Chceme vám moc poděkovat. První filmový online festival končí a také díky vám se stal naprosto unikátním a skvělým počinem v ČR. Naprosto nás překvapila obrovská vlna nadšení a tak velký zájem o dění kolem potravin, ekologie i zemědělství. Do našeho online kina zavítalo přes 6 000 diváků! Děkujeme!

Píšete nám komentáře, jak vás jednotlivé filmy oslovily a to je moc dobře. Ne všechny filmy byly veselé, jak už to u ekologických filmů bývá – ale tak to prostě je. Nemá cenu před tím zavírat oči a srdce. Každý teď můžeme hledat svou cestu, kde začít.

A závěrečné poselství festivalu?

Každého oslovilo něco jiného, proto resumé necháme na vás. My si odnášíme toto:

 • děje se hodně věcí, o kterých nemáme ani potuchy. A to od banálních drobností, až po složité a nepřehledné kauzy, do kterých nemůžeme opravdu proniknout – a í jednu věc je možné vidět více pohledy
 • je potřeba mít oči a srdce otevřené, používat selský rozum a ptát se – kdo z tohoto má prospěch? Pracovat aktivně tam, kde to má smysl – nenechat se vtáhnout do problémů mimo naše životy. Možná jsou to uměle vytvořené problémy, aby naši pozornost nasměrovaly jinam, než na problémy v našem okolí a naší zemi – zůstaňme tady a teď.
 • je důležité začít u sebe, ve své rodině, ve své komunitě, sousedství
 • pokud se děje něco proti našemu srdci, zařídit to jinak – zrovna my třeba Jíme Jinak :-)

Určitě už také máte své vlastní poselství a nápady, s čím můžete začít u sebe. Dejte nám o nich vědět do komentářů.

Děkujeme členům Klubu a účastníkům našich programů

Připravit filmový festival se vstupem zdarma nás stálo spoustu práce, času a zařizování. Přestože jsme web hlavně o zdravém vaření a životním stylu, šli jsme do toho po hlavě!

To jsme si mohli dovolit jen díky podpoře členů Klubu a účastníkům našich programů. Zvláště vám děkujeme z celého srdce!

Za organizaci Glopolis se s velkou radostí připojují k poděkování za váš zájem o promítané snímky také organizátorky festivalu Bára a Linda. Pokud vás filmy nadchly a problematiku považujete za důležitou, sledujte dále konání festivalu Země na talíři na facebooku a na webu. V průběhu roku se toho koná hodně!

Nejedná se jen o festival v několika českých městech, ale i o semináře, diskuze a další program. Za pozornost rozhodně stojí Ozvěny, do kterých se může zapojit vaše organizace, škola, nebo vy sami!

Děkujeme za sdílení festivalu vám i všem našim partnerům

festival

Bob CarrDagmar LužnáDuhový koníkEconeaGastroahotelGlopolisGokids.czInstitut celostní medicínyMargit SlimákováPaní Dýně a všem dalším, kteří myšlenku online festivalu podpořili. Děkujeme!

A dobrá zpráva na závěr

Už přemýšlíme o dalším ročníku. Těšte se :-)

 1. Opět velice dobrý a pozitivní počin z vaší strany děvčata, sloužící k tomu, abychom se probudili a změnili se. Abychom zastavili to podřezávání větve pod sebou. Děkuji moc.
  Ať se vám i nadále daří.

 2. Taky mockrát děkuji ,že jsem se mohla učastnit vshlédnutí ekologických filmů .Mnohé mně velice oslovili ,dali mi odpovědi,zamyšlení a fascinaci .Velké děkuji .

 3. Děkuji mnohokrát za velice přínosný festival. Držím pěstičky ať se vám daří a přeji mnoho štěstí a úspěchů do budoucna ;-) Ještě jednou všem VELKÉ DÍKY :-)

 4. Ahojte, děkuju za velmi zajímavé dokumenty. Mám za sebou dvacet let ekologického hospodaření ,takže vím o čem je řeč, a s většinou názorů souhlasím.

 5. holky, jste super jako vždy :-) Já jsem si festival užila a moc se u něj poučila. A navíc, jako tomu bývá, krásně se mi to propojilo s mými knihami o permakultuře, které mám od loňska doma nakoupené a jen jsem hledala čas, kdy je otevřu. Sezóna zahradničení se blíží a festival mě správně „nakopnul“ – už mám 2 knihy přečtené a směle jdu na další. V hlavě již spoustu plánů, co bychom měli na zahrádce změnit…. vždyť mě znáte – už to ve mě zase jede :-)

 6. Zobrazit všech 11 komentářů

Komentujte
Vaše jméno

Jméno uložíme a zobrazíme, váš e-mail nezveřejníme. Zásady ochrany údajů.

SDÍLEJTE PŘÍSPĚVKY - získejte členství v Klubu JJ nebo jeho prodloužení. Jak to funguje?
Autorem článku je Roman Cikryt
Když jsem díky manželce Evě ochutnal zdravější jídelníček, ke klasickému už jsem se nikdy nevrátil. Shodil jsem totiž přes 10 kg bez cvičení, mám sportovní postavu a mnohem více energie. Pečuji o tyto stránky, točím videa, fotím jídla a vyrábím kurzy.
Předchozí článekKapsy plné zdraví (Jindřich Motýl)
Další článekOnline vaření 5 – Pikantní thajská polévka, koprová omáčka ze seitanem, placky z rýže a blanšírovaný salát