V očkovacím průkazu jsem měla napsáno "výživa nepřiměřená". Bylo totiž co zlepšovat. Když máma začala vařit podle jídelníčku v kurzu, nejdřív jsem o to neměla zájem. Ale pak jsem to zkusila a nakonec začala jíst s ní. Teď se pořád koukám do zrcadla a nemůžu uvěřit, že jsem fakt zhubnula. Moc si to užívám a přemýšlím o tom, co si dám do pusy.

Trochu mě trápilo bříško

Ahoj všem na stránky. Trochu se nejprve představím.  Jmenuji se Johana a je mi 13 let. Jsem obyčejná holka, co před časem bojovala s bříškem. Trochu mě to trápilo, ale nevěděla jsem jak na to.

Mamka začala vařit jinak

Pak začala moje mamka chodit sem na stránky a vařit doma pro sebe jinak. Nabízela nám, ale neměla jsem zájem. Po čase jsem ale viděla, jak je mamka pořád veselá, jak ji chutná co si uvaří, že není nevrlá hlady a navíc krásně zhubla (Zatím mám dole 31 kg).

Mám o číslo menší džíny a ploché bříško

Pomalu jsem začala ochutnávat její jídla. Začala jsem polévkami, pak přidala tofu a pečenou zeleninu. Zjistila jsem, že to vůbec není špatné :-) Jídla mi začala chutnat a jedla jsem s mamkou víc a víc. Ta byla ráda, že má k sobě alespoň jednoho strávníka. Podporovaly jsme se vzájemně, chválily se a já se k ní přidala na jógu a heat. Po nějakém čase jsem začala na sobě pozorovat první změny, splaskávalo mi břicho a džíny mi padaly. Mamka mi musela koupit o číslo menší :-)

Moc mě to baví. Líbí se mi moje ploché bříško, oblečení mi sluší víc, zhubly mi i nohy, takže si ze mě dělají spolužáci a rodina legraci, že je mám jak tyčky a ještě „až na zem“ :-)

To se mi hrozně líbilo a těšilo mě to. I můj brácha, který nepochválí nic a nikoho, nestačil žasnout a vyjevil se, že jsem fakt hubená :-)

Shodila jsem 11 kg a zlepšila si hodnocení u doktora

Pořád jsem se ale bála stoupnout si na váhu, i když mamka pořád říkala, ať se zvážím, že jsem hodně zhubla.

Pak jsem ale musela na preventivní prohlídku ve 13 letech a tam mě paní doktorka vážila. Rozdíl byl 11 kg a vyrostla jsem 11 cm. Už nemám v očkovacím průkaze zaškrtnuto výživa nepřiměřená :-)

Pořád se chodím na sebe dívat do zrcadla, nemůžu uvěřit, že jsem už doopravdy hubená. Teda ne vychrtlá, mám 161 cm a 55 kg. Ale moc si to užívám.

Přemýšlím o tom, co si dám do pusy

I když nejím úplně striktně jako mamka, občas si dám jogurt a někdy kousek masa, tak o tom, co si dám do pusy, přemýšlím. Konzultuji to s mamkou, něco si třeba přečteme na internetu, zda ano nebo ne.

Jsem moc ráda, že mamka našla vaše stránky, a pomalu mění život k lepšímu celé rodině, protože už i moje dvojče konečně projevilo zájem…

Johana

 

Pozn.red.: foto je pouze ilustrační, Johana si přála zůstat v anonymitě

 

Staňte se členy Klubu Jíme Jinak

Získáte videorecepty, jídelníčky, rozhovory s odborníky, rady, slevy na nákupy a online kurzy.

materiály

Konečně po všech nezdarech našla (Veronika)

Veronika: Na luštěniny jsem si zvykla téměř hned, ty...

Mám ohromnou radost, že hubnu

Kateřina: Začátkem ledna jsem se přihlásila do kurzu "hubneme...

Nikdy jsem tak ráda nevařila… až teď!

Jana: Nikdy jsem tak ráda nevařila jako nyní s...

Webové stránky JJ jsou návykové!

Annabirke-semerakova: Také já nyní, po ukončení kurzu, děkuji Evičce,...

Děkuji za podrobné recepty, inspiraci a motivaci

Jája: Dobrý večer, jsem začátečník a tak dost nestíhám.....

Z receptů JJ jsem úplně unešená

helusa27: Bože, to je dobré! Zatím jsem trochu podezíravá...

Díky vám trávím v kuchyni víc času

Pavlaoanv0: Díky vám v kuchyni trávím víc času a...

Zhubla jsem a nejspíš se zbavím i cukrovky (Milena, 70 let)

Milena: Ahoj Evi, když tady čtu ostatní, připadám si tady...

Bez cukru, vajíček, bílé mouky… a takhle výtečné

Magda: Tak, a vánoční cukroví mám dodělané, jupííííííííííííííííííííí. Linecké...

Letošní Vánoce bez stresu (Esterka)

Esterka: Taaak... poslušně hlásím, že jen a pouze díky...

Kurz byl nejkrásnějším dárkem, který jsem kdy dostala

Dagbri: Jsem moc ráda, že jsem na Vaše stránky...

Čtvrtý týden a čtyři a půl kila dole (Hanka)

Hanka: Hezký den, mám za sebou čtvrtý týden, krásně...

Za 3 týdny mám 5 kg dole bez hladu a chemických koktejlů

Zdlang: Zdravim, Evo, Jarni ocista mne prekvapuje pokracujicim ubytkem...

Konečně zdravý jídelníček

Ilona71: 2,5 kg dole. Jsem moc rada za tento...

Jsem v klubu již 3. rokem a je k nezaplacení!

Marie J: děkuji za Váš úžasný web. V klubu...

Recepty v kurzu jsou perfektně připravené

Dudkoa: Jste super, zatím mám za sebou 10. den...
 1. Holky, jsme tady s Johankou velmi dojate, jsme rady, že se vám naše velmi osobní příběhy líbí a třeba vás i motivují.
  Jano, diky za pretlumoceni reakce tvých dcer, fakt mě to i pobavilo. A víš, že nebyly daleko od pravdy? Začít cvičit byl velký ořech a byly dny, kdy jsem sotva lezla, doslova každý sval mě bolel. Dnes jsem už v joze pokročila, trenérka me hrozně chválí , že ji motivuji, což už vůbec nechápu, tuhle krásnou, štíhlou ženskou? K neuvěření. Jinak můžeš dceram vzkázat, že hubnu dál, už celkem 35 kg, jde to teď pomaleji, ale dávám tělu čas se probrat a odpočinout si. Léčim si teď duši a mysl. I to je potřeba. Mela jsem dpatne obdobi, nebo pořád mam, zemřela mi babička, není to ještě ani týden, tak je to teď takové plakave a smutné, ale zase jsem se zaměřila víc na duši…všechno zle je zkrátka k něčemu dobré.

 2. Milá Kattynko, Johanko i druhá dcero dvojče! Strašně mooooc vám blahopřejeme a děkujeme vám za příspěvky, protože jsou osobní, velmi důležité a motivující. Právě ta souvislost (když si přečteme oba) jim znásobila sílu. Dala jsem Johančin příběh přečíst dcerám (podobný věk) a velmi ocenily, Johanko, tvoji otevřenost a odvahu se o tyto informace podělit a uvědomují si (určitě víc, než já), jakou jsi musela mít ze svého úspěchu radost a moc ti to přejí (a teď už víme, že i tvojí sestře). Když překlikly na příběh tvojí mamky, tak, promiňte, Kattynko, zůstaly zírat a začalo jim to docvakovat. Komentáře byly asi takovéto.
  Sedmnáctietá : …no ale, počkej, ale ona nezhubla 30 kg za 3 měsíce, to je něco, to je postupný a udržela si to i po několika měsících a začala cvičit, to je strašně důležité, jasně, že je to na začátku o stravě a pro to tělo muselo být strašně těžké začít cvičit a zátěž na klouby a tak, ale ona to prostě zvládla a vydržela!, teda …. To musím poslat (kamarádce – jméno si vymyslím) Božence a její mamince, ona je taková malá a kulička a Boženka začíná být stejná a blbne s dietama a ve škole s obědama …
  Čtrnáctiletá : … je tam krásně vidět, jak se začala mít víc ráda (Kattynka) , podívej na tu první fotku, schovává se za kytku, dlouhé beztvaré šedé šaty až na zem, zdravotní (asi) neforemné boty, a oproti tomu na konci ta fotka, ta je prostě sebejistá, hrdá, krásné modré tričko s výstřihem, ať je vidět, že jsem hezká ženská, že jsem shodila (i nohy) a všem ukazuje, že to jde, když se chce!, a korunuje to účes, víc o sebe pečuje, a v obličeji září zevnitř, je krásná zevnitř, no jak říkám, je vidět, že se začala mít víc ráda.
  Tak to byly komentáře dvou dcer. A (nejen) pro tyto názory a myšlenky vás tady, milé Johanky a další teenagerky a teenageři potřebujeme, děkujeme vám za ně! Jana

 3. Johanko, moc gratuluji, je to úžasné! A díky moc za sdílení, tvůj příběh určitě osloví hodně váhajích čtenářů a také ty, kteří sice začali, ale trochu se v tom ještě „plácají“.
  P.S.: máš úžasnou mámu ;-)

 4. Johanka děkuje za komentáře, ona je hodně plachá, tak to pro ni nebylo jednoduché. Jinak i druhá dcera zhubla 10 kg, takže tlustá jsem tu už jen já 🤣. Jsem ráda, že holky do toho šly se mnou a snad nebudou mít takový problém jako já. Snad jim tu stravu dost vstipim a budou se ji jednou držet i samotné.

  • Kačenko naše milá, ty nejsi tlustá! Jsi úžasná žena, která motivuje všechny ostatní, dnes jsem o tobě zrovna mluvila s Martinou (zdravím do Brna), jak nás tvoje kometáře v programech až dojímají. Tvoje tělo brzo dožene tvojí mysl, děláš pro to maximum, shodila jsem neuvěřitelná kila a zdravě!!!!! Všichni ti fandíme a holkám taky, mají super, že se to teď s tebou mohou naučit 👍

   • Ano, ano, můžu potvrdit 😀! Váš příběh mě úplně dostal a s nadšením sleduji celou Vaší cestu a úspěchy. A když teď vidím, že se k Vám přidaly i dcery, tak jásám, že jsou na světě další šťastnější a hlavně zdravější ženský 🤩. Moc zdravím z Brna i s mou patnáctiletou dcerou, která Johance moc drží palce 👍🤗.

  • Kačenko, Eva má pravdu, jsi úžasná žena!!! Já jsem původně článek Johanky přečetla letmo a nedošlo mně, že je to tvoje dcera. Až jsem ho četla po druhé, tak mně to teprve došlo a dojalo mně to k slzám!! Všichni „jináči“ jsme vděční Evě a Romanovi za neskutečnou prací, kterou pro všechny dělají, ale ty jsi pro mě tváří jíme jinak! Já sleduji stránky už několik let, ale opravdu vážně jsem začala loni podzimním detoxem, pokračovala jsem jarním, teď hubnu do plavek. (nejde mně prvořadě o kila, ale hlavně o zdraví, i když jsem ráda za každé kilo, které zmizí). Sleduji tvoje příběhy, radosti i strasti a musím se přiznat, že teď když jsem delší dobu neviděla komentář od tebe, tak jsem si dělala starost, jestli jsi v pořádku. Takže tentokrát přidávám poděkování i tobě, za to že jsi a sdílíš s námi tvůj život. A na závěr gratulace tobě, Johance a druhé dceři a vydržte!!!

   • Ivis, posílám pozdrav od noční směny na Jíme Jinak 😍 Já u svého kompu, Roman u svého a makáme na tom, abyste měli v dalších dnech nové recepty, nové články a aby se stránky načítali dostatečně rychle 😉

    • Evi, vždyť to říkám pořád, že jste jedničky i všude kudy chodím. Občas slyším, hlavně od kolegů v práci, že to mám těžké, když nemůžu jíst „normálně“. Budu končit v práci, tak jsem se rozhodla, že jakmile to bude možné, tak udělám v rámci rozloučení s kolegy posezení a pohoštění bude ve stylu jíme jinak, aby věděli jak to mají těžké oni, když můžou jíst „normálně“ :-)

 5. Taky moc gratuluju.. já jsem do 18 byla „plnoštíhlá“ a vím jak mě to trápilo. Jen v té době byla bohužel jediná možnost jak zhubnout „nežrat“ a omezovat se…..

 6. Johanka, paradne vysledky ; )) Tiez som ako dieta bola pri sebe a uplne chapem tvoje pocity, aj obavy postavit sa na vahu. Mozno sa dockame dalsieho prispevku z vasej JJ rodinnej kroniky ; ))

 7. Zobrazit všech 13 komentářů

Komentujte
Vaše jméno

Jméno uložíme a zobrazíme, váš e-mail nezveřejníme. Zásady ochrany údajů.

Předchozí článekS Klubem jsem ušetřila několik tisíc (Naďa, 60 let)
Další článek7 tipů, které byste měli vědět při vaření chřestu