Když si myslíš, že jsi zdravý, zajdi k doktorovi. Vyvede tě z omylu. I já si myslel, že jsem zdravý. Delší dobu mě bolelo rameno, což nepovažuji za nemoc. Nejspíš jsem to přehnal s činkami nebo jsem se lajdácky rozcvičil. A tak jsem vyrazil k odborníkovi. Terapeutce tradiční čínské medicíny.

To držení těla, to je děs

Paní terapeutka byla skvělá. Nepotřebovala na to ani minutu. ,,Postavte se rovně a uvolněte se“, povídá. Udělám, co je mi řečeno. ,, Uvolněte se.“ „Já jsem uvolněný.“ „Vidím, že nejste. Uvolněte ty ramena. Pusťte je dolů“, následoval jeden pokyn za druhým. ,,No to je děs! Ty vaše záda, ty ramena. A vůbec, to držení těla je strašné!“ No to se podívejme, paní terapeutka bude nejspíš veselá kopa a dobírá si mě, pomyslím si. ,, Pojďte, postavte se tady před zrcadlo“. Postavím se tedy před zrcadlo. ,, Hmmm, co vidíte?“, otázala se paní terapeutka. V tu chvíli jsem nemohl uvěřit svým očím. Skutečně to byl děs . Pravé rameno jsem měl dobře dva cenťáky níž než to levé. Možná i tři. Ale jak je možné, že jsem si toho nikdy nevšiml? Nejspíš jsem nikdy nebyl uvolněný. ,, Podívejte, mezeru mezi pravým loktem a trupem máte mnohem menší, než na levé straně“. Opravdu, je to tak. Ale z čeho by to mohlo být? Napadá mě pozice za volantem. Držívám volant levou rukou, loket si šoupnu na okno a tím mám levé rameno o dost výše než pravé. Strávím za volantem docela dost času, možné to je. ,, Tak už si loket na okno nedávejte.“ Jistě, vždyť jde o má ramena, že?
„Položte se na břicho, napíchnu vám to“. Hned jsem si vzpomněl na dobrý skutek z mých študáckých let. Paní terapeutka si chystala jehly pro akupunkturu. Myslel jsem, že budou menší
. Po první jehle jsem věděl, že tentokrát žádný život zachraňovat nebude potřeba.

Nedávejte si loket na okno

Už při cestě k autu mi v uších zněla slova paní terapeutky:,, Nedávejte si loket na okno“. Jo jo, loket na okno…. Vyjedu z první křižovatky, pravá ruka mi automaticky zůstala na šaltrpáce, levá na volantu, no a loket? Jasně, byl tam . To chce jenom se trochu soustředit, říkám si. Úspěšně míjím další křižovatku, až se dostanu na výpadovku z města. Krajinka hezky ubíhá a helemese, na volantu je levá ruka a loket zase na okně. Pokračuji v jízdě až přijíždím k domovu. Co myslíte? No jasně, byl tam. Vážně jsem zvědav, jestli tradiční čínská medicína má recept i na tohle! 

Příště si povíme o tom, jak se žije v jiném světě.

Chladu ZDAR !!! a slunce na talíři

Martin Rychlý

⏩ BRZY ZAČÍNÁ PODZIMNÍ DETOX KURZ

  1. Tak ten těžko uvěřitelný pohled do zrcadla znám také, když po delší době zavítám ke svému terapeutovi na „dornovku“ :-))) Ale mně to dělá vybočená pánev (jedna strana výš než druhá), kdy se tělo snaží nerovnováhu srovnat a vysune protilehlé rameno. Stačí dát do pořádku „podvozek“ a ramena jsou tam kde mají být (to kouzlo budu vždycky obdivovat). No a pak už je na řadě nejtěžší úkol: pravidelným cvičením si vše udržet ve správné poloze ;-)

  2. Žakale, však když mi paní položila ruku na levé rameno a narovnala mě, připadal jsem si nakřivo, ikdyž jsem se viděl v zrcadle, že jsem rovně. Pak mě pustila a že si to mám zkusit sám. No neuměl jsem to. Dával jsem ramena ruzně dopředu, dozadu, trochu mě pletlo to zrcadlo. Pěkný kabaret.
    Chladu ZDAR!!!

  3. :)) to mi připomíná, když jsem byla u fyzioterapeutky a po hodině od ní odjížděla, tak si říkám, že mám nějak blbě nastavené zrcátko v autě, a pak mi to došlo, původně bylo dobře, ale když jsem se vracela, tak jsem byla pěkně narovnaná a zrcátko bylo najednou blbě..:)) to mě vcelku dostalo…o kolik jsem najednou vyrostla..:))
    Tak přeji rameni zdar a loket dolů..:))

  4. Zobrazit všech 5 komentářů

Komentujte
Vaše jméno

Jméno uložíme a zobrazíme, váš e-mail nezveřejníme. Zásady ochrany údajů.

Předchozí článekDohromady jsme shodili 39 kg (Pěvuška)
Další článek7 skvělých receptů s topinamburem