Co když to nezvládnu? Co všechno mi kurz může dát? Má význam do něj jít znovu? Kdy přesně kurz začíná? Jak se dostanu do prvního týdne? Jak poznám, že moje platba proběhla v pořádku? Kdy kurz končí? Mohu se k němu vracet? Je možné se přidat později? Mohu držet desetitýdenní očistu i jako těhotná nebo kojící? Mohou se mnou držet adventní půst i malé děti? Jsou součástí kurzu i jídelníčky na každý den? Jsem člen klubu JJ, ale nevím, kde se přihlásit a jestli mám nějaké výhody.  Tyto a další otázky zodpovídáme v následujícím přehledu.

Kdy kurz probíhá a jak ho zaplatit?

vanoce-jinakKdy kurz začíná
Program bude přístupný od pondělí 12. října 2015. V tento den se kurz otevře pro všechny, kteří se do Vánoc Jinak přihlásili a jejich platba byla připsána na náš účet. Nemůžeme to ovlivnit, je to řízeno automaticky platební bránou, pokud zaplatíte pozdě, nevolejte nám, musíte počkat, až dojdupoute platba, pak se do kurzu dostanete. V kurzu začínáme prvním týdnem, kde dostanete první úkoly, materiály na přečtení a začnete se chystat na další týden.

Jak se dostanu do prvního týdne
První týden není v současné době ještě otevřen, otevře se až v pondělí 12. října 2015, kdy celý kurz začíná.

Jak poznám, že moje platba proběhla v pořádku
Jakmile se peníze připíší na náš účet, dostanete mailem potvrzení o proběhlé platbě a odkaz na kurz. Pokud vám nic takového nedorazí, doporučujeme zkontrolovat na vašem účtě, zda platba opravdu proběhla a také zkontrolovat spam.

Kdy kurz končí
Kurz končí 21. prosince 2015. Další týden přijdou Vánoce, takže všichni „trpící“ si budou moci opět trochu zahodovat, a pak porovnat své pocity „před a po“. Během kurzu se budeme dělit o vaše úspěchy, zhublá kila a na závěr se nominovat do síně slávy. Naše podpora trvá až do 21.12. 2015, po tomto datu už končí vedený kurz.

Do kdy je kurz přístupný
Na vaši žádost jsme prodloužily možnost přístupu i po skončení kurzu. Letos ho necháme otevřený až do 31.1. 2016, abyste se mohli k němu po Vánocích ještě vracet. Pak se celý program vypne.

Jak mohu zaplatit
Při objednávce vás povede platební brána, kde si vyberete, zda chcete platit online platební bránou nebo převodem na účet. Vybrat si můžete z několika karet a několika bank. Pokud chcete jinou banku, zaškrtnete „jiná“.Kdo nemá účet, může si vytisknout platební příkaz (tedy číslo účtu a váš variabilní symbol – bez něj se objednávka nezrealizuje a platba neodejde) a vložit peníze v bance na účet uvedený v příkazu v hotovosti. Výhoda online platební karty je v okamžitém převodu peněz, pokud se třeba budete hlásit a platit na poslední chvíli. U ostatních plateb záleží, z jaké banky a do jaké banky platíte a zda tedy bude převod okamžitý, do druhého dne nebo tří dnů. V platební bráně zadáte email, na který vám budou chodit informace o průběhu platby a vaší objednávky. Pokud uděláte při platbě chybu (špatný variabilní symbol, žádný variabilní symbol apod.), platba se nezrealizuje a objednávka neproběhne, kurz se nezapne. Stejně tak, pokud objednávku uděláte, ale platbu nezadáte v termínu. Objednávka se sama vystornuje, peníze neodejdou. Pokud se to stane a chcete do kurzu, musíte zadat novou objednávku a získat nové variabilní číslo.

Má pro mě kurz cenu, když už jsem s vámi očistu držela?

Myslím, že lépe než Shari ve svém komentáři jiné čtenářce bychom to my samy nedokázaly zhodnotit. Takže citujeme:

Shari:… snad pomůže moje zkušenost. Jsem typ, co nedokáže na tohle všechno najet najednou, moc mne to stresuje, panikařím a nejsem pak schopná ničeho. Takže loni na jaře mi kurz jako začátečníkovi moc pomohl v tom, že jsem se dokázala dokopat vařit dle JJ celý den (do té doby jen snídaně). Jako bonus jsem měla půsty, které taky sama nedám, ale v kurzu ano. Vánoční kurz – tam jsem byla z hlediska jídla už o něco pokročilejším a tak jsem se mohla víc soustředit na rozložení jídla během dne. A naučila jsem se jíst do 18 (max do 19) hodin. Další bonus byl uklizený byt:) A proč jdu do dalšího kurzu? Protože vždycky najdu něco nového, na co se soustředit. Teď to kromě jídla a časů jídel bude práce na duši. A na hromadné půsty se taky těším. Jasně, že bude dost věcí stejných, ale výhoda je v tom, že na jaře jsem lapala každý komentář, aby mi to neuteklo, co a jak s jídlem atd. atd., na vánoce jsem už u PC tolik uvíznout nemusela a mohla se věnovat právě o něco vyššímu levelu :-D Mimochodem, i v jídle mám stále rezervy (zelené posypky a kvašená zelenina není ještě pravidlem – takže tady mám další cíl). To jsou tedy mé důvody, snad pomohou v rozhodování ať na tu či onu stranu:)

Mohu se přidat později?

Někteří z vás mají dovolenou nebo pracovní povinnosti v zahraničí apod. a nemohou začít hned 12. října. Nic není ztraceno. Protože jdeme v kurzu krok za krokem, a ze začátku velmi pomalu, můžete do kurzu klidně vstoupit po začátku nebo i několik týdnů po otevření. Můžete dokonce postupovat kurzem vlastním tempem o několik týdnů po nás, protože kurz bude přístupný až do konce ledna. Zapojíte-li se například až třetí týden, budete mít v tu chvíli přístupné už všechny tři běžící týdny a budete si moci zpětně materiály dočíst a úkoly dodělat. Pokud vám tedy průběh kurzu koliduje s nějakou jinou událostí, ale vejdete se do termínu mezi 12.10. až 21.12., můžete s námi na sobě pracovat i tak. Navíc velmi pokročilí první týden nepotřebují, protože všechno podstatné doma mají a nemusí tedy tisknout nákupní seznam a shánět suroviny.

Mohou se účastnit těhotné, kojící a malé děti?

Pravdou je, že těhotné, kojící a malé děti by rozhodně neměli držet hladovky nebo přísné půsty. Kurz Vánoce Jinak však vyřazuje méně vhodné potraviny z jídelníčku týden po týdnu a hlavně je nahrazuje jinými lepšími zdroji vynechaných živin. Proto se nemusíte bát, že by vám něco chybělo. Jako těhotné a kojící jsme se stravovaly a stravujeme naprosto běžně tak, jak je v kurzu popsáno. Naše děti to mají jako standardní stravu. Takže tady také není čeho se obávat. Když si pročtete komentáře pod touto otázkou v poradně, zjistíte, že veliké množství čtenářek se pustilo do změny jídelníčku až v těhotenství a rozhodně jim to udělalo dobře.
Pokud se však stravujete konvenčně, jste těhotná, kojící nebo chcete takto živit malé dítě a máte denně v jídelníčku maso, mléko atd., může být pro vás změna náročná jak co do vynechání některých pokrmů tak psychicky. Na kurzu v tom pamatujeme a máme vypsaná doporučení i pro tuto skupinu. Není problém si naše doporučení uzpůsobit a nechat si tolik masa, mléka atd., kolik vy osobně k uspokojení chuti potřebujete. A my doufáme, že spolu s námi zjistíte, že to jde i bez nich velmi chutně :-)

Bojím se, že to nezvládnu!

Náročnost kurzu si volíte sami. My vás nebudeme ani hlídat, ani kontrolovat. Jen vás povedeme a je na vás, jak přísně či nikoli se budete našich rad držet. Pokud jste normální zdravý člověk, není se čeho bát. My takto jíme s občasným vybočením celý rok a neříkáme tomu půst :-) Že by někdo nevydržel pár dní bez mléka nebo masa se nám nechce ani věřit. Chápeme, že může být těžké vynechat potraviny, na kterých máme závislosti, ale to všechno budeme v kurzu průběžně řešit a případně dotazy odpovídat v Poradně. Připravena je i rubrika První pomoc, kde radíme jak si pomoci v případě, že nás honí mlsná. Kdo podlehne, najde rozhřešení v sekci Zhřešila jsem. Bereme to pragmaticky s humorem a lidsky, takže se opravdu nemusíte bát. Známkovat ani kritizovat vás nebudeme. Budeme se vzájemně motivovat a podporovat, v tom je největší kouzlo celého adventního postění.

Kdo si není jistý svým zdravotním stavem, ať se poradí s lékařem. Obsah kurzu je informační, vycházíme z našich zkušeností, ale nemůžeme nahradit individuální odbornou lékařskou pomoc a péči. Jít do programu se strachem, co mi to udělá, je nesmysl, takže pokud velice váháte, tak to zřejmě nebude nic pro vás. Stále hlásáme, že strach je nejhorší jed.  

Co všechno mi může kurz dát?

Tak to je velmi široká otázka, na kterou se těžko odpovídá jednou větou. Krom dobrého pocitu, vyčištěného těla, uklizeného bytu, pohodových příprav na Vánoce a shozených špíčků se může ještě mnoho věcí změnit k lepšímu po stránce zdravotní i vztahové…

Co když mi to partner/děti nebudou jíst?

Dělejte kurz kvůli sobě. Nemá cenu dělat to „pro rodinu“, i když by to třeba potřebovali víc než vy. Oni to neocení a bude doma dusno. Nechte je žít svým životem a udělejte změnu u sebe. Nabídněte svoje jídlo, ale nenuťte je. Naučte se to, zhubněte, detoxikujte se, cokoli potřebujete. Až budou výsledky vidět a vy budete zručná kuchařka, třeba se ještě rádi přidají. Pokuste se zařídit, abyste nevařila dvě různá jídla. Pokud jsou zvyklí na rohlíky se sýrem, ať si je dají k večeři, vy si dáte svoje jídlo. Zkuste se s rodinou domluvit, že teď si budou jídlo dělat sami, že se potřebujete soustředit na sebe. Kdo má malé děti, bude se muset samozřejmě podle toho zařídit. Vloni byla většina účastnic maminky s malými dětmi a zvládaly to perfektně.

Budu mít jídelníček na každý den?

Součástí programu tedy nebudou rozepsané jídelníčky na každý den. Hned v prvním týdnu však dostanete tabulku s „povolenými a zakázanými potravinami“, nákupní seznam a ukázkový jídelníček na jeden týden. Dále od nás budete každý týden dostávat tipy na to, čím vynechanou potravinu nahradit a linky na celkem 70 receptů na našem webu s konkrétními jídly. Z minulých kurzů víme, že většina účastníků ani nestihla všechna jídla vyzkoušet. Proto se nebojtebudete se mít čeho držet. Cílem programu je také zapojit vaši hlavu a fantazii,  jinak se nikam nepohnete.
Protože se hlásí účastníci na různé úrovni (někdo ještě první týden bude pít mléko, někdo ještě dva týdny bude jíst vejce atd.) budete mít jídelníčky různě přísné, podle toho, co si sami zvolíte. Můžete tedy vzít náš jídelníček a recepty jako inspiraci, ale ne dogma nebo povinnost. Kdo chce půst nejpřísnější, bude vařit  jídla jen podle našich stránek, ukázkového jídelníčku a receptů pro daný týden, kde se „zakázané“ potraviny nepoužívají vůbec a nemůže udělat chybu, bude mít jídelníček dokonalý. Komu je zdravé vaření málo, bude s námi držet půst podle fází měsíce.

Jak se mám do kurzu přihlásit?

Do kurzu se můžete přihlásit kliknutím na upoutávku Vánoce Jinak nebo přes stránku Vánoce Jinak. Až bude kurz puštěný, což je až 12.října, přihlásíte pod svým emailem a heslem a jako přihlášený návštěvník vstoupíte do kurzu kliknutím na Vánoce Jinak na hlavní stránce.

Technické problémy
Pokud se vám kurzu nezobrazuje, hlásíte před spuštěním kurzu, nedošla vaše platba nebo nejste přihlášeni. Pokud máte ještě jiný problém, obraťte se na nás prosím formu emailu na adresu podpora@jimejinak.cz, tam budeme technické problémy přednostně řešit.

Kolik kurz stojí?

Cena kurzu je 2900 Kč. 

Zvýhodněná cena 1900 Kč platí po dobu nedělního webináře 4.10. od 20:30 hod až po půlnoci.

Jsem členem Klubu Jíme Jinak, mám nějaké výhody?

Roční členové klubu Jíme Jinak mají kurz za zvýhodněnou cenu 490 Kč a do programu mohou vstoupit kdykoliv během kurzu za stejnou, zvýhodněnou cenu. Cena se jim nemění během celého kurzu, tedy do 21.12. 2015.

Nejsem ročním členem klubu JJ, ale ráda bych se jim stala, jak to mám udělat, abych měla tento kurz za zvýhodněnou cenu?

Ani to není problém, můžete si zakoupit balíček ročního členství a kurzu Vánoce Jinak najednou. 

Objednat balíček „členství v klubu + kurz Vánoce Jinak“

Jenže já….

Z některých vašich dotazů je vidět, že byste moc chtěli zhubnout, zbavit se závislostí na tom či onom, vyřešit či nějaký zdravotní problém či špatné návyky. Ale zároveň už se rovnou vymlouváte, že některé věci dělat nemůžete, nechcete, bylo by to pro vás těžké apod. Domáháte se pochopení a někdy i nějakého řešení. K tomu můžeme jen říct, že vás chápeme. Pro nás také byly (nebo jsou) některé kroky těžké. My vám rády řekneme, co máte dělat, ale nakupovat, vařit, jíst, žvýkat a polykat nebo nemlsat a necpat se na noc už budete muset sami :-)  Tento program vznikl hlavně proto, aby byl morální oporou všem, kteří nějakou změnu ve svém životě udělat chtějí a rádi budou v kolektivu podobně naladěných lidí.  Změnu za vás neuděláme, musíte chtít a konat sami.

Těšíme se na čištěnou 

Hubneme do plavek online: Shoďte 5 kg za 14 dnů

 1. ahoj holky tak se po dlouhé době zase zapojuji do Vašeho programu a už se moc těším. Léky na ředění krve,mě bohužel dohnaly až hysterectomii klasicky řezem přes celé břicho (jsem 4 týden po operaci) a největší starost mi v JJ mi dělá nadýmání z luštěnin (nyní jsem na normální stravě i když co je normální). Prosím poraďte jak se nejlépe opět zapojit a aby mi větry nepotrhaly břicho a byla zase fit :-) . Děkuji moc a přeji krásný den

  • Milá Moni, moc tě vítáme a moooc tě zdravíme. Mrzí nás, že máš za sebou takové patálie, snad už bude všechno dobré. Jak souvisí ty léky na ředění krve s hysterectomií? Moc jsi krvácela a proto musela dělohy pryč? Nebo jak? Ptám se, protože tolik lidí je bere s takovou samozřejmostí a já sama je brala, tak něco o vedlejších účincích vím, ale toto mi uniká. Každopádně pokud trpíš na nadýmání a jsi po operaci, jdi na to pomaličku. Přednostně zařazuj nenadýmavé luštěniny jako je červená loupaná čočka, cizrna, sem tam tofu, tempeh, seitan. Dej si zatím spíš bílou rýži, quinou, jáhly a pohanku než pšenici, špaldu, ječmen nebo oves. Všechno spíš loupané, i luštěniny zařaď odslupkované. Mohla by sis to i pasírovat a slupky snadno oddělit. Hlavní ale je hoooodně kousat a těch luštěnin nee moc. Drž se a dej vědět, jak se daří!

   • Evičko děkuji moc doporučené potraviny. Moc si mi poradila a vlila energii, že to půjde. Potřebuji upravit stravování jako koza drbání, začíná mě pálit žáha a to už je znamení, že toho má žaludek dost. Ale po operaci jsem si vybírat v jídle nemohla, byla jsem ráda, že se o mě někdo postaral :-). Evi léky na trombózu jsem od prosince 2016 nezvládala. Při léčbě docházelo k masivnímu krvácení, takže mi vysazovaly léky, měnily za injekce a pak předčasně ukončili léčbu i když jsem v noze ještě měla zbytek trombu, ale asi bych vykrvácela. Úplně ti nedokáži zodpovědět jak léky na ředění krve souvisí s vyndáním dělohy, ale lékař mi to vysvětloval, že je to s trombózou jak začarovaný kruh … já se bála měla oči navrch hlavy, doktor volal další kolegy a vůbec jsem jim nerozuměla. Takže jsem ti asi moc neodpověděla :-( Ale u mě se toho sešlo víc… přechodové období ???, stravou :-( občasné vynechání menstruace, trombóza, léky a když se to všechno sečetlo, tak z toho byl průšvih na obzoru :-). Evi děkuji moc za podporu a jinak …….VČERA JSEM UŽ BALILA VÁNOČNÍ DÁRKY :-D :-D já jsem se na ty Vánoce Jinak v létě připravila ……

    • Teeda, Moni, to si umím představit. Když jsem já ležela v nemocnici s trombózou v noze a embolií v plicích, vyděsil mě lékař ve službě až k slzám. Pořád mlel, že asi umřu, že je to padesát na padesát, až jsem se jala obvolávat rodinu, abych je naposledy pozdravila… No, hlavně že už je to za námi! Jestli to dobře chápu,tak už alespoň nebereš léky na ředění krve, což považuju za veeeliký úspěch. Je to svinstvo, ničí to játra, ledviny, stejná látka se dává do jedu na krysy. Ale jinak jsi myslím nejrychlejší balička v letošním kurzu :-) Vsadím se, že nikdo jiný ještě zabaleno nemá!

 2. Ahoj holky,
  ja potrebuju ten bic nad sebou, tak do toho jdu taky i kdyz jsem prosla vsemi kurzy.
  Dejte tam Evi take neco pro pokrocile a hodne odlehceny jidelnicek. Uz na me nic nezabira, spis pribira..,tak jo, tesim se.

  • Na podzim přibírají všichni, Evi, ale neboj, to zvládneme! Bude nás na to banda, však to znáš, užijeme si legraci a ještě uděláme něco pro sebe. Tak zítra :-)

 3. Chci se zeptat, zda budou i nějaké novinky pro ty, co absolvovali Vánoční i jarní očistu?Tu jarní jsem moc nestíhala, ale potřebuji nad sebou bič, v létě jsme trochu polevili…

  • Možná přidáme nějaké vánoční video recepty, ale jinak koncept kurzu je stejný jako vloni. Jiná bude parta a možná se budou řešit jiné problémy :-)

 4. Ahoj, jsem asi blázen, ale tak se těším, že už začínám uklízet . Pořád hřeším se sladkým , tak doufám, že to konečně dokážu překonat. S vaší podporou to jde vždycky líp!

  • Já to mám podobně a musím se krotit, protože mě to víc baví v kurzu s vámi než když si uklízím „jen pro sebe“ :-)

 5. uz se moc tesim, byla jsem v prvni jarni ociste, loni jsem ji nestihla protoze jsme se stehovali do USA takze se s vami budu spojovat s devitihodinovym zpozdenim, ale uz se moc tesim na tu atmosferu, ze nasemu jidelnicku znovu dodame spravny rytmus, jelikoz jsme po stehovani meli plnou hlavu starosti s tim vubec normalne bydlet, fungovat, deti zapsat do skoly…. po roce zde uz jsme trochu zase v beznych kolejich a ja mam silu do toho jit, navic potrebuju doshanet nejake potraviny, na ktere jsem tady dosud nenarazila, tak se tesim, ze na to konecne bude cas. jupiiii!

  • No Medlinko, to je mraky změn, to chápeme roční pauzu :-) Tak vítejte zpět mezi námi a těšíme se na zprávy, jak to jde na druhém konci světa :-)

 6. Ahoj holky, jdu do toho taky. Prošla jsem jarní očistou a tak jsem vůbec neváhala a pouštím se do toho znovu. Musím se ale přiznat, že jsem jarní očistu nedotáhla do konce, byla jsem nafouklá a zdálo se mi, že jsem snad i přibrala… Nevíte, čím to mohlo být?
  Asi jsem skončila moc brzy a měla vydržet. A tak to chci zkusit znovu a pořádně. Těším se :-)

  • Milá Ilivo, vítej znova v kurzu. Nafouknutí může mít víc důvodů – v prví řadě pročti a důsledně aplikuj Stravovací zvyky, které jsou již teď v kurzu přístupné. To bývá problém číslo jedna (a taky dvě a tři, protože ty základní principy jsou tři :-) Pak taky je potřeba počítat s tím, že velmi zanešené střevo se může začít rychle čistit, když se do něj pustí vláknina ze zeleniny a obilí a začne se to zvonu zpracovávat. Kdo byl někdy na hydrokolonu (výplach střev, kdy vidíte, co z vás teče), tak chápe, že v nás cosi léta zahnívalo a zarůstala nám střeva a teď to pěkně kvasí. Je otázka času než se vaše zažívání dá do pořádku. Chce to vytrvat. Délka závisí na míře znečištění :-) Nový kurz rovná se nová šance! :-) Doporučuji přečíst článek o nadýmání, který jsem kdysi napsala na našich stránkách.

   • Díky Evi, vše jsem znova pročetla. Musím se víc soustředit na správné vaření a jak píše Klaudie výše, musím teké zmenšit porce (dávala jsem si luštěnin půl talíře :-)). To bylo teda vážně dost.

 7. Dobrý den, mojí mamce teď zjistili cukrovku, já tuším, že odpověď bude kladná, ale chtěla bych mít pro ni i pádnější argument než jen svůj pocit :-)- je vhodný vánoční program i pro ní?
  Moc děkuji
  Já sama do kurzu jdu Už dlouho o něčem podobném přemýšlím. Samozřejmě mám trochu obavy, zda to zvládnu, neb teď se mi moc nedaří vařit ani normálně, ale s podporou všech to doufám klapne:-).
  Děkuji za příležitost
  Martina

   • Díky za zkušenost. My si pořád myslíme, že tato strava je lékem na cukrovku jako dělaným. Ale diabetici mají tabulky od lékaře a bojí se obilovin, luštěnin, sladu… Takže moooc díky za zprávu a další důkaz, že dobré jídlo léčí i cukrovku. A manželovi posíláme gratulaci! :-)

  • Já se minulý rok přihlásila do Vánočního kurzu kvůli problémům s cukrem, měla jsem poruchu glukózové tolerance, což je vlastně téměř cukrovka. Po 6 týdnech kurzu jsem šla na kontrolní test a dopadnul na jedničku. Ve JJ stravě jsem pokračovala nadále a za dalšího půlroku jsem měla testy opět v normě a vyřadili mě z diabetologie. :-) Taky jsem se bála toho množství sacharidů.

   • Lentilko, to je ale úžasná zpráva! Dobrá zpráva pro všechny, co se toho cukru v obilovinách tolik bojí! Díky moc za sdílení téhle zkušenosti, jsme moc rády, že jste se o to podělila, to jsme netušily.

 8. Já jdu do toho taky!!!Potřebuji zase nové nakopnutí, přes prázdniny jsme jako rodina dost polevili a je říjen a nedaří se tak jak bych chtěla. Takže já potřebuji nad sebou „bič“ a hlavně to sdílení je pro mě moc důležité! A nikdy nevíš co tě zrovna z toho kurzu osloví- co potřebuješ- ono se ti to samo ukáže- vždyť víš… Uvidíš sama jak se rozhodneš, ale já vím že to má smysl a chci podpořit sebe :-) i holky :-)

  • Petro, díky, budeme se podporovat a nakopávat navzájem :-) Po létě to potřebují všichni :-)

 9. Já jsem byla taky ve všech očistách a přihlásila jsem se znovu. Jdu do toho hlavně kvůli dalšímu nakopnutí, teorie už moc nová nebude, ale líbí se mi komentáře ostatních, jak se postupně zbavují různých neduhů, řeší vztahy kolem sebe a celkově se posunují dál. To mě motivuje, abych pokračovala, protože sama na sobě až takové účinky nevidím (vlastně jím MB už přes deset let, ale často ulítávám a nikdy jsem neměla delší období, kdy bych byla opravdu striktní, tak asi proto :)).

  • Díky za komentář a účast v kurzu, Klaudie. Otázka je, co je striktní a zda to potřebujeme. Nicméně pravdu máte v tom, že udělat si pořádek na talíři i v bytě se nám všem vyplatí a v partě je to legrace, jak už jsme si vyzkoušely, takže hurá do toho, první týden už je otevřený a těšíme se na vás!

 10. Poměrně dlouhou dobu to mám v hlavě a nakonec jsem si řekla, že s tím prostě půjdu ven – zvažuju, jestli se zapojit do Vánoc jinak nebo ne. Jarní očista pro mě byla naprosto ojedinělá zkušenost, těch 6 týdnů jakkoli to vypadalo nejdřív bledě, byla nakonec jízda a kdybych věděla, že taková nebo obdobná zkušenost bude opakovatelná, jdu do toho hned! Ale mě pořád hlodá ten červík, že takové už to být nemůže… Navíc od dubna stále procházím vleklými eliminacemi a přiznám se, že ačkoli jsem o těchto důsledcích věděla a Eva s Helčou mi trpělivě odpovídaly na všechny dotazy a nejasnosti, příjemné to není. V podstatě jsem s tím vším ještě úplně nepraštila jen proto, že mám ten úžasný prožitek z jara a pořád z toho žiju, ale je opravdu těžké věřit, že se to všechno může zase vrátit. Holky, kolik z vás, co jste byly v jarní očistě jdete i do Vánoc?

  • Já :) už jsem prošla jarní, vánoční, jarní a přihlásila jsem se znovu. Vaření už mám docela zmáknuté, samozřejmě frčím ve stereotypu, ale to spíš z nedostatku času než nápadů… navíc nám to docela vyhovuje, točím prostě dokola jídla, které má děťátko rádo. Nicméně tento kurz beru jako něco navíc, kde jednak nasaju atmosféru a načerpám zase nové podněty, protože ono to prostě má grády čím dál větší. No a hlavně mi to přijde jako prima podpora Evě a Helči, které prostě zvládají neuvěřitelné množství skvělé práce. A 490Kč je fakt jako podpora pakatel :) takže tak za mě!

   • Prošla jsem taky všechny očisty a vůbec neváhám. Už ne kvůli vaření, ale ta atmosféra, vzájemná podpora, společné sdílení mě neuvěřitelně nabíjejí. Už se moc těším.

    • Díky, Lenko, pojďme se nabít! :-) V dnešním světě, kdy jsme na všechno samy, je fajn s jinými ženami sdílet alespoň touto formou.

  • Ahojky Verunuro, také jsem prošla úplně všemi očistami a už jsem se přihlásila. Musím popravdě přiznat, že takový bůůům jako byla první očista se už u mne nekonal, ale to neznamená, že by už další očisty nestály za to. Ta atmosféra, připomenutí, sdílení atd. Navíc je stále na čem pracovat. Také poděkování a podpora holkám je dobrá, za jejich práci. Přihlásila jsem se i když v listopadu tady 14 dnů nebudu, budu v Indii a nebudu mít nejspíš moc přístup na web. Takže za mne jednoznačně ANO!!!

   • Martino, 14 v Indii je super, to bude taky očista :-) Užijte si to a přidejte se k nám časem se zprávami jak to jde a co nového. Díky za podporu a účast v kurzu!

    • Ajaj:) Já ale fakt nejsem vtipná, on to je většinou smích zoufalství:-D Mimochodem, hlásím, že přání z jarního čarování se začala plnit! A tak se musím zeptat… Nebude zase nějaké společné čarování na nějaké hezký datum. Jako já vím, že si můžu začarovat kdy chci a sama… ALEKDYŠ (chachá, tenhle spešl výraz z jarní očisty prostě žije dál!) ono je to takový lepší společně…

     • Shari, to není špatný nápad :-) Společné čarování se mi moc líbí, něco vymyslíme. Myslím, že adventní neděle by mohli mít to správné kouzlo.

   • Já byla v jarní a moc se těším na zimní.. :D Byt zase potřebuje pročistit a potřebuji se nakopnout k vícero činnostem. Na jaře to zabralo, tak snad doufám, že i teď :D

    • Jo jo, naše příbytky potřebují pořád provětrávat :-) Nakopnout není problém :-o)

  • Taky jsem prošla všemi očistami a ta první byla pro mne nejlepší :-). Ale do těch dalších jsem šla znovu – ze všech důvodů jak psaly ostatní holky. Už se moc těším :-)

  • Dobrý večer, do kurzu jsem se přihlásila poprvé a jsem plná očekávání, těším se na jeho průběh, půst, nové zkušenosti a příjemnou atmosféru. Je to pro mně velká výzva.

  • Veru, my byly ve všech :-) Pojďte do toho s námi, kdo by nám tam předváděl zázraky???

   • nooo… to je hezké povzbuzení, ale musím si dát pozor, aby to nebylo skoro jako dát si závazek k dalším zázrakům (mám tak trochu pocit, jako bych už teď na ně neměla nárok). Ale dobrá, zkusím to tedy a uvidím, jak to půjde :-)

    • Verunurko, ty a Shari jste pro mě takové úžasné ikony Jarní očisty a rozhodně na Vás 2 nejde zapomenout :D.. Vždyť to by ani nešlo, aby jsi nám tu chyběla :) A zázraků není nikdy dost! Pravdou je, že se mi osvědčila jedna věc od holek- stačí si přát :)
     Já sem po jarní očistě jela na 2 měsíce na Bali- přišla sem k tomu jako slepý k houslím :D.. Tak si říkám že kdybych teď chtěla ještě nějaký zázrak, tak mám smůlu protože mám vybráno na několik let dopředu :D
     A co no, užít si klidné Vánoce je taky zázrak! Jupí!!!

     • Zázraků není nikdy dost :-) A kdo říká, že by se měl zažít jeden za půl roku?? Já mám pocit, že je zažívám dnes a denně. Nestíhám si to ani psát do deníčku :-) A vyprávět se to taky nedá, protože je to až k neuvěření :-)

    • Veru, další taková, co si myslí, že na víc zázraků nemá nárok??? Holky, dovolte si to! Dovolte si zázraky všeho druhu!

  • Máme za sebou jarní i vánoční kurzy a po rodinné poradě jdeme do toho znovu. Těšíme se: na řád, na motivaci, na podporu, na klid a pohodu, na to, že v tom nejsme sami, na kila, kterým dáme navždy sbohem a na uklizené kouty, které nás nebudou o vánocích strašit :-)

   • Ivčo, to máme radost, že se přidáváte. Moc si toho vážíme a těšíme se na společné užívání si všeho vyjmenovaného! :-)))

 11. Zobrazit všech 39 komentářů

Komentujte
Vaše jméno

Jméno uložíme a zobrazíme, váš e-mail nezveřejníme. Zásady ochrany údajů.

Předchozí článekWebinář zdarma: 5 kroků k zaručeně pohodovým a štíhlým Vánocům
Další článekCuketová kari omáčka