Domů > Magazín > Blog

7 pozitivních účinků Brahmi

Není to žádné dechové cvičení, ale bylina. Je základní rostlinou v ájurvédské medicíně. Jako vodní rostlinu ji lze pěstovat i v akváriu. Víte, jak vypadá a čím je prospěšná?

Brahmi neboli bacopa drobnolistá

Je to drobná vlhkomilná rostlina, která roste v subtropech a tropech. Výzkumy ukazují, že pomáhá zvýšit funkci mozku a zmírnit úzkost a stres.

Co obsahuje:

  • antioxidanty, alkaloidy, saponiny
  • vitamin B, C, E
  • hořčík a zinek.

7 pozitivních účinků na zdraví

  1. Má protizánětlivé účinky.
  2. Posiluje funkci mozku, zlepšuje paměť a díky tomu i učení.
  3. Pomáhá snížit příznaky ADHD.
  4. Zvyšuje odolnost těla vůči stresu.
  5. Pomáhá snížit krevní tlak.
  6. Má protirakovinné účinky.

Jedna studie zjistila, že u skupiny dětí ve věku od 6 – 12 let, která užívala 225 mg extraktu z brahmi po dobu 6 měsíců ve srovnání s placebem, se zlepšila pozornost, poznávání a kontrola impulsů.

Jak užívat Brahmi

Brahmi lze užívat ve formě prášku, tinktury nebo tobolek. Denní doporučené dávkování se pohybuje v rozmezí 300 – 450 mg. Prášek lze přidat do horké vody a pít jako čaj.

Tato rostlina se nedoporučuje těhotným a kojícím ženám, u některých jedinců může způsobit žaludeční potíže. Také se nedoporučuje užívat s některými léky.

Nestačí přidat Brahmi a víc neřešit

Tak jako vždy, i u této rostlinky platí, že nelze spoléhat na to, že necháte svůj jídelníček a životní styl jak je, zařadíte Brahmi a zbavíte se raz dva zánětů, stresu a vaše dítě nebude trpět ADHD. Problémy je vždy potřeba řešit komplexně a celkovou úpravou životosprávy. Protože ale kvůli ADHD, systematické záněty, potíže s pamětí, tlakem a rakovinou píše stále více lidí, tak hledáme další a další cesty jak vám pomoci a toto je jedna z možností jak ještě přírodním způsobem léčbu podpořit.
“Výsledky s uzdravením systematických zánětů, onkologických nemocí a dokonce i zásadní zlepšení u dětí s ADHD často přináší už jen pouhá změna jídelníčku podle Jíme Jinak (vzorové léčebné jídelníčky), je potřeba tím začít a případnou léčbu bylinou Brahmi brát jako doplňkovou a ideálně se ještě poradit se svým celostním lékaře, zda právě v mém případě je tato bylina vhodná. No a tlak, hladina cukru a jiné běžné civilizační potíže řeší náš jídelníček už během několika málo týdnů a vůbec není třeba brát speciální byliny nebo doplňky. Takže začněte určitě změnou stravy, dejte si do pořádku životosprávu a když to nebude stačit, sáhněte po Brahmi,” dodává ze zkušenosti s tisíci klienty Jíme Jinak Eva Cikrytová, autorka projektu.

PS: Z práce do práce, život letí a vy nic nestíháte?

Pokud před sebou stále jen hrnete všechny ty povinnosti, které život přináší, je čas se zastavit. 🛑 Je tohle život, který chcete? O tomto jste snili? Asi ne. V přírodě začíná nový biologický rok, nový začátek a i my to letos můžeme udělat jinak. Právě tomu se v Jarní Očistě také věnujeme a máme dokonce připravený silný závěrečný aktivační rituál, aby se vaše záměry mohly uskutečit. Zdaleka v očistě nejde jen o vyvážený jídelníček. Pojďte si ujasnit touhy, naberte zas energii a pojďte se cítit ve svém těle lépe. Začněte s námi 8 týdenní Jarní očistu. Pročistíme tělo, zlepšíme jídelníček, postavu i psychiku.

Jsem máma tří malých kluků, ráda se neustále vzdělávám a zkouším nové věci. Miluju zahradničení, vaření a pečení všeho dobrého a zdravého. Co můžu, to si sama vyrobím. Zajímám se o přírodní medicínu, sílu bylin a jejich využití v běžném životě.

18 lidí už poděkovalo za článek.

Komentáře

Pravidelně mám bacopu v létě v truhlíku, ale že kromě toho že je krásná i léčivá, to jsem nevěděla. 😀. Dá se tinktura udělat i doma? A jak?

Ukázat další komentáře

Vyzkoušejte také

Bylinky pro krásu

Každou z nás asi někdy potrápila pleť, začaly nám padat vlasy nebo se lámat nehty. Kromě zdravé a vyvážené stravy si můžeme trochu pomoci tím, že se zaměří...
11
4

Aronie – ovoce nejen pro diabetiky

Věděli jste, že aronie je bohatým zdrojem antioxidantů? Dospělosti dosahuje již za pět let. Odmění vás bohatou úrodou plodů, které mají široké možnosti vyu...
6
11

Jujuba aneb čínské datle

Plody jujuby jsou známé jako čínské datle a pochází z Asie, ale rozšířené jsou po celém světě.
3

Klanopraška nejen pro povzbuzení a výkon

Při vyčerpání organismu pomůže schizandra čínská neboli klanopraška.
17
1

Rukola aneb není salát jako salát

Rukola je poměrně přehlíženou zeleninou a spousta z nás ji považuje za “pouhý salát”. Tato zelenina se však řadí mezi tu nejvýživnější, má skvělé účinky na...
7
2

Znáte galgán?

Seznamte se s rostlinou příbuznou zázvoru a kurkumě, používanou po staletí v v ájurvédské a tradiční čínské medicíně.