Domů > Magazín > Blog

Jak se u nás fotí a ochutnává

Vyfotit jídlo není tak snadné. Někdy nám mizí během focení. To když jsou nablízku děti. Nebo vznikají divné zelenožluté pokrmy. To když není po ruce můj muž. Zařazuji slibovanou fotku z focení poslední vánočky a přidávám pro představu, jak to u nás vypadá, když fotíme nové recepty pro vás.

Vánočka k večeři

Před Vánoci jsem v komentáři pod bezlepkovou vánočkou slibovala, že dám na stránky fotku toho, jak naše děti ochutnávaly vánočku. Tak tady to je. Zatímco my s manželem a Markétkou jsme se snažili vánočku nějak natočit, nasvítit a hezky nafotit, Karolínka se nám vrhla na již odkrojené kousky a cpala se a cpala viz foto, až nebylo potřeba dělat večeři.

Starší dcera se přidala vzápětí a manžel s ní. Já už se bála, že na mě ani nezbude, když si nechám vánočku až na zítra. Zbylo. Ta naše vánočka je totiž fakt vydatná!

Jak se u nás fotí

Zrovna u tohohle receptu se někdo ptal, jestli to je skutečně ta vánočka zrovna upečená. Je to skutečně tak. Skoro všechno, co uvařím a upeču, už roky fotíme. Tak jak to zrovna dovařím. Žádné barvení nebo lakování a upravování v počítači, jako se to dělá do časopisů a food blogů.

Tuhle u nás byla Vlaďka a vyfotila nás, jak fotíme oběd. Fotí celá rodina :-) Někdy je to náročné, protože v týdnu tu mám čtyři až pět dětí a ty se nám motají kolem a stíní.

O víkendu je to snazší, ale manžel si o to víc hraje se světlem a každé jídlo mi vyfotí dvacetkrát, takže mám jednak hlad a jednak pak nevím, kterou fotku k receptu vybrat.

Když dva dělají totéž není to vždy totéž

Ale nestěžuji si moc nahlas, protože když jídlo fotím já nebo Helča, je to o poznání horší. Což nám tuhle jedna paní vytkla emailem po té, co jsme zařadily recept na řepový humus. Když on byl ale fakt výborný! No ale vypadal prý jako ….., no to sem ani nemůžu napsat :-)

Když se podíváte na fotky dole, snadno jistě poznáte, které fotil Roman, můj muž, a kdy jsem byla netrpělivá a než přišel  ke stolu, pustila jsem se do focení sama.

Že nafotit jídlo tak, aby vypadalo jedle, je docela kumšt, potvrdí každý, kdo se o to někdy pokusil. A my jsme si vědomy toho, že Romanovy fotky jsou nesrovnatelně lepší než moje či Helčiny a děkujeme mu za to, že ho to po šesti letech pořád ještě baví fotit.

Ale protože Roman není vždy po ruce i když se nám zrovna podaří úžasná mňamka, tak i nadále budeme zkoušet fotit jak se dá, abyste ty dobroty mohli taky ochutnat.

PS: Co shodit 5 kg za 14 dnů? 😍

Sezóna plavek začne brzy. Máme chutný jídelníček, skvělé recepty, videa, jemné cvičení - a samozřejmě živou podporu a motivaci. Už za 2 týdny uvidíte výsledky. Mrkněte na výzvu Hubneme do plavek a naskočte!

Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh

1 člověk už poděkoval za článek. Oceňte práci autora také.

Komentáře

Taky jsi mě Evi pobavila hláškami :) krásní jste! Taky nejsem sžitá s foťákem, těm chlapům to jde moc pěkně :) na řepový hummus se chystám zítra :) tak jsem zvědavá na barvu a chuť :) :) :)

A od pobavení, ty Vaše fotky např. dětí jak se cpou a k tomu ty komentáře v článku…..opět se mi zvedla nálada, díky vy moje sluníčka(aniž bych si Vás chtěla přivlastňovat:-)

Ukázat další komentáře

Vyzkoušejte také

2
10

Komu není rady…

Z dob, kdy jsem stavěl tunel v Brně, mi zůstal kamarád Michal, s kterým se dodnes navštěvujeme. Vlastně ho navštěvuji hlavně já. Michal bydlí v centru měst...
44
5

Přebývá vám nať z ředkviček? Víme, proč ji určitě nevyhodit, ale usušit!

Opravdu se vyplatí zabývat se s přebytečnými natěmi z ředkviček? Jasně! Pojďte se s námi podívat, jak moc se můžou hodit v sušené formě.
2
8

Vcházím jako muž, vycházím jako dáma

Jaro je úžasné. Nejenom, že všechno ožívá, voní a kvete, ale i přírodní voda má stále co nabídnout. Je chladem přímo nabitá. Byla by veliká škoda si nechat...
69
3

Krása začíná zevnitř: Nejlepší potraviny pro krásnou pleť

Věděli jste, že je to právě kůže, která může být prvním indikátorem toho, že s vaším tělem není něco v pořádku? Kvalitní a zdravá strava má vliv nejen na n...
3
8

Den dětí: představa versus realita

Jestli jsem se s dětmi během těch pěti let, co jsem matka, něco naučila, tak určitě tomu, že nemá cenu nic plánovat. Ale protože jsem nepoučitelná, stejně ...
15
2

Slunovrat – začátek hojnosti, tepla a radosti

Blíží se letní Slunovrat, svátek zvaný Kupadla, období velmi magické a silné. Víte, co se děje na obloze, jak ho slavili naši předci a jak ho můžeme k léče...