Domů > Magazín > Blog

Bylinky pro krásu

Každou z nás asi někdy potrápila pleť, začaly nám padat vlasy nebo se lámat nehty. Kromě zdravé a vyvážené stravy si můžeme trochu pomoci tím, že se zaměříme na bylinky podporující krásnou zdravou pokožku, nehty a vlasy. Víte, po kterých bylinkách sáhnout?

Krása začíná zevnitř

Žádný kosmetický produkt vám nevykouzlí zdravou pokožku tak, jako zdravá strava a péče o tělo zevnitř. O potravinách, které podporují zdraví naší pokožky, jste se již mohli dočíst v článku Nejlepší potraviny pro krásnou pleť. Jak už bylo zmíněno, někdy ale potřebujeme extra pomoc. Můžeme tak sáhnout po bylinkách, které se postarají o naši krásu také zevnitř. 

Přeslička

Přeslička je zkrášlující bylinkou číslo 1.  Najdete ji téměř v každém “zkrášlujícím” čaji. Obsahuje totiž vysoký obsah křemíku, který je nezbytným minerálem pro krásnou, zdravou a pružnou pleť, pevné vlasy a nehty. Pomáhá odvádět nadbytečnou vodu a odpadní látky z těla a podpoří zdraví našich jater.

Pupalka

Pupalka je především univerzální ženskou bylinkou. Nejen, že je úžasná pro naše hormonální zdraví a ženské problémy, ale také si poradí s kožními onemocněními a zlepšuje kvalitu našich vlasů a nehtů. Mimo to podporuje pružnost cév.

Kopřiva

Kopřiva je úžasnou bylinkou, která čistí krev a ledviny, zbavuje tělo škodlivých látek, podporuje naše játra a hormonální zdraví. Čaj z kopřivy je především velmi účinný, pokud vás trápí pupínky na bradě nebo jiné kožní onemocnění. Vysoký obsah železa zase podpoří růst vlasů a pomůže proti jejich vypadávání.

Rakytník a šípek

Plody těchto keřů představují nejlepší zdroje vitamínu C, jaké nám příroda může nabídnout. Vitamín C je silný antioxidant, který udržuje naši pokožku zářivou a mladistvou, jelikož podporuje tvorbu kolagenu. Kromě toho má také protizánětlivé vlastnosti a podporuje lepší regeneraci a hojení pokožky. Z šípků je také velmi oblíbený šípkový olej, o jehož účincích si můžete přečíst v článku Šípkový olejíček – tajemství zářivé pokožky.

Kurkuma

Kurkuma obsahuje látku kurkumin, která se může pyšnit silnými protizánětlivými a antioxidačními účinky. Omlazuje tkáně v pleti a chrání naše buňky před stárnutím a poškozením. Protizánětlivé účinky kurkuminu si zase poradí s kožními problémy, jako je akné, psoriasis nebo ekzém.  Kromě toho kurkuma také zmírňuje horkost a ochlazuje krev.

Máte nějaký svůj “tajný recept”, jak pleť a vlasy dostat zase do kondice?

PS: Přemýšlíte jak zlepšit postavu a své zdraví?

Nepřemýšlejte 😊 Pojďte něco dělat! Ukážeme jak vylepšit jídelníček, co jíst a co ne, a jak si jídlem spravit zdraví! Naskočte do online kurzu Jíme Jinak - JE ZDARMA !

Je mi 27 let a jsem studentkou dějin umění. Zdravá strava je mým koníčkem již několik let - ráda vařím zdravá jídla a peču, je to pro mě skvělý způsob meditace. Mezi mé další koníčky patří umění, cestování, pilates a jóga.

8 lidí už poděkovalo za článek.

Buďte první, kdo napíše komentář

Vyzkoušejte také

Řapíkatý celer – superpotravina pro naši pleť a zdraví

Šťáva z řapíkatého celeru je ”wellness trendem”, který za poslední roky ovládl sociální sítě. Jeho léčivé vlastnosti z něj dělají novou superpotravinu. Ale...

Blahodárná automasáž žínkou

Masáž většinou vnímáme jako něco příjemného a úlevného. Obyčejně se při masáži terapeut či masér zaměřuje na svaly, případně fascie (vazivové obaly svalů)....
11
3

Malý průvodce dobrými čaji

Příroda nabízí pestré možnosti, když se venku ochladí a my dostaneme chuť na čaj. Každý má svá specifika a my vás jimi ve zkratce provedeme, abyste věděli,...
17
3

Znáte galgán?

Seznamte se s rostlinou příbuznou zázvoru a kurkumě, používanou po staletí v v ájurvédské a tradiční čínské medicíně.

Šípkový olejíček – tajemství zářivé pokožky

Cítíte, že vaše pleť je po zimě mdlá, zašedlá a chybí jí “glow”? Zkuste šípkový olejíček, mezi dermatology známý superhero. Proč na něj Kate Middleton, Mir...
67
3

Krása začíná zevnitř: Nejlepší potraviny pro krásnou pleť

Věděli jste, že je to právě kůže, která může být prvním indikátorem toho, že s vaším tělem není něco v pořádku? Kvalitní a zdravá strava má vliv nejen na n...