Domů > Magazín > Blog

Hon na půdu – dnešní film

Festival se blíží do poloviny a my máme pro vás pátý film Hon na půdu. Dokument se ptá, jak uživit současnou populaci. Ukazuje, kam to vede, když velké podniky skupují pozemky tradičních zemědělců a když se lidé vzdávají toho nejcennějšího, co mají – půdy. Může však tradiční způsob zemědělství uživit populaci? Podívejte se sami.

O čem je dnešní film

Dokument Hon na půdu se zabývá tím, jak nasytit svět. Jeho tvůrci, Hugo Berkeley a Osvalde Lewat, se zaměřují na snahu bohatých čínských a saúdskoarabských konglomerátů skupovat tradičně obdělávanou půdu v Mali a proměňovat ji v obrovské průmyslové farmy, což vede k tomu, že drobní zemědělci – tedy přibližně 75 % Malijců – přicházejí o svůj tradiční způsob obživy a života. Developery odrazuje hrozba vojenského převratu, je však stále nejasné, zda obyvatelé této země dokážou prostřednictvím svých tradičních zemědělských metod zajistit dostatek potravy pro celou populaci.

Film byl natočen roku 2012, trvá 48 minut, je v původním znění s českými titulky.

Jak vysílání zapnout

Jednoduše přejděte na promítací stránku a kliknete na tlačítko “Přehrát film”. Film je možné vidět dnes v den premiéry a v sobotu od 8:00 do půlnoci. Nezapomeňte si rezervovat vstupenku. Pokud na promítací stránce uvidíte pod náhledem filmu formulář pro rezervaci, znamená to, že vstupenku nemáte. Vyplňte formulář a vraťte se na stránku s filmem.

Co dělat, když film nejde spustit

Dostali jsme pár dotazů ohledně spuštění. Pro spuštění je potřeba mít rezervaci. Pokud na stránkách festivalu vidíte formulář pro získání vstupenky, nemáte ji. Odešlete rezervaci znovu. Pokud to stále nejde, asi používáte starý prohlížeč. Nainstalujte si nový a moderní prohlížeč Google Chrome – je to na 3 minuty. A už to půjde.

Podpořte dobrou myšlenku a sdílejte

Děkujeme za vaše sdílení a šíření festivalu dále! Pokud ještě máte možnost, dejte o festivalu vědět a pozvěte další známé. Pošlete jim třeba pozvánku:
Na stránkách www.jimejinak.cz/festival právě běží online filmový festival o výrobě potravin, agroprůmyslu, vlivu megakorporací, drancování půdy, genetických modifikacích potravin, ale také o ekologických farmářích a nových pohledech na zemědělství. Vstup zdarma.

Děkujeme vám za každé sdílení! Čím více lidí bude vědět, jaká je skutečnost a jakou moc my spotřebitelé máme, tím lépe se všem bude na této planetě žít. Je potřeba rozšířit lidem obzory a případně je také povzbudit k činům. To přesně tyto filmy dokážou. Proto vás prosíme, pošlete informaci o možnosti shlédnout filmy zdarma doma přátelům, které by to mohlo oslovit. Můžete jednoduše sdílet kliknutím na sdílecí tlačítko na jakékoliv stránce festivalu nebo kliknutím na tento odkaz –  Sdílejte na Facebooku.

Užijte si další film v rámci festivalu ekologických filmů, sledujte a komentujte přímo u filmu!

 

Chci vstupenku ZDARMA

 

Festivalová videopozvánka

PS: Co shodit 5 kg za 14 dnů? 😍

Sezóna plavek začne brzy. Máme chutný jídelníček, skvělé recepty, videa, jemné cvičení - a samozřejmě živou podporu a motivaci. Už za 2 týdny uvidíte výsledky. Mrkněte na výzvu Hubneme do plavek a naskočte!

Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh

Buďte první, kdo poděkuje za tento článek.

Komentáře

olivera
1. 2. 2017

Souhlasím. Taky jsem přemýšlela nad tím, že když muž ve věku 68 let žil celý život v jedné vesnici a nikdy ji neopustil, tak evidentně nemocnici nepotřeboval. Teď se jim “bílý” muž snaží namluvit, že jí nutně potřebují. Samozřejmě že někdy jsou případy, kdy by ji tamní lidé ocenili. Nicméně mají tam svůj zaběhlý život a myslím, že žijí 100x víc v souladu s přírodou než naše západní civilizace už stovky let. Jak říká Dušek – a tu půdu vlastníte jenom horizontáně? Nebo vám patří metr do hloubky a dva na zemí? Nebo jak se vůbec to vlastnění půdy dá vymezit… Jinak jsem ještě nepoděkovala – děkuji tímto za skvělý filmový festival! Neviděla jsem pouze Zelenou poušť. Měla jsem pocit, že tolik stresu už nezvládnu :). Sice o většině věcí co se děje vím, ale některé informace pro mě byly novinkou. A takhle vše v kostce a za sebou je pro mě emočně náročné. Přemýšlím nad tím, jak nejvíce podpořit/nepodpořit to co mi nelíbí. Věřím, že něčím přispěju i když to nebude dokonalé :-D. A ještě manžel měl dotaz – proč takové poučné filmy nejsou k dispozici stále a pro všechny? Aby se co nejvíce lidí dovědělo, co se děje… Ještě jednou díky Evi, Heli a organizaci Glopolis za zpřístupnění filmů.

Když bude “bílý člověk” vnucovat svoji kulturu jiným kulturám a přitom se schovávat za “dobré úmysly” nepovede to k ničemu dobrému. Známe z historie, stačí se přečíst např. Cukrové trápení od W. Duftyho. Ti co přijdou o půdu i když ofiko není jejich, ale z tradice je jejich, z čeho budou živy? Ze třtiny? To budou pak potřebovat ty nemocnice. Když amerikání sesazují diktátory a pak tam nastolují “demokracii”, je to vždy o zabírání přírodního bohatství dané země. Ti co mají tu “demokracii” nevědí jak s ní naložit a pak to vypadá jak to vypadá. Ruku na srdce… ani mi nezvládáme mnohdy demokracii…

Ukázat další komentáře