Domů > Magazín > Blog

Pohádka….?

Bylo nebylo jedno město. Městečko. Čisté, s milými lidmi a krásnou přírodou okolo. A v tom městečku měli problém. Veliký problém. V těsném sousedství stál léta letoucí prasečák

prasátko
Kdysi dávno s ním nebyl žádný problém, protože maso z prasátek bylo většinou nedostatkovým zbožím, maso se jedlo dvakrát, třikrát v týdnu, v prasečáku se dodržovaly předpisy a tak prasátka v prasečáku nikomu nevadila.
 
 
Ale jak šel čas, bylo třeba víc prasátek. Víc masa. A místa bylo málo. I přidala se prasátka a vznikl problém. Celým městečkem se pravidelně, 3-4x v týdnu začal šířit zápach. Ráno, v poledne, večer.
 
Páni radní zasedli, za občany připraveni bojovat. To přece nejde. Majitelé se střídají, předpisy nedodržují, nemají  lapače, nemají čističky, prasátek je dvakrát více než by mělo…to se musí hnát vejš. Na krajský úřad, na ministerstvo… deset minut, dvacet minut, půl hodiny, debata vášnivá, dlouhá, nekončící.
 
V pauze mezi nádechy, když se pánové odmlčeli, jsem to nevydržela a do ticha se zeptala: “Kdo z vás nejí vepřové?” Hrobové ticho a následně: “To je něco jiného!” “To s tím nesouvisí!” “To na to nemá vliv!” 
 
Víte, proč lidé řeší problémy od důsledku a ne od příčiny? Protože začít u sebe je těžší :-) Ale jak se zpívá v jedné písničce: “…každý k moři dopluje, někdo dříve a někdo později…”
 
Krásně se mi tu s vámi pluje <3
 
 
Janina

PS: Z práce do práce, život letí a vy nic nestíháte?

Pokud před sebou stále jen hrnete všechny ty povinnosti, které život přináší, je čas se zastavit. 🛑 Je tohle život, který chcete? O tomto jste snili? Asi ne. V přírodě začíná nový biologický rok, nový začátek a i my to letos můžeme udělat jinak. Právě tomu se v Jarní Očistě také věnujeme a máme dokonce připravený silný závěrečný aktivační rituál, aby se vaše záměry mohly uskutečit. Zdaleka v očistě nejde jen o vyvážený jídelníček. Pojďte si ujasnit touhy, naberte zas energii a pojďte se cítit ve svém těle lépe. Začněte s námi 8 týdenní Jarní očistu. Pročistíme tělo, zlepšíme jídelníček, postavu i psychiku.

1 člověk už poděkoval za článek. Oceňte práci autora také.

Komentáře

jitka.jitka
22. 7. 2014

Ahoj Janino,
já věřím, že jim to dojde ……. Ke každé pohádce přece patří dobrý konec.
Jitka

Tady má otázka nepatří, ale bohužel pod článek – Jak postupovat při zvracení dětí to nelze. Mě nejde totiž otevřít nové video Evy s paní Lužnou. Jde to někomu?

Ukázat další komentáře