnitř

Žádný kosmetický produkt vám nevykouzlí zdravou pokožku tak, jako zdravá strava a péče o tělo zevnitř. O potravinách, které podporují zdraví naší pokožky, jste se již mohli dočíst v článku Nejlepší potraviny pro krásnou pleť. Jak už bylo zmíněno, někdy ale potřebujeme extra pomoc. Můžeme tak sáhnout po bylinkách, které se postarají o naši krásu také zevnitř. 

1Přeslička

Přeslička je zkrášlující bylinkou číslo 1.  Najdete ji téměř v každém “zkrášlujícím” čaji. Obsahuje totiž vysoký obsah křemíku, který je nezbytným minerálem pro krásnou, zdravou a pružnou pleť, pevné vlasy a nehty. Pomáhá odvádět nadbytečnou vodu a odpadní látky z těla a podpoří zdraví našich jater.

2Pupalka

Pupalka je především univerzální ženskou bylinkou. Nejen, že je úžasná pro naše hormonální zdraví a ženské problémy, ale také si poradí s kožními onemocněními a zlepšuje kvalitu našich vlasů a nehtů. Mimo to podporuje pružnost cév.

3Kopřiva

Kopřiva je úžasnou bylinkou, která čistí krev a ledviny, zbavuje tělo škodlivých látek, podporuje naše játra a hormonální zdraví. Čaj z kopřivy je především velmi účinný, pokud vás trápí pupínky na bradě nebo jiné kožní onemocnění. Vysoký obsah železa zase podpoří růst vlasů a pomůže proti jejich vypadávání.

4Rakytník a šípek

Plody těchto keřů představují nejlepší zdroje vitamínu C, jaké nám příroda může nabídnout. Vitamín C je silný antioxidant, který udržuje naši pokožku zářivou a mladistvou, jelikož podporuje tvorbu kolagenu. Kromě toho má také protizánětlivé vlastnosti a podporuje lepší regeneraci a hojení pokožky. Z šípků je také velmi oblíbený šípkový olej, o jehož účincích si můžete přečíst v článku Šípkový olejíček – tajemství zářivé pokožky.

5Kurkuma

Kurkuma obsahuje látku kurkumin, která se může pyšnit silnými protizánětlivými a antioxidačními účinky. Omlazuje tkáně v pleti a chrání naše buňky před stárnutím a poškozením. Protizánětlivé účinky kurkuminu si zase poradí s kožními problémy, jako je akné, psoriasis nebo ekzém.  Kromě toho kurkuma také zmírňuje horkost a ochlazuje krev.

Máte nějaký svůj “tajný recept”, jak pleť a vlasy dostat zase do kondice?

 

Hubneme do plavek online: Shoďte 5 kg za 14 dnů

Jak to vidíte vy? Napište komentář.

Komentujte
Vaše jméno

Jméno uložíme a zobrazíme, váš e-mail nezveřejníme. Zásady ochrany údajů.

Předchozí článekUžijte si léto v domě u moře – ušetřete 5.600 Kč
Další článekIndiánci jinak