Domů > Magazín > Blog

Je čas získat energii, shodit kila a pročistit tělo

Biologické jaro začíná už v půlce února. Vše se začne pomalu probouzet a právě to je skvělý čas na jarní detox!

Jak by se vám líbilo mít na jaře energii na rozdávání, k tomu hezčí postavu,  lepší zdraví a klidnou mysl? Už třetí rok v kuse na nás média chrlí jednu špatnou zprávu za druhou. Nás trápí stres, obavy a špatná nálada.

Je čas udělat něco pro sebe – vypnout televizi, neposlouchat média a obrátit se do svého nitra. Je čas přestat žít životy jiných a začít žít ten svůj.

Každý stres – a hlavně ten trvalý – brání regeneraci našeho těla. Když jsme ve stresu, jsme snadno manipulovatelní, špatně se rozhodujeme a hrozí nám řada zdravotních problémů.

Proto je tak důležité zbavit se stresupročistit mysl a vypucovat si tělo. Zkrátka vzít si opět životní sílu do svých rukou. Ráno s energií vyskočit z postele, podívat se spokojeně do zrcadla a s úsměvem si říct: Jů, sluší mi to! Dnes mě čeká další skvělý den. Děkuji za něj! ❤️

Nebylo by skvělé zařídit to jedním mávnutím?


Samozřejmě, že bylo! Jenže tak to nefunguje… Máme však i dobrou zprávu.

Právě teď může každý využít jarní sílu přírody k pročištění těla a zbavení stresu.

Je to ideální příležitost. Na jaře začíná nový život, celá příroda se čistí, zbavuje nepotřebného, začíná rozkvétat. A pokud našemu tělu nebudeme stát v cestě, snadno se zbavíme zimních nánosů.

Nejde jen o to být krásní navenek. Jde nám o kvalitní střevní mikrobiom podporující silnou imunitu. Chceme, aby naše orgány nebyly obalené vnitřním tukem, abychom rozproudili lymfu, pročistili krev a zklidnili mysl.

Špatný mikrobiom, vnitřní tuk, stres a nevhodná životospráva vedou k celé řadě zdravotních potíží – trávicí problémy, ekzémy, únava, podrážděnost, bolesti kloubů, srdeční onemocnění, potíže se štítnou žlázou, dna, cukrovka a další. Možná vás už něco z toho trápí. Ale to nechceme.

Právě proto na Jíme Jinak startujeme v pondělí 13.2. Jarní očistu! A máme i další tipy, jak na jaře podpořit očistu těla a mysli.

JAK SI NA JAŘE PROČISTIT TĚLO

Máme pár jarních tipů, jak si udělat detox:

 1. Odlehčete jídelníček – vyřaďte na 14 dnů potraviny, které zatěžují trávení. Těžká jídla, živočišné a průmyslově zpracované potraviny, sladkosti. Zmenšete porce.
 2. Doplňte živiny –  zařaďte to, co játra a žlučník na jaře potřebují. Zelené natě, listovou zeleninu, čerstvé bylinky, divokou zeleninu, klíčky, výhonky. Játrům vyloženě svědčí kvašená zelenina  – klidně každý den.
 3. Podpořte detox –  popíjejte po ránu na lačno vodu s jablečným octem. Každé jídlo vaříme kratší dobu a méně zahušťujeme.
 4. Honí vás mlsná? –  upravte s námi jídelníček a honit  vás přestane. Uvidíte! 😀

Je toho mnohem více, co bychom chtěli poradit pro jarní očistu. Na to tady nemáme prostor. Máme však pro vás jeden skvělý návrh. Chceme vás pozvat. ❤️

POJĎTE S NÁMI DO JARNÍ OČISTY

Co vás v během 8 týdnů online programu čeká

 • jídelníček na každý den – užijeme si vaření podle videí, vychytaných receptů a dáme vám i nákupní seznamy
 • pročistíme tělo a posílíme imunitu – zařadíme potraviny pro lehčí trávení a detoxikaci, ozdravíme střevní mikrobiom
 • zlepšíme zdraví – vyváženým jídelníčkem ozdravíme tělo a psychiku
 • zbavíme se chutí na nezdravé – nebude vás už honit mlsná
 • naplánujeme si rok – abychom stihli to, co chceme my a ne co po nás chtějí ostatní
 • pustíme se do osobního rozvoje – uděláme si jasno v našich životních rolích a získáme sebe-vědomí
 • zacvičíme si a zameditujeme – rozhýbeme tělo s profi lektorkou
 • uklidíme domov – s akčním plánem uděláme jarní úklid snadno
 • zažijeme pohodu a legraci – v komunitě stejně naladěných lidí
 • živě si budeme povídat – živá online poradna pro živé lidí :-)

Můžete se pustit do všeho, nebo si vybrat. Není třeba být 100%. Na tom náš program nestojí. Každá, i malá změna se počítá a my vám rádi pomůžeme.

Teď už zbývá jen jedna věc. :-)

PŘIHLÁSIT SE DO PROGRAMU
Zjistit více o Jarní očistě

PS: Jdete s námi letos do Jarní očisty? Zavíráme vstup - poslední šance

Rozhoupejte se a pojďte udělat něco sebe 😊. Pojďte skoncovat s únavou, kily navíc a špatnou náladou. Už za pár týdnů uvidíte výsledky. Pročistíme tělo podle připraveného zdravého jídelníčku. Mrkněte na 8 týdenní Jarní očistu a naskočte!

Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh

38 lidí už poděkovalo za článek.

Komentáře

Ahoj, nemůžu nikde najít seznam nákupu pro příští týden, už jsem projela kde co. Můžu poprosit o radu? Jana

Zdravím, účastnila jsem se podzimního detoxu a maso, mléčné, vejce ani komerční sladké jsem od té doby nezařadila. Potřebovala bych ale stále cca 5 kg shodit, je stále dobré zařadit jarní detox nebo lepší Léto do plavek? Děkuji za odpověď.

Ukázat další komentáře

Vyzkoušejte také

6
47

Biologické jaro začalo, cítíte to taky?

A je to tady! V půlce února nám začalo biologické jaro. Potáhne nás to ven, budeme mít chuť uklízet, pustit se do práce na zahradě nebo začít něco nového. ...

Proč neuděláme změnu ke zdravějšímu jídelníčku

Změnu ke zdravějšímu jídelníčku neudělám. To není nic pro mě. Nevydržím to, nemám disciplínu, ani odvahu to zkoušet. V práci se mi smějí, jsem za bioblbku,...
11
3

Po Masopustu přichází půst – šance pro naše zdraví

Včera skončil Masopust a dnes máme Popeleční středu. Začíná půst. Víte, proč a jak se držel? A víte, proč ho držíme každý rok i my, když i v průběhu roku j...

V pondělí 13.2. startuje Jarní očista

Dlouho očekávaný kurz za pár dnů začíná. Čeká vás jídelníček s nákupními seznamy na 6 týdnů, video vaření, video cvičení, detox těla, hlavy i domácnosti a ...
145
70

Videopřání Jíme Jinak 2022 – Uspořádejme si myšlenky

I letos máme netradiční Vánoční video přání :-)
144
6

Zase cítím svůj zadek aneb Jak ušetřit 13 tisíc za kurz výživového poradce

Asi jako každá žena jsem se odjakživa, resp. od dospělosti, zajímala o to, co mému tělu dělá a nedělá dobře. Když se však teď zpětně dívám na fotky o deset...