Domů > Magazín > Děti a strava

Manžel a děti to jí se mnou, hurá!

Často se do zdravého vaření pustí jako první v rodině žena. A jako partnerka a matka většinou narazí na odpor. Sice vidí, jak její drazí potřebují změnit jídelníček, ale oni o to nestojí. Když si ale ženy nechají poradit, rodina se časem přidá. Tak jako v těchto případech.

Začněte u sebe a vařte chuťovky

Nutit někoho do změny jídelníčku je vždycky marné. Dokud nemá člověk vlastní motivaci nebo zdravotní důvod, těžko ho někdo druhý přesvědčí. Víme to a stále čteme vaše nešťastné zprávy o tom, jak se snažíte a rodina vám to nejí. Proto na to v našich kurzech jdeme jinak. Vedeme účastníky k tomu, aby začali u sebe a rodinu nechali žít. A taky pro ně chystáme vybrané recepty a video recepty, které chutnají úplně všem, i těm, kdo na zdravé jídlo nejsou vůbec zvyklí. A také to nese po dvou až třech týdnech výsledky:

“Šok! Jídla z kurzu jí i můj masomil manžel!! A synovi to taky občas zachutná!” (Jana)

“Dokonce i děti jedly fazolový nákyp, moc nám všem chutnal. Ta mladší už se mnou snídá dokonce i polévku.” (kajkule)

“Večer dcera (10 roků) snědla zbylou svíčkovou a byla naprosto nadšena z ovesných knedlíčků! Dnes je musím prý udělat znovu. Tak z ní mám radost. Je to skoro zázrak :-)” (T.)

“Naučila jsem se snídat ráno polévku místo pečiva, to je už můj rituál, na který pomalu přechází i má dcera. Vaření podle vašich týdenních tipů, např. koprovka z petržele, knedlíky z ovesných vloček – to byly „majsterštyky,” které zachutnaly i mému muži.” (Marcela)

“Ovšem ještě větší radost mám, že tento knedlík s křenovou omáčkou pochválil manžel – nejen slovy, ale i činy – přidal si 2x a liboval si, jak tato kombinace k sobě dobře ladí. Prý je to nejlepší jídlo, které jsem dosud udělala. Dokonce ani neměl nic proti pečenému seitanu.” (Dagbri)

“už podle vás vařím měsíc a “jsem z vás úplně na větvi” :-)) :-)) I manželovi moc chutná a to tak, že zakoupil pořadač na vytištěné recepty.” (Eva)

“Zdravím moc do JJ a musím vyjádřit velké nadšení z kurzu. Je to z velké části kurz vaření, protože to jsou opravdu chuťové orgie a já jsem ráda, že měním své zvyklosti co se týče ingrediencí, kombinací, pestrosti a chuti! Manžel mi často nadšeně ujídá, děti též :).”

Manžel si dal oběd s námi a dokonce mi ho pochválil! A to už je něco!” (Iva)

Je to nakažlivé

To jsou komentáře z právě probíhajícího programu Podzimní detox. Tady si ženské vyzkoušely, že když to dělají primárně pro sebe a na rodinu netlačí, tak jsou automaticky svým blízkým lákavým příkladem. Když si mamka u přípravy jídla brouká, když má krásný barevný talíř, když má víc energie, je v pohodě a když to tak hezky voní, tak se mnohdy i zbytek rodiny přidá. Chce to jen nemít přehnaná očekávání, dát tomu čas a soustředit se na sebe. Mě se to rozhodně vyplatilo a všem to doporučuji.

 

PS: Cítíš se v plavkách sebevědomě?

Pokud letos nechceš schovávat zadek pod ručník, pojď na to s námi jinak.
Chci lepší postavu!

Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh

Buďte první, kdo poděkuje za tento článek.

Buďte první, kdo napíše komentář