Domů > Magazín > Blog

Rok od mého znovuzrození (Katka, 40 let)

Zdravím všechny na stránky. Protože se blíží rok mého znovuzrození, jak tomu říkám, rozhodla jsem se trochu bilancovat. Byl to skvělý rok – dařilo se mi ve většině věcí, na které jsem sáhla.

Mám zase pas a jednu bradu

Prosinec 20018

Chtěla jsem zatočit s váhou – podařilo se – 35 kg. Oblékám se v konfekci, kupuji si oblečení, které se mi líbí, a hlavně ho v mé velikosti mají a myslím, že mi i docela sluší, už nejsem ve všem jak v pytli. Dokonce jsem si prvně v životě koupila dvojdílné plavky! Mám zase pas! A mám jen jednu bradu. 

Posílám také porovnání míry mého obvodu, vše v cm :-)

11.6.2019

 • pas -120
 • břicho -130
 • boky – 156

15.6.2020

 • pas -105
 • břicho – 108
 • boky – 126
Prosinec 2019 (-31 kg)

Celkem je to 67 cm po obvodu.

A to v tom nejsou prsa, ruce a stehna. Ty jsem neměřila na počátku, tak nemám srovnání,ale myslím, že by to také bylo pěkné čísílko. Jsou to pořád hororový čísla, ale doufám, že časem se ještě zmenší. Udělám pro to maximum. Původní velikost 56, nyní 48. Já prostě modelka nebudu nikdy, ale to mi vůbec nevadí. Líbilo by se mi sundat ještě 15-20 kg.

Po 15 letech jsem začala sportovat

Začala jsem cvičit – jóga, heat, joggování – pro lenocha jako já věc naprosto nevídaná. Cvičila jsem naposledy před 15 lety – víte jak těžké bylo začít? Ale já to zvládla! Jsem na sebe hrdá, právem. :-)

Spravilo se mi zdraví

Výrazně jsem se vyzdravila. První změny přišly už po třech měsících (Po 3 měsících mám dole 17 kg, zmizely úporné průjmy, ekzém a inzulin už nehrozí), postupně jsem se zbavovala léků (Zatím mám dole 31 kg). Po roce můžu říct, že jsem se zbavila:

 • cukrovky a léků na ni
 • vysokého tlaku a léků na něj
 • ekzému
 • akné
 • urputných průjmů
 • antidepresiv
Už mám zase pas.

Když jsem letos vysadila antidepresiva, přišlo plačtivé období, ale věřím, že jsem to překonala. Už se k nim nechci vracet. Byla jsem tak otupělá…teď mám po dlouhé době pocit, že zase žiju a ne jen přežívám.

Přestala jsem brát hormonální antikoncepci

A po dlouhé době cítím, jak moje tělo funguje správně, že se zase cítím jako žena, jako funkční žena, se vším, co k tomu patří.

Denně svému tělu děkuju

A jsem nadšená za to, co dokáže. Protože já na to za ty roky špatného života už skoro zapomněla. Už to byla jen vzpomínka. Slabá, nevýrazná, jako by to nikdy ani nebylo. Jsem plná energie, mohla bych skály lámat.
I taková běžná věc jako úklid – dříve na etapy a vyřízená. Teď se do toho pustím, nefuním, nehekám, neodpočívám, prostě uklidím a hotovo. Okna umyju na jeden zátah, netřeba plánovat na dny.
Procházky – vyrážím i do kopců a rodina se stále otáčí, zda s nimi skutečně jdu, protože mě neslyší – dříve bylo jasné znamení funění, hekání a nadávání, proč se šplháme jak kamzíci do kopců. Neustále jsem měla pauzy a muselo se čekat, až se vydýchám. Teď o mě ani neví, mnohdy jdu i první a čekám na své opozdilce.

Jak já si užívám každou minutu svého života

To si nedovedete představit. To je taková krása zase žít a dělat všechno, co je pro lidi běžné, nebýt limitován, omezován. Časem člověk úplně zapomněl, jaké to je vlastně obyčejně žít.

Už mám jen jednu bradu.

Nedávno přišly i špatné chvíle – zemřela babička, vztah s matkou není úplně předpisový a ani asi nikdy nebude, ale zvládám to. Je to lepší i proto, že můj život má nějaký řád. Má cestu po které jdu, občas škobrtnu, ale kdo jsme dokonalý? A svůj cíl už skoro vidím – rozhodně jsem docela blízko.

Chtěla bych ještě zhubnout. Teď váha stojí, ale říkám si, že prostě tělo odpočívá, dává si tedy už načas, ale asi to prostě potřebuje. Jednu dobu mi hrozně začaly padat vlasy, ale už je to teď lepší, už mi rostou podrosty, není to jen o padání, ale i o nových čerstvých vlasech. Přikládám to eliminacím. Husté vlasy na dvě hlavy byly kdysi mou starou součástí a byly infikovány mým starým já. Musely ze mě pryč. Rostou mi nové, zdravé vlasy.

Dohromady jsme shodili jednoho člověka

Jinak holky jsou super. Nejdřív se přidala jedna (Shodila jsem 11 kg a zlepšila si hodnocení u doktora, Johana, 13 let)druhá dcera od loňska zhubla už taky 10 kg. Má to vliv na všechny. Dohromady naše rodina za rok zhubla 60 kg – to je jeden člověk :-)

Jsem tu jako doma

Jsem hrozně ráda, že jsem součástí těchto stránek, cítím se tu jako doma. Teď jsem se sice moc neprojevovala, (musela jsem si prožít žal nad babi), ale denně jsem tu byla s vámi a sledovala vaše pokroky, úspěchy. Všem vám fandím. Dokonce je tu víc mužů než obvykle. Jsem ráda, že jsem tyhle stránky našla, sice to bylo později, ale pozdě přeci není nikdy.
Eva je skvělá mentorka a i když se osobně neznáme, já se s ní cítím jako s kamarádkou, který vždy poradí a pomůže. Evi, děláš svou práci opravdu dobře a děkuji ti za ni i celému tvému týmu, kdo se na stránkách podílíte.

Katka

 

PS: Cítíš se v plavkách sebevědomě?

Pokud letos nechceš schovávat zadek pod ručník, pojď na to s námi jinak.
Chci lepší postavu!

Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh

8 lidí už poděkovalo za článek.

Komentáře

Lucie Bob
7. 6. 2023

Katko, dobrý den, přidávám se s Dance, rády bychom věděly, jak se Vám vede a zda nám můžete napsat, jak to je ,,nyní,,? Jste pro mě inspirací, váha stojí a pomalu stoupá.
Děkuji, Lucie

Dobrý den p. Katko … naskočil mi Váš článek z r.2020, kdy jste bravůrně zvládla cestu za lepším a spokojenějším JÁ. Mohu se zeptat, zda i po 3 letech stále jíte dle JJ a zda se Vaše představy opět posunuly k Vaši spokojenosti ?
Jste mou inspirací – kéžbych i já měla tolik odhodlání …

Ukázat další komentáře

Vyzkoušejte také

47
23

10 důvodů, proč se vyhnout cukru i na Vánoce

Důvodů, proč se vyhnout bílému cukru a všem jeho průmyslovým kamarádům, je mnohem víc. Těchto 10 však už i lékaři a vědci považují za evidentní a dokáží v ...

Jíme Jinak mi přináší zdraví a radost (Miluška, 58 let)

Stránky Jíme Jinak jsem našla náhodou, když jsem hledala právě to, co nabízí. Vlastně jsem našla víc, ne jen co jíst, ale hlavně jak si zkvalitnit zdraví a...