Domů > Magazín > Hubnutí

Hubnutí po 55

Překročila jste 55. rok života a už dávno jste rezignovala na boj s přibývající nadváhou? Držíte diety, cvičíte a kila stále drží jako přibitá? Ještě neházejte flintu do žita! Poradíme vám, jak změnit životní styl i stravu, aby šla kila dolů jako po másle.

Hubnutí po 55

Přibývající věk přináší mnoho změn, z nichž některé ovlivňují naše tělo a jeho schopnost udržovat zdravou hmotnost. Faktory jako zpomalení metabolismu, ztráta svalové hmoty a hormonální změny jdou ruku v ruce s nežádoucím nabíráním kil po 55. roce života. I když může být hubnutí v tomto věku výzvou, není to nemožné.

Zdravá strava, zdravé hubnutí

Zdravá a nutričně vyvážená strava je základem úspěšného hubnutí. Váš jídelníček by měl být bohatý na obiloviny, luštěniny, semínka, ovoce a zeleninu. Je důležité se vyhnout zpracovaným potravinám, rafinovaným cukrům, nasyceným tukům a chemickým přísadám. Obecně vše, co zatěžuje váš organismus nemá v jídelníčku co dělat.

Po přechodu na novou zdravou stravu není vhodné konzumovat ani:

  • maso,
  • mléko a mléčné výrobky,
  • vejce,
  • bílou mouku.

Vyřazením výše uvedených potravin ze stravy předcházíte nemocem a také méně zatěžujete přírodu. To je důvod, proč na Jíme Jinak tolik milujeme prvopotraviny a čerstvé jídlo. Podívejte se, jak může takový zdravý jídelníček na hubnutí vypadat.

Navíc je dobré dodržovat několik zásad, které podpoří správné trávení a nakopnou váš metabolismus. Které to jsou?

  1. Začněte den teplou zdravou snídaní v podobě polévky nebo obilné kaše. Studené jídlo po ránu má tendenci zabrzdit naše trávicí pochody a zpomaluje trávení. To v důsledku kazí snahu zbavit se nadbytečných kil.
  2. Omezujte zobání mezi hlavními jídly.
  3. Udělejte si na jídlo klid a čas. Nepolykejte ho, dokud každé sousto dobře nerozžvýkáte. Vaše zažívání vám poděkuje.
  4. Jezte výhradně potraviny bez konzervantů, sladidel, barviv a dalších chemických přísad.
  5. Zaměřte se ve stravě na základní, tzv. prvopotraviny (celozrnné obiloviny, luštěniny, zeleninu, ovoce, semínka, oříšky, řasy) a naučte se z nich vařit lahodné pokrmy podle našich osvědčených receptů. Pusťte si kurz Jak začít, který je pro vás zdarma a kde se dozvíte potřebné informace pro začátek.

Bez psychické pohody to nejde

Možná už jste zaslechla, jak úzce je hubnutí spojeno s psychikou – a to vám můžeme potvrdit. Bez vyrovnané psychiky se obvykle nepohnete z místa, což vaši duši ještě více tíží a o to víc kila naskakují. Nepadejte do tohoto začarovaného kruhu, ale pojďte na to jinak.

Buďte spokojená se svým životem a mějte se ráda. Naučte se přijímat vše, co vám život přináší a postupnými kroky směřujte tam, kde toužíte být. Pečujte o vztahy se svými blízkými, věnujte se činnostem, které vás naplňují a každý den hledejte radost i v obyčejných věcech.

Zřejmě si říkáte, že se to snadno říká, ale hůř dělá – souhlasíme s vámi. Je to ale cesta, kterou se skutečně vyplatí jít. Jak konkrétně psychiku podpořit? Pro inspiraci mrkněte na naše články:

Naše psychická pohoda se odráží i na našem fyzickém zdraví. Pečujme proto o naši duši stejně pečlivě jako o tělo.

Pohybem ke krásnému tělu i po 55

Nebudeme vás nutit, abyste každý den dřela v posilovně – ke krásné postavě se dá i projíst. Pohyb v přirozené formě je však velmi prospěšný, a tak jej zkrátka zmínit musíme. Choďte proto pěšky, občas vynechte jízdu výtahem a projděte se raději po schodech nebo vyrazte na výlet do přírody. Hledejte takový pohyb, který pro vás bude příjemný.

Brání-li vám v pohybu bolesti nebo zdravotní problémy, vyzkoušejte nejprve změnit stravu tak, jak jsme probírali výše. Mnoho zdravotních neduhů je zapříčiněno právě nevhodným stravováním. Jakmile tělo očistíte a kvalitně vyživíte přírodními potravinami, mnohdy se tyto potíže citelně zmírní nebo pominou úplně.

V rámci Klubu Jíme Jinak pro vás máme připravené lekce cvičení s profesionálními lektorkami jógy a pilates. Naučíte se, jak správně držet tělo, jak s ním pracovat a nejen to. Lektorky vás provedou i tím, jak zvládat stres nebo jak si vyčistit hlavu.

 Hubnutí žen po 55 – příběhy čtenářů Jíme Jinak

Kája (58) od dětství trpěla problémy s nadváhou, které se snažila řešit pohybem. Když jí artróza v kolenou vzala možnost věnovat se milovaným aktivitám, byla zlomená a nešťastná. Změna stravy podle Jíme Jinak jí ale dala nový důvod usmívat se. Zatím shodila 7 kg a je odhodlaná pokračovat dál, tento směr ji totiž baví a naplňuje.

Renata (56) v minulosti se zdravou stravou koketovala, ale neuměla si sama sestavit jídelníčky, a tak sklouzávala k jednotvárnosti. Když našla Jíme Jinak, zajásala. Pustila se do toho s námi před rokem a jídlo si užívá naplno.

Evu (58) ke změně motivovala nadváha, velká únava a různé zdravotní potíže. Už po pár dnech stravování podle Jíme Jinak cítila příliv energie, přestala ji pálit žáha a shodila krásných 7 kilo.

PS: Stále na sebe nemáte čas?

Co se postarat konečně i o sebe? Startujeme podzimní detox. Spravíme si jídelníčkem postavu, odstresujeme se a nabijeme energií. Budeme o vás 8 týdnů pečovat a podporovat vás na cestě k lepšímu zdraví.
Chci trochu péče a porozumění.

40 lidí už poděkovalo za článek.

Buďte první, kdo napíše komentář

Vyzkoušejte také

Jídelníček na hubnutí po 50

S přibývajícím věkem si na těle všímáme některých změn, které nás moc nepotěší – obzvlášť přibývající kila. I když může být hubnutí po padesátce obtížné, m...
16
32

Miluju zimu! Už nejsem zimní troska.

Mám dobrou zprávu pro všechny zimomřivky – nemusíte být zmrzlé na věky! Já byla naprostá zimní troska – odřený nos, popraskaná pusa, promrzlé n...
108
19

Máte vyvalené bříško, které nejde zhubnout? Tady je 5 důvodů, které za to mohou.

Jíte zdravě, makáte ve fitku až do úmoru, všechno jde dolů, jen to proklaté bříško je pořád vypouklé a vy vypadáte jako těsně před porodem? A po jídle se t...
14
41

Startujeme online kurz Podzimní detox

Podzimní detox je skvělá cesta, jak začít s Jíme Jinak. Kompletní jídelníčky, nákupní seznamy, vánoční cukroví, video recepty, info videa a skvělé online c...
58
5

Jak rychle a zdravě zhubnout bez cvičení

Dá se zhubnout zdravě bez cvičení? Bez mučení a drastických diet? Ano! Máme to vyzkoušeno nejen my, ale další stovky žen! Zkuste to taky.
26
15

Můj život s Crohnem (Jana, 57 let)

Jana první operaci prodělala v roce 1982. Sem tam pobývala v nemocnici. Vyzkoušela snad všechno, ale bylo to jak na houpačce. Znovu ji odřezali a nově vymo...