Domů > Magazín > Blog

Pohádka….?

Bylo nebylo jedno město. Městečko. Čisté, s milými lidmi a krásnou přírodou okolo. A v tom městečku měli problém. Veliký problém. V těsném sousedství stál léta letoucí prasečák

prasátko
Kdysi dávno s ním nebyl žádný problém, protože maso z prasátek bylo většinou nedostatkovým zbožím, maso se jedlo dvakrát, třikrát v týdnu, v prasečáku se dodržovaly předpisy a tak prasátka v prasečáku nikomu nevadila.
 
 
Ale jak šel čas, bylo třeba víc prasátek. Víc masa. A místa bylo málo. I přidala se prasátka a vznikl problém. Celým městečkem se pravidelně, 3-4x v týdnu začal šířit zápach. Ráno, v poledne, večer.
 
Páni radní zasedli, za občany připraveni bojovat. To přece nejde. Majitelé se střídají, předpisy nedodržují, nemají  lapače, nemají čističky, prasátek je dvakrát více než by mělo…to se musí hnát vejš. Na krajský úřad, na ministerstvo… deset minut, dvacet minut, půl hodiny, debata vášnivá, dlouhá, nekončící.
 
V pauze mezi nádechy, když se pánové odmlčeli, jsem to nevydržela a do ticha se zeptala: “Kdo z vás nejí vepřové?” Hrobové ticho a následně: “To je něco jiného!” “To s tím nesouvisí!” “To na to nemá vliv!” 
 
Víte, proč lidé řeší problémy od důsledku a ne od příčiny? Protože začít u sebe je těžší :-) Ale jak se zpívá v jedné písničce: “…každý k moři dopluje, někdo dříve a někdo později…”
 
Krásně se mi tu s vámi pluje <3
 
 
Janina

PS: Jdete s námi letos do Jarní očisty? Zavíráme vstup - poslední šance

Rozhoupejte se a pojďte udělat něco sebe 😊. Pojďte skoncovat s únavou, kily navíc a špatnou náladou. Už za pár týdnů uvidíte výsledky. Pročistíme tělo podle připraveného zdravého jídelníčku. Mrkněte na 8 týdenní Jarní očistu a naskočte!

Buďte první, kdo poděkuje za tento článek.

Komentáře

jitka.jitka
22. 7. 2014

Ahoj Janino,
já věřím, že jim to dojde ……. Ke každé pohádce přece patří dobrý konec.
Jitka

Tady má otázka nepatří, ale bohužel pod článek – Jak postupovat při zvracení dětí to nelze. Mě nejde totiž otevřít nové video Evy s paní Lužnou. Jde to někomu?

Ukázat další komentáře

Vyzkoušejte také

12

Vyhlášení soutěže o ceny za 5.700 Kč

Už známe výherce z letošního Podzimního detoxu! Ze všech, kdo se přihlásili do programu a přidali se do soutěže, jsme vylosovali 9 výherců. Srdečně gratulu...
3
4

6 podmínek definujících skutečné zdraví. Splňujete je?

Víte, jak se definuje zdraví? Jak na tom jste vy? Splňujete je?