Domů > Magazín > Blog

Bolavé ženství – 3. díl

Jak dopadlo moje setkání s terapeutkou? Přineslo vytoužený výsledek nebo opět zklamání?

S kinezioložkou na stejné vlně

Kdo byl někdy na kineziologii, pravděpodobně se při prvním setkání s touto metodou trochu divil. Byla jsem také trochu překvapená, ale k alternativním léčbám mám od dětství blízko a také, jak se říká, tonoucí se stébla chytá a hodlá vyzkoušet vše možné i nemožné. Musím říct, že opravdu velmi záleží i na tom, jak si s terapeutem (terapeutkou) sednete, zda jste spolu na stejné vlně, podobně naladěni.

U mé druhé kinezioložky jsem to správné “proudění” pocítila téměř okamžitě. Tahle paní nedělala jen kineziologii, ale i Bachovy esence (a další druhy esencí), bylinky, součástí našeho setkání byly i karty. Vše dohromady tvořilo pro mě jedinečný celek nebo, chcete-li, léčebný postup a vyšetření v jednom. Ale abych pokračovala, kde jsem posledně skončila, dostala jsem tedy i bylinky na posílení ledvin. Jelikož jsem detailista a někdy se zbytečně v něčem nadměrně nimrám, po zjištění, že v těhotenství by se už tyto byliny pít neměly, jsem se  mírně vyděsila. A co když já je budu pít a náhodou opravdu otěhotním, ale zjistit to mohu až někdy kolem 2. týdne? Ptala jsem se a paní rázně odpověděla, že to nemám řešit, že prostě až zjistím těhotenství, tak je vysadím. Přiznám se, někdy skutečně potřebuji tento přístup víc než nějaké uklidňování. Ok, jdu tedy popíjet.

Těhotenství přišlo rychle

Přestože jsem při posledních pokusech otěhotněla pokaždé po delší a delší době, tentokrát jsem hned po měsíci zjistila, že jsem těhotná. Už to mě pozitivně nastartovalo. Bylinky jsem vysadila a objednala se na gynekologii, aby mi předepsali hormony a na hematologii kvůli injekcím na ředění krve. Nevím, jak bych se zachovala dneska, ale tenkrát jsem věřila tomu, že tuto léčbu potřebuji. Pak už jsme jen čekali….

Předchozí těhotenství vždy skončila ve druhém či třetím měsíci a tak jsem se nemohla dočkat, až bude kritické období za mnou. Minul třetí měsíc a vše bylo v pořádku. Poprvé jsem došla do druhého trimestru a hrdě nosila těhotenskou průkazku. Ale stále jsem měla strach, že to zase skončí. Po tolika pokusech to prostě bylo ve mně a nešlo to odehnat.

Po pár týdnech píchání injekcí jsem se příšerně osypala, všechno mě svědilo a museli mi vyměnit Fraxiparine za Clexane. Naštěstí to pomohlo a alergie dál nepokračovala. Nevolnosti skončily přesně ten den, kdy se těhotenství přehouplo do čtvrtého měsíce a nastala celkem pohoda.

Genetické vyšetření v pátém měsíci ukázalo, že je vše v pořádku a měli jsme velikou radost, že miminko je holčička, kterou jsme si s manželem oba moc přáli. Narodila se sice předčasně, po gynekologické prohlídce, ale zvládla to. Časem přibyl ještě bráška. A tak, všem prognózám navzdory, jsme se konečně dočkali.

Nevzdávejte to ani vy

Touto mou zpovědí bych chtěla podpořit ženy, které mají podobné problémy a už to třeba chtějí vzdát. Mohu vám poradit jen jediné. Jděte si za svým cílem, neposlouchejte negativní komentáře příbuzných, doktorů…Zaposlouchejte se do svého nitra, co cítíte? Je tam přesvědčené, že se to podaří?  Někdy jde jen o to, kdy přijde ta správná doba. Možná nebudete mít miminko ve dvaceti, ale až ve čtyřiceti. Zaměřte se také na hledání v rodině, neměla nějaká žena před vámi podobný problém? Jak vnímáte svou ženskost? Vyzkoušejte kineziologii, konstelace, pokud vás osloví, nebo nějakou jinou terapii. Choďte hodně do přírody a navnímejte třeba při objetí stromu, jeho vzkaz.

Tady na Jíme Jinak dostanete smysluplné rady, jak pročistit tělo ještě před početím a jak se vlastně správně stravovat. Kdybych Evičku a její web znala dřív, mohla jsem si vše ošetřit ještě stravou – přiznávám, že jsem jedla hrozně.

Dělejte, co vás osloví, ale hlavně se prosím neobviňujte. Není to vaše chyba!Řiďte se svými pocity, vaše intuice vám poradí, pokud ji budete vnímat.

Moc vám všem přeji, aby se vaše touha vyplnila.

Nikdy se nevzdávejte.

Vaše Jana

PS: Cítíš se v plavkách sebevědomě?

Pokud letos nechceš schovávat zadek pod ručník, pojď na to s námi jinak.
Chci lepší postavu!

Hledám a nacházím ve všem souvislosti a ráda píšu o všem, co se děje ve mně i kolem mě.

8 lidí už poděkovalo za článek.

Buďte první, kdo napíše komentář

Vyzkoušejte také

36
14

Čas sušení bylinek a koření

Je tu čas, kdy sbíráme a sušíme vše, co příroda nabízí. Toto období je magické, blíží se svatojánská noc a bylinky nabírají na léčivé síle. Využijte přílež...
18
1

Kyselina listová – doplňky vám ji možná nedoplní

Kyselina listová je nezbytná pro tvorbu červených krvinek, spolu s vitamínem B12 působí preventivně před rakovinou a infarktem. Je doporučována nastávající...
17
5

Vilcacora – Kočičí dráp – mocný bojovník proti zdravotním neduhům

Braňte se virům a nemocem  zuby nehty… a nebo drápem… kočičím.

Nejlepší bylinky pro ženské zdraví

Křeče, výkyvy nálad, bolesti hlavy, záněty nebo problémy s pletí jsou nepříjemnosti, které nás ženy mohou pěkně potrápit (a také vytočit). Hormonální nerov...
68
17

Žabinec ptačinec v kuchyni

Potřebujete léčit plíce a začít konečně odkašlávat? Chcete si pojistit dostatek železa, vápníku a kyseliny listové? Podívejte se kolem, jestli nemáte výbor...
11
2

Příprava čaje čínskou metodou Gong fu cha

V tomto článku vůbec nechci popisovat nějaký složitý ceremoniál, i když je super připravit ho vašim hostům. Jen se podíváme na čínskou přípravu, kterou si ...