Domů > Magazín > Blog

Zatočte s jarní únavou

Všechno kvete, sluníčko už je častějším hostem naší oblohy, a přesto se mnoho z nás cítí vyčerpaně, div ne v depresi. Svádíme to na typickou jarní únavu, ale když si společně trochu sáhneme do svědomí, třeba najdeme pravého viníka. A co víc, máme šanci s tím něco udělat a cítit se skvěle, povzneseně, jak se na jaro sluší a patří.

Co se má na jaře jíst, co pít a co je naopak zapovězeno?

Jaro už je v plném proudu. Všechno kvete, sluníčko už je častějším hostem naší oblohy, a přesto se mnoho z nás cítí vyčerpaně, div ne v depresi. Svádíme to na typickou jarní únavu, ale když si společně trochu sáhneme do svědomí, třeba najdeme pravého viníka. A co víc, máme šanci s tím něco udělat a cítit se skvěle, povzneseně, jak se na jaro sluší a patří.

Já jsem bývala každé jaro také unavená. Uštvaná z práce, se zimními kily navíc, zničená z pocitu, že stres neskončil s vánočními svátky, že je toho pořád moc.
A tady si sáhněme do svědomí, jak jsem vás vybízela v úvodu. Stačí, když si odpovíte na pár otázek: Jak jsem se stravoval v zimě? Jedl jsem hodně masa, sladkostí, mléčných výrobků a pečiva? Jak jsem na tom s pitným režimem? Piju denně kávu, černý nebo zelený čaj? Piju dostatek neperlivé neslazené vody? Sportuji nebo denně alespoň 20 minut věnuji rychlé procházce? Když skončil předvánoční stres, dal jsem se do klidu a pohody, relaxuji a užívám si života? Zažívám nějaké tvořivé činnosti, třeba kreslení, šití, práce se dřevem, zpěv, tanec? Cokoli, co mě těší a v zimě na to nebyl čas? Nebo jen sedím přes den v práci u počítače a večer na gauči u televize?

Nebudu vás trápit dalšími otázkami, na které málokdo můžete odpovědět zcela zvesela a pozitivně. Umím si představit, jak to v reálu vypadá. Sama jsem byla vždycky spíš workoholik, časem podnikala a většina mých činností se odehrávala vsedě na jednání či u počítače. O zdravém klidném spánku a vyrovnané výživě ani nemluvě. Myslela jsem si tehdy, že jím zdravě, když můj jídelníček sestává z kvanta zeleninových salátů, drůbežího masa, jogurtů, cornflakes, celozrnného pečiva a ovoce. Kila šla jen a jen nahoru a unavená jsem byla čím dál víc.

Co se má na jaře jíst, co pít a co je naopak zapovězeno, si přečtete v sekci Jaro

PS: Cítíš se v plavkách sebevědomě?

Pokud letos nechceš schovávat zadek pod ručník, pojď na to s námi jinak.
Chci lepší postavu!

Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh

Buďte první, kdo poděkuje za tento článek.

Buďte první, kdo napíše komentář