Domů > Magazín > Blog

Podívejte se na nové hrdiny z Podzimního detoxu 2022!

Podívejte se na největší proměny těch, kdo se nebáli chopit vařečky a něco pro sebe a se sebou udělat.

Srdečně gratulujeme!

Všichni, kdo se zúčastnili Podzimního detoxu, jsou pro nás hrdinové. Každičký krůček k lepšímu životnímu stylu počítáme a oceňujeme. Dárek od nás však dostanou jen ti, kdo se přihlásili do soutěže a podělili se o svoje úspěchy. Ať už jsou to shozené kilogramy, zlepšení zdraví, postavy, psychiky, zbavení se léků či závislostí.
Těžko se hodnotilo a vybíralo. Podzimní detox rozhodně není žádná soutěž. Cenami jsme chtěli motivovat nové hrdiny, aby sdíleli svoje příběhy a inspirovali tak ostatní. Moc jim za to děkujeme a vážíme si jejich odvahy a otevřenosti. Příběhy v tomto článku nejsou seřazené podle umístění, ale tak, jak se nám postupně sešly a přicházely nám pod ruku. Mezi ty, kdo nám na e-mail zaslali své soutěžní příběhy, jsme rozdělili všechny ceny v hodnotě 25 000 Kč:

Šárka (41 let)

Šárky si velice vážíme vážíme za její odvahu, přístup a krásné výsledky. Šárka se zbavila úžasných 16 kg, dokázala vyřadit z jídelníčku cukr a změna jí přinesla zlepšení zdraví – zlepšilo se jí zažívání, jaterní testy a hodnoty kyseliny močové. Vaření si užívá i díky podpoře jejího manžela, se kterým plánují miminko, což byla velká motivace pro změnu. Přečtěte si celý Šárčin příběh, je velmi motivující.

S manželem bychom chtěli miminko. Gynekolog mi řekl, že pokud chci  otěhotnět, tak musím zhubnout. Začátkem roku 2022 jsem vážila šílených 106 kg, nyní vážím 90,2 kg. Celkem jsem tedy zhubla necelých 16 kg za rok. Po měsíci nového zdravého jídelníčku jsem přestala mít průjem, mám více energie a chuť do života. Začala jsem mít pravidelnou menstruaci. Jaterní testy i hladinu kyseliny močové mám o hodně lepší.

Šárka od nás získává sadu Go Berkey Kit – na cesty v hodnotě 6 490 Kč od firmy Traminal s.r.o. a knihu Kvašená zelenina pro zdraví a vitalitu od nakladatelství Anag.

Zdeněk (47 let)

Oceňujeme Zdendu za jeho odvahu, vytrvalost a odhodlanost. Zdeněk s námi shodil postupně více než 20 kg, zbavil se závislosti na cukru a jeho zdravotní stav se zlepšil natolik, že postupně snižuje dávky léků předepsaných po prodělané těžké borelióze. Nalezl v sobě odvahu změnit své zaměstnání, které miloval, ale které ho zároveň ubíjelo. Přečtěte si jeho příběh, kde Zdeněk popisuje, jak jeho cesta k lepšímu zdraví, postavě a psychice probíhala.

Co považuji za největší bonus je to, že se mi hoodně srovnala psychika. Mohl jsem si dovolit ubrat i léky, které jsem dostal na následky těžké boreliózy, při které mi lokálně ochrnovaly končetiny a které mě předtím držely při životě (musím to zaťukat) a prosím prosím Vesmír, aby mi pomohl se jich zbavit úplně.

Zdeněk od nás získává sadu Samura – Harakiri (sada 5 nožů + magnetický držák + brusná tyč) v hodnotě 3 490 Kč od firmy Traminal s.r.o. a knihu Přírodní lékárna – 60 receptů z přírody pro zdraví od nakladatelství Anag.

Alžběta (53 let)

Alžbětu oceňujeme nejen za skvělé výsledky, kterých díky změně jídelníčku dosáhla, ale hlavně za její pozitivní a velmi motivující přístup. Alžběta dokázala shodit už 20 kg a Alžběta si tak užívá obdivu svého okolí. Její krevní tlak se srovnal natolik, že se obejde bez léků na jeho snížení, které jí chtěl pan doktor předepsat. Přečtěte si Alžbětin mile a vtipně napsaný příběh na J.

Podařilo se mi sundat 20 kg a můj vysoký tlak, na který jsem odmítala brát prášky, je nyní na normální hodnotě. Pan doktor koukal… Juchajda nastává vždy, když si někdo všimne a pochválí mě, že dobře vypadám. Jásot nastane vždy, když si obléknu něco, co už zapnu, co jsem už dlouho nezapla, a také jsem si koupila oblečení o dvě čísla menší.

Alžběta od nás získává pekáč Eaziglide Neverstick2 v hodnotě 1 790 Kč od firmy Traminal s.r.o. a knihu Přírodní lékárna – 60 receptů z přírody pro zdraví od nakladatelství Anag.

Lucie Anabel (35 let)

Lucie Anabel má náš obdiv nejen za shozených 17 kg, ale také za to, že se dokázala zbavit chuti na sladké, omezila kávu a přestaly ji trápit zdravotní potíže jako nadýmání, bolesti hlavy a ekzémy. Její motivací ke změně bylo i zdraví její maličké dcerky a tohoto přístupu si velmi vážíme. Oporou jí byl i její manžel, který s námi shodil krásných 10 kg. Příběh Lucie Anabel si můžete přečíst zde.

Celá naše změna stravy s sebou nesla a nese i změnu našeho vnitřního nastavení. Mám pocit, jako by moje osoba byla kvalitnější po všech stránkách. I přesto, že pracuji s lidmi v rámci osobního rozvoje a vím, že psychika hraje v roli každého z nás a v našem vnitřním světě velký význam, do nedávna mě nenapadlo, jak strava může mít vliv na náš vnitřní svět

Lucie Anabel od nás získává sadu 6 nožů Samura Harakiri v hodnotě 1 599 Kč od firmy Traminal s.r.o. a knihu Žijte prostě od nakladatelství Anag.

Hana (64 let)

Hanu oceňujeme za její odvahu a odhodlání udělat pro sebe a své zdraví maximum. Hana prodělala mnohá těžká onemocnění, ale protože je velká bojovnice, která se nevzdává, pustila se do změny a ta jí přinesla zlepšení zažívání, nárůst energie a v neposlední řadě zlepšení zraku, díky čemuž se dokonce vyhnula operaci šedého zákalu. Přečtěte si celý Hanin příběh.

Být zdravá a cítit se dobře pro mě skutečně není fráze, ale největší přání.Síla a energie se postupně vrací, opět cvičím, jezdím na kole a kochám se přírodou, pracuji na zahrádce, radost mám z kreativního tvoření. Velkým úspěchem je pro mě úprava stolice, menší únava, jasnější mysl. Částečně se zlepšil zrak, operace šedého zákalu se zatím odkládá. 

Hana od nás získává šéfkuchařský nůž Samura SHADOW v hodnotě 1 099 Kč od firmy Traminal s.r.o. a knihu Kvašená zelenina pro zdraví a vitalitu od nakladatelství Anag.

Libuše (75 let)

Libušky si velmi vážíme za její pozitivní přístup k životu a odhodlání, kterým dokazuje, že když se chce, všechno jde, a to i bez ohledu na věk. Libuška s námi shodila už 13 kg a hlavně pocítila změny na svém zdraví. Přestaly ji bolet kyčle, zmírnilo se zahlenění a pravidelně cvičí. O Libušině cestě si můžete přečíst v jejím příběhu.

Před 10 lety jsem vážně onemocněla. Léky, které jsem užívala, způsobily, že jsem přibrala 10 kilo. Onemocnění byl signál k zastavení, zamyšlení, obrátila jsem se více do sebe. Po prvním kurzu jsem loni na jaře upravila váhu o 8 kg, ale co je daleko důležitější, je vylepšení zdraví. Přestaly bolet kyčle, zmírnilo se zahlenění, cítím se mnohem lépe. V podzimním detoxu šla kila opět dolů, tentokrát “jen” 5 kg, ale i to je velká výhra. Mám zpět šatník z doby před nemocí a tím pádem o 10 let mladší.

Libuše od nás získává plech Eaziglide Neverstick2 v hodnotě 890 Kč od firmy Traminal s.r.o. a knihu Léčivá příroda od nakladatelství Anag.

Pavlína (55 let)

Pavlínu oceňujeme za její odhodlání ke změně, ke které ji motivalo její zdraví a také snaha udělat něco pro zdraví i postavu svého manžela. Pavlíně se podařilo díky správnému jídelníčku upravit počet krevních destiček a tím se vyhnout léčbě kortikoidy. Její dcera má v Pavlíně skvělou babičku, ke které může dát dcerku na hlídání bez obav o její zdravý jídelníček. Přečtěte si celý Pavlin příběh.

Pro mě největším plusem je výrazné zlepšení zdravotního stavu (počet mých krevních destiček je větší několikanásobně – konkrétně více než 5x), i lehké snížení váhy, i když tady spíše vnímám, že mám volnější oblečení a to, co mi bylo těsné, už není. Skvělé je, že pomalými krůčky podávám tyto recepty i manželovi a na něm je hodně vidět “prostorová změna” :-). Kopa sousedů, kolegů i kamarádů je překvapena, jak se změnil. A to bez drastických diet, pouze úpravou jídelníčku.

Pavlína od nás získává nerezovou termo nádobu Lurch v hodnotě 840 Kč od firmy Traminal s.r.o. a knihu Kvašená zelenina pro zdraví a vitalitu od nakladatelství Anag.

Alena (68 let)

Alena si zaslouží náš obdiv za vytrvalost a odhodlání, díky kterému s námi v Podzimním detoxu zhubla v pase o 9 cm a splnila si svůj cíl zatočit s cholesterolem, jehož hladina v krvi jí klesla na normální hodnotu. Nové koleno, které jí lékaři “slibovali”, už Alena nepotřebuje. Kolena ji přestala bolet a Alena je aktivní, sportuje a cítí se klidná a vyrovnaná. Alenin příběh je velmi inspirující, přečtěte si ho.

Z čeho mám největší radost je to, že mi klesl cholesterol z 6,2 na 4,6. Dále zjišťuji, že např. mohu opět jíst syrovou mrkev (dříve mi způsobovala alergické projevy). Nevím jak je to možné, ale téměř před 10 lety mi chtěli dát nové koleno, což jsem odmítla a dnes o kolenech prakticky nevím

Alena od nás získává silikonovou formu na bábovku Lurch v hodnotě 649 Kč od firmy Traminal s.r.o. a knihu Léčivá příroda od nakladatelství Anag.

Jarmila (44 let)

Jarmilu oceňujeme za její vytrvalost a odhodlání, které jí nejen přineslo super postavu, ale také ji zbavilo atopického ekzému a alergie na kořenovou zeleninu. Jarmile klesl viscerální tuk a už ji netrápí nafouklé břicho. Přečtěte si celý Jarmilin příběh.

Co musím ocenit – a co se na jaře ještě neprojevilo – je zlepšení mého atopického ekzému, který se mi vždy zhoršuje na podzim a s příchodem léta/sluníčka mizí. Letos jsem bez něj, takže mám velkou radost.

Jarmila od nás získává nerezovou termo nádobu Lurch 500 ml v hodnotě 740 Kč od firmy Traminal s.r.o. a knihu Léčivá příroda od nakladatelství Anag.

Eva (44 let)

Evu odměňujeme za její odhodlání zatočit s únavou a kily navíc, bolavými kyčlemi a zády, které ji trápily po dlouhé době strávené na lůžku. Eva s námi v kurzu zhubla 3 kg, načerpala novou energii a cítí se plná optimismu. Přečtěte si celý Evin příběh.

Mám radost z toho, že jsem se naučila používat spoustu pro mě nových surovin a že to, co uvařím, mi chutná. Změna je hlavně v mé náladě a to je pro mě obrovská motivace pokračovat dál.

Eva od nás získává termo nerez láhev OneClick Sport s ovládáním jednou rukou Lurch v hodnotě 799 Kč od firmy Traminal s.r.o. a knihu Žijte prostě od nakladatelství Anag.

Silvie (43 let)

Silvii chválíme za její vytrvalost a odhodlání, se kterým se pustila do změny jídelníčku. Silvie nepotřebovala zhubnout, ale její motivací bylo skoncovat s únavou a trávicími potížemi. A to se také podařilo. Zlepšilo se jí zažívání, splasklo nafouklé břicho, zbavila se závislosti na sladkém a pocítila obrovský nárůst energie. Přečtěte si celý Silvin příběh.

Největším benefitem je pro mne příval energie a psychická pohoda, kterou už jsem dlouho nezažila. Zbavila jsem se závislosti na sladkém, už mne nehoní mlsná a “čokoládový šuplík” v práci už je nějakou dobu netknutý.

Silvie od nás získává balíček plný dobrot od společnosti Beavia v hodnotě 499 Kč a knihy Přírodní lékárna – 60 receptů z přírody pro zdraví a Spánkem ke zdraví od nakladatelství Anag.

Dominika (38 let)

Dominiku oceňujeme za její vytrvalost, díky které dokázala shodit již 10 kg. Změna jídelníčku jí přinesla i krásný benefit v podobě návratu ztracené menstruace. S Dominikou se do kurzu zapojila i její maminka a manžel a i oni si užívají úbytek váhy, skvělé chuti jídel a nárůst energie. Přečtěte se i o tom Dominičině příběhu.

I když jsem jídelníček pro pokročilé nedodržovala úplně striktně a polévky vařila jen občas, shodila jsem dalších 5 kg. Můžu tedy říct, že za 8 měsíců s Jíme Jinak jsem shodila 10 kg. Největším překvapením ale pro mně bylo to, že se mi po 10 letech vrátila menstruace, která skončila, nevím z jakých důvodů, když mi bylo 28 let.

Dominika od nás získává balíček plný dobrot od společnosti Beavia v hodnotě 499 Kč a knihu Kouzlo kvásku od nakladatelství Anag.

Dáša (67 let)

Dáša si zaslouží naši pochvalu za její odhodlání naučit se zdravě vařit pro celou rodinu, což byla její motivace, se kterou se do kurzu přihlásila. Dáša si vaření užívá, na jídlech si pochutnává i její manžel a odměnou je jí lepší kondice a zmírnění únavy. Přečtěte si celý Dášin příběh.

K účasti na programech Jíme Jinak mě zprvu motivovaly naše děti a jejich partneři, kteří se stravují bez masa, vajec a mléka už dávno a já jsem měla problémy, co jim uvařit, když přijdou na Vánoce, když slavíme narozeniny nebo prostě jen tak na návštěvu. Postupně mě ale váš program uchvátil, už jejich postojům více rozumím a přestala jsem si myslet, že o něco důležitého přicházejí. Spíš naopak, nová jídla a kombinace mě baví a baví mě objevovat další.

Dáša od nás získává balíček plný dobrot od společnosti Beavia v hodnotě 499 Kč a knihu Kouzlo kvásku od nakladatelství Anag.

Monika (42 let)

Moniku oceňujeme za její pozitivní přístup a vytrvalost, díky které se jí s námi podařilo za rok shodit už více než 7 kg. Monika si s námi užila Podzimní detox se vším všudy a dokázala se radovat i z maličkostí a to je přístup, jakého si ceníme. Zbavila se kávy a už nepotřebuje léky na pálení žáhy. Moničin příběh bude brzy zveřejněn na stránkách Jíme Jinak.

Jedlá si už dokážem pripraviť do pol hodinky a už nemám v kuchyni taký bordel ako počas jari. Prestala som piť kávu, už mi nechýba ani tá obilná/sladová a nejem lieky na pálenie záhy, už ich nepotrebujem.

Monika od nás získává knihy Přírodní lékárna – 60 receptů z přírody pro zdraví, Kvašená zelenina pro zdraví a vitalitu a Spánkem ke zdraví od nakladatelství Anag.

Saša (44 let)

Sašu chválíme za její krásné výsledky, kterých dosáhla díky svému odhodlání a vytrvalosti. Saša s námi v Podzimním detoxu shodila 3,5 kg a změna jídelníčku jí pomohla k tomu, aby se zbavila ekzému, který ji dlouhé roky trápil. Sašin příběh si budete moci brzy přečíst na stránkách Jíme Jinak.

Snaha o zbavení se ekzému byla, vedle úpravy váhy, moje nejsilnější motivace pro vstup do podzimní výzvy. Aktuálně na ekzém už jenom vzpomínám a užívám si čisté kůže i při náročnějších obdobích. Další velký posun vnímám ve zlepšení nálad, které jsem měla před výzvou hodně rozkolísané. Vnímám větší psychickou pohodu a lehkost při zvládání stresových situací doma i v práci.

Saša od nás získává knihy Kouzlo kvásku, Žijte prostě a Spánkem ke zdraví od nakladatelství Anag.

Posíláme vám dárky od Jíme Jinak

Milé dámy a Zdendo ;-), jste úžasní! Srdečně gratulujeme k vašim úspěchům. Dárky, které jste získali, v nejbližší době zabalíme a pošleme na vaše poštovní adresy (knížky přijdou přímo od nakladatelství Anag). Užijte si je!

Poděkování

Moc děkujeme sponzorům za podporu odvážných žen a mužů – firmě Traminal s.r.o. za nádherné, praktické a hodnotné ceny, vydavatelství Anag za skvělé knihy a společnosti Beavia za balíčky plné oblíbených dobrot v podobě kimchi, luggi a miso pasty.

Eva

PS: Všechny dárky můžete vidět ve výzvě pro nové hrdiny. Tohle jsou dobrůtky od firmy Beavia.

PS: Cítíš se v plavkách sebevědomě?

Pokud letos nechceš schovávat zadek pod ručník, pojď na to s námi jinak.
Chci lepší postavu!

51 lidí už poděkovalo za článek.

Komentáře

Všem k jejich krásným změnám k lepšímu od srdce gratuluji. Také se o to snažím.

Pavlína
17. 2. 2023

Všem moc gratuluji!!! Každý, kdo se zamyslí nad svým jídelníčkem je inspirací:-)!!!
Super!!!

Ukázat další komentáře

Vyzkoušejte také

Dařilo se vám v restartu? Máme pro vás dárky!

Mnozí z vás se s námi pustili do povánočního restartu Hubneme do plavek a protože z vašich ohlasů vidíme, že se vám daří a zasloužíte si odměnu, jsme tu op...

Zase mi chutná život (Hana, 64 let)

V mládí jsem se začala potýkat s různými vážnými zdravotními potížemi (zánět zrakového nervu, zánět kloubů celého těla, Crohnova choroba, roztroušená skler...

Na kortikoidy díky změně stravy nedošlo (Pavlína, 55 let)

Jíme Jinak je pro mne novou životní filosofií. Díky změně stravy jsme s manželem plní životního elánu a cítíme se mnohem lépe. Upravil se mi počet krevních...

Nové koleno už nepotřebuji (Alena, 68 let)

Potýkala jsem se s různými zdravotními problémy, rozhodla jsem se s nimi zatočit změnou jídelníčku. A nyní se raduji z výsledků – klesl mi cholestero...

Konečně bez ekzému a alergie (Jarmila, 44 let)

S příchodem podzimu jsem se vždycky potýkala s atopickým ekzémem, ale tentokrát to bylo díky změně jídelníčku jinak. Kromě toho jsem shodila další kilča a ...

První 3 kg jsou pryč a já se cítím skvěle (Eva, 44 let)

Po pěti měsících strávených na lůžku jsem se cítila hrozně. Váha stoupala a zmáhala mě veliká únava a já jsem věděla, že potřebuji změnu. Řešení jsem našla...