Záznam rozhovoru (Eva Cikrytová – Český rozhlas, Radiožurnál)

22
Povídání o jarním jídelníčku, půstech a nešvarech moderního stravování, o kávě a stravě na noc a o tom, jak začít.

Povídali jsme si o:

 • stravě na noc
 • jarní únavě
 • úpravě jídelníčku na jaře
 • půstu a jeho dnešní podobě
 • modernímu způsobu stravování
 • kávě, kávě a mléku
 • miso pastě
 • jak začít, čím začít, co je snadné a rychlé
 • jak se tělo čistí
 • jak drahé je jíst jinak

Poslechněte si to

Klikněte na modrou šipku a můžete poslouchat.

Záznam si můžete poslechnout v archivu Českého rozhlasu zde.

Hubneme do plavek online: Shoďte 5 kg za 14 dnů

22 komentářů. Jak to vidíte vy? Napište komentář.

 1. Dneska si toto pustil starší sám o sobě. No neslyšel to celé, ale něco v něm snad uvízlo…….musím s ním hodit řeč.

 2. Krásný Velký Pátek přeji.
  Už přes dva roky na sobě pracuji, mám-16 kg dole, přesto potřebuji ještě alespoň 10 kg sundat. Změnil jsem stravu, chodím 2-3 týdně do fitka, cítím se mnohem lépe, než kdokoli předtím.
  Protože se zajímám o názory jiných, tak sleduji všemožné info kanály, které se zabývají zdravým životním stylem, tak jsem také narazil i na Vás. Vaše názory, a vlastně životní příběh mne zaujal, tak Vás tedy budu sledovat i nadále.
  Mám jen jednu technickou připomínku, vlastně dvě…
  Víte, já mám pocit, že veškeré rady na různých serverech, v časopisech, zkratka všude se v podstatě týkají lidí, kteří mají pracovní dobu takzvaně od 9-17….což ale rozhodně neplatí pro všechny. Jsou tu tisíce a tisíce lidí různých profesí, kteří pracují na směny, v noci, v casto mnohahodinových směnách. No a tady mám pocit, že dobrá rada tak trochu chybí.
  Jistě, mohou si připravit lehké jídlo do krabičky, v práci si ho ohřát.
  Ale například pro mně to není možné, pracuji jako taxikář, takřka výhradně v noci.
  Ta druhá technická…jesli jsem dával pozor, tak Váš pořad na Radiožurnálu byl vysílán pozdě v noci. Je smutné, že taková témata je tam možné slyšet až v době, kdy většina lidí už spí.

  • Krásné svátky i vám, Petře. To je skvělé, že jste změnil životosprávu a dáváte se do pořádku. Moc vám v tom fandím. Máte pravdu, že skutečně obrovské množství lidí se stravuje na cestách, pracuje na směny apod. Je to sice proti přírodě, takže radit to nikomu nemůžu, vážně nemocným v tom případě radím změnit práci, což není vždy reálné, na druhou stranu zdraví máme jen jedno… Ale jinak jsme nohama na zemi, taky pořád někde jezdíme, cestujeme, nestojím deset let v kuchyni jako přikovaná, takže máme i toto všechno ošetřeno. V každém našem kurzu je část věnována právě stravě mimo domov a stravě na směny, v Klubu Jíme Jinak máme dokonce třídílný rozsáhlý speciál s tipy na jídla s sebou,na svačiny apod. No a ta mediální část, k tomu můžu jen říct, že je úspěch, že nás občas někdo někam pozve, byť je to mimo hlavní časy, protože obecně veřejnoprávní média nemají v těchto tématech zelenou.

 3. Ahoj Evi,já jsem úplně nadšená ze změny jídelníčku…od začátku ledna jsem dala dolu 5 kg a mám teď optimální hmotnost,která má už stabilní rozkmit +/- 1 kg…Lépe spím a mám více energie…Nedodržuji to 100 %,ale je fakt,že mi už to “standardní” jídlo nechutná.Cukry nejím vůbec,vyjma třeba trošku medu na vlašské ořechy.A teď venku už jsou kopřivy,petrželka,fialky a za chvíli bude zahrada plná zeleniny a ovoce…už se těším.Moc Ti děkuji za to,co pro nás děláš.

  • Ahoj Ivo, tak to je nádherná zpráva! Gratuluji ke s shozenym kilům, lepšímu spánku a větší energii 🤩👍 100% je mýtus 🤣

 4. Velmi prijemne povidani. Hezky se to posloucha. Hned bych se pustil do zmeny jidelnicku, kdybych uz to neudelal o vanocich 😉

  • Naďo a nemáte ztlumený zvuk na počítači? Většinou vpravo dole na obrazovce je ikonka repráčku a tam je potřeba kliknout a nastavit hlasitost.

 5. Zobrazit všech 22 komentářů

Komentujte
Vaše jméno

Jméno uložíme a zobrazíme, váš e-mail nezveřejníme. Zásady ochrany údajů.

Předchozí článekJe to fakt supééér! Tři týdny, tři kila. (Hana, 50 let)
Další článek4. Newsletter – vstupujeme do třetího týdne