Domů > Magazín > Blog

Lví lednový úplněk 25. 1. 2024

První úplněk letošního roku nastane ve čtvrtek 25. 1. v 18:53 ve znamení Lva. Bude ohněm rozsvěcujícím pochodeň pro cestu letošním rokem a také dávkou lví (životní) energie.

V naších duších pomaličku svítá

Nacházíme se uprostřed zimy a někteří pociťujeme zkřehlost těla, které je naladěno na zimní útlum. Stále ještě se brzy stmívá a my se choulíme do teplých bund a kabátů, ale už pomaličku svítá, alespoň v našich duších, které začínají pociťovat světlo přibližujícího se lvího úplňku. Jako by nás pomalinku probouzel a dostával nás do pohybu. Lví světlo nás nabudí a doprovodí vstříc zítřkům vodnářské budoucnosti.

Jak obvykle o úplňku píšu, Slunce a Luna se nacházejí v opozici. Stejně jako muž a žena, když stojí naproti sobě a vzniká mezi nimi napětí, které se mnohdy překlopí do konfliktu, neustojíme-li zvládnutí situace v klidu a nenavodíme-li rovnováhu. Ono se to snadno řekne, rovnováhu, když se nacházíme za úplňku v nejvíce napěťovém aspektu těchto dvou planet a principů.

Na co si dát pozor?

Znamení Lva i Vodnáře jsou obě poměrně bouřlivá a vznětlivá, a tak bude vypadat energetický rámec, který Slunce a Měsíc svým postavením budou v následujících dnech utvářet. Jako když vzduchem rozdmýcháte oheň nebo ohněm rozpálíte vzduch. Takřka těkavá kombinace a k výbuchu nebude daleko či přímo k okamžité reakci.

Obě znamení jsou mužská, tedy nečekejme co do kvality citlivého přijímajícího přístupu a ústupnosti v konfliktech u sebe i druhých. Spíš naopak, tendence v chování bude explozivního a extrovertního charakteru. Hůře se v této konstelaci zadržují slova i emoce, které si přímo žádají býti ventilovány, mnohdy až prudkým způsobem. Lze očekávat i jistou teatrálnost.

Slunce ve Vodnáři bude navíc podpořeno silnou konjunkcí s planetou Pluto. Účinek této konjunkce může působit na naši psychiku jako tlak, v tomto případě tlak na svobodné vyjádření se a potřebu neomezenosti a svébytnosti. Dále posiluje potřebu nepodvolovat se pravidlům a omezením, která jsou svazující. Ovšem zde je třeba hledat objektivní pohled, abychom se extrémně neodchylovali od svého středu!

Vstříc vodnářským zítřkům

Mluvíme-li o vstupu do věku Vodnáře, planeta Pluto značně ovlivňuje nástup vodnářského. Svým přechodem ze znamení Kozoroha do znamení Vodnáře velmi zesiluje vodnářské energie a významně posiluje vodnářské cítění a hodnoty!

Pluto vstoupilo do Vodnáře 21. 1. 2024. Pluto jedním znamením putuje až šestnáct let. Jde již o druhý vstup, kdy bude putovat hlouběji do znamení Vodnáře. V tomto roce se ve svém retrográdním chodu ještě naposledy do Kozoroha na chvilku vrátí, aby se poté, také ještě letos, naplno rozběhlo vstříc vodnářským zítřkům!

Schopnost udržet emoce v patřičných mezích, aby nepřetékaly, bude velmi ztížená, schopnost vyjádřit se naopak posílena. Budeme doslova pod tlakem ze sebe dostat vše potřebné.

Co doporučuji?

Zkusme každý začít vědomě hledat těžiště zejména v sobě.

Zde nám jako podpora poslouží postavení Venuše, Marsu a Merkura v zemském znamení Kozoroha, který nás dokáže skrze tyto tři posly kotvit nohama na zemi a nenechat se unést do vodnářských výšin či strhnout do víru ohnivých lvích emocí. Tyto planety nám mohou s rozumem dopomoct zmiňované lví světýlko rozžehnout v plamen radosti, který využijeme na cestě v novém roce jako svůj životadárný zdroj. Nutno dodat, že budeme obdarováni velkou vynalézavostí, jak situace zvládat.

Přeji všem spoustu tvůrčí energie a konstruktivní nadhled.

Veronika

PS: Co shodit 5 kg za 14 dnů? 😍

Sezóna plavek začne brzy. Máme chutný jídelníček, skvělé recepty, videa, jemné cvičení - a samozřejmě živou podporu a motivaci. Už za 2 týdny uvidíte výsledky. Mrkněte na výzvu Hubneme do plavek a naskočte!

průvodkyně astropsychologií🌙 Život je cesta. Jsme na ní spolu.

160 lidí už poděkovalo za článek.

Komentáře

Veronika
24. 1. 2024

Milí čtenáři, po přečtení vašich komentářů přidávám krátké vysvětlení. Obecně platí, že úplněk více pociťují lidé, kteří mají silně postavenou Lunu v horoskopu. Tzn. Luna se nachází ve vodním znamení nebo je v konjunkci s jinou planetou nebo má Luna jiný silný aspekt s jinou planetou či má-li jedinec silněji zastoupena vodní znamení horoskopu celkově (Raka, Štíra, Ryb). Ta nám dávají do vínku citlivost a vnímavost. Navíc jde o působení na naše nevědomí, takže někdy si ani neuvědomíme, jaký vliv na nás Měsíc má až do chvíle, kdy emoční kotel přeteče.
Některé úplňky jsou více napěťové, některé méně, ale jisté napětí je tam vzhledem k napěťové opozici Měsíce a Slunce vždy.
Svou roli hrají samozřejmě další vnější vlivy. Únava, stres anebo přecitlivělost lidí v našem blízkém okolí. Nespavost je bohužel naprosto běžná, stejně jako horší koncentrace a netrpělivost.

Naděžda
23. 1. 2024

Děkuji za článek, minulý úplněk, který byl v raku jsem zvládala v pohodě, vůbec jsem nic nepocítila, asi to bylo tím, že jsem ve znamení raka 😊 Já úplňky vnímám vždy cca o dva dny dopředu nejsilněji…..Tento ve lvu na mě dost působí, tenze, neklid, špatně spím🥺

Ukázat další komentáře

Vyzkoušejte také

1112
13

Královský úplněk 27. 12. 2023 v Raku

Poslední letošní úplněk bude v Raku a nastane ve středu 27. 12. v 1:32 ráno. Račí úplněk lze považovat za nejsilnější, protože kde jinde Měsíc (Luna) působ...

Červnový úplněk 2023

Blíží se červnový úplněk ve znamení Střelce. Tentokrát nastane během víkendu, a to nad ránem v neděli 4. 6. v 5:41. Máme se na co těšit.
47
2

Červencový úplněk 2023 v Kozorohu

Blíží se červencový úplněk v Kozorohu. Nastane v pondělí 3. července ve 13:38. Nepatří k těm lehkým, ale když víte, o co jde, tak ho dobře využijete.

Srpnový úplněk ve znamení Vodnáře

Blíží se úplněk ve Vodnáři. Nastane v úterý 1. 8. ve 20:31. Co od něj tentokrát můžeme čekat a jak na nás bude působit?
139
10

Úplněk v Býku 28. 10. 2023 – čas požitku je tady!

Úplněk v Býku nastává v sobotu 28. 10. ve 22:23. Pojďme se podívat, co na nás tento úplněk chystá a jaký na nás bude mít vliv.
59
2

Ohlédnutí za úplňkem v Býku

Po přečtení vašich komentářů k mému článku o posledním úplňku v Býku jsem se rozhodla napsat ohlédnutí a sdílet s vámi své zkušenosti. Komentář mého manžel...