Domů >

7 pozitivních účinků Brahmi

Není to žádné dechové cvičení, ale bylina. Je základní rostlinou v ájurvédské medicíně. Jako vodní rostlinu ji lze pěstovat i v akváriu. Víte, jak vypadá a čím je prospěšná?

Brahmi neboli bacopa drobnolistá

Je to drobná vlhkomilná rostlina, která roste v subtropech a tropech. Výzkumy ukazují, že pomáhá zvýšit funkci mozku a zmírnit úzkost a stres.

Co obsahuje:

  • antioxidanty, alkaloidy, saponiny
  • vitamin B, C, E
  • hořčík a zinek.

7 pozitivních účinků na zdraví

  1. Má protizánětlivé účinky.
  2. Posiluje funkci mozku, zlepšuje paměť a díky tomu i učení.
  3. Pomáhá snížit příznaky ADHD.
  4. Zvyšuje odolnost těla vůči stresu.
  5. Pomáhá snížit krevní tlak.
  6. Má protirakovinné účinky.

Jedna studie zjistila, že u skupiny dětí ve věku od 6 – 12 let, která užívala 225 mg extraktu z brahmi po dobu 6 měsíců ve srovnání s placebem, se zlepšila pozornost, poznávání a kontrola impulsů.

Jak užívat Brahmi

Brahmi lze užívat ve formě prášku, tinktury nebo tobolek. Denní doporučené dávkování se pohybuje v rozmezí 300 – 450 mg. Prášek lze přidat do horké vody a pít jako čaj.

Tato rostlina se nedoporučuje těhotným a kojícím ženám, u některých jedinců může způsobit žaludeční potíže. Také se nedoporučuje užívat s některými léky.

Nestačí přidat Brahmi a víc neřešit

Tak jako vždy, i u této rostlinky platí, že nelze spoléhat na to, že necháte svůj jídelníček a životní styl jak je, zařadíte Brahmi a zbavíte se raz dva zánětů, stresu a vaše dítě nebude trpět ADHD. Problémy je vždy potřeba řešit komplexně a celkovou úpravou životosprávy. Protože ale kvůli ADHD, systematické záněty, potíže s pamětí, tlakem a rakovinou píše stále více lidí, tak hledáme další a další cesty jak vám pomoci a toto je jedna z možností jak ještě přírodním způsobem léčbu podpořit.
“Výsledky s uzdravením systematických zánětů, onkologických nemocí a dokonce i zásadní zlepšení u dětí s ADHD často přináší už jen pouhá změna jídelníčku podle Jíme Jinak (vzorové léčebné jídelníčky), je potřeba tím začít a případnou léčbu bylinou Brahmi brát jako doplňkovou a ideálně se ještě poradit se svým celostním lékaře, zda právě v mém případě je tato bylina vhodná. No a tlak, hladina cukru a jiné běžné civilizační potíže řeší náš jídelníček už během několika málo týdnů a vůbec není třeba brát speciální byliny nebo doplňky. Takže začněte určitě změnou stravy, dejte si do pořádku životosprávu a když to nebude stačit, sáhněte po Brahmi,” dodává ze zkušenosti s tisíci klienty Jíme Jinak Eva Cikrytová, autorka projektu.

Jsem máma tří malých kluků, ráda se neustále vzdělávám a zkouším nové věci. Miluju zahradničení, vaření a pečení všeho dobrého a zdravého. Co můžu, to si sama vyrobím. Zajímám se o přírodní medicínu, sílu bylin a jejich využití v běžném životě.

2 lidi už poděkovali za článek. Oceňte práci autora také.

Komentáře

Pravidelně mám bacopu v létě v truhlíku, ale že kromě toho že je krásná i léčivá, to jsem nevěděla. 😀. Dá se tinktura udělat i doma? A jak?

Ukázat další komentáře

Vyzkoušejte také

19
14

Vánoční dárky za hubičku: 6x domácí kosmetika

Chcete dát blízkým jako dárek kosmetiku, ale ne tu chemickou? Vyrobte jim přírodní kosmetiku sami! Mrkněte na našich 6 tipů na rychlou a jednoduchou domácí...
16
4

TOP 7 druhů koření: dodají nejen chuť, ale také léčí

Koření by v našich kuchyních mělo mít nezastupitelné místo. Nejen že dodává chuť a vůni pokrmům, umožňuje méně solit, ale také bojuje proti řadě nemocí ...
3
28

Květák naložený v umeoctu

Květák naložený v umeoctu dobře vypadá i chutná. Jeho příprava je velmi snadná a skvěle se tak zužitkují případné přebytky ze zahrádky. Během pár dní je to...

Tradiční korejské kimchi – recept přímo z korejské rodiny

Luxusní tradiční kimči, které jsem se naučila přímo z korejské rodiny. V Koreji se recepty na kimchi předávají z generace na generaci a každá rodina má ten...
3
3

Jak zpevnit nehty? Zkuste vsadit na tyto potraviny

O nehty bychom měli pečovat nejen zvenčí, ale hlavně zevnitř. Olejíčky, laky, mastičky, nůžky, pilníky a návštěvy salónů nestačí. Pokud se v těle nenachází...

Nejlepší bylinky pro ženské zdraví

Křeče, výkyvy nálad, bolesti hlavy, záněty nebo problémy s pletí jsou nepříjemnosti, které nás ženy mohou pěkně potrápit (a také vytočit). Hormonální nerov...