Vyfotit jídlo není tak snadné. Někdy nám mizí během focení. To když jsou nablízku děti. Nebo vznikají divné zelenožluté pokrmy. To když není po ruce můj muž. Zařazuji slibovanou fotku z focení poslední vánočky a přidávám pro představu, jak to u nás vypadá, když fotíme nové recepty pro vás.

Vánočka k večeřiimg_20161220_184155

Před Vánoci jsem v komentáři pod bezlepkovou vánočkou slibovala, že dám na stránky fotku toho, jak naše děti ochutnávaly vánočku. Tak tady to je. Zatímco my s manželem a Markétkou jsme se snažili vánočku nějak natočit, nasvítit a hezky nafotit, Karolínka se nám vrhla na již odkrojené kousky a cpala se a cpala viz foto, až nebylo potřeba dělat večeři.

Starší dcera se přidala vzápětí a manžel s ní. Já už se bála, že na mě ani nezbude, když si nechám vánočku až na zítra. Zbylo. Ta naše vánočka je totiž fakt vydatná!

Jak se u nás fotíIMG-20161205-WA0000

Zrovna u tohohle receptu se někdo ptal, jestli to je skutečně ta vánočka zrovna upečená. Je to skutečně tak. Skoro všechno, co uvařím a upeču, už roky fotíme. Tak jak to zrovna dovařím. Žádné barvení nebo lakování a upravování v počítači, jako se to dělá do časopisů a food blogů.

Tuhle u nás byla Vlaďka a vyfotila nás, jak fotíme oběd. Fotí celá rodina :-) Někdy je to náročné, protože v týdnu tu mám čtyři až pět dětí a ty se nám motají kolem a stíní.

O víkendu je to snazší, ale manžel si o to víc hraje se světlem a každé jídlo mi vyfotí dvacetkrát, takže mám jednak hlad a jednak pak nevím, kterou fotku k receptu vybrat.

Když dva dělají totéž není to vždy totéžimg-20161205-wa0001

Ale nestěžuji si moc nahlas, protože když jídlo fotím já nebo Helča, je to o poznání horší. Což nám tuhle jedna paní vytkla emailem po té, co jsme zařadily recept na řepový humus. Když on byl ale fakt výborný! No ale vypadal prý jako ….., no to sem ani nemůžu napsat :-)

Když se podíváte na fotky dole, snadno jistě poznáte, které fotil Roman, můj muž, a kdy jsem byla netrpělivá a než přišel  ke stolu, pustila jsem se do focení sama.

Že nafotit jídlo tak, aby vypadalo jedle, je docela kumšt, potvrdí každý, kdo se o to někdy pokusil. A my jsme si vědomy toho, že Romanovy fotky jsou nesrovnatelně lepší než moje či Helčiny a děkujeme mu za to, že ho to po šesti letech pořád ještě baví fotit.

Ale protože Roman není vždy po ruce i když se nám zrovna podaří úžasná mňamka, tak i nadále budeme zkoušet fotit jak se dá, abyste ty dobroty mohli taky ochutnat.

 1. Taky jsi mě Evi pobavila hláškami :) krásní jste! Taky nejsem sžitá s foťákem, těm chlapům to jde moc pěkně :) na řepový hummus se chystám zítra :) tak jsem zvědavá na barvu a chuť :) :) :)

  • Chuť je zaručená (pokud nemáš odpor k řepěú, barva je jak u tataráku, ale hlavně se ho nepokoušej fotit :-)))

 2. A od pobavení, ty Vaše fotky např. dětí jak se cpou a k tomu ty komentáře v článku…..opět se mi zvedla nálada, díky vy moje sluníčka(aniž bych si Vás chtěla přivlastňovat:-)

  • Tak to byste se u nás, Jani, smála pořád. Ty moje kobylky a k tomu další děti denně, to je radostná podívaná. Horší je to pak s úklidem, to mě dobrá nálada často přejde :-)

   • No já jsem myslela to Vaše, Vy a Vás jako množné číslo, přece jsme si tykaly:-)ale uznávám, že při takovém množství návštěvníků těchto stránek bych si já osobně nepamatovala asi nic…..co takhle paní na úklid?Mě by taky bodla a to tu mám děti jen dvě:-)

    • Však já jsem si to myslela, jen jsem to napsala tak rychle, že jsem se nestihla sama zastavit a už jsem to odeslala :-) Paní na úklid tu občas mám – maminka jednoho našeho školáka mi občas pomůže uklidit. Ale já bych ji tu potřebovala 3x denně minimálně :-)

 3. Zobrazit všech 9 komentářů

Komentujte
Vaše jméno

Jméno uložíme a zobrazíme, váš e-mail nezveřejníme. Zásady ochrany údajů.

SDÍLEJTE PŘÍSPĚVKY - získejte členství v Klubu JJ nebo jeho prodloužení. Jak to funguje?
Autorem článku je Eva Cikrytová
Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh
Předchozí článekBěhem roku 12 kilo dole (Martina 31 let)
Další článekZemě na talíři – filmový festival zdarma na Jíme jinak