Domů > Magazín > Blog

Nejčastější dotazy na Jarní očistu

Co když to nezvládnu? Co všechno mi kurz může dát? Má význam do něj jít znovu? Kdy přesně kurz začíná? Jak se dostanu do přípravného týdne? Jak poznám, že moje platba proběhla v pořádku? Kdy kurz končí? Mohu se k němu vracet? Je možné se přidat později? Mohu držet šestitýdenní očistu i jako těhotná nebo kojící? Mohou se mnou držet jarní půst i malé děti? Lze to zvládnout i když chodím do práce? Jsou součástí kurzu i jídelníčky na každý den? Jsem člen klubu JJ, ale nevím, kde se přihlásit a jestli mám nějaké výhody. Tyto a další otázky zodpovídáme v následujícím přehledu.

Jsme zavelené vašimi dotazy na chystanou Jarní očistu. Mnoho z nich už je zodpovězeno v samotném popisu kurzu (třeba doba trvání, cena atd.), mrkněte v první řadě tam. A protože na emaily nestíháme odpovídat (všem se omlouváme), připravily jsme opět seznam nejčastějších otázek. Pokud tady není ta vaše, dejte ji, prosím, pod tento článek jako váš komentář, ne jako zprávu do emailu. Je tak věší šance, že vám ještě před kurzem stihneme odpovědět.

Kdy kurz probíhá a jak ho zaplatit?

Kdy kurz začíná
Program bude přístupný od pondělí 27. února. V tento den se kurz otevře pro všechny, kteří se do Jarní očisty přihlásili a jejich platba byla včas připsána na náš účet. Bohužel nemůžeme to ovlivnit, je to řízeno automaticky platební bránou, pokud zaplatíte pozdě, nevolejte nám, musíte počkat, až dojde platba, pak se do kurzu dostanete. V kurzu začínáme přípravným týdnem, kde dostanete první úkoly, materiály na přečtení a začnete se chystat na další týden, kdy z jídelníčku vynecháme řízeně první potravinu a nahradíme ji jinými surovinami. To bude váš první týden z 6 týdnů Jarní očisty.

Jak se dostanu do přípravného týdne
Přípravný týden se otevře až v pondělí 27. února 2017, kdy celý kurz začíná.

Jak poznám, že moje platba proběhla v pořádku
Jakmile se peníze připíší na náš účet, dostanete mailem potvrzení o proběhlé platbě a odkaz na kurz. Pokud vám nic takového nedorazí, doporučujeme zkontrolovat, zda platba opravdu proběhla a také zkontrolovat spam.

Kdy kurz končí
Poslední postní den bude 16.4.  Pak přijdou Velikonoce, takže všichni „trpící“ si budou moci opět trochu zahodovat, a pak porovnat své pocity „před a po“ . Kurz ještě pokračuje závěrečným týdnem, kdy už můžete jíst, jak vám to vyhovuje. Budeme se zde dělit o vaše úspěchy, zhublá kila a nominovat se do síně slávy. Kurz je přístupný do 31.5.

Jak mohu zaplatit
Při objednávce vás povede platební brána, kde si vyberete, zda chcete platit online platební bránou nebo převodem na účet. Vybrat si můžete z několika karet a několika bank. Pokud chcete jinou banku, zaškrtnete “jiná”.Kdo nemá účet, může si vytisknout platební příkaz (tedy číslo účtu a váš variabilní symbol – bez něj se objednávka nezrealizuje a platba neodejde) a vložit peníze v bance na účet uvedený v příkazu v hotovosti. Výhoda online platební karty je v okamžitém převodu peněz, pokud se třeba budete hlásit a platit na poslední chvíli. U ostatních plateb záleží, z jaké banky a do jaké banky platíte  a zda tedy bude převod okamžitý, do druhého dne nebo tří dnů. V platební bráně zadáte email, na který vám budou chodit informace o průběhu platby a vaší objednávky. Pokud uděláte při platbě chybu (špatný variabilní symbol, žádný variabilní symbol apod.), platba se nezrealizuje a objednávka neproběhne, kurz se nezapne. Stejně tak, pokud objednávku uděláte, ale platbu nezadáte v termínu. Objednávka se sama vystornuje, peníze neodejdou. Pokud se to stane a chcete do kurzu, musíte zadat novou objednávku a získat nové variabilní číslo.

Má pro mě kurz cenu, když už jsem s vámi očistu držela?

Myslím, že lépe než Shari ve svém komentáři jiné čtenářce bychom to my samy nedokázaly zhodnotit. Takže citujeme:

Shari:… snad pomůže moje zkušenost. Jsem typ, co nedokáže na tohle všechno najet najednou, moc mne to stresuje, panikařím a nejsem pak schopná ničeho. Takže loni na jaře mi kurz jako začátečníkovi moc pomohl v tom, že jsem se dokázala dokopat vařit dle JJ celý den (do té doby jen snídaně). Jako bonus jsem měla půsty, které taky sama nedám, ale v kurzu ano. Vánoční kurz – tam jsem byla z hlediska jídla už o něco pokročilejším a tak jsem se mohla víc soustředit na rozložení jídla během dne. A naučila jsem se jíst do 18 (max do 19) hodin. Další bonus byl uklizený byt:) A proč jdu do dalšího kurzu? Protože vždycky najdu něco nového, na co se soustředit. Teď to kromě jídla a časů jídel bude práce na duši. A na hromadné půsty se taky těším. Jasně, že bude dost věcí stejných, ale výhoda je v tom, že na jaře jsem lapala každý komentář, aby mi to neuteklo, co a jak s jídlem atd. atd., na vánoce jsem už u PC tolik uvíznout nemusela a mohla se věnovat právě o něco vyššímu levelu :-D Mimochodem, i v jídle mám stále rezervy (zelené posypky a kvašená zelenina není ještě pravidlem – takže tady mám další cíl). To jsou tedy mé důvody, snad pomohou v rozhodování ať na tu či onu stranu:)

Navíc jsme tentokrát přidaly do kurzu živé vaření.

Mohu se přidat později?

Někteří z vás mají dovolenou nebo pracovní povinnosti v zahraničí apod. a nemohou začít hned 27.února. Nic není ztraceno. Opravdové postění začíná v týdnu od 6.3., takže do té doby je stále ještě čas. Přidat se můžete pouze do 15.3. pak se vstup do kurzu uzavře. 

Členové klubu JJ s ročním předplatným se mohou přidat kdykoliv v průběhu očisty.

Mohou se účastnit těhotné, kojící a malé děti?

Pravdou je, že těhotné, kojící a malé děti by rozhodně neměli držet hladovky nebo přísné půsty. Tato Jarní očista však vyřazuje méně vhodné potraviny z jídelníčku týden po týdnu a hlavně je nahrazuje jinými lepšími zdroji vynechaných živin. Proto se nemusíte bát, že by vám něco chybělo. Jako těhotné a kojící jsme se stravovaly a stravujeme naprosto běžně tak, jak je v očistě popsáno. Naše děti to mají jako standardní stravu. Takže tady také není čeho se obávat. Když si pročtete komentáře pod touto otázkou v poradně, zjistíte, že veliké množství čtenářek se pustilo do změny jídelníčku až v těhotenství a rozhodně jim to udělalo dobře.
Pokud se však stravujete konvenčně, jste těhotná, kojící nebo chcete takto živit malé dítě a máte denně v jídelníčku maso, mléko atd., může být pro vás změna náročná jak co do vynechání některých pokrmů tak psychicky. Na kurzu v tom pamatujeme a máme vypsaná doporučení i pro tuto skupinu. Není problém si naše doporučení uzpůsobit a nechat si tolik masa, mléka atd., kolik vy osobně k uspokojení chuti potřebujete. A my doufáme, že spolu s námi zjistíte, že to jde i bez nich velmi chutně :-)

Bojím se, že to nezvládnu!

Náročnost kurzu si volíte sami. My vás nebudeme ani hlídat, ani kontrolovat. Jen vás povedeme a je na vás, jak přísně či nikoli se budete našich rad držet. Pokud jste normální zdravý člověk, není se čeho bát. My takto jíme s občasným vybočením celý rok a neříkáme tomu půst :-) Že by někdo nevydržel pár dní bez mléka nebo masa se nám nechce ani věřit. Chápeme, že může být těžké vynechat potraviny, na kterých máme závislosti, ale to všechno budeme v kurzu průběžně řešit a případně dotazy odpovídat v Poradně. Připravena je i rubrika První pomoc, kde radíme jak si pomoci v případě, že nás honí mlsná. Kdo podlehne, najde rozhřešení v sekci Zhřešila jsem. Bereme to pragmaticky s humorem a lidsky, takže se opravdu nemusíte bát. Známkovat ani kritizovat vás nebudeme. Budeme se vzájemně motivovat a podporovat, v tom je největší kouzlo celé Jarní očisty.

Kdo si není jistý svým zdravotním stavem, ať se poradí s lékařem. Obsah kurzu je informační, vycházíme z našich zkušeností, ale nemůžeme nahradit individuální odbornou lékařskou pomoc a péči. Jít do programu se strachem, co mi to udělá, je nesmysl, takže pokud velice váháte, tak to zřejmě nebude nic pro vás. Stále hlásáme, že strach je nejhorší jed.  

Lze to zvládnout i když chodím do práce?

Nebojte se, do zaměstnání chodí valná většina našich kurzistů. Však to nemusí být všechno hned dokonalé. Je důležité začít, dělat, co je pro Vás zrovna reálné a dosažitelné. Udělejte si dobrou snídani a hezké večeře. Do práce si připravte dobrou svačinu, nebo si dejte v kantýně či restauraci to nejlepší, co si lze vybrat. O víkendu si uvařte zdravý oběd. Uvidíte, co se všechno změní a jak málo stačí, aby se člověk cítil lépe a byl zdravější. Celý život pak můžeme postupně zavádět další a další zlepšení, dokud nás to bude bavit a dávat nám to smysl. My jsme také začínaly zlehka a pomalu, proto i Jarní očista jde krok za krokem, každý týden se vynechá jedna surovina a učíme se ji nahradit.

Co všechno mi může kurz dát?

Tak to je velmi široká otázka, na kterou se těžko odpovídá jednou větou. Krom dobrého pocitu, vyčištěného těla, uklizeného bytu a shozených špíčků se může ještě mnoho věcí změnit k lepšímu po stránce zdravotní i vztahové. Lépe než my to mohou posoudit účastníci loňského programu, proto jsme z jejich zkušeností začaly vybírat různé zkušenosti a v nejbližších dnech je zveřejníme, abyste měli představu, jaký význam má 6 týdnů práce na sobě.

Co když mi to partner/děti nebudou jíst?

Dělejte kurz kvůli sobě. Nemá cenu dělat to “pro rodinu”, i když by to třeba potřebovali víc než vy. Oni to neocení a bude doma dusno. Nechte je žít svým životem a udělejte změnu u sebe. Nabídněte svoje jídlo, ale nenuťte je. Naučte se to, zhubněte, detoxikujte se, cokoli potřebujete. Až budou výsledky vidět a vy budete zručná kuchařka, třeba se ještě rádi přidají. Pokuste se zařídit, abyste nevařila dvě různá jídla. Pokud jsou zvyklí na rohlíky se sýrem, ať si je dají k večeři, vy si dáte svoje jídlo. Zkuste se s rodinou domluvit, že teď si budou jídlo dělat sami, že se potřebujete soustředit na sebe. Kdo má malé děti, bude se muset samozřejmě podle toho zařídit. Vloni byla většina účastnic maminky s malými dětmi a zvládaly to perfektně. Uvidíte sami v připravovaném materiálu, kde vytáhneme zkušenosti z loňského roku.

Budu mít jídelníček na každý den?

V kurzu je nově připraven vzorový jídelníček na 6 týdnů, který obsahuje snídani, oběd, svačinu a večeři.
Můžete tedy vzít náš jídelníček a recepty jako inspiraci, ale ne dogma nebo povinnost. Komu je zdravé vaření málo, bude s námi držet ještě navíc půst podle fází měsíce.

Jak se mám do kurzu přihlásit?

Do kurzu se můžete přihlásit kliknutím na upoutávku Jarní očisty nebo přes stránku Šestitýdenní očista, kde si kliknete na Objednat online kurz nebo v eshopu v nabídce kurzů. Dále pokračujte podle návodu. Až bude kurz puštěný, přihlásíte pod svým emailem a heslem a jako přihlášený návštěvník vstoupíte do kurzu kliknutím na Jarní očistu na hlavní stránce nebo přes nabídku kurzů v hlavním menu.

Technické problémy

Pokud se vám kurzu nezobrazuje, hlásíte před spuštěním kurzu, nedošla vaše platba nebo nejste přihlášeni. Pokud máte ještě jiný problém, obraťte se na nás prosím formu emailu na adresu podpora@jimejinak.cz, tam budeme technické problémy přednostně řešit.

Kolik očista stojí?

Cena kurzu v předprodeji činí 2800 Kč, potom se zvedá na 3800 Kč. 

Jsem členem Klubu Jíme Jinak, mám nějaké výhody?

Roční členové klubu Jíme Jinak mají kurz za zvýhodněnou cenu 490 Kč (pro objednávku je nutné přihlášení na webu) a do programu mohou vstoupit kdykoliv během kurzu za stejnou, zvýhodněnou cenu. Cena se jim nemění během celého kurzu.

Nejsem ročním členem klubu JJ, ale ráda bych se jim stala, jak to mám udělat, abych měla Jarní očistu za zvýhodněnou cenu?

Připravily jsme pro vás speciální balíček Roční členství v klubu JJ+Jarní očista v hodnotě 6800 Kč, který si nyní můžete koupit za zvýhodněnou cenu 3490 Kč.

Koupila jsem si kurz Jarní očisty za 2800 Kč, ale zdá se mi výhodnější koupit si rovnou zvýhodněný balíček členství JJ + Jarní očistu za 3490 Kč. Je možné to ještě dodatečně doplatit?

Ano můžete si dodatečně doplatit 690 Kč a budete mít k dispozici zvýhodněný balíček ročního členství v Klubu JJ + Jarní očistu. Platbu najdete v eshopu v nabídce kurzů.

Jenže já….

Z některých vašich dotazů je vidět, že byste moc chtěli zhubnout, zbavit se závislostí na tom či onom, vyřešit či nějaký zdravotní problém či špatné návyky. Ale zároveň už se rovnou vymlouváte, že některé věci dělat nemůžete, nechcete, bylo by to pro vás těžké apod. Domáháte se pochopení a někdy i nějakého řešení. K tomu můžeme jen říct, že vás chápeme. Pro nás také byly (nebo jsou) některé kroky těžké. My vám rády řekneme, co máte dělat, ale nakupovat, vařit, jíst, žvýkat a polykat nebo nemlsat a necpat se na noc už budete muset sami :-)  Tento program vznikl hlavně proto, aby byl morální oporou všem, kteří nějakou změnu ve svém životě udělat chtějí a rádi budou v kolektivu podobně naladěných lidí.  Změnu za vás neuděláme, musíte chtít a konat sami.

Těšíme se na čištěnou 

PS: Z práce do práce, život letí a vy nic nestíháte?

Pokud před sebou stále jen hrnete všechny ty povinnosti, které život přináší, je čas se zastavit. 🛑 Je tohle život, který chcete? O tomto jste snili? Asi ne. V přírodě začíná nový biologický rok, nový začátek a i my to letos můžeme udělat jinak. Právě tomu se v Jarní Očistě také věnujeme a máme dokonce připravený silný závěrečný aktivační rituál, aby se vaše záměry mohly uskutečit. Zdaleka v očistě nejde jen o vyvážený jídelníček. Pojďte si ujasnit touhy, naberte zas energii a pojďte se cítit ve svém těle lépe. Začněte s námi 8 týdenní Jarní očistu. Pročistíme tělo, zlepšíme jídelníček, postavu i psychiku.

Zdravé recepty, zdravé vaření a životní styl. Tisíce receptů zdarma. Co víme, sdílíme! :-)

1 člověk už poděkoval za článek. Oceňte práci autora také.

Komentáře

jana.klimecka
10. 2. 2016

Dobrý den! Chtěla bych se jen zeptat: po dlouhém váhání jsem si zaplatila kurz “Jarní očisty” za 2.800,-Kč, ale měla bych zájem i o roční členství klubu JJ, šlo by doplatit 690,-Kč ještě nyní a mít obojí za zvýhodněnou cenu 3.490,-Kč ? Děkuji za odpověď. Jana

Ukázat další komentáře