Domů > Magazín > Blog

Nejčastější dotazy na Vánoce Jinak

Co když to nezvládnu? Co všechno mi kurz může dát? Má význam do něj jít znovu? Kdy přesně kurz začíná? Jak se dostanu do prvního týdne? Jak poznám, že moje platba proběhla v pořádku? Kdy kurz končí? Mohu se k němu vracet? Je možné se přidat později? Mohu držet desetitýdenní očistu i jako těhotná nebo kojící? Mohou se mnou držet adventní půst i malé děti? Jsou součástí kurzu i jídelníčky na každý den? Jsem člen klubu JJ, ale nevím, kde se přihlásit a jestli mám nějaké výhody.  Tyto a další otázky zodpovídáme v následujícím přehledu.

Kdy kurz probíhá a jak ho zaplatit?

Kdy kurz začíná
Program bude přístupný od pondělí 12. října 2015. V tento den se kurz otevře pro všechny, kteří se do Vánoc Jinak přihlásili a jejich platba byla připsána na náš účet. Nemůžeme to ovlivnit, je to řízeno automaticky platební bránou, pokud zaplatíte pozdě, nevolejte nám, musíte počkat, až dojdupoute platba, pak se do kurzu dostanete. V kurzu začínáme prvním týdnem, kde dostanete první úkoly, materiály na přečtení a začnete se chystat na další týden.

Jak se dostanu do prvního týdne
První týden není v současné době ještě otevřen, otevře se až v pondělí 12. října 2015, kdy celý kurz začíná.

Jak poznám, že moje platba proběhla v pořádku
Jakmile se peníze připíší na náš účet, dostanete mailem potvrzení o proběhlé platbě a odkaz na kurz. Pokud vám nic takového nedorazí, doporučujeme zkontrolovat na vašem účtě, zda platba opravdu proběhla a také zkontrolovat spam.

Kdy kurz končí
Kurz končí 21. prosince 2015. Další týden přijdou Vánoce, takže všichni „trpící“ si budou moci opět trochu zahodovat, a pak porovnat své pocity „před a po“. Během kurzu se budeme dělit o vaše úspěchy, zhublá kila a na závěr se nominovat do síně slávy. Naše podpora trvá až do 21.12. 2015, po tomto datu už končí vedený kurz.

Do kdy je kurz přístupný
Na vaši žádost jsme prodloužily možnost přístupu i po skončení kurzu. Letos ho necháme otevřený až do 31.1. 2016, abyste se mohli k němu po Vánocích ještě vracet. Pak se celý program vypne.

Jak mohu zaplatit
Při objednávce vás povede platební brána, kde si vyberete, zda chcete platit online platební bránou nebo převodem na účet. Vybrat si můžete z několika karet a několika bank. Pokud chcete jinou banku, zaškrtnete “jiná”.Kdo nemá účet, může si vytisknout platební příkaz (tedy číslo účtu a váš variabilní symbol – bez něj se objednávka nezrealizuje a platba neodejde) a vložit peníze v bance na účet uvedený v příkazu v hotovosti. Výhoda online platební karty je v okamžitém převodu peněz, pokud se třeba budete hlásit a platit na poslední chvíli. U ostatních plateb záleží, z jaké banky a do jaké banky platíte a zda tedy bude převod okamžitý, do druhého dne nebo tří dnů. V platební bráně zadáte email, na který vám budou chodit informace o průběhu platby a vaší objednávky. Pokud uděláte při platbě chybu (špatný variabilní symbol, žádný variabilní symbol apod.), platba se nezrealizuje a objednávka neproběhne, kurz se nezapne. Stejně tak, pokud objednávku uděláte, ale platbu nezadáte v termínu. Objednávka se sama vystornuje, peníze neodejdou. Pokud se to stane a chcete do kurzu, musíte zadat novou objednávku a získat nové variabilní číslo.

Má pro mě kurz cenu, když už jsem s vámi očistu držela?

Myslím, že lépe než Shari ve svém komentáři jiné čtenářce bychom to my samy nedokázaly zhodnotit. Takže citujeme:

Shari:… snad pomůže moje zkušenost. Jsem typ, co nedokáže na tohle všechno najet najednou, moc mne to stresuje, panikařím a nejsem pak schopná ničeho. Takže loni na jaře mi kurz jako začátečníkovi moc pomohl v tom, že jsem se dokázala dokopat vařit dle JJ celý den (do té doby jen snídaně). Jako bonus jsem měla půsty, které taky sama nedám, ale v kurzu ano. Vánoční kurz – tam jsem byla z hlediska jídla už o něco pokročilejším a tak jsem se mohla víc soustředit na rozložení jídla během dne. A naučila jsem se jíst do 18 (max do 19) hodin. Další bonus byl uklizený byt:) A proč jdu do dalšího kurzu? Protože vždycky najdu něco nového, na co se soustředit. Teď to kromě jídla a časů jídel bude práce na duši. A na hromadné půsty se taky těším. Jasně, že bude dost věcí stejných, ale výhoda je v tom, že na jaře jsem lapala každý komentář, aby mi to neuteklo, co a jak s jídlem atd. atd., na vánoce jsem už u PC tolik uvíznout nemusela a mohla se věnovat právě o něco vyššímu levelu :-D Mimochodem, i v jídle mám stále rezervy (zelené posypky a kvašená zelenina není ještě pravidlem – takže tady mám další cíl). To jsou tedy mé důvody, snad pomohou v rozhodování ať na tu či onu stranu:)

Mohu se přidat později?

Někteří z vás mají dovolenou nebo pracovní povinnosti v zahraničí apod. a nemohou začít hned 12. října. Nic není ztraceno. Protože jdeme v kurzu krok za krokem, a ze začátku velmi pomalu, můžete do kurzu klidně vstoupit po začátku nebo i několik týdnů po otevření. Můžete dokonce postupovat kurzem vlastním tempem o několik týdnů po nás, protože kurz bude přístupný až do konce ledna. Zapojíte-li se například až třetí týden, budete mít v tu chvíli přístupné už všechny tři běžící týdny a budete si moci zpětně materiály dočíst a úkoly dodělat. Pokud vám tedy průběh kurzu koliduje s nějakou jinou událostí, ale vejdete se do termínu mezi 12.10. až 21.12., můžete s námi na sobě pracovat i tak. Navíc velmi pokročilí první týden nepotřebují, protože všechno podstatné doma mají a nemusí tedy tisknout nákupní seznam a shánět suroviny.

Mohou se účastnit těhotné, kojící a malé děti?

Pravdou je, že těhotné, kojící a malé děti by rozhodně neměli držet hladovky nebo přísné půsty. Kurz Vánoce Jinak však vyřazuje méně vhodné potraviny z jídelníčku týden po týdnu a hlavně je nahrazuje jinými lepšími zdroji vynechaných živin. Proto se nemusíte bát, že by vám něco chybělo. Jako těhotné a kojící jsme se stravovaly a stravujeme naprosto běžně tak, jak je v kurzu popsáno. Naše děti to mají jako standardní stravu. Takže tady také není čeho se obávat. Když si pročtete komentáře pod touto otázkou v poradně, zjistíte, že veliké množství čtenářek se pustilo do změny jídelníčku až v těhotenství a rozhodně jim to udělalo dobře.
Pokud se však stravujete konvenčně, jste těhotná, kojící nebo chcete takto živit malé dítě a máte denně v jídelníčku maso, mléko atd., může být pro vás změna náročná jak co do vynechání některých pokrmů tak psychicky. Na kurzu v tom pamatujeme a máme vypsaná doporučení i pro tuto skupinu. Není problém si naše doporučení uzpůsobit a nechat si tolik masa, mléka atd., kolik vy osobně k uspokojení chuti potřebujete. A my doufáme, že spolu s námi zjistíte, že to jde i bez nich velmi chutně :-)

Bojím se, že to nezvládnu!

Náročnost kurzu si volíte sami. My vás nebudeme ani hlídat, ani kontrolovat. Jen vás povedeme a je na vás, jak přísně či nikoli se budete našich rad držet. Pokud jste normální zdravý člověk, není se čeho bát. My takto jíme s občasným vybočením celý rok a neříkáme tomu půst :-) Že by někdo nevydržel pár dní bez mléka nebo masa se nám nechce ani věřit. Chápeme, že může být těžké vynechat potraviny, na kterých máme závislosti, ale to všechno budeme v kurzu průběžně řešit a případně dotazy odpovídat v Poradně. Připravena je i rubrika První pomoc, kde radíme jak si pomoci v případě, že nás honí mlsná. Kdo podlehne, najde rozhřešení v sekci Zhřešila jsem. Bereme to pragmaticky s humorem a lidsky, takže se opravdu nemusíte bát. Známkovat ani kritizovat vás nebudeme. Budeme se vzájemně motivovat a podporovat, v tom je největší kouzlo celého adventního postění.

Kdo si není jistý svým zdravotním stavem, ať se poradí s lékařem. Obsah kurzu je informační, vycházíme z našich zkušeností, ale nemůžeme nahradit individuální odbornou lékařskou pomoc a péči. Jít do programu se strachem, co mi to udělá, je nesmysl, takže pokud velice váháte, tak to zřejmě nebude nic pro vás. Stále hlásáme, že strach je nejhorší jed.  

Co všechno mi může kurz dát?

Tak to je velmi široká otázka, na kterou se těžko odpovídá jednou větou. Krom dobrého pocitu, vyčištěného těla, uklizeného bytu, pohodových příprav na Vánoce a shozených špíčků se může ještě mnoho věcí změnit k lepšímu po stránce zdravotní i vztahové…

Co když mi to partner/děti nebudou jíst?

Dělejte kurz kvůli sobě. Nemá cenu dělat to “pro rodinu”, i když by to třeba potřebovali víc než vy. Oni to neocení a bude doma dusno. Nechte je žít svým životem a udělejte změnu u sebe. Nabídněte svoje jídlo, ale nenuťte je. Naučte se to, zhubněte, detoxikujte se, cokoli potřebujete. Až budou výsledky vidět a vy budete zručná kuchařka, třeba se ještě rádi přidají. Pokuste se zařídit, abyste nevařila dvě různá jídla. Pokud jsou zvyklí na rohlíky se sýrem, ať si je dají k večeři, vy si dáte svoje jídlo. Zkuste se s rodinou domluvit, že teď si budou jídlo dělat sami, že se potřebujete soustředit na sebe. Kdo má malé děti, bude se muset samozřejmě podle toho zařídit. Vloni byla většina účastnic maminky s malými dětmi a zvládaly to perfektně.

Budu mít jídelníček na každý den?

Součástí programu tedy nebudou rozepsané jídelníčky na každý den. Hned v prvním týdnu však dostanete tabulku s „povolenými a zakázanými potravinami“, nákupní seznam a ukázkový jídelníček na jeden týden. Dále od nás budete každý týden dostávat tipy na to, čím vynechanou potravinu nahradit a linky na celkem 70 receptů na našem webu s konkrétními jídly. Z minulých kurzů víme, že většina účastníků ani nestihla všechna jídla vyzkoušet. Proto se nebojtebudete se mít čeho držet. Cílem programu je také zapojit vaši hlavu a fantazii,  jinak se nikam nepohnete.
Protože se hlásí účastníci na různé úrovni (někdo ještě první týden bude pít mléko, někdo ještě dva týdny bude jíst vejce atd.) budete mít jídelníčky různě přísné, podle toho, co si sami zvolíte. Můžete tedy vzít náš jídelníček a recepty jako inspiraci, ale ne dogma nebo povinnost. Kdo chce půst nejpřísnější, bude vařit  jídla jen podle našich stránek, ukázkového jídelníčku a receptů pro daný týden, kde se „zakázané” potraviny nepoužívají vůbec a nemůže udělat chybu, bude mít jídelníček dokonalý. Komu je zdravé vaření málo, bude s námi držet půst podle fází měsíce.

Jak se mám do kurzu přihlásit?

Do kurzu se můžete přihlásit kliknutím na upoutávku Vánoce Jinak nebo přes stránku Vánoce Jinak. Až bude kurz puštěný, což je až 12.října, přihlásíte pod svým emailem a heslem a jako přihlášený návštěvník vstoupíte do kurzu kliknutím na Vánoce Jinak na hlavní stránce.

Technické problémy
Pokud se vám kurzu nezobrazuje, hlásíte před spuštěním kurzu, nedošla vaše platba nebo nejste přihlášeni. Pokud máte ještě jiný problém, obraťte se na nás prosím formu emailu na adresu podpora@jimejinak.cz, tam budeme technické problémy přednostně řešit.

Kolik kurz stojí?

Cena kurzu je 2900 Kč. 

Zvýhodněná cena 1900 Kč platí po dobu nedělního webináře 4.10. od 20:30 hod až po půlnoci.

Jsem členem Klubu Jíme Jinak, mám nějaké výhody?

Roční členové klubu Jíme Jinak mají kurz za zvýhodněnou cenu 490 Kč a do programu mohou vstoupit kdykoliv během kurzu za stejnou, zvýhodněnou cenu. Cena se jim nemění během celého kurzu, tedy do 21.12. 2015.

Nejsem ročním členem klubu JJ, ale ráda bych se jim stala, jak to mám udělat, abych měla tento kurz za zvýhodněnou cenu?

Ani to není problém, můžete si zakoupit balíček ročního členství a kurzu Vánoce Jinak najednou. 

Objednat balíček “členství v klubu + kurz Vánoce Jinak”

Jenže já….

Z některých vašich dotazů je vidět, že byste moc chtěli zhubnout, zbavit se závislostí na tom či onom, vyřešit či nějaký zdravotní problém či špatné návyky. Ale zároveň už se rovnou vymlouváte, že některé věci dělat nemůžete, nechcete, bylo by to pro vás těžké apod. Domáháte se pochopení a někdy i nějakého řešení. K tomu můžeme jen říct, že vás chápeme. Pro nás také byly (nebo jsou) některé kroky těžké. My vám rády řekneme, co máte dělat, ale nakupovat, vařit, jíst, žvýkat a polykat nebo nemlsat a necpat se na noc už budete muset sami :-)  Tento program vznikl hlavně proto, aby byl morální oporou všem, kteří nějakou změnu ve svém životě udělat chtějí a rádi budou v kolektivu podobně naladěných lidí.  Změnu za vás neuděláme, musíte chtít a konat sami.

Těšíme se na čištěnou 

PS: Co shodit 5 kg za 14 dnů? 😍

Sezóna plavek začne brzy. Máme chutný jídelníček, skvělé recepty, videa, jemné cvičení - a samozřejmě živou podporu a motivaci. Už za 2 týdny uvidíte výsledky. Mrkněte na výzvu Hubneme do plavek a naskočte!

Zdravé recepty, zdravé vaření a životní styl. Tisíce receptů zdarma. Co víme, sdílíme! :-)

Buďte první, kdo poděkuje za tento článek.

Komentáře

ahoj holky tak se po dlouhé době zase zapojuji do Vašeho programu a už se moc těším. Léky na ředění krve,mě bohužel dohnaly až hysterectomii klasicky řezem přes celé břicho (jsem 4 týden po operaci) a největší starost mi v JJ mi dělá nadýmání z luštěnin (nyní jsem na normální stravě i když co je normální). Prosím poraďte jak se nejlépe opět zapojit a aby mi větry nepotrhaly břicho a byla zase fit :-) . Děkuji moc a přeji krásný den

Ahoj holky,
ja potrebuju ten bic nad sebou, tak do toho jdu taky i kdyz jsem prosla vsemi kurzy.
Dejte tam Evi take neco pro pokrocile a hodne odlehceny jidelnicek. Uz na me nic nezabira, spis pribira..,tak jo, tesim se.

Ukázat další komentáře

Vyzkoušejte také

10
14

Hlávkový salát se smetanou a koprem

Zřejmě asi ten nejrychlejší salát na světě. Je to kombinace mé vzpomínky na dětství, kdy jsme jedli celé léto salát s mléčnou, sladkokyselou zálivkou, a mé...
klub
36
12

Reflux – jak vzniká a jak ho vyléčit

Trápí vás pálení žáhy, tlak po jídle, říhání, zahlenění, chronický kašel nebo pocit na zvracení po jídle? Možná máte reflux – moderní chorobu, která ...

Japonský daikon salát

Jednoduchý, rychlý a chutný salát z japonské kuchyně. Můžete si ho dopřát jako přílohu k hlavnímu jídlu a nebo osvěžující zdravou svačinku.

Reflux jako by se vypařil. A s ním i 13 kg! (Pavla, 35 let)

Každá zima pro byla ve znamení angín a zánětů močových cest, letos se přidal i reflux. Byla jsem zoufalá a znechucená přístupem lékařů a jejich neschopnost...
53
9

Jahody: 10 faktů, které vás o tomto ovoci překvapí

Napadlo by vás někdy, že toto první letní ovoce patří do rodiny růží? A víte, kolik semínek obsahuje jedna jahoda? Těchto 10 zajímavých faktů o jahodách js...

Letní salát s jedlými květy

Letní saláty jsou jednoduché a krásné. Jedlé květy jim dodají na eleganci a některé i na vůni a speciální chuti. Jako třeba žluté denivky, které vůní připo...